Jump to content
domenator

zabawne komentarze do "ofert"

Recommended Posts

Domena biletownik.pl

 

 

Oferta: 80 PLN

 

Wiadomość:

 

dwa bilety na sprzedaż

 

Od Dublin (DUB) do Wrocław (WRO) Bez podatków

 

Cz, paź 07 Lot 1926

 

Odlot Dublin (DUB) 06:00

 

Przylot Wrocław (WRO) 09:45

 

 

 

Od Wrocław (WRO) do Dublin (DUB) Bez podatków

 

Cz, paź 14 Lot 1927

 

Odlot Wrocław (WRO) 10:10

 

Przylot Dublin (DUB) 12:00

 

 

-----------------------------------

 

Chce ktoś ? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mialem pytanie odnosnie domeny topcar.pl podalem grzecznie cene otrzymujac komentarz o kosmicznej cenie .Odpisalem ze dziekuje za korespondencje ze rozumiem pana opinie ze to "kosmiczna cena" ale to rynek skalnia do takich cen itd

 

Myslac ze to koniec korespondencji dostalem odpowiedz

 

Witam,

 

To mam dla Pana ofertę nie do odrzucenia !

Proponuję aby Pan zakupił ode mnie domeny takie jak telepupil.pl lub

komfortdziecka.pl. Cena to jedyne 9 999 zł.

Może Pan jeszcze zarobić ... nawet dwukrotność.

 

PS. Mogę dać równy 1 tyś. za ten TOPCAR.PL. Na pewno zwróci się Panu za te 2

lata dzierżawy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

>Witam. potrzebuje na poczatek wrzesnia okolo 20 szt przepiórek.Czy da rade kupic u Pana ?

>

>

 

 

Czy naprawdę ma sens wrzucanie po raz kolejny korespondencji od jakiegoś laika, który nie bardzo wie co to domena? Po pierwsze to już nudne jest, a po drugie gdyby nie tacy ludzie to domeny nie zarabiałyby nic na parkingach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
pewno ktoś z forum ;)

 

Nie wiem czy z forum ale z netem na pewno obeznany :P W końcu mail przyszedł z adresu ...@polak20.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiadomość wysłana za pomocą formularza kontaktowego PPD.pl dotycząca domeny kXXXow.pl:

 

Imię i nazwisko: Roman XXXXX

E-mail: XXXXXX@poczta.onet.pl

Telefon:

 

Treść:

Witam

Interesuje się okolicami KXXXXXXa, przede wszystkim chodzi mi o piesze i rowerowe wycieczki, chciałbym stworzyć coś w rodzaju niewielkiej witryny internetowej, na której umieściłbym opis szlaków - adres www.kXXXXXX.pl byłby idealny, tylko obawiam się, że cena adresu raczej nie przystaje do amatorskich zainteresowań.

A może jednak nie mam racji i mógłby Pan ten adres odsprzedać za jakąś bardziej symboliczną cene?

 

Pozdrawiam

Robert XXXXX

 

Nawet przez chwilę zastanawiałem się nad sprzedażą za bardziej symboliczną kwotę, jednak coś mi podpadło w treści tego maila.

 

Zadanie dla spostrzegawczych. Co jest nie tak? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nawet przez chwilę zastanawiałem się nad sprzedażą za bardziej symboliczną kwotę, jednak coś mi podpadło w treści tego maila.

 

Zadanie dla spostrzegawczych. Co jest nie tak? ;)

Roman != Robert ;)

Jest jakaś nagroda za spostrzegawczość? :)

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Roman != Robert :)

Jest jakaś nagroda za spostrzegawczość? ;)

BINGO!

 

Nagroda: Uścisk ręki prezesa ew. 'coś mocniejszego' do odbioru 9. września na spotkaniu we Wrocku. Byś wpadł. Daleko nie masz ;-p

Share this post


Link to post
Share on other sites
BINGO!

 

Nagroda: Uścisk ręki prezesa ew. 'coś mocniejszego' do odbioru 9. września na spotkaniu we Wrocku. Byś wpadł. Daleko nie masz ;-p

:)

 

Wypadałoby bo we Wrocku nie byłem od 1,5 roku - umawiam się ze znajomymi i jakoś dotrzeć nie mogę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Roman != Robert ;)

Jest jakaś nagroda za spostrzegawczość? :)

A ja dodam od siebie, że imiona mają wspólną literkę "R", a jak człowiek głębiej pogrzebie, to i dostrzec można uderzające podobieństwo w pierwszej części imion czyli "Ro"

 

Nie wspominając o tym, że słychać strzały ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dużego budżetu nie przewiduje. Rozumiem, ze chce Pan sprzedać domenę z zyskiem/marżą. Skoro cena rejestracji domeny to 10 zł to jeżeli zaproponuje 700 zł będzie Pan usatysfakcjonowany?

