Jump to content
Saint

Dropped.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Czy dropped ma zamiar odpowiedzieć na mój Ticket z 02.12.2010 ?

 

Zgłosiłem 2 błędy:

 

- w zakładce "Sprzedawaj domeny " -> "Domeny na sprzedaż"

Nie mam wszystkich domen...

 

- przy próbie zmian w: "Zarządzaj domenami" - > " Moja lista domen" na dowolnej domenie ( przykładowo ceny kup teraz , min )

 

pojawia się: "Wybrana kategoria jest niewłaściwa dla wskazanej domeny! (xxx.pl)" - dla domen wystawionych na LM

 

mimo, iż próba zmiany dotyczyła zupełnie innej domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy dropped ma zamiar odpowiedzieć na mój Ticket z 02.12.2010 ?

 

Zgłosiłem 2 błędy:

 

- w zakładce "Sprzedawaj domeny " -> "Domeny na sprzedaż"

Nie mam wszystkich domen...

 

a w zakladce "zarzadzenie domenami" - > "moja lista domen" tez ich tam nie ma?

w tej zaklace co podales sa domeny z dropped i spoza, a w zarzadzenie tylko z dropped

 

 

- przy próbie zmian w: "Zarządzaj domenami" - > " Moja lista domen" na dowolnej domenie ( przykładowo ceny kup teraz , min )

 

pojawia się: "Wybrana kategoria jest niewłaściwa dla wskazanej domeny! (xxx.pl)" - dla domen wystawionych na LM

 

mimo, iż próba zmiany dotyczyła zupełnie innej domeny.

 

zauwazylem ze jak wystawie aukcje, np. LM to potem kategorie poprzednie kategoriie nie wracaja i zostaja te z LM , zobacz czy masz ustawiona 1 kategorie dla tych domen (nie moze byc LM)

zobacz czy w wersji beta.aftermarket.pl dziala to lepiej.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja chciałem podziekowac za GRATIS'a :) Co prawda domena regionalna, ale darowanemu koniowi ... A na serio, to dostałem emaila, ze domena została przechwycona i mam oplacic w ciagu ilustam godzin. Klikam na dropped, nie mam nic do oplacenia, domena ktora przechwycilem grzecznie siedzi w domenach zarejestrowanych. Na 100% miałem zerowe konto, wiec nijak nie mogla sie sama oplacic.

 

Dzieki no i Wesołych Świat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja chciałem podziekowac za GRATIS'a :) Co prawda domena regionalna, ale darowanemu koniowi ... A na serio, to dostałem emaila, ze domena została przechwycona i mam oplacic w ciagu ilustam godzin. Klikam na dropped, nie mam nic do oplacenia, domena ktora przechwycilem grzecznie siedzi w domenach zarejestrowanych. Na 100% miałem zerowe konto, wiec nijak nie mogla sie sama oplacic.

 

Dzieki no i Wesołych Świat :)

 

Przedluzales pewnie jakies domeny i za kazda dostales 5 pln bonusu na przechwycenie. Uzbieralo sie na tyle ze pokrylo przechwycenie tej domeny. Teraz juz nie tak latwo konia dostac :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
a w zakladce "zarzadzenie domenami" - > "moja lista domen" tez ich tam nie ma?

w tej zaklace co podales sa domeny z dropped i spoza, a w zarzadzenie tylko z dropped

 

Dzięki za pomoc.

 

W zakładce "moja lista domen" sa wszystkie.

Tylko, że tu operowanie na każdej domenie wymaga oddzielnego wejścia w "zarządzaj domeną" dla każdej domeny z osobna.

Mówię przykładowo o:ustalaniu kategorii, cenach min / kup teraz ( wczesniej nie mogłem robić tego na całej liście ). No i nie idzie chyba robić opisu dla domeny.

 

Natomiast we wspomnianej ( "Domeny na sprzedaż" )

Przy rejestracji / zakupie każdej nowej domeny, znikaja te z końca alfabetu.

Tak jakby, była ograniczona lista wyświetlania i łapie się tylko do niej określona liczba domen. ( w kolejności alfabetycznej )

 

W dropped mam tylko domeny z dropped :)

 

zauwazylem ze jak wystawie aukcje, np. LM to potem kategorie poprzednie kategoriie nie wracaja i zostaja te z LM , zobacz czy masz ustawiona 1 kategorie dla tych domen (nie moze byc LM)

zobacz czy w wersji beta.aftermarket.pl dziala to lepiej.....

 

Udało się to "naprawić". Po wejściu w "Zarządzaj domeną" dla domen z / po aukcjach LM trzeba było ustalić kategorie , gdyż nie miały ich przypisanych ( wykasowały się ).

Nie wiem jakim cudem.

