Jump to content
kloda

100 domen za darmo! ovh.pl

Recommended Posts

Zaraz kolego, nie wiem jak Ty, ale wiekszosc z nas nie jest tu banda gowniarzy, ktorzy zdani sa na laske lub nielaske jakiejs smiesznej firemki, wg mnie dzialanie OVH jest ewidentnie niezgodne z Ustawa o nieuczciwych praktykach rynkowych i odpowiedni wniosek oczywiscie zostanie zlozony do UOKiK, wiec to raczej OVH powinno miec nadzieje, ze wszystko sie dobrze skonczy.

 

nie jestem pewien czy aby nie jest lekka przesada... tu nic chodzi o łaskę a dbanie o własne interesy... ci którzy nie przesadzili lub nie pomyli się o klika set domen to je powinni (teoretycznie) dostać...

 

z domeny.pl UOKiK mało zdziałał a co dopiero z takim gigantem jak ovh (bo "firemka" to nie jest... :D )

wież mi lub nie ale ovh na pewno się wykręci z tego z obronną ręką, może się mało udzielam ale często przeglądam forum i nie takie rzeczy widziałem

 

swoją drogą skoro uważacie sami siebie za doświadczonych domainerów to jak uwierzyliście w tą promocję :) tu podzielam zdanie heden.pl

 

PS. nie wiem czy zauważyliście to jeśli promocja jest off to po co jest banner z reklamą na stronie głównej :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po drugie naiwności co niektórych. Jak dla mnie nie ma nigdy nic za darmo więc jak domeny spadną z rezerwacji to co poniektórzy srodze się o tym przekonają.

To Ty Grzegorz, jako osoba doswiadczona w biznesie uwazasz, ze jak sie daje komus cos za darmo to nie mozna na tym zarobic? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie jestem pewien czy aby nie jest lekka przesada... tu nic chodzi o łaskę a dbanie o własne interesy... ci którzy nie przesadzili lub nie pomyli się o klika set domen to je powinni (teoretycznie) dostać...

 

z domeny.pl UOKiK mało zdziałał a co dopiero z takim gigantem jak ovh (bo "firemka" to nie jest... :lol: )

wież mi lub nie ale ovh na pewno się wykręci z tego z obronną ręką, może się mało udzielam ale często przeglądam forum i nie takie rzeczy widziałem

 

swoją drogą skoro uważacie sami siebie za doświadczonych domainerów to jak uwierzyliście w tą promocję :) tu podzielam zdanie heden.pl

 

PS. nie wiem czy zauważyliście to jeśli promocja jest off to po co jest banner z reklamą na stronie głównej :(

 

Ja tam dostalem moje 100 domen, i nie narzekam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
To Ty Grzegorz, jako osoba doswiadczona w biznesie uwazasz, ze jak sie daje komus cos za darmo to nie mozna na tym zarobic? :(

 

Można... można. Tylko zawsze jest jakieś drugie dno. Nie wierzę po prostu, że rozdają domeny nie licząc na ich przedłużenie. Więc jeśli się okazało, że z promocji korzystają głównie domeniarze to pewnie stwierdzili, że potencjalne zyski nie przewyższą kosztów więc się wypieli.

Szczerze to każdemu życzę aby mu jednak porejestrowali te domeny. Osobiście uważam, że trzeba brać odpowiedzialność (również finansową) za to co się robi. Skoro (z tego co doczytałem) nie bylo regulaminu tej promocji to każdy miał prawo rejestrować te 100 domen niezależnie czy to czyjaś, żona, teść czy kochanka. I nie ma tu znaczenia fakt, że mają ten sam meldunek. Dla mnie jest to nielogiczne bo są to jednak 2, 3 czy nawet 4 różne osoby.

Generalnie na miejscu każdego oszukanego napisałbym dość stanowczy list do firemki i chyba również poinformowałbym nask i UOKiK o takim zdarzeniu.

 

Mój post nie był po to żeby atakować kogoś konkretnego tylko powinna nam się zawsze zapalać czerwona lampka jak coś jest za piękne.

Przecież już w pierwszym poście pod tematem swój-chłop napisał:

 

UNREAL

Share this post


Link to post
Share on other sites
Można... można. Tylko zawsze jest jakieś drugie dno. Nie wierzę po prostu, że rozdają domeny nie licząc na ich przedłużenie. Więc jeśli się okazało, że z promocji korzystają głównie domeniarze to pewnie stwierdzili, że potencjalne zyski nie przewyższą kosztów więc się wypieli.

