Jump to content
Saint

Dropped.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

dziekuje za zalatwienie sprawy. Przypominam o pobraniu wlasciwej kwoty z mojego panelu.

 

W momencie odnowienia oplata zostala zdjeta z Pana konta - co nawet juz widac na Pana historii operacji ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
wiem, ale w ppd już dawno to było - wg mnie jest to przydatne, choć jest też druga strona o której wspomniał Przemek

 

Protestuję! Info o opcji na liście domen, owszem, jest, ale takich nachalnych powiadomień nie wysyłamy. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na domeny zarejestrowane w Dropped z założenia nie powinno się zakładać opcji, chyba, że własne. Koszt pozyskania takich domen jest wyższy niż w przypadku innych rejestratorów.

 

Za tę informację dla Dropped należą się brawa. Potrzebna jest też informacja na liście w panelu, które domeny mają już założone opcje.

 

To, że domena jest zarejestrowana w Dropped nie ma żadnego znaczenia. Domeny domainerów spadają tak jak wszystkie inne. Poza tym są to również domeny sprzedane przez AM klientom końcowym, którzy zapominają ich potem przedłużyć.

 

Informacja na liście w panelu jest ok, ale wysyłanie tego typu powiadomień już nie jest ok. Trzeba zauważyć, że to własnie dropped zakłada opcje automatycznie na chwilę przed spadem. Gdyby tak inni rejestratorzy wprowadzili automatyczne powiadomienia o założonej opcji to by Dropped dostało nieźle po kieszeni. To się nazywa piłowanie pod sobą gałęzi jak i psucie rynku opcji.

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na domeny zarejestrowane w Dropped z założenia nie powinno się zakładać opcji, chyba, że własne. Koszt pozyskania takich domen jest wyższy niż w przypadku innych rejestratorów.

 

Za tę informację dla Dropped należą się brawa. Potrzebna jest też informacja na liście w panelu, które domeny mają już założone opcje.

Będzie dodana w kolejnej wersji beta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy ten temat był poruszany. Od jakiegoś czasu nicki w trakcie licytacji domen przechwyconych są znów jawne. To zmiana zamierzona czy pomyłka?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest to zmiana zamierzona. Ukrycie nicków nie miało żadnego wpływu na ceny w aukcjach, dlatego zostały one ujawnione dla lepszej przejrzystości aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na domeny zarejestrowane w Dropped z założenia nie powinno się zakładać opcji, chyba, że własne. Koszt pozyskania takich domen jest wyższy niż w przypadku innych rejestratorów.

 

Za tę informację dla Dropped należą się brawa. Potrzebna jest też informacja na liście w panelu, które domeny mają już założone opcje.

Możesz to wyjaśnić dokładnie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest to zmiana zamierzona. Ukrycie nicków nie miało żadnego wpływu na ceny w aukcjach, dlatego zostały one ujawnione dla lepszej przejrzystości aukcji.

Skoro po aukcji nicki i tak były pokazywane, to nie ma mowy o braku przejrzystości takiej aukcji. Sedo wyznacza w tym względzie pewne standardy i tam nicki są ukrywane. Myślę, że powinieneś rozważyć powrót do ukrytych nicków.

 

Moim zdaniem ukryte nicki to optymalne rozwiązanie, które właśnie zapobiega licytację podyktowaną emocjami czy na niekorzyść innej osoby uczestniczącej w aukcji.

 

Jeśli ciężko Ci samemu zdecydować może zrobić ankietę wśród Użytkowników Dropped. Myślę, że w tej kwestii powinni mieć prawo decydować o tym.

 

P.S Czy gdzieś była podawana informacja, że nicki w aukcjach domen przechwyconych wracają? Może mi gdzieś umknęło.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, pisaliśmy o tym na blogu.

 

Tak jak pisałem powyżej, zrobiliśmy analizę. Ceny osiągane w aukcjach nie zmieniły się w ogóle po ukryciu nicków, dlatego jak widać efekt przelicytowywania znanych osób był znikomy. Za to otrzymaliśmy sporo sygnałów od użytkowników, którzy właśnie po ukryciu nicków bardziej bali się licytować, jako że nie wiedzieli z kim licytują i czy nie jest to przypadkiem jakiś ukryty użytkownik z ratingiem -5 który i tak nie opłaci aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem lepiej było z ukrywanymi nickami, ale to tylko uwaga ode mnie. Rozumiem, że mój głos jest odosobniony, więc nie musi być brany pod uwagę.

 

Swoją drogą widzę, że zmiana nastąpiła 1 czerwca. Wcześnie się zorientowałem :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za to otrzymaliśmy sporo sygnałów od użytkowników, którzy właśnie po ukryciu nicków bardziej bali się licytować, jako że nie wiedzieli z kim licytują i czy nie jest to przypadkiem jakiś ukryty użytkownik z ratingiem -5 który i tak nie opłaci aukcji.

 

To jest jakiś argument. Ale może kompromisowe rozwiązanie byłoby najlepsze - ukrywać nicki, ale zostawić rating.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam pytanie - czy przechwytywanie opcji jest już w pełni funkcjonalne? Czy dodanie opcji do przechwycenia na beta.aftermarket.pl spowoduje przechwycenie opcji w serwisie głównym?

