Jump to content
Saint

Dropped.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Czy domeny .eu, które dziś dopiero wpadły w kwarantannę (domeny z października, listopada, grudnia) też zostaną z niej wyciągnięte przez dropped.pl? :rolleyes:

 

Chodzi w zasadzie tylko o trzy domeny - rekin.eu, inzynieria.eu i zwiedzanie.eu (te domeny przy tamtym poprzednim błędzie dostały datę wygaśnięcia w panelu 28 luty 00:00:00, myślałem, że to "pomyłka" i się samo poprawi, a dziś po północy one zgodnie z tą datą rzeczywiście wpadły w kwarantannę).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak długo trwa transfer z Eurodns do Key-Systems ?

 

Nie ważne skąd transferujesz... transfery do Key-Systems to koszmar. Ostatnio jeden mój transfer domeny .pl zajął im miesiąc czasu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ważne skąd transferujesz... transfery do Key-Systems to koszmar. Ostatnio jeden mój transfer domeny .pl zajął im miesiąc czasu :)

Tyle już musiałem marudzić, że coś nie działa, ale z tych transferów z EuroDNS do Key-Systems akurat nie miałem żadnych problemów (po 5-iu dniach wszystko załatwione).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy dropped.pl ma pomoc przetlumaczona na angielski? W wersji angielskiej serwisu klikniecie na pomoc kieruje do wersji polskiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest problem z płatnościami. Przy próbie płatności kartą po wypełnieniu wszystkich pól i kliknięciu "zapłać" pojawia się komunikat, iż pole "Imię" musi byc wypełnione mimo, że zostało już wypełnione.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest problem z płatnościami. Przy próbie płatności kartą po wypełnieniu wszystkich pól i kliknięciu "zapłać" pojawia się komunikat, iż pole "Imię" musi byc wypełnione mimo, że zostało już wypełnione.

Może jest zwyczajnie nieładne :)

Jak chcesz to wpisz moje.

 

Jak jest ustawione automatyczne przedłużenie ?

Z tego co widzę to dobre kilkanaście dni przed wejściem w stan wygasania. Trochę to utrudnia jak się chce wystawić domene na LM a ona sie odnawia.

Wiem że można odznaczyć automatyczne przedłużenie. Ale może warto rozważyć skrócenie tego zapasu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny raz z mojego konta znika domena sprzedana na LM i nieopłacona w terminie. Koniec aukcji był 21 lutego czyli minęło już 7 dni.

Co teraz skoro przedłużyłem ją na kolejny rok. Po pierwsze musiałem zapłacić za reaktywacje to jeszcze teraz została za moimi plecami usunięta z mojego konta.

 

Po co macie regulamin skoro i tak nie jest przestrzegany.

Czekam na zwrot, stosowny ticket został wysłany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy tylko u mnie domeny po "reaktywacji" (po błędzie Dropped) mają starą datę wygaśnięcia w panelu?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak wyglada sprawa whois guard dla domen .com ?

Czy jest taka usluga w ogole istnieje w dropped? Czy jest platna? Czy dla osob fizycznych jest z automatu i bezplatna?

Ktos moze podac domene .com utrzymywana w dropped ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie oferujemy na tę chwilę usługi "ukrywania danych" dla domen globalnych - w rzeczywistości jest to podmienianie danych danymi innej firmy przez co praktycznie nie jesteśmy abonentem danej domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy jest możliwość dodania do listy opcji informacji o dacie wygaśnięcia domeny na którą jest założona opcja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

 

Ostatnio sprzedałem pewną domenę na aukcji LM

 

Po 7 dniach około 20.00 przyszła wiadomość – odczytałem dopiero dzień później koło 10.00

 

Domena xxxxxxx.pl, którą sprzedałeś na aukcji, nie została opłacona przez kupującego w terminie. W związku z tym przywróciliśmy domenę na twoje konto.

 

Celowo nie podaję nazwy domeny !

 

Bardzo się ucieszyłem, gdyż poszła moim zdaniem dość tanio, a narodził się jeszcze pomysł na jej zagospodarowanie.

 

Następnego dnia, czyli gdy przeczytałem powyższą wiadomość momentalnie chciałem opłacić domenę na kolejny rok. Jednak z racji, iż wszystko było robione w pośpiechu, a na przestrzeni kilku dni sprzedałem więcej domen na LM , zwyczajnie przegapiłem ją w spisie: Zarządzaj domenami – jak się okazało szukałem pod inną nazwą.

 

Napisałem PW do dropped , odpowiedź przyszła po kilku minutach.

W PW prosiłem, aby

 

Jedna z moich ostatnich aukcji LM nie została opłacona - xxxxxx.pl

 

Czy jest możliwość aby przywrócić domenę na moje konto ?

W sensie - przedłużyć na kolejny rok.

 

Po napisaniu i wysłaniu tej wiadomości, wreszcie się ocknąłem i zobaczyłem iż domena jest nadal u mnie. Mówię: SUPER ;)

 

Jednak później odczytałem info zwrotne:

 

Klient oplacil domene tyle ze system banku mial problemy z komunikacja - za 2h domena niestety bedzie juz u klienta

 

I tu pojawia się moje pytanie.

 

Czy Waszym zdaniem były przesłanki aby domena poszła jednak do „nabywcy” ? Przecież nie moja wina , że ktoś czeka z opłaceniem do ostatniej chwili. Jak ktoś będzie chciał opłacić top keyword'ową domenę kilka godzin przed spadem – to raczej nie pomogą później tłumaczenia, iż były problemy z bankiem.

 

A od samego info , o tym iż nie została opłacona i jest moja, do „sprzedaży” trwało jakieś 17 godzin.

 

Z góry dzięki za Wasze opinie.