 

Wybór oraz zatwierdzenie najbardziej absurdalnej kategorii :) powodował przywrócenie "starej - ustalonej już dawno temu ).

Wszystko już ładnie gra, mam tylko nadzieję, iż sytuacja nie będzie się powtarzała po wystawianiu nowej LM...

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko, że tu operowanie na każdej domenie wymaga oddzielnego wejścia w "zarządzaj domeną" dla każdej domeny z osobna.

Mówię przykładowo o:ustalaniu kategorii, cenach min / kup

 

wiec jak korzystasz z zakladki "domeny na sprzedaz" to informacje o blednej kategorii moga sie pojawiac....pewnie to jest blad AM, ale wystarczy ustawic prawidlowa kategorii...i da sie zapisac parametry dla danej domeny. Mozesz tez jednej konkretnej domeny nie poprawiac i napisac do supportu AM co i jak klikasz...pewnie nie odpowiedza...ale moze poprawia blad za 1-2 tyg;) nalepiej gdybys sobie przypomnial czy dana domena byla wystawiana na jakiejkolwiek aukcji (wtedy automat chyba zmienia kategorie)

 

Natomiast we wspomnianej ( "Domeny na sprzedaż" )

Przy rejestracji / zakupie każdej nowej domeny, znikaja te z końca alfabetu.

Tak jakby, była ograniczona lista wyświetlania i łapie się tylko do niej określona liczba domen. ( w kolejności alfabetycznej )

 

u mnie liczba domen dla obu zakladek sie zgadza...ale na koncu w zakladce "domeny na sprzedaz" sa domeny IDN...na ł ż itd..

wiec byc moze nie znikaja domeny, tylko pomieszane jest sortowanie domen z IDN

Share this post


Link to post
Share on other sites
u mnie liczba domen dla obu zakladek sie zgadza...ale na koncu w zakladce "domeny na sprzedaz" sa domeny IDN...na ł ż itd..

wiec byc moze nie znikaja domeny, tylko pomieszane jest sortowanie domen z IDN

 

Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie i wskazówki.

 

Już wiem co jest nie tak.

W "Sprzedawaj domeny" - > "Domeny na sprzedaż"

 

Cały czas miałem widok 30 domen na stronę. Przy takim ustawieniu dalej nie widać wszystkich domen.

Natomiast przy zmianie 30 na "wszystkie " jest już okej.

 

Widocznie jakiś błąd wyświetlania.

 

Swoją drogą widzę, iż w zakładkach "domeny na sprzedaż" / "moja lista domen" mam różnie wartości dla " "liczba domen"

Nawet robiąc korektę o liczbę domen z "grup" ( w "domeny na sprzedaż" grupa jest liczona jako 1, w "moja liczba domen" grupa jest robita na domeny ),i tak się różnią o kilka sztuk.

 

Mimo wszystko, najważniejsze, iż zmiana widoku na "wszystkie" rozwiązuje sprawę.

 

Jeszcze raz dzięki

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przedluzales pewnie jakies domeny i za kazda dostales 5 pln bonusu na przechwycenie. Uzbieralo sie na tyle ze pokrylo przechwycenie tej domeny. Teraz juz nie tak latwo konia dostac :)

 

E, mogłeś dać mi się chwilę nacieszyć :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy komuś udało się dzisiaj zarejestrować domeny .eu?

Mam:

xxxxxxx.eu Nie można wykonać operacji (Billing failure [2104] Not enough money for this transaction)
.

Ciekawe, że przedłużenia domen .eu działa bez problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy komuś udało się dzisiaj zarejestrować domeny .eu?

Mam: .

Ciekawe, że przedłużenia domen .eu działa bez problemu.

 

 

rano dalo sie rejestrowac, chyba po 15ej juz nie ma, skonczyla sie kasa na koncie eurid....:)

jesli domena wygasnie dzis , jutro...to domeny nie przedluza sie .....niestety powtarza sie to co miesiac...kilka razy lapalem swoje domeny w az

 

 

jesli przedluzales domene EU to sprawdz w eurid.eu jaki ma status.....jest duza szansa ze nadal jest w kwarantannie....

Share this post


Link to post
Share on other sites
jesli przedluzales domene EU to sprawdz w eurid.eu jaki ma status
Dzięki za info/pomoc - dropped i eurid.eu pokazują coś innego :) Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktualnie działa już rejestracja domen eu.

 

W Eurid domeny są automatycznie przedłużane. My jako rejestrator musimy sprawdzać czy klient chce przedłużyć ją czy nie. Jeśli jej nie przedłuża, zostaje ona zlecona do usunięcia.

Przedłużenie domeny działa więc prawidłowo, bo nie była wykonywana żadna operacja do rejestratora.

