Jump to content
kloda

100 domen za darmo! ovh.pl

Recommended Posts

Ciekaw jestem, czy większość rejestrujących podczas tejże "promocji", posiada w swoim "zasobie pomysłów" -

po setce dobrych domen?

Optuję, że nie. Trudno bowiem, nagle, tak przy okazji "promocji" znaleźć 100 szt :P dobrych domen.

Trudno bowiem, tak nagle, zarejestrować nawet jedną dobrą domenę. Może czasami ...

 

Te średnio 100 domen, mnożone będzie przez liczbę osób korzystających z promocji.

I po roku, nastanie mnóstwo "spadów" z ovh, ale spadów w większości ninj :P.

W ciągu roku bowiem, czar pryśnie, "perełki" okażą się ninjami, kupców na nie nie będzie, przedłużać nie będzie po co, lub za co ...

 

Rozumiem, że nie każdy posiada pieniądze na każde zawołanie, i może je wydać ot tak ... bo chciałby coś zarejestrować.

Sam, nie jestem bogaczem. Czy jednak nie warto [i właśnie dlatego]"popracować" nad jedną dobrą nazwą domeny, nie dzielić się tym swoim dobrym pomysłem na nazwę - z Rejestratorem, który nawet nie podał Regulaminu tej "promocji", zainwestować choćby i tylko 13 zł na tę jedną domenę, posiadać do niej authInfo, i czekać jak z tego dobrego nasienia rozkwita piękny kwiatuszek?

 

Sam, dla sprawdzenia, zarejestrowałem jedną jedyną domenę w tej "promocji". Po to, aby zobaczyć, co będzie dalej. To było już dawno temu :P, a wciąż nie zarejestrowana. I do tej pory znaku życia żadnego - ze strony Rejestratora ...Makulatura do mojego domu jeszcze nie dotarła. Gdybym miał tak czekać, w napięciu, na setkę domen, drżąc, czy aby wytwór mojego umysłu i palców pracujących na klawiaturze, zostanie faktycznie zarejestrowany, i czy po prostu domeny nie "spadną", ktoś mi ich nie przejmie - dostałbym zapewne podczas tego czekania, jeśli nie zawału, to jakiejś palpitacji serca.

 

Miłych nerwów, życzę wszystkim oczekującym, jeśli to możliwe ;).

I mimo wszystko, pozytywnego wyjaśnienia całej tej opisywanej, i niemiłej sytuacji.

Pozdrawiam.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

@yarowa

mysle, ze jesli od poczatku wiadomoby bylo, ze beda takie cyrki to nikt by nie rejestrowal. Z drugiej jednak strony moze sie uda ustrzelic ze 3 perełki w tych 100 ninjach i to wystarczy - parking zweryfikuje a resztę się spuści - 0 kosztów, zysk bardzo możliwy - to tak jakby lotto dało każdemu 100 kuponów dużego lotka - mała szansa, że wygrasz ale czy nie puściłbyś i mówiłbyś, że wolisz prześledzic trend i puścic 1 kupon a dobry? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='swoj-chlop' date='czw, 25 wrz 08' post='120327']

@yarowa

mysle, ze jesli od poczatku wiadomoby bylo, ze beda takie cyrki to nikt by nie rejestrowal.

 

 

Powtórzę raz jeszcze, że Rejestrator, nie podał Regulaminu "promocji". Czy to, nie oznacza, że należałoby podchodzić

z ostrożnością?

 

 

[...] to tak jakby lotto dało każdemu 100 kuponów dużego lotka - mała szansa, że wygrasz ale czy nie puściłbyś i mówiłbyś, że wolisz prześledzic trend i puścic 1 kupon a dobry? ;)

 

 

Kiedy jeszcze grałem (w Multilotka co prawda ...), to właśnie tak grałem: śledziłem "trend", tzn. pewne "ciągi liczbowe", pod różnym kątem, a później puszczałem, no może nie jeden kupon, ale na pewno nie sto.

Poza tym: zasady w Toto - Lotka są jasne, i usankcjonowane Regulaminem (pomijam - odpowiednie Ustawy).