 

Tu się z Tobą nie zgodzę.

 

Liczenie na przedłużenie wiele nie daje - bo jasne, że z tak na szybko i darmo rejestrowanych przedłużana będzie połowa, może 1/3.

Więc koszty zwróciłyby się dopiero po 3-4 latach.

Myślę, że dając możliwość rejestracji 100 a nie 2-3 domen doskonele wiedzieli że ofertę kierują do domeniarzy.

Zastanawiałem się nad rejestracją w tej firmie już od miesiąca i dopiero ta promocja skłoniła mnie do faktycznej rejestracji.

Jakby dali 5 czy 10 - to nie chciało by mi się szukać haczyków w regulaminie :)

 

Oczywiście jak już opanowałem panel i dostrzegłem pewne korzyści- z chęcią część domen będę rejestrował u nich*.

I raczej o te nowe rejestracje im chodziło.

 

* - oczywiście o ile z klasą wyjdą z obecnej sytuacji :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zaraz kolego, nie wiem jak Ty, ale wiekszosc z nas nie jest tu banda gowniarzy, ktorzy zdani sa na laske lub nielaske jakiejs smiesznej firemki, wg mnie dzialanie OVH jest ewidentnie niezgodne z Ustawa o nieuczciwych praktykach rynkowych i odpowiedni wniosek oczywiscie zostanie zlozony do UOKiK, wiec to raczej OVH powinno miec nadzieje, ze wszystko sie dobrze skonczy. :(

Można ich też chyba podać do sądu z powodu utraconych korzyści.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Można ich też chyba podać do sądu z powodu utraconych korzyści.

oczywiscie biore to pod uwage :( jezeli tylko zobacze aukcje z domena, ktora mialem u nich w rezerwacji, a ktora zostala przechwycona i uznam, ze gra jest warta swieczki, to juz ich przetrzepie :)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem kim jest dziwny jegomość oles.

 

Cytaty z forum OVH:

post_old.gif 19-09-2008, 17:12 oles@ovh.net Postów: n/a

icon1.gif100 domen za darmo: kontynuujemy, ale blokujemy

Witam,

Mamy 12 Klientów, którzy stworzyli 2/3/5/ lub 10 różnych nic handle i zamówili

1000 lub więcej domen NA KLIENTA. Proponujemy 100 domen NA KLIENTA. Tworząc

Pawel XXX, Jolanta XXX z tym samym adresem jest nadużywaniem promocji. Nie

mamy tego problemu w UK/ES/IT/DE. Tylko w Polsce.

 

Jeżeli nadużywaliście, Wasze konta zostały zablokowane. Zarezerwowane domeny

zostaną usunięte. Usuniemy 2500 domen (12 Klientów).

 

Wszystkie nowe zamówienia na darmowe domeny .pl są zablokowane. Czekamy

do 1 października. Wtedy zdecydujemy, które zamówienia zostaną zaakceptowane,

a które odrzucone. Będziemy je sprawdzać po kolei. Jeżeli nie nadużywaliście,

Wasze domeny zostaną zarejestrowane w październiku. Jeżeli stwierdzimy

nadużycia, domeny nie zostaną dla Was zarejestrowane.

 

Niektórzy Klienci pytają mnie, dlaczego oferty dla Klientów Francuskich

i Polskich są różne. Odpowiedź brzmi: Ponieważ Klienci są różni.

 

Pozdrawiam,

Octave Last edited by Pik-Pok : 20-09-2008 at 11:51.

quote.gif

 

Mamy czułki, jesteśmy zieloni i żywimy się błotem

 

Ale skoro tak się wypowiada o klientach OVH:

 

post_old.gif Dzisiaj, 15:08 oles@ovh.net Postów: n/a icon1.gif

Re: 100 domen za darmo: kontynuujemy, ale blokujemy

> To posłuchaj "matołku", to że tobie wystaracza 30 domen to nie znaczy

> ze ktos nie potrzebuje 3 000.

 

to niech ten ktos to se kupi a nie kombinuje jak do koryta sie dostac.

quote.gif

 

to ja k... nie rozumiem co Wy w tej firemce robicie. :( Nie ma innych rejestratorów?

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na waszym miejscu bym sie wstrzymał do tego pierwszego a później wyciągał wnioski

 

to juz ich przetrzepie

uważaj żeby to oni ciebie nie przetrzepali :( sąd pewnie by uznał za małą szkodliwość czynu (w końcu nic nie zapłaciłeś) i wszystko by poszło w niepamięć (zapłacili by tylko koszty sądowe a ty domeny byś i tak nie odzyskał...) :)

 

pożyjemy zobaczymy nie wyciągajmy pochopnie wniosków...

