Jump to content
Saint

Dropped.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

.. Tak działa ten bonus - 60dni ma swoja waznosc - wydaje nam sie ze wystarczajaco dlugo aby odpowiednio go wykorzystac ;-)

 

najprostszy sposób wykorzystania - np. dodawać dużo do przechwycenia tylko w dropped ;)

u mnie jednego dnia pojawiło się saldo "- ponad 2k" ;) - także bonus szybko się wykorzystał

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie da się nigdzie w prosty sposób sprawdzić terminu wygaśnięcia aktualnego bonusu, więc przejrzyście rozwiązane to na pewno nie jest.
Dokładnie - niestety zgadzam się.

 

Co IMHO nie jest w interesie dropped/am.

 

Jeśli byłby np. takie info:

Bonus całkowity: xxxx

Bonus wygasający w ciągu 7 dni: xxx

Bonus wygasający dzisiaj: xx

 

To czasami pewnie inaczej licytowałbym ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej,

 

 

Informacja o wygasaniu bonusu jest juz wdrożona w wersji deweloperskiej. Niedlugo trafi na beta.

 

Pozdrawiam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałem tylko podziękowac za fachowe rozwiązanie ostatniego problemu.

 

Jedna z niewielu firm, która ma tak elastyczne podejście do klienta.

Wielki plus dla WAS !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy Dropped wprowadził już zmiany jeśli chodzi o mailing "Najciekawsze domeny do przechwycenia"?

Czy są już oznaczane lub całkowicie wyłączone z mailingu domeny z opcjami zewnętrznymi lub oznaczone te z opcjami Dropped?

Jakiś czas temu temat był poruszany, od tamtej pory zrezygnowałem z mailingów, ponieważ bez tych opcji to strata czasu.

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy Dropped wprowadził już zmiany jeśli chodzi o mailing "Najciekawsze domeny do przechwycenia"?

Czy są już oznaczane lub całkowicie wyłączone z mailingu domeny z opcjami zewnętrznymi lub oznaczone te z opcjami Dropped?

Jakiś czas temu temat był poruszany, od tamtej pory zrezygnowałem z mailingów, ponieważ bez tych opcji to strata czasu.

 

Dołączam się do zapytania, na chwilę obecną również zaniechałem przeglądania maili odnośnie domen do przechwycenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałem tylko podziękowac za fachowe rozwiązanie ostatniego problemu.

 

Jedna z niewielu firm, która ma tak elastyczne podejście do klienta.

Wielki plus dla WAS !!

 

 

ja też dziękuję, w swoich projektach korzystam z usług sporej ilości firm, w AM problemy - które oczywiscie niekiedy są ! są rozwiązywane przeważnie "od ręki " !

 

support dropped odpowiada b.szybko i konkretnie.

a przeszedłem drogę od 5 domen i 1 opcji do XXXX domen i XXXX opcji i zawsze bylem traktowany profesjonalnie i z ukłonem dla Klienta :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites
support dropped odpowiada b.szybko i konkretnie.

Zależy kiedy.Ja nie mogę się doczekać wyjaśnienia w jednej sprawie od niedzieli.Pewnie urlopy .

 

 

Edit: Dziękuję sprawa rozwiązana :blush:

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaglądam dziś do zakładki "Zarządzaj finansami" - patrzę, a tam nowa pozycja w menu: "Pobierz faktury sprzedaży".

 

Rozumiem, że teraz już nie trzeba samemu robić podsumowania miesiąca za otrzymane bonusy i sprzedaże domen, wystarczy pobrać fakturkę - tak? :lol: Bo w pomocy jest informacja:

 

Jeśli sprzedawcą domeny jest firma lub osoba prowadząca działalność gospodarczą, sprzedaż domen dokumentuje się fakturą wystawioną na dane firmy obsługującej giełdę domen:

 

Domain Aftermarket, LLC

16192 Coastal Highway

Lewes, DE 19958

Stany Zjednoczone Ameryki

 

Faktury powinny być wystawione jako "nie podlega VAT". Faktury te służą dokumentacji na potrzeby Urzędu Skarbowego - nie ma potrzeby wysyłania ich pocztą na adres właściciela serwisu.

