Jump to content
DD

Jakie ceny domen .pl w 2009 roku?

Ceny domen .pl w 2009 roku  

114 members have voted

  1. 1. Ile będą kosztować przedłużenia .pl w 2009 roku w NASK dla Partnerów?

    • 10 zł
      16
    • 20 zł
      18
    • 25 zł
      9
    • 30 zł
      25
    • 35 zł
      8
    • 40 zł
      21
    • 50 zł
      4
    • 60 zł
      13


Recommended Posts

no i zamiast obnizyc to jeszcze doloza... Polska nie ma co

 

 

Ja mam wszystkie płatności realizowane z miesięcznym wyprzedzeniem.

Proponuję Ci postąpić tak samo i po problemie... i nie ma co narzekać na Polskę. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

tez place zawsze wczesniej, ale gdzie wiele razy na forum uzytkownicy pokazywali, ze w innych krajach ceny odnowien sa nizsze to u nas zawsze musza dowalic...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja mam wszystkie płatności realizowane z miesięcznym wyprzedzeniem.

Proponuję Ci postąpić tak samo i po problemie... i nie ma co narzekać na Polskę. :)

 

czyli jak ciebie nie dotyczy, to już problemu nie ma, typowy punkt widzenia, lepiej takie rady sobie zachować

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak - takie same jak w 2009, plus dodatkowe opłaty za przedłużanie wygasających domen.

A mógłbyś napisać jaką opłatę pobiera NASK?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy jest już oficjalne stanowisko NASK dotyczące cen przedłużeń domen w 2010 roku ?

Czy jest już oficjalne stanowisko NASK dotyczące cen przedłużeń domen i opcji w 2011 roku ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy jest już oficjalne stanowisko NASK dotyczące cen przedłużeń domen i opcji w 2011 roku ?

 

Tak, ceny pozostają bez zmian.

 

Ps. I to akurat jest *dobra* wiadomość. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, ceny pozostają bez zmian.

Opcje też będzie można przedłużać wg cen obowiązujących w dniu 01.02.2008 r. ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Opcje też będzie można przedłużać wg cen obowiązujących w dniu 01.02.2008 r. ?

 

O jakim przedłużaniu opcji mówisz?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Opcje też będzie można przedłużać wg cen obowiązujących w dniu 01.02.2008 r. ?

 

 

wg mnie dropped przedluza domeny w ten sposob ze kasuje opcje i zaklada ponownie, czyli cena przedluzenia opcji to aktualna cena opcji.

 

w panelu dropped wejdz na liste swoich opcji i wybierz przedluz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
O jakim przedłużaniu opcji mówisz?

Pytałem czy NASK podjął decyzję o możliwości oficjalnego przedłużania opcji ?

Bo przedłużenie przez skasowanie i natychmiastowe założenie opcji oferuje już przynajmniej trzech rejestratorów ( PPD , Dropped , Domeny.tv )

Share this post


Link to post
Share on other sites
NASK nie ma powodów do obniżania cen.

Nie pytałem czy obniżyli ceny tylko czy podjęli już decyzje :)

Więc chyba i tak dobrze, że nie podnieśli.

Przynajmniej do końca stycznia 2011 r. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli mamy takie wiadomości http://biznes.onet.pl/domeny-internetowe-n...9,1,prasa-detal to NASK nie ma powodów do obniżania cen ( ma za to więcej powodów żeby jako monopolista podnieść ceny). Więc chyba i tak dobrze, że nie podnieśli, przy takim wariackim popycie na domeny w Polsce.

 

 

Czy mnie się zdaje czy kiedyś w jakimś raporcie NASK pisano, że ok 8-15% domen znajduje się w rękach domainerów? W tym artykule piszą, że 60% co oznaczałoby ogromne zmiany na wtórnym rynku domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy mnie się zdaje czy kiedyś w jakimś raporcie NASK pisano, że ok 8-15% domen znajduje się w rękach domainerów? W tym artykule piszą, że 60% co oznaczałoby ogromne zmiany na wtórnym rynku domen.

 

Ja to zrozumiałem tak:

 

Jeśli adres internetowy nie zostanie odnowiony po roku od rejestracji, to jest usuwany z rejestru. W ten sposób znika przeszło 60 procent adresów - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

 

Czyli te dwa zdania rozdzielone reklamą by tyczyły się odnowień, a nie domen u domainerów. :) Czyli 60% domen nie jest przedłużana.

 

A co do przedłużania opcji w NASK to może stwierdzili, że zmiany w rejestrze byłyby kosztowne / pracochłonne, a te opcje, które są na dobre domeny będą ponownie założone (przez kogoś innego lub tego samego abonenta przez "przedłużenie"), a pozostałe nie, bo wygasną, z punktu widzenia NASK (finansowego) to nie jest chyba różnica żadna.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli te dwa zdania rozdzielone reklamą by tyczyły się odnowień, a nie domen u domainerów. :) Czyli 60% domen nie jest przedłużana.

 

Tak, te 60% mówi o wygasajacych domenach, ja tymczasem myślałem o tym:

 

Jednak połowa z istniejących adresów nie jest wykorzystywana. Większość domen jest bowiem rejestrowana w celach inwestycyjnych - ich właściciele liczą, że uda się je drogo sprzedać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zarówno informacja o nieprzedłużanych domenach nie jest prawdziwa (odsetek przedłużeń wynosi dla .pl 60%, czyli domen nieprzedłużonych jest 40% każdego roku).

 

Nie jest też prawdą, że większość domen jest rejestrowanych w celach inwestycyjnych.

 

Ale papier wszystko przyjmie, a ludzie uwierzą.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytałem czy NASK podjął decyzję o możliwości oficjalnego przedłużania opcji ?

Bo przedłużenie przez skasowanie i natychmiastowe założenie opcji oferuje już przynajmniej trzech rejestratorów ( PPD , Dropped , Domeny.tv )

 

Nie będzie przedłużania opcji, nie będzie zmian w cenniku. Natomiast *powinniśmy*, jako środowisko (podobno jest jakieś stowarzyszenie...) regularnie przypominać NASK że powinien dążyć do ustalenia cen rejestracji/odnowień domen na poziomie 20/20 zł netto. Ja w ostatnich miesiącach mówiłem im o tym dwa razy, a WY? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie będzie przedłużania opcji, nie będzie zmian w cenniku. Natomiast *powinniśmy*, jako środowisko (podobno jest jakieś stowarzyszenie...) regularnie przypominać NASK że powinien dążyć do ustalenia cen rejestracji/odnowień domen na poziomie 20/20 zł netto. Ja w ostatnich miesiącach mówiłem im o tym dwa razy, a WY? ;)

 

Kilka glosow juz padlo, by cieszyc sie z faktu, ze ceny nie wzrosna :) 20/20 to marzenia. Moze w przyszlej dekadzie do spelnienia? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kilka glosow juz padlo, by cieszyc sie z faktu, ze ceny nie wzrosna :) 20/20 to marzenia. Moze w przyszlej dekadzie do spelnienia? ;)

 

Realne w 2013, a przy odpowiednim lobbingu kto wie, może rok wcześniej?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×