Jump to content
Saint

Dropped.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Darmowe przechwycenie domen do kwoty 500 zł (może to być jedna domena za 500 zł, albo 25 domen po 20 zł, dowolnie).

Te przykładowe 500 zł można będzie przeznaczyć w całości na zakup domeny na aukcji domen przechwyconych, czy bonus wystarczy na pokrycie kosztów przechwycenia, a brakującą sumę trzeba będzie wyłożyć z własnej kieszeni? Jest jakiś sprecyzowany czas po którym bonus zniknie z konta?

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja chyba też. Na dodatek nowi klienci, są traktowani lepiej niż starzy!

 

aktywni klienci płacą za debet co najmniej x10 (jak, by się postarali to możliwe jest i x100) więcej niż ci rzadko korzystający z kont, więc zgodnie z tą polityką, nowi dostają bonusy, a starzy pracują na nich,

 

podobnie było i nadal jest z bonusem 5 zł (teraz 10 zł) za dołączenie się do aukcji domeny przechwyconej, wyszukuje się domeny na liście, co jest uciążliwą pracą, a potem ktoś wybiera dobrą domenę na tej liście, i jeżeli zależy ci naprawdę na tej domenie, to choćbyś dostał wcześniej bonus za 100 domen, to w 1 licytacji możesz go stracić, i jeszcze na parę lat do przodu, także ten mechanizm służył zniechęcaniu do dodawania domen do przechwycenia,

Share this post


Link to post
Share on other sites
PB jak mi dasz 10 zł na przechwycenia od domeny to przeniosę się do Ciebie!

 

Chwila..chwila..bylem pierwszy. Ja chcę tylko 8zł.

Oczywiście mam mniej domen niż korneliusz.....stąd moja stawka 8 zł jest moją propozycją.

Czekam na odpowiedź z dropped/aftermarket.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chwila..chwila..bylem pierwszy. Ja chcę tylko 8zł.

Oczywiście mam mniej domen niż korneliusz.....stąd moja stawka 8 zł jest moją propozycją.

Czekam na odpowiedź z dropped/aftermarket.pl

 

to chyba chcesz mniej niż AfterMarket.pl oferuje, z tego co zrozumiałem 5 pln za przeniesienie i kolejne 5 jeżeli przetransferowane domeny przedłużysz + 5pln standardowo, czyli dostaniesz 15 pln za jedną przetransferowaną domenę - a chcesz tylko 8? Chętnie przyjmę różnicę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
to chyba chcesz mniej niż AfterMarket.pl oferuje, z tego co zrozumiałem 5 pln za przeniesienie i kolejne 5 jeżeli przetransferowane domeny przedłużysz + 5pln standardowo, czyli dostaniesz 15 pln za jedną przetransferowaną domenę - a chcesz tylko 8? Chętnie przyjmę różnicę ;)

 

Nie ma co liczyc w tej chwili, ponieważ dropped zastanawia się nad moją 8 zł -ową propozycją. ;)

 

edit

 

Ja i wszyscy z di.pl wiemy , że tak naprawdę 5 zł czy 8 zł - do dla dropped żadna różnica ...a tak naprawdę byc może efekt marketingu tego tematu może byc dodatkowym kanałem reklamy- przy 8 zł promocji oczywiście. A dla mnie wystarczajacym powodem aby przyjąc tą propozycję.

:)

Edited by jonatan

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do końca lutego, za każdą domenę przetransferowaną z serwisu PPD dodamy na Twoje konto bonus 5 zł na pokrycie kosztów przechwytywania domen, i dodatkowo kolejne 5 zł przy pierwszym przedłużeniu tej domeny.

 

bonus 5 zł na przedłużenie to jest ok, ale 5 zł na przechwytywanie to ewidentne zdzieranie ze starych klientów, bo oni za to będą musieli zapłacić licytując wyższe kwoty w aukcjach, także dla równowagi teraz starzy (gnębieni) klienci powinni otrzymać ofertę co najmniej 5 zł na przechwytywanie, a sprawiedliwe 10 zł (bo są lojalni), za każdą utrzymywaną aktualnie domenę, względnie powinni poczekać na ciekawą ofertę przenosin od Premium :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli część whois firmowych, część prywatnych.

A po przetransferowaniu mają zostać, czy jakoś ujednolicić?

Share this post


Link to post
Share on other sites
klienci powinni otrzymać ofertę co najmniej 5 zł na przechwytywanie, a sprawiedliwe 10 zł (bo są lojalni), za każdą utrzymywaną aktualnie domenę, względnie powinni poczekać na ciekawą ofertę przenosin od Premium :)

 

oj to bym mial kasiorke na nowy wozek;) nawet bardzo nowy;)

 

a tak serio jak ktos skorzysta z takiego bonusa za przenosiny, to powinien chociaz jakis czas potrzymac domeny w serwisie AM

Share this post


Link to post
Share on other sites
a tak serio jak ktos skorzysta z takiego bonusa za przenosiny, to powinien chociaz jakis czas potrzymac domeny w serwisie AM

Dlaczego tak uważasz? Ktoś ma trzymać domeny z sentymentu dla dropped? Z wdzięczności? :)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego tak uważasz? Ktoś ma trzymać domeny z sentymentu dla dropped? Z wdzięczności? :)

 

 

z dobrego wychowania, jesli bierzesz bonus 5zl za kazda domene, i po 5 dniach wracasz do premium to ja uwazam, ze jest to nie w porzadku...

ale to tylko moje zdanie....

