Jump to content
Saint

Dropped.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Rejestrator nie ma nikogo w d..., natomiast skrypt automatycznie przyporządkowuje każdej aukcji w systemie statystyki ruchu na podstawie danych z systemu i jest to zachowanie standardowe. Dla aukcji świeżo przechwyconych domen dodam za chwilę warunek, aby tych statystyk nie dodawał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli to możliwe, to prosiłbym o szybkie info z odpowiedzią na mój ostatni ticket, dotyczący minusowej kwoty na fakturze.

 

Chciałbym najpóźniej jutro donieść fakturę do biura ;)

 

Numer ticket'u: #68384931​2

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odpowiedź w tickecie. Pozdrawiam.

 

Wielkie dzięki.

 

Już wszystko ok. Mogę iść rozliczać ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam

 

Ostatnio sprzedałem pewną domenę na aukcji LM

 

Po 7 dniach około 20.00 przyszła wiadomość – odczytałem dopiero dzień później koło 10.00

 

Celowo nie podaję nazwy domeny !

 

Bardzo się ucieszyłem, gdyż poszła moim zdaniem dość tanio, a narodził się jeszcze pomysł na jej zagospodarowanie.

 

Następnego dnia, czyli gdy przeczytałem powyższą wiadomość momentalnie chciałem opłacić domenę na kolejny rok. Jednak z racji, iż wszystko było robione w pośpiechu, a na przestrzeni kilku dni sprzedałem więcej domen na LM , zwyczajnie przegapiłem ją w spisie: Zarządzaj domenami – jak się okazało szukałem pod inną nazwą.

 

Napisałem PW do dropped , odpowiedź przyszła po kilku minutach.

W PW prosiłem, aby

 

Po napisaniu i wysłaniu tej wiadomości, wreszcie się ocknąłem i zobaczyłem iż domena jest nadal u mnie. Mówię: SUPER ;)

 

Jednak później odczytałem info zwrotne:

 

I tu pojawia się moje pytanie.

 

Czy Waszym zdaniem były przesłanki aby domena poszła jednak do „nabywcy” ? Przecież nie moja wina , że ktoś czeka z opłaceniem do ostatniej chwili. Jak ktoś będzie chciał opłacić top keyword'ową domenę kilka godzin przed spadem – to raczej nie pomogą później tłumaczenia, iż były problemy z bankiem.

 

A od samego info , o tym iż nie została opłacona i jest moja, do „sprzedaży” trwało jakieś 17 godzin.

 

Z góry dzięki za Wasze opinie.

 

edit: powyższy post nie ma podłoża - walki o domenę.

Natomiast chodzi mi bardziej u stalenie procesu działania w podobnych sytuacjach.

 

Miałem identyczną sytuację, z taką różnicą, że dotyczyła ona transakcji Escrow, która nie została opłacona na czas przez klienta. Pomyślałem sobie, że zapewne przypomni sobie o sprawie i przeprowadzimy renegocjacje (zaproponuję wyższą cenę), a tu po 3 dniach ogarnęło mnie wielkie zdziwienie jak otrzymałem maila, że transakcja Escrow została opłacona... 3 dni po terminie!

Share this post


Link to post
Share on other sites

aby nie dochodziło na tym tle do sporów, wydaje się, że jedyną drogą, jest trzymanie się zasad i terminu płatności, a jeżeli kupujący spóźni się, to powinno być skierowane pytanie do sprzedającego, czy wyraża zgodę na późniejszą zapłatę, i pewnie w większości przypadków ta zgoda będzie,

 

a "zabieranie" po terminie domeny z konta sprzedającego, bez żadnej informacji, jest zupełnie nie do zaakceptowania, gdyż w tym czasie sprzedający mógł znaleźć innego klienta, mógł inaczej zadysponować domeną, co więcej termin płatności mógł być argumentem w czasie negocjacji,

 

i sam fakt, że domena może, o tak sobie zniknąć z konta użytkownika, wzbudza mocny niepokój i podważa rzetelność serwisu,

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andro masz w 100% rację... Terminy to rzecz święta i często dają nie małe możliwości renegocjacji ceny, jeśli drugiej stronie zależało, a po prostu się zagapiła lub zapomniała.

 

Wysłałem ticketa w swojej sprawie do Dropped, mimo, że sprawa była jakiś czas temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
aby nie dochodziło na tym tle do sporów, wydaje się, że jedyną drogą, jest trzymanie się zasad i terminu płatności, a jeżeli kupujący spóźni się, to powinno być skierowane pytanie do sprzedającego

Zgadzam się - bo on i nie dropped jest strona (po tym jak sprawa nie została załatwiona w regulaminowym sposobie).