 

Może gra rolę jeszcze charakter grającego. Gram "samotnie", lubię tropić tę upatrzoną"zwierzynę" :P.

Powiedziałbym, że liczenie na to - jak stwierdziłeś - że pośród 100 ninj, znajdą się trzy "perełki", przypomina mi zarzucanie sieci, i liczenie na wyłowienie wielkiej i smacznej ryby, pośród setki płotek. Czyli, powiedziałbym, że to sposób "na rybaka" :P.

Różnica, może być taka, że w przypadku zwierzyny "upatrzonej", wiesz - mniej więcej - jaką wartość może ona przedstawiać.

Lubię wiedzieć, na co poluję.

Kiedy rzucasz sieć "na ślepo", i jeszcze zakładasz, że większość to pewnie ninje, to tak zapewne będzie. Większość, to będą ninje, ale oczywiście, życzę Ci, żebyś wyłowił "perłę" :P. Miłe rozczarowanie dobrym połowem, to przyjemny stan ducha :P.

 

 

Ps. Oczywiście, każdy działa tak, jak chce, i nic mi do tego.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Firma ovh.pl popelnila blad, zarowno od strony organizacyjnej jak i wykonawczej, co nie zmienia faktu, ze kulturalny i zdrowo myslacy czlowiek bez problemu zrozumial, ze promocja dotyczy rejestracji 100 domen dla jednej osoby. Problem polega na tym, ze czesc Polakow, ktorzy wzieli udzial w tej promocji to kombinatorzy i cwaniacy, bez zadnych hamulcow moralnych:) Piotrus Nowak sobie przeczytal, ze mozna zarejestrowac za darmo 100 domen, w glowie zapalila sie lampka i wio do siostry, mamy, taty i dziadkow. Nie dziwie sie, ze ovh.pl zdecydowalo sie na zablokowanie czesci kont, skoro sortujac po nazwach ulic i numerach domow mozna znalesc cale rodziny domeniarzy.

Prosty przyklad:

Piotr Nowak ul. Domenowa 12 (domeniarz cwaniaczek) wzial 100 domen,

Kamila Nowak ul. Domenowa 12 (siostra domeniarza cwaniaczka) wziela 100 domen,

Wojciech Nowak ul. Domenowa 12 (tata domeniarza cwaniaczka) wzial 100 domen,

Magdalena Nowak ul. Domenowa 12 (mama domeniarza cwaniaczka) wziela 100 domen,

Stanislawa Nowak ul. Domenowa 12 (babcia domeniarza cwaniaczka) wziela 100 domen,

Waclaw Nowak ul. Domenowa 12 (dziadzia domeniatza cwaniaczka) wzial 100 domen.

Smiac mi sie chce z dwoch rzeczy. Pierwsza kwestia to atakowanie ovh - ludzie, otworzcie oczy i pogratulujcie Rodakom :P Po drugie ta cala promocja pokazala, ze w Polsce zyja cale rodziny domainerow. Po trzecie nie znalazlem negatywnych komentarzy od osob, ktore zarejestrowaly z umiarem promocyjne 100 domen na siebie. Zarowno tu jak i na ovh negatywne wypowiedzi pochodza od osob, ktore albo juz posiadaly konta w tej firmie, albo rejestrowaly domeny na inne osoby. O czym to swiadczy? Niedbalstwo, bezmyslnosc i glupota. Albo jestem inny, albo Wy jestescie inni, ale gdy przeczytalem pierwszy post w tym watku, to bez zadnych klopotow zrozumialem, ze promocja obejmuje 100 domen dla jednej osoby. Francuzi pewnie mysleli, ze normalny czlowiek jest w stanie odroznic "promocje" od konkursu "znajdz haczyk w regulaminie i zarejestruj na siebie jak nawiecej domen". Rejestrowanie po kilkaset domen na podstawione osoby to wg mnie idiotyzm. Przez bande kretynow i firme, ktora zle przygotowala promocje, normalni ludzie musza teraz ponosic konsekwencje :P No coz, juz nie raz przekonalem sie o pomyslowosci naszych Rodakow i pewnie nie raz bedzie mi dane jeszcze sie posmiac - takie zycie ;)

Powtarzam - firma ovh zle przygotowala promocje, a jej stosunek do naszego kraju pozostawia wiele do zyczenia, ale wina za zaistniala sytuacje nalezy obarczyc pseudo-domeniarzy, idiotow i debili :P

Edited by domaining.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szukalem wolnych domen, najlepiej z branzy finansowej, ktore w wiekszosci koncowek sa pozajmowane, a w Polsce wolne.