Czy będzie w przyszłości możliwość pobrania szczegółowej rozpiski do faktury tak jak to jest przypadku zakładki "Pobierz faktury"

 

I dlaczego niektóre kwoty na fakturach sprzedaży różnią się od tych jakie znajduje tu: https://www.aftermarket.pl/accountstats.php w Statystykach przychodów? Może szukam w złym miejscu?

 

W pomocy jest jeszcze informacja:

Kwota za sprzedaż faktury powinna być pomniejszona o prowizję. Dla wygody użytkowników serwisu, co miesiąc w serwisie będą pojawiały się sumaryczne zestawienia sprzedaży domen w danym miesiącu.

Rozumiem, że miesięczne zestawienia sprzedaży znajdują się tu: https://www.aftermarket.pl/accountstats.php czy może jestem w błędzie?

 

Będę wdzięczny za odpowiedź, pozdrawiam,

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zaglądam dziś do zakładki "Zarządzaj finansami" - patrzę, a tam nowa pozycja w menu: "Pobierz faktury sprzedaży".

 

Chyba coś jest jeszcze nie tak - kilka miesięcy mi źle podliczyło ( sprawdzałem z fakturami i zakładką "sprzedane" )

 

Edit: dodatkowo faktura za miesiąc poprzedzający założenie przeze mnie firmy, również jest na dane firmowe...

Edited by polmajk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba coś jest jeszcze nie tak - kilka miesięcy mi źle podliczyło ( sprawdzałem z fakturami i zakładką "sprzedane" )

 

Edit: dodatkowo faktura za miesiąc poprzedzający założenie przeze mnie firmy, również jest na dane firmowe...

 

Czy możemy prosić kogoś z dropped o komentarz dotyczący dwóch powyższych postów? :)

 

Pozdrawiam,

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozumiem, że teraz już nie trzeba samemu robić podsumowania miesiąca za otrzymane bonusy i sprzedaże domen, wystarczy pobrać fakturkę - tak? :) Bo w pomocy jest informacja:

 

W odpowiedzi na ticket, otrzymałem info, iż:

 

Faktury sprzedaży na ten moment służą wyłącznie celom naszej wewnętrznej księgowości oraz pomagają użytkownikowi w zorientowaniu się ile domen sprzedał w danym miesiącu. Użytkownik wystawia faktury jak dotychczas, więc w tej kwestii się nic nie zmieniło

 

Sprawa błędnych kwot, jak i faktury na dane firmowe ( za miesiąc, w którym nie maiłem DG ) , została przekazana do analizy....

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sekcji "Sprzedawaj domeny" jest możliwość zablokowania użytkownika aby nie licytował w mojej aukcji.

Czy podobne rozwiązanie funkcjonuje również w odniesienie do tych, którzy dopisują mnie do licytacji swych domen w prywatnej aukcji, tworząc w ten sposób tzw. sztuczny tłok czyli pozorne zainteresowanie aukcją ?

 

Jeśli nie ma jeszcze takiego rozwiązania, to bardzo proszę o jego wprowadzenie.

Nie lubię gdy ktoś wyciera sobie tyłek mym nickiem.

W link czasami klika się z ciekawości ale byłbym wdzięczny gdybym mógł takiego gościa przyblokować usuwając siebie z takich aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

czy ktos wie, dlaczego aukcja przechwyconej domeny autoprestige.pl zostala zakonczona przed czasem bez podania przyczyny i powiadomienia ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
W sekcji "Sprzedawaj domeny" jest możliwość zablokowania użytkownika aby nie licytował w mojej aukcji.

