Jump to content
Saint

Dropped.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

ja niestety już akceptowałem przynajmniej kilkanaście razy ;)

 

Może zależy od rankingu albo ilości domen? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo to trzeba najpierw przeczytać ;-) Ja przeczytałem i nie ma problemu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bo to trzeba najpierw przeczytać ;-) Ja przeczytałem i nie ma problemu ;)

Przeczytać... aha.. ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam takie pytanie do serwisu:

Jeśli linkuję do oferty domeny tym sposobem:

http://www.aftermarket.pl/domena/domena.pl

raz wymusza połączenie szyfrowane https:// (wolniejsze) a raz nie.

To od czegoś zależy? Rozumiem gdy klient jest zalogowany ale gdy tylko przegląda ofertę?

Poza tym zwykłe połączenie poprzez protokół http:// umożliwia zindeksowanie oferty domeny.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

https powinno wymuszać tylko kiedy wymagane jest logowanie, czyli jest aukcja prywatna, w pozostałych wypadkach nie. Czy możesz podać przykład domeny gdzie wymusza?

Share this post


Link to post
Share on other sites
https powinno wymuszać tylko kiedy wymagane jest logowanie, czyli jest aukcja prywatna, w pozostałych wypadkach nie. Czy możesz podać przykład domeny gdzie wymusza?

Ok, jak trafię na taki przypadek - prześlę info o domenie i okolicznościach (zalogowany czy nie).

Dzięki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważyłem ciekawą rzecz, otóż po zakupie domeny na AM ta dalej miała ustawine stare przekierowywania ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zauważyłem ciekawą rzecz, otóż po zakupie domeny na AM ta dalej miała ustawine stare przekierowywania ;]

Powiem więcej - przetransferowanie domeny do innego rejestratora i ponowny powrót domeny do AM przywraca stare przekierowanie z przed 1 transferu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy próbie wystaienia aukcji FM pojawia się:

 

Fatal error: Call to undefined method AfterMarket::getNASKErrorCode() in /home/svn/production/soap/impl/AfterMarket.class.php on line 589

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy będzie można wystawiać na AM pakiety domen? Myślę, że jest to przydatna funkcjonalność i wiele osób by się z niej ucieszyło :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy będzie można wystawiać na AM pakiety domen? Myślę, że jest to przydatna funkcjonalność i wiele osób by się z niej ucieszyło :)

Już wczesniej były takie postulaty. Pewnie kiedyś będzie...

 

Na chwilę obecną możesz wystawić aukcję 1 domeny, a po zakończeniu gratis kody do pozostałych wydasz ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy będzie można wystawiać na AM pakiety domen? Myślę, że jest to przydatna funkcjonalność i wiele osób by się z niej ucieszyło :)

W tej chwili funkcjonalność jest już zaimplementowana i przechodzi testy systemowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem dotyczy dat wygaśnięcia domen a dokładniej domen, które zostały np. przechwycone.

 

Przykładowo domena jest już zarejestrowana a na opłatę jest kilka dni lub aukcja domeny przechwyconej trwała kilka/kilkanaście dni i po jej opłaceniu ustawia się data wygaśnięcia rok od dnia jej opłacenia (a powinno rok od zarejestrowania) co może przyczynić się do utraty jej po okresie rozliczeniowym ponieważ data wygaśnięcia w systemie widnieje dużo później po terminie a nie równo 1 rok od rejestracji (dane z DNS.PL).

 

Dla łatwiejszego zrozumienia (przykład):

1. Przechwycenie domeny: 2010.06.09

2. Automatyczne zarejestrowanie po przechwyceniu: 2010.06.09

3. Koniec aukcji i dokonanie opłaty przez zwycięzce: 2010.06.13

4. Data wygaśnięcia domeny: 2011.06.13 (błędna) a powinna być 2011.06.09 (czasem rozbieżności są większe)

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites
... ale w ciągu godziny od zarejestrowania skrypt automatycznie poprawia tę datę na poprawną.

 

Ten temat - http://www.di.pl/index.php?showtopic=52413 mocno sugeruje, że coś jest na rzeczy z datami, może teraz poprawia, ale czy dotyczy to dat domen przechwyconych np. rok temu?

 

Tamta domena klasyk.pl należąca do mucho nie powinna na pewno spaść, coś musiało być na rzeczy z datami jeśli napisał taki temat.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś się chyba powaliło dziś z wyszukiwarką na stronie. Zaznaczam jak zawsze data usunięcia : dzisiaj i niestety otrzymuję : Znalezione domeny : 837954 - czyli wszystko jak leci ....

 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites
no wlasnie nie sugeruje - domena miala w panelu poprawna date wygasania I wygasla wtedy kiedy powinna. Niezaleznie od skryptow, wszystkie daty wygasania sprawdzamy hurtowo regularnie.

Z datami jakaś sieczka.

 

Np. chcę wyciągnąć liste wygasających domen .pl z ostatnich 30 dni posortowanych według daty od dzisiaj. Wyskakuje ponad 340 tys(!) domen, w tym ostatnie z listy w zakladkach od konca są i tak poukładane w kolejnosci alfabetycznej nie maja dat wygasania.

 

Przykład:

 

dropepdcosnietak.jpg

 

Co jest grane?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokładnie. Coś jest nie tak.

Jak się bierze wyświetlanie z ostatnich x dni to wyświetla wszystkie domeny.

Plus jeszcze to, że się niezwykle ucieszyłem widząc na liście spadów sprzed 5-6 tygodni wiele fajnych domen, które niby były wolne, ale niestety, rezerwacja nie poszła. Czyli na liście wolnych Dropped pokazuje również zarejestrowane domeny... i to nie dwie czy trzy, ale hurtowe ilości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Próbuję zarejestrować wolną domenę .eu , ciągle wyświetla się komunikat:

 

,, Domena jest w trakcie przetwarzania "

Share this post


Link to post
Share on other sites
Próbuję zarejestrować wolną domenę .eu , ciągle wyświetla się komunikat:

 

,, Domena jest w trakcie przetwarzania "

 

Może ktoś inny ją w dropped zamówił, spróbuj u innego rejestratora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że .de licytujemy teraz w nowym serwisie dropcatcher.de. Chyba nikt wcześniej nie wspominał.

 

I jw. Źle działa wyszukiwarka usuniętych domen.

Edited by nadobny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×