Jesli znalazlem taka domene, ktora byla wolna w .pl i .com.pl to rejestrowalem na siebie .pl, np XXXbanking.pl.

Na drugi dzien, korzystajac z jakiegos zagranicznego registrata bralem XXX-banking.pl i XXXbanking.com.pl, rejestrujac je, np na jakis BANK ZE SZWECJI :P

1) teraz wystarczylo podbic do obojetnie jakiego rodzimego banku z pytaniem odnosnie XXXbanking.pl, ze screenem whois, gdzie widac, ze gorsze XXXbanking.com.pl i XXX-banking.pl sa w posiadaniu banku ze Szwecji albo Niemiec i bez wiekszych klopotow wyciagalem od 1000 w gore :P

2) aukcja na allegro.pl z wielka marketingowa sciema na podobnej zasadzie ....

Na allegro nie zdazylem tego wyprobowac, a teraz juz raczej sie nie uda, bo we /whois widac daty utworzenia domen - no chyba, ze ktos jest cierpliwy i chce mu sie czekac 4 lata hihi

Ogolnie, to mam caly notes innych pomyslow, ktore w mniejszym lub wiekszym stopniu sie sprawdzaja :P

Wene do tego mam zawsze po pijaku hehe ;)

 

No coz, juz nie raz przekonalem sie o pomyslowosci naszych Rodakow i pewnie nie raz bedzie mi dane jeszcze sie posmiac - takie zycie :P

Powtarzam - firma ovh zle przygotowala promocje, a jej stosunek do naszego kraju pozostawia wiele do zyczenia, ale wina za zaistniala sytuacje nalezy obarczyc pseudo-domeniarzy, idiotow i debili :P

 

rzeczywiście ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powtarzam - firma ovh zle przygotowala promocje, a jej stosunek do naszego kraju pozostawia wiele do zyczenia, ale wina za zaistniala sytuacje nalezy obarczyc pseudo-domeniarzy, idiotow i debili :P

 

Ogólnie podzielam Twoje zdanie, ale z tym zgadzam się szczególnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
rzeczywiście :P

 

Pan_Grzegorz:

Czemu nie zacytowales posta, w ktorym przyznalem racje Misiowi? :P Z perspektywu czasu uwazam, ze bylo to zachowanie naganne i szczeniackie, co zreszta mozna wywnioskowac z drugiego fragmentu mojego postu, ktory zacytowales. Idiotyzm i debilizm :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pan_Grzegorz:

Czemu nie zacytowales posta, w ktorym przyznalem racje Misiowi? :P Z perspektywu czasu uwazam, ze bylo to zachowanie naganne i szczeniackie, co zreszta mozna wywnioskowac z drugiego fragmentu mojego postu, ktory zacytowales. Idiotyzm i debilizm :P

Szybko zmieniasz zdanie,ale umiejetnosc przyznania sie do bledu jest w cenie. Mam nadzieje, ze jest szczera. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szybko zmieniasz zdanie,ale umiejetnosc przyznania sie do bledu jest w cenie. Mam nadzieje, ze jest szczera. :P

 