 

Reaktywacja domeny wiąże się z operacją, która wyrzuciłaby wcześniej wymieniony błąd.

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aktualnie działa już rejestracja domen eu.

Szkoda, że ogólne są takie przerwy - w międzyczasie zarejestrowałem w az.pl.

 

Przedłużenie domeny działa więc prawidłowo, bo nie była wykonywana żadna operacja do rejestratora.

Czy to znaczy, że domeny transferowane w ostatniej chwile teraz działają bez przerwy (bo ostatnie kilka lat tak nie było)?

Czy nadal są skasowane na starym kontakcie i po (nie wiadomo ile godzin) wasz CRON reaktywuje na nowym kontakcie?

Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szkoda, że ogólne są takie przerwy - w międzyczasie zarejestrowałem w az.pl.

 

 

Problem jest z wpłatą pieniędzy (prepaid) w weekend. Czasem są zaskakujące liczby rejestracji ;-)

 

Czy to znaczy, że domeny transferowane w ostatniej chwile teraz działają bez przerwy (bo ostatnie kilka lat tak nie było)?

Czy nadal są skasowane na starym kontakcie i po (nie wiadomo ile godzin) wasz CRON reaktywuje na nowym kontakcie?

 

Domena działa bez przerwy. Po zainicjowanym i zatwierdzonym transferze domena przechodzi na nowy kontakt / rejestratora, my dostajemy informacje z rejestru o uzupełnienie danych po naszej stronie.

W sposób ciągły sprawdzamy takie informacje i domena zostaje dodana do panelu. Minimalne opóźnienie (brak domeny w panelu) nie oznacza, że domena nie działa.

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena działa bez przerwy.
Sorry, ale proszę nie pisz takie głupoty (to nie jest osobisty, ale slużbowy)

 

Mam całe kolekcji maile, które musiałem wysłać do BOK dropped, bo nasze domeny .eu transferowane w ostatniej chwile (albo tez wczesniej kupione od innych na AM), nie działały - jeśli nie znasz się na (starym) problemem dropped - to lepiej nie pisz na forum! (proszę bez urazy).

 

I tylko zapytałem, że ten problem jest w końcu rozwiązane - i czuję, że nie jest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam wystawione na aukcjach w Aftermarket obecnie 52 domeny (aktywne aukcje tzn. nie oczekujące i nie zakończone w dniu dzisiejszym) + 14 wystawionych w opcji "Kup Teraz", jednak gdy przechodzę przez opcję "Promuj swoje domeny" -> "Pokaż wszystkie domeny użytkownika", to pokazuje mi tylko 31 aukcji + 14 w opcji "Kup Teraz".

 

Ktoś wie co może zrobiłem źle ?

 

Sebastian

alpine5

 

edit: minutę po napisaniu posta liczba nagle się zgadza (a wcześniej sprawdzałem kilkukrotnie przez 1-2 godziny i nie zgadzało się). Czary ? :)

Edited by alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedy będzie można wystawiac wszystkie domeny z grupy na aukcję ?

 

Aktualnie pojawia się : Domena jest wystawiona w pakiecie!

Mimo, iż zaznaczam wszystkie domeny z danej grupy.

 

 

Aby wystawić taką aukcję, to wcześniej muszę rozdzielić grupę ( "domeny na sprzedaż" ) , aby po chwili stworzyć "podobną" z zakładki nowa aukcja... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Udało się to "naprawić". Po wejściu w "Zarządzaj domeną" dla domen z / po aukcjach LM trzeba było ustalić kategorie , gdyż nie miały ich przypisanych ( wykasowały się ).

Nie wiem jakim cudem.

 

Wybór oraz zatwierdzenie najbardziej absurdalnej kategorii ;) powodował przywrócenie "starej - ustalonej już dawno temu ).

Wszystko już ładnie gra, mam tylko nadzieję, iż sytuacja nie będzie się powtarzała po wystawianiu nowej LM...

 

Dzisiaj sprawdziłem, kategorie ponownie się "wyzerowały"

 

%*^$^ :)

 

 

edit: pewnie dlatego, iż dzisiaj kolejna domena zakwalifikowała się do LM...

Edited by polmajk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jestem pewnien czy akurat taka miała byc treść tej wiadomości:

Witaj!

 

Otrzymujesz ten email, ponieważ użytkownik konta {{ new_email }} zgłosił żądanie wytransferowania domeny {{ name

}} na swoje konto w serwisie Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co się dzieje ze statystykami ruchu? Od jakiegoś czasu nie jest zliczany na wielu moich domenach (wcześniej posiadały ruch).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co się dzieje ze statystykami ruchu? Od jakiegoś czasu nie jest zliczany na wielu moich domenach (wcześniej posiadały ruch).

może przestalo zliczać boty..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×