 

Mam nadzieję, że wkrótce z komentarzem pojawi się osoba, od której email tej treści otrzymałem. Myślę, że będzie bardzo ciekawie poznać punkt widzenia drugiej strony. Widać, że mamy tutaj swego rodzaju zupełne różne dwa światy, które na dodatek się nie znają. Szczerze powiem, że tego typu wiadomości zawsze mnie rozkładają na łopatki i nie zawsze mam siłę po takim emailu zamieniać się w dobrego sprzedawcę. Czasami po prostu odpuszczam w takich przypadkach, bo nie mam siły tłumaczyć, że domena może mieć jednak większą wartość. Wiem - nie powinienem, ale jestem tylko człowiekiem, pełnym ułomności... :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiem - nie powinienem, ale jestem tylko człowiekiem, pełnym ułomności... :P

 

czyt. pełnym żądzy pieniędzy, pieniędzy i jeszcze raz góry pieniędzy domainerem. :) No przyznaj się, hehe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
czyt. pełnym żądzy pieniędzy, pieniędzy i jeszcze raz góry pieniędzy domainerem. :P No przyznaj się, hehe :)

Przyznaję.. :)

 

Pierwszy bez winy niech założy opcje na moje domeny :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja dostałem taką oto "ofertę":

 

Witam serdecznie,

 

Rozumiem, ze musze Panu dac zarobic i tylko dlatego przechwytujecie domeny. Jednak wartosc domeny jest ograniczona. Chcialbym zwrocic sie z moja ostatnia oferta zakupu domeny XXXXYYYY.pl za 300PLN. W przeciwnym wypadku pozostane przy XXXX-YYYY.pl, ktora wlasnie zakupilem.

 

Zwracam takze uwage na fakt, iz bylem pierwszym jej wlascicielem i poniewaz prawo w Polsce nie jest skontruowane poprawnie, w skutek oplacenia domeny kilka dni po jej wykupie zostala ona przechwycona przez Pana lub inny podmiot posredni. Tego typu praktyki sa niezgodne z miedzynarodowymi przepisami. Prawidlowe postepowanie w tym wypadku polega na zablokowaniu domeny na okres 3 miesiecy z rezerwacja dla oryginalnego wlasciciela. Firma ktora reprezentowana jest przez home.pl naruszyla ten przepis. Nie wykluczam uzycia w tej sytuacji legalnych srodkow w celu jej odzyskania.

 

Kolejnym argumentem jest to, ze posiadanie domeny o podobnej nazwie wprowadzajacej w blad klienta i "podszywanie sie", jest karalne, wiec nie jest Pan w stanie zagospodarowac tej domeny w celu ...... Nie wierze w zadne plany zagospodarowania domeny, gdyz posiadacie te domene za dlugo aby to byla prawda.

 

Prosze rozwazyc polubowne zakonczenie tej sprawy. W przeciwnym razie sprawe opisze w prasie, a nabywce nowej domeny zaskarze.

 

Dodam, że domena nie ma znamion TM, twórczości autorskiej albo renomy itp. Dość powszechna 2-wyrazówka.

Edited by Perseusz

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

Dodam, że domena nie ma znamion TM, twórczości autorskiej albo renomy itp. Dość powszechna 2-wyrazówka.

Rozbrajające i widać akt desperacji (prasa, zaskarżenie itp. - takie pomieszanie z poplątaniem).

Rozbawiło mnie a jednocześnie może obrazić zwrot: "...oryginalnego wlasciciela..." :)

Tak jakby nowy właściciel... tzn. abonent jest podróbką :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja dostałem taką oto "ofertę":

 

i poniewaz prawo w Polsce nie jest skontruowane poprawnie...bla bla bla....

Nie wykluczam uzycia w tej sytuacji legalnych srodkow w celu jej odzyskania.... bla bla bla....

 

 

świetne ! zapytaj co to są "legalne środki" ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prawidlowe postepowanie w tym wypadku polega na zablokowaniu domeny na okres 3 miesiecy z rezerwacja dla oryginalnego wlasciciela.

 

Skad on wzial te 3 mies?? :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skad on wzial te 3 mies?? :):P

Ja miałem takiego znajomego co straszył swoich klientów, że jak mu nie zapłacą za usługi itp. to zablokuje im telefony, dostęp do internetu, komputery itd.... zdalnie przez... internet :)

Myślę, że ten człowiek jest tego samego pokroju :P

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiedzmy sobie szczerze, 50% firm w Polsce ma domenę, jedną lub kilka, założę się, że ponad 90% z tych 50% kupowało domeny na zasadzie, "Panie informatyku, weź Pan kup mi domenę", po czym firma hostingowa zapomniała przedłużyć, bo jej to wisi. Najczęściej w tym miejscu brakuje regulacji, czyli umowy, a potem jest straszenie jakimis miedzynarodowymi przepisami prawnymi, albo, co jeszcze bardziej śmieszne, prasą.

 

Poleć Panu udanie się z tym do gazety Fakcajtung. MOże tam mu cos pomogą :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skad on wzial te 3 mies?? :) :)
:

 

witam

 

zapewne Pan naczytal sie o domenach globanych bo one spadaja po okolo 3 miesiacach :P

 

sytuacja co najmniej zabawana

 

Marek

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Juz kupowałem kilka razy domeny od takich instytucji jak Wasza, i nigdy nie zapłaciłem więcej jak 300 zł"

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Juz kupowałem kilka razy domeny od takich instytucji jak Wasza, i nigdy nie zapłaciłem więcej jak 300 zł"

 

:)

Poprosiłeś namiar na te instytucje? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Juz kupowałem kilka razy domeny od takich instytucji jak Wasza, i nigdy nie zapłaciłem więcej jak 300 zł"

SELES trzeba było brać te 300 zł bo jest kryzys i nie wiadomo kiedy trafi się następny klient :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Juz kupowałem kilka razy domeny od takich instytucji jak Wasza, i nigdy nie zapłaciłem więcej jak 300 zł"

 

:)

kopalnia ma już status instytucji? no no.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
kopalnia ma już status instytucji? no no.. :D

Jak by sprzedawała po 300 zł, to by miała status fundacji charytatywnej :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×