Jump to content
kloda

100 domen za darmo! ovh.pl

Recommended Posts

czy ten list był 'do rąk własnych' lub za potwierdzeniem odbioru?

 

List zwykły.

 

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ta weryfikacja (sms) była na początku przy zakładaniu konta.

 

taa, ale gdy ja zakładałem konto hen dawno temu, to nie przypominam sobie istnienia jakiejkolwiek weryfikacji smsowej to po pierwsze.

 

Po drugie, w trakcie zamówienia w polskim OVH mozna było wpisać lekką rąsią np numer stacjonarny... do wysłania SMSa! więc coś nie tak pomyslane z tym polskim systemem... Np w niemieckim OVH usiłowałem wpisać numer stacjonarny to nawet nie dało się wklepać takiego, musiał być komórkowy! A u bnas własnie stworzyłem próbne zamówienie i wklepałem telefon stacjonarny...i k.....a wysłało i zażądało KODU. No nie mogę... :unsure:

 

A oto screen tej operacji, numer poznański VOIP:

 

111rk8.jpg

 

Powiedzcie jak w tym kraju może coś k...a funkcjonować, jak na każdym kroku szajs! Albo cię oskubią w Domeny.pl albo nie potrafią wdrożyć logicznego, prostego systemu zamówień (OVH), albo, można mnożyć...

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ile wiem to niektóre stacjonarki mają funkcję smsową więc co cię dziwi? Że jest poszerzony target klientów (np. nie mają komórki a stacjonarki obsługują sms-y)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widocznie w Niemczech nie mają przydatnej funkcji wysyłania sms-ów na stacjonarne... Kiedyś (a było to już parę lat temu) wysłałem koleżance życzenia przez pomyłkę na stacjonarny, no i doszedł - zadzwonił telefon i ktoś (nie pamiętam już, czy człowiek, czy automat) odczytał jej treść sms-a. No chyba że takie rzeczy to tylko w Erze... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prawdę macie problemy... nie podoba się taka czy nijaka weryfikacja zamówienia to macie przecież inne firmy - mamy... jeszcze wolny rynek.

 

Przykładowo moja firma (MasterNET.pl) już lada dzień w ogóle nie będzie świadczyła usług dla (nowych) Klientów poniżej danego wieku, nie ma co zawracać sobie głowy klientami którzy w ogóle nie czytają tego co zamawiają... a później mają wielkie pretensje do całego świata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mail pierwszy od OVH z dnia 2 października:

 

W ramach promocji „Domeny .pl za 0 PLN” złożyli Państwo zamówienie/zamówienia.

Zamówienia były realizowane w oparciu o podwójną weryfikację: poprzez kod przesłany wiadomością SMS oraz kod przesłany pocztą tradycyjną. W przypadku złożonych przez Państwa zamówień xx, xx, xx, xx, xx, xx, xx, xx, xx, xx nie zostały na czas dopełnione wszystkie założenia promocji dotyczące weryfikacji, dlatego też zamówienia nie zostaną zrealizowane.

 

odpowiadam na niego, że smsa od razu wysłałem bo przecież bym nie dokończył rejestracji, list otrzymałem i potwierdziłem ten kod, kazali dowód (przesłać mailem w 48h).. ok - skserowałem dowód i po 6h był u nich jeszcze z mailem potwierdzającym czy na pewno otrzymali

pytam więc co z tym zamówieniem i co to oznacza?

 

Są to numery zamówień, kótre nie zostaną zrealizowane. Promocja zakończyła się.

 

Co? Czyli które domeny straciłem z tych 100 zamawianych?

 

Na jednym zamówieniu miał Pan po kilka-kilkadziesiąt domen. W Pana przypadku żadne zamównie nie zostało zrealizowane.

 

Tak, miałem po 10 co nawet widać w numerach zamówień (10 numerów zamówień), tak jak trzeba było..

 

Domeny zamawiałem zamawiałem 17 i 18 września..

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie nie było żadnych problemów.

Zgłosiłem bodaj 20 domen. Kod dostałem bez problemów.

30 września o 22:30 przypomniało mi się, że się kończy zaraz więc dorzuciłem jeszcze 30 nindz.

