Jump to content
Saint

Dropped.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Dokładnie. Coś jest nie tak.

Jak się bierze wyświetlanie z ostatnich x dni to wyświetla wszystkie domeny.

 

Dalej nie naprawione...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jestem w stanie w tym momencie [właściwie od paru godzin], dokonywać żadnych zmian przy domenach europejskich [nawet zmieniać dns-ów, nie mówiąc już o przedłużaniu].

Czy też tak macie, czy to tylko przypadłość mojego konta? Pytam, zanim ew. zaalarmuję support na ticket.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie jestem w stanie w tym momencie [właściwie od paru godzin], dokonywać żadnych zmian przy domenach europejskich [nawet zmieniać dns-ów, nie mówiąc już o przedłużaniu].

Czy też tak macie, czy to tylko przypadłość mojego konta? Pytam, zanim ew. zaalarmuję support na ticket.

 

Mi wyświetla się to samo. Nie można nic zrobić :) Napisałem do supportu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tydzień temu (poniedziałek) zleciłem transfer jednej eu (+ com, biz) do dropped, nie dostałem maili do potwierdzenia transferu, ticket wysłałem w ub.poniedziałek, powtórzyłem pytania w ciągu tygodnia, odpowiedź z dropped otrzymałem w piątek. Dopiero wczoraj dotarł mail potwierdzający z eurid, na temat pozostałych domen-cisza.

"Oczywiście" nie ma możliwości samodzielnego ponownego wysłania maila ze strony z transferami ("Nie można wykonać operacji"), ani ponownie dodać domeny do transferu ("Nie można wykonać operacji (Trwa modyfikacja domeny, spróbuj za chwilę)"), i tak ciągle od tygodnia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

Jezeli chodzi o domeny d*********i.com/biz/eu - to zlecił Pan transfery tych domen ale ich nie potwierdzil - maile zostaly wyslane ponownie o czym informowałem w tickecie - z zapytaniem czy ponownie ich Pan nie otrzymal?

 

Pozdrawiam,

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałem teraz przedłużyć domeny .net.

Najpierw okazało się, że przedłużenie wynosi już 30 zł a nie 25 zł [dziś jest jeszcze 30 czerwca] :) .

Teraz, ani nie można domen przedłużyć, ani domen .net [innych nie próbowałem] transferować do Dropped.

Jest komunikat:

 

"Nie można wykonać operacji (Błąd połączenia z systemem EuroDNS couldn't connect to host (7))"

 

Tylko ja tak, mam czy ktoś podzieli się informacją?

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałem teraz przedłużyć domeny .net.

Najpierw okazało się, że przedłużenie wynosi już 30 zł a nie 25 zł [dziś jest jeszcze 30 czerwca] :) .

Teraz, ani nie można domen przedłużyć, ani domen .net [innych nie próbowałem] transferować do Dropped.

Jest komunikat:

 

"Nie można wykonać operacji (Błąd połączenia z systemem EuroDNS couldn't connect to host (7))"

 

Tylko ja tak, mam czy ktoś podzieli się informacją?

Kilka wiadomości wyżej opisywałem problem z transferem do dropped, ticket wysłany 21 czerwca, odpowiedź już 25, niestety do teraz nadal nie wiem, na jakim etapie jest transfer-nie otrzymałem maila do potwierdzenia (z kontem pocztowym nie mam problemów, bo np. otrzymuję powiadomienia o domenach do przechwycenia).

Edited by a_r

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kilka wiadomości wyżej opisywałem problem z transferem do dropped, ticket wysłany 21 czerwca, odpowiedź już 25, niestety do teraz nadal nie wiem, na jakim etapie jest transfer-nie otrzymałem maila do potwierdzenia (z kontem pocztowym nie mam problemów, bo np. otrzymuję powiadomienia o domenach do przechwycenia).

 

 

... a dodatkowo konkretnie w tym momencie chodziło mi o przedłużenie domen .net i .com przed 1 lipcową podwyżką ... Zresztą ... już mi wszystko jedno, bo zauważyłem, że cennik został zmieniony już 30 czerwca.

 

Edit:

 

Dzięki a_r, za info.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
że cennik został zmieniony już 30 czerwca.
Cennik dropped nie został zmienione, np. 2010-02-10 wpłaciłem już 30 PLN za odnowienia .net - te czasu kiedy było po 25.00 PLN niestety już się kończyły.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cennik dropped nie został zmienione, np. 2010-02-10 wpłaciłem już 30 PLN za odnowienia .net - te czasu kiedy było po 25.00 PLN niestety już się kończyły.

 

 

W takim razie wielkie sorry Dropped, moja pomyłka, przeinaczyłem myląc z ceną rejestracji. Natomiast nadal nie jestem w stanie domen globalnych do Dropped przenosić a chcę je tam przenosić,

 

jak również odnawiać ich [pomiędzy pojawiającymi się komunikatami, o których było wyżej, udało mi się przedłużyć jedną jedyną domenę i to po kilkudziesięciu próbach].