 

Pytam bo tu: https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=794712 widać zakończoną aukcję opcji na domenę cargo.pl, więc gdzieś musiała być dodana to chyba na beta, przynajmniej tak na logikę. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja mam pytanie - czy przechwytywanie opcji jest już w pełni funkcjonalne? Czy dodanie opcji do przechwycenia na beta.aftermarket.pl spowoduje przechwycenie opcji w serwisie głównym?

 

Pytam bo tu: https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=794712 widać zakończoną aukcję opcji na domenę cargo.pl, więc gdzieś musiała być dodana to chyba na beta, przynajmniej tak na logikę. :)

W wersji BETA AM jest możliwość zamówienia przechwycenia opcji.

 

Ale ja mam inne pytanie: czy Dropped planuje wprowadzenie sprzedaży opcji przez Użytkowników? :P W zasadzie to mogłaby być zwykła aukcja lub aukcja Last Minute, na której sprzedawana byłaby opcja, a nie domena.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, zlecenie przechwycenia opcji w serwisie Beta oczywiście powoduje prawdziwe jej przechwycenie i licytację.

 

Zastanawiamy się nad możliwością sprzedaży opcji przez klientów. Jednak najważniejszym punktem jest to, aby (zwłaszcza dla klientów końcowych) było to wyraźnie oddzielone od sprzedaży domen, by nikt kupując opcję nie myślał że kupuje domenę (jak to bywa na Allegro). Dlatego jeszcze nie zdecydowałem o kształcie tej funkcjonalności.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zastanawiamy się nad możliwością sprzedaży opcji przez klientów. Jednak najważniejszym punktem jest to, aby (zwłaszcza dla klientów końcowych) było to wyraźnie oddzielone od sprzedaży domen, by nikt kupując opcję nie myślał że kupuje domenę (jak to bywa na Allegro). Dlatego jeszcze nie zdecydowałem o kształcie tej funkcjonalności.

Może w aukcjach opcji dodać dodatkową stronę, która będzie ostrzegała: "Uwaga, na tej aukcji nie licytujesz domeny, a jedynie opcję na domenę. Przeczytaj na czym polega opcja. Tak - chcę licytować w aukcji opcji na domenę. Nie - rezygnuję." Lub coś takiego.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

prosze o reakcje na ticket [#607267222]

 

dzisiejszy, ale sprawa PILNA

 

z gory dz

Share this post


Link to post
Share on other sites
W wersji BETA AM jest możliwość zamówienia przechwycenia opcji.

 

Ale ja mam inne pytanie: czy Dropped planuje wprowadzenie sprzedaży opcji przez Użytkowników? :) W zasadzie to mogłaby być zwykła aukcja lub aukcja Last Minute, na której sprzedawana byłaby opcja, a nie domena.

 

DD

Możliwość sprzedaży opcji przez użytkowników via escrow byłaby bardzo przydatna. Czasem są to transakcje rzędu xxx-xxxx/opcję więc byłoby to również atrakcyjne źródło dochodu z prowizji dla dropped.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla domen globalnych nie ma testów domen.

 

[edit] u Nas, czyli partnera keysystems

Edited by Pine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy to nie zemsta za krytyke, czy zwykla fuszerka ze strony dropped, a moze po prostu dropped mnie nie lubi i nie chce, zebym byl ich klientem przez co mnie zniecheca powoli do siebie?

 

Czy tak trudno wprowadzic szybka zmiane przekierowania? Naprawde rozumiem rozchodzenie sie DNS-ow, ale w moim przypadku jedynie nastapila zmiana przekierowania bezposredniego, bo NS byly juz i tak dawno temu skonfigurowane na nsX.dropped.pl... czekam... czekam i doopa. Jak bylo stare przekierowanie, tak jest.A w panelu juz niby nowe! Dziwi tym bardziej, bo w ppd nie dosc, ze jest blyskawiczne, to jeszcze mozna sobie ustawic zmienna globalna {domena} i ma sie swiety spokoj, bo wpisuje sie tylko raz i zapomina, a nie jak w dropped, ze przy kazdej domenie trzeba wpisywac nazwe... Juz nawet sie pomecze i powstukuje sobie recznie, byle faktycznie to dzialalo, a nie dziala!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Dropped też możesz wpisać zmienną globalną {name}.

 

Przekierowania odświeżają się max. co godzinę. Spowodowane jest to tym, że ze względu na bardzo częste ataki DoS na serwer przekierowań, został on wydzielony na osobną maszynę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Statystyki znowu nie działają :)

Od wczoraj-przedwczoraj nie widzę zmian w statystykach zakładki Moje aukcje domen.

Wskoczyła jakaś jedna obserwacja, ale poza tym cisza, nawet odsłony nie drgnęły. Wszystko jest z tym ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites
W Dropped też możesz wpisać zmienną globalną {name}.

 

Przekierowania odświeżają się max. co godzinę. Spowodowane jest to tym, że ze względu na bardzo częste ataki DoS na serwer przekierowań, został on wydzielony na osobną maszynę.

 

A tego nie wiedzialem... Mimo wszystko dobrze by bylo dopracowac, by przekierowania byly szybciej realizowane :)

 

Czy oprocz {name} sa jakies inne zmienne, ktorymi moglbym sie zainteresowac?

 

Prosilbym o wiecej szczegolow na PW :-)

 

Powyzej Michau wyjasnil :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×