Wszystko zarejestrowali tak jak mówili 1 października i jest ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a mnie czesc domen zarejestrowali a czesc nie... bo takie mieli widzimisie

 

Nie rozumiem ich dzialania - robia promocje, ponosza nie male koszta, i ta promocja stawia ich w bardzo zlym swietle

 

czyli zaplacili za to ze marka OVH bedzie sie kojarzyc z amatorka - gratuluje pomyslu

 

Jesli takie bylo zamierzenie firmy to wyszlo im to idealnie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

no to mamy wtopę nr 2 w wykonaniu ovh.

 

w dniu 1 października można było jeszcze zarejestrować bezpłatnie domeny na ich stronie.

 

potwierdzenie przyszło, kwota do zapłaty 0,0

 

mając na uwadze dziwne zachowania tej firmy, zmiany reguł gry w trakcie samej promocji zadzwoniłem do nich wczoraj by zapytać się kiedy domeny znajdą się w moim panelu.

 

i co usłyszałem? promocja się skończyła z wrześniem a oni zapomnieli zdjąć tę informację ze strony.

 

domeny są w rezerwacji, nic z nimi nie mogę zrobić, będą spadać. a szansa, że je złapię..hm wolę zagrać w totolotka:-)

 

takie zachowania ze stron firm które chcą walczyć o Klientów, przynoszą odwrotne do zamierzonych skutki.

 

Paulinho

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktoś wysyłał już jakieś pismo w tej sprawie np do NASKu ? Chodzi mi o domeny zarezerwowane przed 1 października które nie zostały zarejestrowane bądz takie które były zarejestrowane jeszcze przed blokadami kont a po blokadach ich stan zmienił się na postępowanie wyjaśniające ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
no to mamy wtopę nr 2 w wykonaniu ovh.

 

w dniu 1 października można było jeszcze zarejestrować bezpłatnie domeny na ich stronie.

 

potwierdzenie przyszło, kwota do zapłaty 0,0

 

mając na uwadze dziwne zachowania tej firmy, zmiany reguł gry w trakcie samej promocji zadzwoniłem do nich wczoraj by zapytać się kiedy domeny znajdą się w moim panelu.

 

i co usłyszałem? promocja się skończyła z wrześniem a oni zapomnieli zdjąć tę informację ze strony.

 

domeny są w rezerwacji, nic z nimi nie mogę zrobić, będą spadać. a szansa, że je złapię..hm wolę zagrać w totolotka:-)

 

takie zachowania ze stron firm które chcą walczyć o Klientów, przynoszą odwrotne do zamierzonych skutki.

 

Paulinho

Przeciez zawsze mozesz je oplacic po normalnej cenie :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przeciez zawsze mozesz je oplacic po normalnej cenie :unsure:

świetna zagrywka marketingowa... przynajmniej czesc pieniedzy odzyskaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisałem dziś ponownie z Danielem Włodarczykiem i On poinformował mnie, iż decyzję o tym, że nie zostaną zarejestrowane domeny bez potwierdzenia kodami, podjął sobie w dniu 1. października dyrektor techniczny!!

Na pewno dlatego, nie spodziewając się aż takiego odzewu, aby mniej na tym stracić - jak dla mnie naruszenie zasad, bo nigdzie wcześniej o tym nie było mowy, w związku z czym jest to naruszenie prawa.

 

Ponadto chyba się specjalnie zarejestruję w Wykopie aby tę firemkę 'zareklamować', inni ze swymi kontaktami mogliby zrobić to samo w innych serwisach...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pisałem dziś ponownie z Danielem Włodarczykiem i On poinformował mnie, iż decyzję o tym, że nie zostaną zarejestrowane domeny bez potwierdzenia kodami, podjął sobie w dniu 1. października dyrektor techniczny!!

Na pewno dlatego, nie spodziewając się aż takiego odzewu, aby mniej na tym stracić - jak dla mnie naruszenie zasad, bo nigdzie wcześniej o tym nie było mowy, w związku z czym jest to naruszenie prawa.

 

Ponadto chyba się specjalnie zarejestruję w Wykopie aby tę firemkę 'zareklamować', inni ze swymi kontaktami mogliby zrobić to samo w innych serwisach...