Share this post


Link to post
Share on other sites
aby nie dochodziło na tym tle do sporów, wydaje się, że jedyną drogą, jest trzymanie się zasad i terminu płatności, a jeżeli kupujący spóźni się, to powinno być skierowane pytanie do sprzedającego, czy wyraża zgodę na późniejszą zapłatę, i pewnie w większości przypadków ta zgoda będzie,

 

a "zabieranie" po terminie domeny z konta sprzedającego, bez żadnej informacji, jest zupełnie nie do zaakceptowania, gdyż w tym czasie sprzedający mógł znaleźć innego klienta, mógł inaczej zadysponować domeną, co więcej termin płatności mógł być argumentem w czasie negocjacji,

 

i sam fakt, że domena może, o tak sobie zniknąć z konta użytkownika, wzbudza mocny niepokój i podważa rzetelność serwisu,

 

W 99% przypadków tak się własnie dzieje - duzo osob bylo moze to potwierdzic tj. sprzedawcow - powyzsze sytuacje to jednostkowe sprawy ktore zdarzyly sie przy masowym przywracaniu np. aukcji domen przechwyconych - w tym momencie takowe sytuacje nie powinny miec juz miejsca.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

co się dzieje z "zegarem" dropped ?

 

w panelu błednei są podawane daty wygaśniećia opcji i domen. dropped pokazuje termin równo o 1 dzień póxniejszy niż whois

 

w ten sposób będac pewny, ze do dziś mam czas na opłacenie przedłuzenia opcji, straciłem ich 4. widze, że kolejen mają tak samo

 

w panelu mam opcja wygasa 20.05.2011, a we whois 19.05.2011 :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites
co się dzieje z "zegarem" dropped ?

Może to związane jest z tym, że luty miał 28 dni i się niektórym poprzestawiało co nieco.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy jest możliwość, aby maile "Najciekawsze domeny do przechwycenia" nie zawierały domen z założonymi opcjami? Jeśli nie to przynajmniej czy jest możliwość, żeby po kliknięciu w "Pokaż informacje o domenie" została dodana linijka z "Opcja: Tak / Nie"

 

Piszę w tej sprawie, ponieważ większość tych domen jest z opcjami i nie ma najmniejszego sensu zaznaczać ich do przechwycenia... Czasem jednak trafiają się perełki bez opcji, ale przez taki zabieg często je pomijam, bo nie chce mi się wszystkich domen przepuszczać przez who is czy ma założoną opcję...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy jest możliwość, aby maile "Najciekawsze domeny do przechwycenia" nie zawierały domen z założonymi opcjami? Jeśli nie to przynajmniej czy jest możliwość, żeby po kliknięciu w "Pokaż informacje o domenie" została dodana linijka z "Opcja: Tak / Nie"

 

Piszę w tej sprawie, ponieważ większość tych domen jest z opcjami i nie ma najmniejszego sensu zaznaczać ich do przechwycenia... Czasem jednak trafiają się perełki bez opcji, ale przez taki zabieg często je pomijam, bo nie chce mi się wszystkich domen przepuszczać przez who is czy ma założoną opcję...

 

 

Wiele z tych opcji to opcje Dropped. Tak więc w ten sposób ominęłoby cię sporo aukcji...

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites
przemowild a jak można sprawdzić czy dana opcja należy właśnie do Dropped?

po kliknięciu w link wybierasz opcję tylko próba rejestracji jeśli domena ma opcje dropped to jej nie dodasz do przechwycenia za 20 zł

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy jest możliwość, aby maile "Najciekawsze domeny do przechwycenia" nie zawierały domen z założonymi opcjami? Jeśli nie to przynajmniej czy jest możliwość, żeby po kliknięciu w "Pokaż informacje o domenie" została dodana linijka z "Opcja: Tak / Nie"

 

Piszę w tej sprawie, ponieważ większość tych domen jest z opcjami i nie ma najmniejszego sensu zaznaczać ich do przechwycenia... Czasem jednak trafiają się perełki bez opcji, ale przez taki zabieg często je pomijam, bo nie chce mi się wszystkich domen przepuszczać przez who is czy ma założoną opcję...

Ten postulat jest już od bardzo dawna i nadal niezrealizowany. Zatem jeszcze raz:

Szanowny Dropped, czy jest szansa, że w tym tysiącleciu pojawi się przy domenach z opcją jakiś znaczek, że "ta domena jest zaopcjonowana"? Dodawanie takich domen do przechwycenia i ich sprawdzanie pod kątem opcji jest stratą czasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktoś jeszcze w dropped.pl ma kosmiczny kosmos z datami wygaśnięcia domen .eu?

 

Np.

