Jump to content
DD

Jakie ceny domen .pl w 2009 roku?

Ceny domen .pl w 2009 roku  

114 members have voted

  1. 1. Ile będą kosztować przedłużenia .pl w 2009 roku w NASK dla Partnerów?

    • 10 zł
      16
    • 20 zł
      18
    • 25 zł
      9
    • 30 zł
      25
    • 35 zł
      8
    • 40 zł
      21
    • 50 zł
      4
    • 60 zł
      13


Recommended Posts

Zapraszam do zabierania głosu - niech to będzie dyskusja i konsultacje z rynkiem, których nie rozpoczął NASK.

 

Dzieli nas tylko około miesiąca od ogłoszenia nowego cennika domen .pl, który będzie obowiązywał od stycznia 2009 roku.

 

W sondzie pytamy oczywiście o cenę netto domen .pl dla Partnerów NASK. Dotyczy domen .pl - nonIDN (IDNy od jakiegoś już czasu kosztują 10 zł netto zarówno za rejestrację jak i przedłużenie).

 

Oprócz samego głosowania napiszcie, ile Waszym zdaniem domeny .pl powinny kosztować. Dołączcie też wszystkie inne związane z tym uwagi. Im więcej głosów w temacie cen domen, tym lepiej. Starajmy się zamieszczać posty merytoryczne i wartościowe - takie, które coś wniosą do tematu - dziękuję ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena przedłużenia powinna byc w cenie opcji lub niewiele drożej. Uczciwa cena to 30 - 40zł

 

Wkońcu im mniejsza cena przedłużeń, tym mniej wymuszonych przewietrzeń portfolia. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie NASK obniży ceny do 40 zł (aby zrównać z wersją opcja+rejestracja), a powinien do 20 zł żeby ludzie rzeczywiście te domeny przedłużali (chodzi o osoby które kupują domenę np. na osobistą stronę czy pod bloga, a potem nie stać ich na przedłużenie lub zwyczajnie szkoda im pieniędzy).

Share this post


Link to post
Share on other sites

widze dwa wyjscia na 2009 rok dla .pl

 

a) rejestracja 20zl odnowienie 40zl

;) rejestracja i odnowienie 30zl

 

Moim zdaniem Nask wybierze opcje a)

 

Oczywiscie wszystko mniej niz 40zl bedzie dla mnie mila niespodzianka ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie każdy głosujący w sondzie pewnie wie, że teraz cena dla partnerów wynosi 60 zł.

 

A ile powinno być, jeżeli chce NASK ostro ruszyć z liczba domen do przodu to 20 zł. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
a) rejestracja 20zl odnowienie 40zl

;) rejestracja i odnowienie 30zl

 

Podwyższenie obecnej ceny rejestracji domen byłoby porażką. Ludzie już się przyzwyczaili do 10 zł i tak łatwo nie przełknęliby podwyżki. Myślę że ilość rejestracji spadłaby kilkukrotnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie najlepsza opcja ;) to:

 

Rejestracja - 10 zł

Odnowienie- 25 zl.

Edited by krystekm

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zapraszam do zabierania głosu - niech to będzie dyskusja i konsultacje z rynkiem, których nie rozpoczął NASK.

Żartujesz? Przecież to monopolista i nawet swoich partnerów nie ma w poważaniu. Nie zapomnę jak się NASK wystraszył buntów i obniżył ceny opcji, zaskakując home.pl, gdzie ludziska brali domeny jak leciało po 1 zł. ;)

 

I teraz Pan Andrzej Bartosiewicz musi im pisać artykuły. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedyne co NASK będzie miał na uwadze to swój zysk a nie głosy "spekulantów" ;) ale jestem ciekaw ile udziału mają domainerzy w tym że np. ceny rejestracji spadły chwilowo do 10zł tak samo jak ceny opcji. Czy to możliwe że NASK wziął pod uwagę krytyczne głosy na temat kosmicznych cen, czy też zrobił to tylko w swoim interesie żeby podnieść słupek swoich dochodów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla porównanie ceny domen w innych krajach w Europie

 

domeny_w_europie.png

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

NASK padnie na kolana dopiero jak zostanę urzędasem i będę ich gnębił. :P

 

Tylko u nas dwucyfrowe euro. Jak nie obniżą przynajmniej do średniej europejskiej, to ich zaatakuję. ;)

Edited by sylyx.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
NASK padnie na kolana dopiero jak zostanę urzędasem i będę ich gnębił. ;)

Bardzo prosiłbym Administrację di.pl, żeby kolejne podobne posty Sylyxa kasować - nic nie wnoszą do dyskusji i obniżają znacznie jej poziom.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie powinno być:

- rejestracja 20 zł

- odnowienie 20 zł

 

Wtedy ludzie nie będą zastakiwani po roku 1000% podwyżką ;)

 

EDIT:

I jeszcze jedno.