Czy podobne rozwiązanie funkcjonuje również w odniesienie do tych, którzy dopisują mnie do licytacji swych domen w prywatnej aukcji, tworząc w ten sposób tzw. sztuczny tłok czyli pozorne zainteresowanie aukcją ?

 

Jeśli nie ma jeszcze takiego rozwiązania, to bardzo proszę o jego wprowadzenie.

Nie lubię gdy ktoś wyciera sobie tyłek mym nickiem.

W link czasami klika się z ciekawości ale byłbym wdzięczny gdybym mógł takiego gościa przyblokować usuwając siebie z takich aukcji.

 

Podpisuję się pod tym. Myślę, że to by skutecznie odstraszyło "dopisywaczy".

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy ktos wie, dlaczego aukcja przechwyconej domeny autoprestige.pl zostala zakonczona przed czasem bez podania przyczyny i powiadomienia ?

Problem dotyczy również innych aukcji.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Problem dotyczy również innych aukcji.

 

DD

 

I znowu. :P Kto taki łakomczuch i wyjadł wszystkie bombonierki.pl? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
I znowu. :P Kto taki łakomczuch i wyjadł wszystkie bombonierki.pl? :)

Chyba wszystkie aukcje, które kończyły się dziś, poleciały. Lub duża ich ilość.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba wszystkie aukcje, które kończyły się dziś poleciały. Lub duża ich ilość.

 

DD

 

Oby to nie był ten nowy kanał sprzedaży Allegro (test masowego odwoływania aukcji), bo tam to akurat odwoływane aukcje z ofertami przestały już dziwić. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aukcje Dropped.pl na Allegro.pl

 

Zastanawia mnie czy warto.

 

Ciekawe posunięcie - nieźle wygląda w kategorii "domeny" teraz. :)

http://allegro.pl/listing.php/search?buy=1...p;change_view=1

 

Jest dużo pozytywnych komentarzy już na ich koncie - http://allegro.pl/show_user.php?uid=21213562

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio na Dropped są problemy z opłacaniem domen. Spotkało mnie to dla dwóch domen. W moim przypadku chodzi o tzw. aukcje przez opcje.

 

Jedna z nich to domena trzyliterowa, która została wylicytowana za 610 PLN. Ponieważ nie została opłacona (mimo przedłużenia terminu płatności o 2 tygodnie), to trafiła do drugiej osoby z aukcji. Ta druga osoba zapłaciła jednak tylko 320 PLN (od tej kwoty cenę podbijała osoba, która wygrała i nie opłaciła domeny). Dodatkowo jeśli osoba, która nie opłaciła domeny zasili swoje konto, to otrzyma karę 100% od niezapłaconej kwoty, a z tego 50% trafi do mnie.

 

Moim jednak zdaniem ten mechanizm działa nieprawidłowo. Gdyby osoba, która nie opłaciła domeny, nie brała udziału w aukcji, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że ktoś inny zalicytował by wyżej niż 320 PLN. W związku z tym uważam, że w przypadku nieopłaconych aukcji, domeny nie powinny trafiać do drugiej osoby z listy, ale akcja powinna być przeprowadzana raz jeszcze, już bez użytkownika, który domeny nie opłacił. Wszyscy powinni oczywiście otrzymać stosowną informację odnośnie powtórzonej aukcji. Ewentualnie w przypadku aukcji wystawianych przez nas, a nie przez Dropped, moglibyśmy mieć możliwość podjęcia decyzji czy taką aukcję ponownie wystawiać, czy nie.

 

Chętnie poznam zdanie innych w tym temacie. Czy może wolicie tak jak jest teraz, czyli domena trafia do drugiej osoby z listy aukcji?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Moim zdaniem powinny istnieć dwie możliwości: "Akceptuję propozycję cenową drugiej osoby z listy" (Dla przypadków, w których różnica w ofercie nie jest zbyt duża) lub "Wystaw aukcję ponownie i poinformuj o tym osoby z listy" (z zakazem licytowania dla osoby, która nie opłaciła poprzedniej aukcji)

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×