Share this post


Link to post
Share on other sites
uważaj żeby to oni ciebie nie przetrzepali :( sąd pewnie by uznał za małą szkodliwość czynu (w końcu nic nie zapłaciłeś) i wszystko by poszło w niepamięć (zapłacili by tylko koszty sądowe a ty domeny byś i tak nie odzyskał...) :)

bez sensu jest to co tu napisales....ale zostawmy ten temat bo narazie taka sytuacja nie zaistniala

Share this post


Link to post
Share on other sites
bez sensu jest to co tu napisales....ale zostawmy ten temat bo narazie taka sytuacja nie zaistniala

uff, dopiero teraz udalo mi sie przebrnac przez cały wątek..

 

Jak zwykle Polacy pokazali klasę światową. Daj im 100 domen za darmo, "ukradną" czyli tutaj porejestrują 1000 innych na klonowane konta.

 

Mam nadzieje, ze firma OVH bedzie konsekwentnie usuwała konta osob, ktorym nagle sie przypomnialo, ze maja w rodzinie babcie, dziadka, wujków i ciocie, ze o rodzicach czy rodzenstwie nie wspomne... i w tym samym dniu wszyscy wyruszyli na łowy domen....

 

Mysle, ze zasady sa proste:

 

no wlasnie,namieszales

 

bok poinformowal, ze nie ma przeszkod w tym, zeby zalozyc kilka kont na jedna osobe (powod zakladania jest tu mniej wazny, choc np. w moim przypadku byl to blad ovh, ale to ma male znaczenie) gdyz limit 100 jest przypisany do osoby i tak tez bedzie liczony,(...)

 

dokladnie, ja mam kilka kont z przeszlosci, ale na jedno biore 100 domen, a regną mi 100 minus tyle .pl-ek ile juz mam na tym koncie.. i łot wsio. proste jak budowa cepa

 

A ci co nagle ozywili babcię, czy dziadka z wehrmachtu, to mam nadzieje, ze beda mogli sobie co najwyzej pojsc na grzyby do lasu z pustym koszykiem uczac sie na przyszlosc. Licze na konsekwencje OVH.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sam myślę czy nie złożyć okrągłego zamówienia :D (po promocja według głównej strony ovh trwa)

 

wpadło mi w oko kilka(dziesiąt) fajnych domen :) może by spróbować :( ciekawe jak tam z cesją wygląda

Share this post


Link to post
Share on other sites
uff, dopiero teraz udalo mi sie przebrnac przez cały wątek..

 

Jak zwykle Polacy pokazali klasę światową. Daj im 100 domen za darmo, "ukradną" czyli tutaj porejestrują 1000 innych na klonowane konta.

 

Mam nadzieje, ze firma OVH bedzie konsekwentnie usuwała konta osob, ktorym nagle sie przypomnialo, ze maja w rodzinie babcie, dziadka, wujków i ciocie, ze o rodzicach czy rodzenstwie nie wspomne... i w tym samym dniu wszyscy wyruszyli na łowy domen....

 

Mysle, ze zasady sa proste:

 

 

 

dokladnie, ja mam kilka kont z przeszlosci, ale na jedno biore 100 domen, a regną mi 100 minus tyle .pl-ek ile juz mam na tym koncie.. i łot wsio. proste jak budowa cepa

 

A ci co nagle ozywili babcię, czy dziadka z wehrmachtu, to mam nadzieje, ze beda mogli sobie co najwyzej pojsc na grzyby do lasu z pustym koszykiem uczac sie na przyszlosc. Licze na konsekwencje OVH.

 

widze, ze przede wszystkim niektorzy Polacy to maja problem ze zrozumieniem slowa pisanego, no chyba ze Ty za Polaka sie nie uwazasz, ze 50% postow to belkot jacy to Polacy sa zli...ale co tam wazne, zeby cos tam nabazgrac, w koncu "forme" trzeba trzymac :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ci co nagle ozywili babcię, czy dziadka z wehrmachtu, to mam nadzieje, ze beda mogli sobie co najwyzej pojsc na grzyby do lasu z pustym koszykiem uczac sie na przyszlosc. Licze na konsekwencje OVH.