Cena dla EU ustalana przez NASK a partnerzy zróżnicowani jedynie pod względen % "prowizji" wtedy nie będzie takich dziwnych zagrań na styl domeny.pl. Każdy będzie miał jasno określoną cenę a konkurować mogą dodatkowymi usługami. W tej chwili ktoś wrzuci cenę przedłużenia 500 i jak znajdzie głupka co podpisze regulamin może go "mieć" np. na 10 lat po 500 rocznie. Taki przykład.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uważam, że najbardziej odpowiednią ceną byłoby 30zł (ok 9 euro).

Jednak wszyscy od dawna obstawiają cenę 40zł - to ma jakiś sens, bo jest to koszt = opcja + przedłużenie.

 

Tak więc myślę, że każda cena powyżej 40zł byłaby wielką klapą, natomiast każda poniżej będzie raczej miłą niespodzianką.

Tyle jeśli chodzi o realia.

 

A teraz marzenia: cena i odnowienie 10zł lub mniej ;)

 

Edit: głosowałem na 35zł - to taka opcja pośrednia między odpowiednią, a oczekiwaną.

Edited by netkurier

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak dla mnie powinno być:

- rejestracja 20 zł

- odnowienie 20 zł

 

Wtedy ludzie nie będą zastakiwani po roku 1000% podwyżką :P

Masz rację. Moim zdaniem takie rozwiązanie nie byłoby głupie i wcale nie musiałoby też być niekorzystne - mimo podwyżki ceny rejestracji.

 

Inna możliwość to 15 zł rejestracja i 25 zł przedłużenie, gdzie pozostawiamy pewną dozę zachęty do rejestracji nowych domen a ceny przedłużeń nie są aż tak drastycznie wyższe od cen rejestracji.

 

Pod względem przychodów dla NASK - oba rozwiązania cenowe powinny mieć taki sam efekt, to znaczy przychody byłyby takie same w obu przypadkach.

 

Cena dla EU ustalana przez NASK a partnerzy zróżnicowani jedynie pod względen % "prowizji" wtedy nie będzie takich dziwnych zagrań na styl domeny.pl. Każdy będzie miał jasno określoną cenę a konkurować mogą dodatkowymi usługami. W tej chwili ktoś wrzuci cenę przedłużenia 500 i jak znajdzie głupka co podpisze regulamin może go "mieć" np. na 10 lat po 500 rocznie. Taki przykład.

 

Powiedz, że żartujesz ;) Zdecydowanie nie chciałbym, żeby domeny zostały wyjęte spod prawa wolnego rynku! Ceny z góry określane dla klienta końcowego? Przecież to byłby horror rodem z PRL.. Wszelkie anomalia, o których wspomniałeś, najlepiej eliminuje jednak wolny rynek.

 

P.S Wątek przyciągnął aż czterech anonimowych użytkowników - pewnie z Krainy Deszczowców :P

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wg. mnie 40-50 pln.

Jeżeli zejdą niżej, zakładanie opcji nie będzie miało sensu ;) każdego będzie stać na przedłużenie wszystkich domen.

 

 

obecnie przedluzanie za pomoca opcji kosztuje najtaniej 40zl netto dla zwyklego ludka;)

 

wiec musielby zejsc do 30zl netto dla partnerow, zebysmy dostali tyle co dzis czyli 40zl za przedluzenie

 

czyli liczac tak to nawet 30zl dla partnerow niewiele zmieni cenowo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
obecnie przedluzanie za pomoca opcji kosztuje najtaniej 40zl netto dla zwyklego ludka;)

 

wiec musielby zejsc do 30zl netto dla partnerow, zebysmy dostali tyle co dzis czyli 40zl za przedluzenie

 

czyli liczac tak to nawet 30zl dla partnerow niewiele zmieni cenowo.

 

Ja myślę, że nie zrezygnują z opcji. Pewnie większość jest jedfnak zakładane na własne domeny więc straciliby kasę. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×