Szybko zmieniam zdanie? Ja bym to nazwal rozwijam sie. Skoro kilka osob na tym forum, ktore cenie za podejscie do zycia i za wiedze z dziedzin, w ktorych nie czuje sie mocny zwrocilo mi uwage, ze moje zachowanie - choc WTEDY sluszne i nienaganne z mojego punktu widzenia - bylo zle, to chyba cos musialem robic nie tak? Stanie w miejscu z ograniczonymi pogladami na swiat z nosem zadartym do gory jest gownianym podejsciem do zycia. Po to mamy jedne usta, a pare uszu, zeby wiecej sluchac, a mniej mowic :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szybko zmieniam zdanie? Ja bym to nazwal rozwijam sie. Skoro kilka osob na tym forum, ktore cenie za podejscie do zycia i za wiedze z dziedzin, w ktorych nie czuje sie mocny zwrocilo mi uwage, ze moje zachowanie - choc WTEDY sluszne i nienaganne z mojego punktu widzenia - bylo zle, to chyba cos musialem robic nie tak? Stanie w miejscu z ograniczonymi pogladami na swiat z nosem zadartym do gory jest gownianym podejsciem do zycia. Po to mamy jedne usta, a pare uszu, zeby wiecej sluchac, a mniej mowic :P

Skoro juz przeszedles taka cudowna wewnetrzna przemiane, to mam nadzieje, ze przeprosiles rowniez osoby, ktore

oszukales, oddales im pieniadze i powiadomiles prokurature o wszystkim bo jak tego nie zrobiles to o zadnym nawroceniu nie ma mowy, ale to juz zostawiam Tobie do przemyslen. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro juz przeszedles taka cudowna wewnetrzna przemiane, to mam nadzieje, ze przeprosiles rowniez osoby, ktore

oszukales, oddales im pieniadze i powiadomiles prokurature o wszystkim bo jak tego nie zrobiles to o zadnym nawroceniu nie ma mowy, ale to juz zostawiam Tobie do przemyslen. :P

 

Chyba sie troche zagalopowales, bo po Twoim poscie mozna wywnioskowac, ze jestem jakims zlodziejem, co jest w tym momencie dla mnie krzywdzacym pomowieniem, klamstwem i zwyklym kurestwem z Twojej strony :P Prosze Cie daruj sobie takie teksty, a jesli masz jakis problem zwiazany z moja osoba, zawsze mozesz napisac do mnie na priv albo najzwyczajniej w swiecie zadzwonic :P Jesli ktos ma jakiekolwiek obiekcje do mnie i do robienia ze mna interesow, prosze smialo pisac na priw. Na di.pl finalizowalem transakcje z wieloma osobami i nikt nigdy nie zarzucil mi, ze jestem jakis zlodziejiem.

Temat uwazam za zakonczony.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba sie troche zagalopowales, bo po Twoim poscie mozna wywnioskowac, ze jestem jakims zlodziejem, co jest w tym momencie dla mnie krzywdzacym pomowieniem, klamstwem i zwyklym kurestwem z Twojej strony :P Prosze Cie daruj sobie takie teksty, a jesli masz jakis problem zwiazany z moja osoba, zawsze mozesz napisac do mnie na priv albo najzwyczajniej w swiecie zadzwonic :P Jesli ktos ma jakiekolwiek obiekcje do mnie i do robienia ze mna interesow, prosze smialo pisac na priw. Na di.pl finalizowalem transakcje z wieloma osobami i nikt nigdy nie zarzucil mi, ze jestem jakis zlodziejiem.

Temat uwazam za zakonczony.

nic nie mam do Ciebie, nawet powiem ze Cie lubie :P Na pewno nie nazwalem Cie zlodziejem, za to oszustem tak, no chyba ze naprawiles swoje winy bo jak nie to to radze uwazac z epitetami w kierunku innych (mowa o poscie o ovh).

z mojej strony rowniez koniec

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy ktoś z tych, którym konta nie zablokowali, dostał już list aktywacyjny?? Ja się doczekać nie mogę:/ a konto mi działa normalnie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja dostałem list z kodem aktywacyjnym.

Moje konto jest aktywne - zgłosiłem może ze 20 domen do rejestracji, ale ciągle wiszą jako zarezerwowane, choć aktywowałem kodem chyba z 3 dni temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A czy ktoś z tych, którym konta nie zablokowali, dostał już list aktywacyjny?? Ja się doczekać nie mogę:/ a konto mi działa normalnie...