 

rekin.eu zarejestrowana 11 grudnia wg whois, w panelu ma datę wygaśnięcia 28 luty, a obecnie jest nawet w kwarantannie.

siedem.eu zarejestrowana 13 marca wg whois, w panelu ma datę wygaśnięcia 31 marca

sosna.eu zarejestrowana 20 czerwca wg whois, w panelu ma datę wygaśnięcia 30 czerwca

aviators.eu zarejestrowana 21 czerwca wg whois, w panelu ma datę wygaśnięcia 31 czerwca

 

Czy aby na pewno to jest dobrze? Te daty powinny być chyba zgodne w panelu i whois albo niewielkie różnice rzędu dnia, a nie tygodni czy nawet miesięcy. Wg mnie wygląda to bardzo dziwnie i na poważny błąd, można tak potracić nawet domeny albo czas na wyciąganie domen z kwarantanny, bo nigdy nie wiadomo kiedy właściwie taka domena w nią wpadnie (czy na bazie daty z whois czy tej z panelu). :)

 

Ktoś z dropped.pl mógłby zweryfikować ten moim zdaniem krytyczny problem? Dotyczy on większości domen .eu w panelu - to tylko kilka przykładowych. Piszę w sumie ticket na bok też, ale wolałem napisać na forum, bo może ktoś inny mieć też problem z datami w domenach .eu

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
źle działa strona "Aukcje z ofertami"

Koledze chodzi pewnie o to,że wśród aukcji z ofertami pokazują się też aukcje bez ofert .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koledze chodzi pewnie o to,że wśród aukcji z ofertami pokazują się też aukcje bez ofert .

dokładnie :) i sortowane są według ilości ofert

jak chcę zobaczyć wszystkie aukcje to klikam "wszystkie kończące się aukcje"

Share this post


Link to post
Share on other sites
siedem.eu zarejestrowana 13 marca wg whois, w panelu ma datę wygaśnięcia 31 marca

sosna.eu zarejestrowana 20 czerwca wg whois, w panelu ma datę wygaśnięcia 30 czerwca

aviators.eu zarejestrowana 21 czerwca wg whois, w panelu ma datę wygaśnięcia 31 czerwca

 

Te daty są ok, domeny .eu wygasają z końcem miesiąca w którym zostały zarejestrowane/odnowione. Dlatego warto rejestrować na początku miesiąca i uważać by nie odnawiać ze zbyt dużym zapasem (tzn. w poprzednim miesiącu). Co do rekin.eu - prawdopodobnie była transferowana/kupiona w lutym 2010, zgadza się?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Te daty są ok, domeny .eu wygasają z końcem miesiąca w którym zostały zarejestrowane/odnowione. Dlatego warto rejestrować na początku miesiąca i uważać by nie odnawiać ze zbyt dużym zapasem (tzn. w poprzednim miesiącu). Co do rekin.eu - prawdopodobnie była transferowana/kupiona w lutym 2010, zgadza się?

 

Kurcze, na Ciebie pb to zawsze jednak można liczyć. ;) Dziwne, że w wątku mi nikt nie odpowiedział z dropped.pl na poprzednie zapytanie o kwarantannę rekin.eu i dwóch innych domen (następnym razem będę chyba pisać jednak tylko na support). W sumie nigdy się tak wnikliwie nie wczytywałem w te daty, dopiero jak komuś usunęło domenę z konta, a mi sporo domen .eu wpadło w kwarantannę to się zainteresowałem co tam w tym whois w tych datach leży. Wtedy wychodzi, że wszystko jednak w porządku, bo domeny, które mam teraz w kwarantannie wszystkie trzy rekin.eu, inzynieria.eu i zwiedzanie.eu były transferowane dokładnie w lutym 2009 roku z Active24.pl do dropped.pl i data liczona jest od tamtego lutego. Dla pozostałych z końcem miesiąca czyli domena z pierwszego dnia miesiąca wygasa i tak w ostatnim (różnica nawet 30 dni i by to nie był błąd).

 

Z tym końcem miesiąca to naprawdę nie wiedziałem, przyznam, że rejestr .eu jest dość dziwny, ale chociaż fajny feature mają we whois, że można zobaczyć na timeline, kiedy domena była pierwszy raz zarejestrowana i ile razy i kiedy zmieniała abonenta, to by się przydało w .pl, choć NASK i grafika we whois - pewnie by ich to przerosło, może za 10 lat gdzieś to będzie. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak się zastanawiam jakim cudem domena, która miała opcję premium Dropped (żółta gwiazdka) została złapana przez Az.pl

 

stabi.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak się zastanawiam jakim cudem domena, która miała opcję premium Dropped (żółta gwiazdka) została złapana przez Az.pl

 

Opcja wygasła 22.02, domena zaczęła wygasać dzień wcześniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×