 

edit: powyższy post nie ma podłoża - walki o domenę.

Natomiast chodzi mi bardziej u stalenie procesu działania w podobnych sytuacjach.

Edited by polmajk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proszę o informację na PW z nazwą domeny - raz jeszcze przyjrzę sie sprawie ;)

 

Jeszcze raz zaznaczam, iż nie chodzi mi o odzyskanie domeny.

Swoją drogą, w kolejnym zwrotnym napisałem, iż szkoda, ale ok. :P

 

Zwyczajnie chciałem się dowiedzieć, jak powinny być rozwiązywane podobne sprawy.

 

edit: z ciekawości wysyłam nazwę na PW :P

Edited by polmajk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaraz napiszę ticketa, ale zależy mi na czasie, może ktoś będzie umiał mi pomóc.

 

Nie moge w Dropped zarejestrować domeny .eu, pojawia się błąd: "Nie można wykonać operacji (Data management policy violation [2308] operation not available because of too many hit points)".

 

Z .com też jest problem: ""Nie można wykonać operacji (Credit limit exceeded)". Mam środki na koncie.

 

Czym jest to spowodowane?

Edited by kubolo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy Waszym zdaniem były przesłanki aby domena poszła jednak do „nabywcy” ? Przecież nie moja wina , że ktoś czeka z opłaceniem do ostatniej chwili. Jak ktoś będzie chciał opłacić top keyword'ową domenę kilka godzin przed spadem – to raczej nie pomogą później tłumaczenia, iż były problemy z bankiem.

 

Moim zdaniem nie ma podstaw, jest regulamin który określa czas na opłacenie domeny: 5 dni, nie 7

U mnie zdarzył się to już trzykrotnie i od jakiegoś czasu nie zgadzam się na takie działania pod stołem. Domena przywrócona na konto jest moja i jeśli komuś nadal na niej zależy możemy przeprowadzić nową transakcję na nowych zasadach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zaraz napiszę ticketa, ale zależy mi na czasie, może ktoś będzie umiał mi pomóc.

 

Nie moge w Dropped zarejestrować domeny .eu, pojawia się błąd: "Nie można wykonać operacji (Data management policy violation [2308] operation not available because of too many hit points)".

Ten błąd już miałem około 11-ej rano przy próby zmiany serwerów DNS dla domeny .eu ...

 

Z .com też jest problem: ""Nie można wykonać operacji (Credit limit exceeded)". Mam środki na koncie.
To znaczy, że dropped nie ma kasy na koncie ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje mi sie, że nie działa dodawanie domen do przechwycenia z linków pochodzących z newslettera. Domeny się nie dodają do listy. Dopiero jak ręcznie wpiszemy domenę w okienku na stronie https://www.dropped.pl/catches.php to dodaje domeny. Prosze o naprawienie tego.

No, chyba już naprawione.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawa załatwiona - mimo , iż niczego nie oczekiwałem.

 

Pełen profesjonalizm ze strony dropped.

 

Lubię to ! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostaje maila... a w nim :

"Nowa kategoria na giełdzie - Domeny świeżo przechwycone"

No to hop, zobaczyc, co to, a tam to samo co w premium.pl nazwane "wyprzedaz". Ale nie o to mi chodzi. Jak mozna wykorzystywac dane dotyczace ruchu?! Domeny sa zarezerwowane, wiec jakim prawem dropped wykorzystuje dane dot. ruchu po poprzednich abonentach tych domen?!

 

Chcialem w tym momencie napisac mocniejsze slowo, podsumowujace dzialania dropped, ale sie powstrzymalem... ;)

 

Teraz widac, jaki to super rejestrator, ktory ma w d... swoich klientow i ich tajemnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dostaje maila... a w nim :

"Nowa kategoria na giełdzie - Domeny świeżo przechwycone"

No to hop, zobaczyc, co to, a tam to samo co w premium.pl nazwane "wyprzedaz". Ale nie o to mi chodzi. Jak mozna wykorzystywac dane dotyczace ruchu?! Domeny sa zarezerwowane, wiec jakim prawem dropped wykorzystuje dane dot. ruchu po poprzednich abonentach tych domen?!

Prawdę mówiąc też zwróciło to moją uwagę. Myślałem, że może Dropped te domeny bierze na testy, a nie rezerwuje. Ale jednak nie. Wygląda więc na to, że wykorzystywane są dane poprzednich właścicieli domen. Moim zdaniem Dropped nie jest uprawniony do prezentacji tych danych.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie przesadzajcie, z tego co widzę ruch ten jaki jest wykazany dotyczy tylko ułamka wszystkich domen, sortując po ruchu są to niecałe 2 strony nawet...

 

Edit: Dokładnie z wykazanym ruchem jest całe 56 domen na 3183 wystawione ;)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie przesadzajcie, z tego co widzę ruch ten jaki jest wykazany dotyczy tylko ułamka wszystkich domen, sortując po ruchu są to niecałe 2 strony nawet...

 

Dokładnie z wykazanym ruchem jest całe 56 domen na 3183 wystawione ;)

 

Co i tak nie tlumaczy w zaden sposob tego procederu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • zomo.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 69 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/10052/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-29 15:37:30) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-08 godz. 19:15   DD
    • logistyczna.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:  https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605727/  
    • Zapraszam na aukcję domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   pokolorujto.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10012/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:53:48) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   ginekolog24.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10011/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:50:34) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   DD
    • receptomaty24.pl   aukcja BCM
    • dorabiaj.pl dorabianie.pl pracedomowe.pl   Sprzedam
    • dziś zakończenie aukcji
    • http://www.wypozyczalniaprzyczepkrosnostyrus.pl/  
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,180
    • Most Online
      898

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×