 

Dostałem dziś kod aktywacyjny. Ale nie brałem 100 domen, tylko 7. Na razie są zarezerwowane. Nowych nie mogę rezerwować.

 

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie rozumiecie: ZAREJESTRUJEMY 1 PAŹDZIERNIKA?

Jeśli to do ostatnich kilku postów powyżej to wybacz, ale chyba Ty nie rozumiesz, bo wyraźnie przy rejestracji było, że wpierw list aktywacyjny przyjdzie, a potem będzie ewentualne dokończenie wszystkiego po weryfikacji danych :P

Swoją drogą niedawno otrzymałem odp z ich pomocy, że w moim przypadku domeny zostaną zarejestrowane, zaś powiadomienie przyjdzie po zarejestrowaniu, no więc chyba będzie bez listu aktywacyjnego skoro to ma już być 'potwierdzenie'...

Edited by PPP

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli to do ostatnich kilku postów powyżej to wybacz, ale chyba Ty nie rozumiesz, bo wyraźnie przy rejestracji było, że wpierw list aktywacyjny przyjdzie, a potem będzie ewentualne dokończenie wszystkiego po weryfikacji danych

Swoją drogą niedawno otrzymałem odp z ich pomocy, że w moim przypadku domeny zostaną zarejestrowane, zaś powiadomienie przyjdzie po zarejestrowaniu, no więc chyba będzie bez listu aktywacyjnego skoro to ma już być 'potwierdzenie'...

Nie czytałes nowelizacji; " 100 domen za darmo: kontynuujemy, ale blokujemy"

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie czytałes nowelizacji; " 100 domen za darmo: kontynuujemy, ale blokujemy"

Tak, ale takie rzeczy jak zmieny w regulaminach itp. nie powinny dzialac wstecz. Moim zdaniem to za przeproszeniem OVH dalo dupy bo nie zrobilo dobrego supportu dla domen pomijam fakt, ze wyszukiwarka jest jakas pogieta i aby zarejestrowac np. org.pl czy net.pl trzeba wpisac wszystko w jednej linii na glownej stronie, a nie wybierac koncowke z listy :ph34r: konczac na tym, ze w panelu nie jest podane np. ile zostalo zarejestrowanych, a ile mozna jeszcze zarejestrowac. Slowem mysleli, ze sa tacy fafarafa wysylajac listy poczta z francji, a okazuje sie, ze jednak nie, poza tym abstrakcyjne jest to potwierdzenie jesli ktos juz od dlugiego czasu korzysta z ich uslug. Dali ciala po calosci i nie moga tego opanowac teraz wiec jak nie wyrobia sie w ciagu 15 dni to ludzia zaczna spadac domeny. Tak na marginesie na stronach OVH teraz jest napisane, ze domeny rejestrowane w promocji nie maja gwarncji, ze zostana zarejestrowane ... ot promocja kucfa ...

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak na marginesie na stronach OVH teraz jest napisane, ze domeny rejestrowane w promocji nie maja gwarncji, ze zostana zarejestrowane ... ot promocja kucfa ...

 

No ładnie kogoś pop.... ło. Ja na Waszym miejscu łatwo bym nie odpuścił poruszając wszystkie możliwe instytucje. Przy okazji dobrze by było jakby kilka portali poinformowało o tej "promocji". Ktoś już pisał może do nich?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • wycenamajatku.pl   WycenaMajatku.pl 500 zł    
    • L-4.PL   Sell: https://www.aftermarket.pl/domena/l-4.pl/
    • zomo.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 69 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/10052/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-29 15:37:30) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-08 godz. 19:15   DD
    • logistyczna.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:  https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605727/  
    • Zapraszam na aukcję domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   pokolorujto.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10012/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:53:48) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   ginekolog24.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10011/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:50:34) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   DD
    • receptomaty24.pl   aukcja BCM
    • dorabiaj.pl dorabianie.pl pracedomowe.pl   Sprzedam
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,181
    • Most Online
      898

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×