Share this post


Link to post
Share on other sites
z dobrego wychowania, jesli bierzesz bonus 5zl za kazda domene, i po 5 dniach wracasz do premium to ja uwazam, ze jest to nie w porzadku...

ale to tylko moje zdanie....

 

 

Nie tylko Twoje.

Lojalność nie wyklucza się z biznesem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
z dobrego wychowania, jesli bierzesz bonus 5zl za kazda domene, i po 5 dniach wracasz do premium to ja uwazam, ze jest to nie w porzadku...

ale to tylko moje zdanie....

 

Nie tylko Twoje.

Lojalność nie wyklucza się z biznesem.

 

Nie tylko Twoje smile.gif

 

Niestety, ani dropped, ani żadna inna większa firma nie daje klientom bonusów za to, że Was lubi, ale za to że na Was zarobi. Nic w tym dziwnego bo inaczej taka firma szubko musiałaby się przerobić na organizację pożytku publicznego. No, ale w końcu indywidualna sprawa sumienia każdego z klientów. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
bonus 5 zł na przedłużenie to jest ok, ale 5 zł na przechwytywanie to ewidentne zdzieranie ze starych klientów, bo oni za to będą musieli zapłacić licytując wyższe kwoty w aukcjach, także dla równowagi teraz starzy (gnębieni) klienci powinni otrzymać ofertę co najmniej 5 zł na przechwytywanie, a sprawiedliwe 10 zł (bo są lojalni), za każdą utrzymywaną aktualnie domenę, względnie powinni poczekać na ciekawą ofertę przenosin od Premium :)

podpisuję się pod tą wypowiedzią ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To, że firma zarabia to bardzo dobrze, dzięki temu mamy lepsze ceny i usługi, ale w przypadku bonusa na przechwycenie, to ponad 100% tej kwoty zapłacą starzy użytkownicy, licytując z konieczności wyższe ceny za przechwycone domeny, ponad 100%, dlatego, że osoby wydające bonus, wydadzą go lekką ręką, znacznie podbijając ceny aukcji, nie tylko o wartość bonusa, ale jeszcze go przemnożą, co jest znane jako efekt Dropped.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
To, że firma zarabia to bardzo dobrze, dzięki temu mamy lepsze ceny i usługi, ale w przypadku bonusa na przechwycenie, to ponad 100% tej kwoty zapłacą starzy użytkownicy, licytując z konieczności wyższe ceny za przechwycone domeny, ponad 100%, dlatego, że osoby wydające bonus, wydadzą go lekką ręką, znacznie podbijając ceny aukcji, nie tylko o wartość bonusa, ale jeszcze go przemnożą, co jest znane jako efekt Dropped.

 

 

...ale z takiego rozwiązania cieszą się starzy użytkownicy wystawiający aukcje User Premium :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
...ale z takiego rozwiązania cieszą się starzy użytkownicy wystawiający aukcje User Premium ;)

User Premium są przereklamowane... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja chciałbym pochwalić kontakt z tech-supportem dropped , bo miałem dobry do doskonałego

zarówno jak

-miałem w dropped 5 domen, potem 50 , w końcu 500 jak i obecnie, gdy mam ciut więcej

 

mam domeny u paru rejestratorów i mam jakąś skalę porównawczą

Edited by whiskyananas

Share this post


Link to post
Share on other sites
Marzenie jest takie, by wszystko zostało jak jest

Czyli jak rozumiem masz 2 kontakty w PPD i chcesz aby zostały dwa w Dropped. Napisz do mnie do supportu, opiszę jak to zrobić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta promocja tyczy się tylko domen *.pl czy również funkcjonalnych i regionalnych?

 

A i czy te pieniądze można wydać na aukcje (nie bijcie ale nie orientuj się w obecnych bonusach)? [już znalazłem odp ;)]

 

Może czas wrócić... :)

 

 

[edit]

Swoją drogą ta promocja wcale aż tak opłacalna nie jest, szczególnie dla firm ;)

 

Dropped.pl - 50 zł netto czyli 61,50 zł brutto [VAT rozlicza nabywca] przedłużenie PLki

ppd.pl/premium.pl - 40 zł netto czyli 49,20 brutto ;)

 

W obu przypadkach odzyskamy VAT czyli różnica w cenie jest 10 zł netto czyli ostatecznie na jedno wychodzi ;)

[parę "groszy" różnicy może pojawić się jedynie w odzyskanym podatku dochodowym]

Edited by Mich@ł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×