Ja nie zamierzam się bawić w wypisywanie na forach itp opinii o nich gdyż to nic nie pomoże, podjąłem już odpowiednie kroki, skontaktowałem się z NASK , złożyłem odpowiedni wniosek o który mnie poproszono i czekam na informacje.

 

Taka ciekawostka: Jeszcze przed rejestracja pytałem jak uzyskać kody authinfo do tych domen , stwierdzono iż wystarczy wysłać wnioski faxem, zaś dziś już zmiana zdania i trzeba wysyłać pocztą. Pozostawię to bez komentarza :unsure: Radzę wynosić się wszystkim którym zarejestrowali domeny czym szybciej z tej firmy póki nie będzie zaraz zmiany w regulaminie że authinfo płatne

Share this post


Link to post
Share on other sites

może mi ktoś powiedzieć gdzie niby szukać tej weryfikacji poprzez sms? dziś udało mi się odzyskać mój list, ale powyżej było wspominane, że trzeba było dokonać weryfikacji smsowej, a ja nie chcę im dać punktu zaczepienia do odmowy rejestracji domen...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja tam zarejestrowałem 95 domen bez problemu, dziś sprzedałem już jedną za średnie xxx więc generalnie jestem zadowolony. Zobaczymy teraz jak będzie przebiegać u nich proces cesji domeny na kogoś innego. Mimo wszystko jednak zamiast promocji zrobili sobie tylko antypromocję.

Share this post


Link to post
Share on other sites
może mi ktoś powiedzieć gdzie niby szukać tej weryfikacji poprzez sms? dziś udało mi się odzyskać mój list, ale powyżej było wspominane, że trzeba było dokonać weryfikacji smsowej, a ja nie chcę im dać punktu zaczepienia do odmowy rejestracji domen...

 

Punktu zaczepienia powiadasz .... ?

 

Ja otrzymalem nastepujaca wiadomosc w odpowiedzi na zapytanie dlaczego mimo spelnienia warunkow promocji moje domeny nie zostaly zarejestrowane [pisownia oryginalna]:

"podczas sklądania zamółienia umieszczona była następująca informacja;

Oferta dedykowana dla osób prywatnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz resellerów.

Oferty promocyjne nie dają gwarancji rejestracji domeny."

No comment ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Punktu zaczepienia powiadasz .... ?

 

Ja otrzymalem nastepujaca wiadomosc w odpowiedzi na zapytanie dlaczego mimo spelnienia warunkow promocji moje domeny nie zostaly zarejestrowane [pisownia oryginalna]:

"podczas sklądania zamółienia umieszczona była następująca informacja;

Oferta dedykowana dla osób prywatnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz resellerów.

Oferty promocyjne nie dają gwarancji rejestracji domeny."

No comment ;)

dobre, oni nadaja sie tylko do kabaretu ;)

 

Ja napisalem im takiego maila:

Witam,

kontaktowalem się z Biurem Obsługi Klienta OVH już ponad tydzień temu i opisałem problem, który powstał poprzez nierzetelność Państwa firmy:

(...)

w Państwa biurze obsługi klienta uzyskałem informacje, że limit 100 darmowych domen w promocji przypisany jest do osoby, a nie konta oraz ze jako klient mogę posiadać więcej niż jedno konto, co nie będzie stanowic żadnych problemów. W zwiazku z tym utworzyłem kilka kont (NIC handle: (...)) na których rezerwowalem domeny w celu ich rejestracji po otrzymaniu listu z kodem. Następnie konta zablokowano, a ja straciłem nie tylko możliwość rejestracji tych domen w promocji, ale również wogóle ich rejestracji, nawet w innej firmie, ponieważ domeny są zarezerwowane na tamte konta.

Proszę o odblokowanie kont lub przypisanie wszystkich zamówień do jednego konta.

(...)

Niestety nie doczekałem się rozwiązania problemu do dzisiaj, informuję również Państwa, że nie przekroczyłem limitu 100 domen, ani nikt z mojej rodziny lub o takim

samym miejscu zamieszkania nie korzystał z "promocji" OVH. Ponownie proszę o natychmiastowe odblokowanie kont, gdyż chciałbym opłacić zamówienia zanim domeny zostaną przechwycone.

 

i chyba obrazili sie na mnie ;) ;) bo nic nie odpisali ;) ;) ;)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×