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
W takim razie wielkie sorry Dropped, moja pomyłka, przeinaczyłem myląc z ceną rejestracji. Natomiast nadal nie jestem w stanie domen globalnych do Dropped przenosić a chcę je tam przenosić,

 

jak również odnawiać ich [pomiędzy pojawiającymi się komunikatami, o których było wyżej, udało mi się przedłużyć jedną jedyną domenę i to po kilkudziesięciu próbach].

Też tak miałem wczoraj. Nie udało się przedłużyć domeny *.net. Kasę wydałem więc na opcje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak to jest z domenami do przechwycenia z listy domen umieszczanej w mailingu?

Dodałem domenę do przechwycenia, wygasła, spadła a teraz mam ją wśród domen nieprzechwyconych ze statusem "zarejestrowana z opcji". No dobrze, to dlaczego takie domeny umieszcza się w mailingu skoro szans na ich przechwycenie w zasadzie nie ma?

 

btw. Gratki dla nowego abonenta za opcję na elekarze.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak to jest z domenami do przechwycenia z listy domen umieszczanej w mailingu?

Dodałem domenę do przechwycenia, wygasła, spadła a teraz mam ją wśród domen nieprzechwyconych ze statusem "zarejestrowana z opcji". No dobrze, to dlaczego takie domeny umieszcza się w mailingu skoro szans na ich przechwycenie w zasadzie nie ma?

 

W zasadzie nie ma, ale teoretyczna szansa jest, bo rejestracja po opcji przecież mogła nie zostać opłacona, czasem się zdarza.

 

Mała uwaga do dropped.pl - jest literówka w strefie VIP:

 

W tej chwili możesz korzystać z następujących odogodnień

 

Chyba udogodnień. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też tak miałem wczoraj. Nie udało się przedłużyć domeny *.net. Kasę wydałem więc na opcje. :)

Orientuje się ktoś, co jest z tymi domenami .net w dropped? Mam tam domenę rodzice.net na której bardzo mi zależy i jeśli coś szwankuje z przedłużeniami, to mam jeszcze 2 miesiące czasu na ucieczkę do innego rejestratora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

EuroDNS zablokowało jeden z naszych adres IP na firewallu :) Problem już rozwiązany i wszystkie domeny globalne działają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... na stronie głównej w "Wkrótce kończące się aukcje" zawiesiła się domena franczyza24.pl

(domenka już wygasa :) dokładnie od: 23 czerwca )

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałem przedłużyć domenę, najpierw wyskoczył error, później już było ok, ale policzyło mi dwa razy, czyli prawie 100zł mnie to kosztowało ;)

 

Właśnie przytrafiło mi się dokładnie to samo. Cholera mnie zaraz trafi. Nie da się jakoś usprawnić tej funkcji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktoś może wyjaśnić, jak to jest z tą listą spadów w Dropped?

 

Np. jest sobie domenka Vuvuzela.pl

 

vuvzela.jpg

 

Przykuła ona moją uwagę, ponieważ chyba z rok temu mało kto słyszał o wuwuzelach, więc szansa, że ktoś zarejestrował wtedy była, ale bardzo mała. Więc pomyślałem sobie, że jest testowana i jest to data wygasania testów. Niby zgadzałoby się to, ponieważ obecnie domena jest w rezerwacji i to dokładnie po 5 dniach od daty 29.06.2010

 

vuvuzela.pl oczekuje w kolejce na rejestrację

 

utworzona:

 

2010.07.04 07:11:00

 

ostatnia modyfikacja:

 

2010.07.04 07:11:00

 

REJESTRATOR:

 

NAMEO Grzegorz Bujnowski

 

No ale w takim wypadku w Dropped na liście domen wygasających Vuvuzela.pl powinna mieć specjalny znaczek, że jest testowana.

 

Taki jak np dla poniższych pierwszych z rzędu wybranych domen:

 

testydomen.jpg

 

A jesli nie jest testowana tylko była zarejestrowana rok temu, to powinna wygasać koło 13-14 lipca, a nie być już w rezerwacji.

 

Czy to jakiś błąd, czy ja czegoś nie rozumiem?

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właśnie przytrafiło mi się dokładnie to samo. Cholera mnie zaraz trafi. Nie da się jakoś usprawnić tej funkcji?

Po pierwsze - jeśli wyskoczy Ci "jakiś" error (jaki??), sprawdź w historii operacji czy jest tam odnowienie czy nie. Jeśli jest, to nie odnawiaj ponownie. Error może wynikać np. z tego, że połączenie z NASK trwa bardzo długo. Jeśli klikasz ponownie "Odnów", to system uznaje że chcesz odnowić domenę ponownie - nie da się tego "usprawnić" bo system nie zgadnie co chcesz zrobić...

 

Możemy ewentualnie wprowadzić blokadę, że jeśli odnowiłeś domenę np. w ciągu ostatnich pół godziny, to nie pozwoli jej odnowić drugi raz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Możemy ewentualnie wprowadzić blokadę, że jeśli odnowiłeś domenę np. w ciągu ostatnich pół godziny, to nie pozwoli jej odnowić drugi raz.

 

Nie miałem takiego problemu, ale może zamiast blokady, to w przypadku próby ponownego odnowienia wyświetlić komunikat:

"Domena została już odnowiona w przeciągu ostatnich 2 godzin, czy chcesz odnowić domenę raz jeszcze (T/N)".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×