 

Mogli ożywić kogo chcieli. Rejestrować domeny na matki, żony i kochanki. To nie ma znaczenia. Skoro 100 na osobę to chyba proste. To firma jest winna za te nieudolne rozpoznanie rynku. Najlepiej teraz zrzucić wszystko na chciwych domeniarzy. A czy to ich wina, że ktoś tak zarządza tą firemką? Co znaczy stwierdzenie "klienci są inni"? Tzn jacy inni? Wcześniej tego nie wiedzieli? A przepraszam jak długo są obecni na naszym rynku? Ile jeszcze czasu będą go poznawać skoro jest inny?

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
widze, ze przede wszystkim niektorzy Polacy to maja problem ze zrozumieniem slowa pisanego, no chyba ze Ty za Polaka sie nie uwazasz, ze 50% postow to belkot jacy to Polacy sa zli...ale co tam wazne, zeby cos tam nabazgrac, w koncu "forme" trzeba trzymac :(

Umberto czasami wypowiada się zbyt ostro ale nie jestem szczególnie zdziwiony tym, że raz po raz coś działa na Niego alergicznie.

Polska mentalność bywa czasami mocno ograniczona.

Gdy mieszka się na co dzień poza granicami kraju, to niektóre sprawy postrzega się odmiennie.

Nawet księżyc oglądany z innej perspektywy wygląda nieco inaczej.

Co nie znaczy, że gorzej.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

gdyby nie kombinowanie to promocja trwałaby nadal. nie twierdze ze zakladanie kont i rejestrowanie domen na czlonkow rodziny bylo niezgodne z regulamiem ale na pewno bylo niemoralne. przeciez nie chodzi zeby kazdego naokoło oskubać tylko dlatego ze nie rozeznał sie do konca w rynku i nie przygotował dobrze regulaminu. powinnismy im jeszcze podziekowac za te promocje. mysle ze drugiej takiej juz nie zrobia. kombinowanie mamy we krwi. to samo jest z promocjami w fimrach bukmacherskich. czesto jest tam w regulaminach ze Polacy nie moga brac udziału w promocji

 

moim zdaniem

Edited by szuwar

Share this post


Link to post
Share on other sites
to samo jest z promocjami w fimrach bukmacherskich. czesto jest tam w regulaminach ze Polacy nie moga brac udziału w promocji

nie jestes doinformowany czy swiadomie wprowadzasz w blad zestawiajac te 2 przypadki?

Share this post


Link to post
Share on other sites
.... powinnismy im jeszcze podziekowac za te promocje ...

Nie skorzystałem z tej promocji ale jak widać granica pomiędzy promocją a dumpingiem bywa bardzo płynna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie jestes doinformowany czy swiadomie wprowadzasz w blad zestawiajac te 2 przypadki?

 

nic wprowadzam celowo w błąd, byc moze jestem niedoinformowany

 

w takim razie proszę mnie doinformować :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam tam zarezerwowanych kilkadziesiat domen na swiezo zalozone konto - tez mnie to wkurza ze nie moge nimi w jakikolwiek sposob zarzadzac. Wiecej! Zadnego komunikatu nie dostalem na maila, o tym co sie dzieje - a przeciez nie musze czytac forum di czy tez ovh. Brak info - oto mam pretensje.

czekam do pierwszego pazdziernika, a jesli sie to nie wyjasni, podejde do biura wyjasnic sprawe - czasem tamtedy przejezdzam ;-p

 

Mogli ożywić kogo chcieli. Rejestrować domeny na matki, żony i kochanki. To nie ma znaczenia. Skoro 100 na osobę to chyba proste. To firma jest winna za te nieudolne rozpoznanie rynku. Najlepiej teraz zrzucić wszystko na chciwych domeniarzy. A czy to ich wina, że ktoś tak zarządza tą firemką? Co znaczy stwierdzenie "klienci są inni"? Tzn jacy inni? Wcześniej tego nie wiedzieli? A przepraszam jak długo są obecni na naszym rynku? Ile jeszcze czasu będą go poznawać skoro jest inny?

 

z ta wypowiedzia hedena sie absolutnie zgadzam.

 

I jeszcze jedno. Cala akcja moze sie okazac zaplanowana przez polskich domeniarzy, ktorym skasowano francuskie portfolia. Taka mala zemsta :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
nic wprowadzam celowo w błąd, byc moze jestem niedoinformowany

 

w takim razie proszę mnie doinformować :(

ograniczenia na stronach bukmacherskich dla Polakow sa ustalane ze wzgledu na mozliwosc naruszenia polskiego prawodawstwa dotyczacego hazardu, zakladow wzajemnych i gier losowych, a nie ze wzgledu na mentalnosc Polakow :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×