Jump to content
umberto

Maszynka do robienia pieniędzy

Recommended Posts

EDYCJA:

Widzę, że tam jest jeszcze kilkanaście minut, a więc wydaje mi się, że było podobnie, ale nieco inaczej.

Pewnie ta osoba zalicytowała (nie pojawiała się jej oferta, a czas leciał), zalicytowała kolejny raz itd. a przestała dopiero jak dane zdążyły się odświeżyć.

 

No to w pewnym sensie jest robienie ludzi w balona. Bo co jak co ale czas gra tu ogromną rolę.. Bo rozumiem, iz kazde kolejne klikniecie jest odpłatne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że tak. To znaczy nie jest sprawdzane, kto jest wygrywającym, tylko podbijają i pobierają opłatę.

 

Co prawda nie uczestniczyłem w żadnej z aukcji, ale kilka obserwowałem (w chwilach zbliżających się do zakończenia) i dosyć często zdarzała się sytuacja 2 podbić tego samego użytkownika w tej samej (ostatniej) sekundzie lub sekunda po sekundzie.

Było to jeszcze w momencie, kiedy serwis działał w miarę sprawnie (choć już powoli zwalniał), potem zapewne chodził na tyle wolno, że kliknięcia tych samych użytkowników następowały w nieco większej liczbie sekund po sobie, albo przynajmniej tak było rejestrowane. Zresztą chyba w dwóch lub trzech "wiszących" obecnie aukcjach osoba przebiła samą siebie.

Edited by jamiko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten serwis to jest tragedia. Obserwuję sobie aukcje i moja refleksja jest taka, że to wszystko działa jak chce. Automaty podbijają siebie same, zegar chodzi wprzód i wstecz i skacze po kilka sekund (np. 00:00:10, 00:00:09, 00:00:07, 00:00:09, 00:00:08, 00:00:03), aukcje kończą się w najmniej przewidzianych momentach, prawdopodobnie wtedy gdy system akurat zaliczy opóźnienie i kliki nie dojdą... że już nie wspomnę jak otwarcie samej strony głównej zżera procesor i zapycha łącze. Macie podobne doświadczenia z obserwacji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja przygoda z podbij.pl wyglądała następująco. Znalazłem przypadkowo w sieci informację na temat powstającego "prawdziwego" serwisu aukcyjnego. OK - pomyślałem - zaloguję się i zobaczę, o co chodzi. Założyłem konto i okazało się, że muszę najpierw wykupić podbicia. Zapłaciłem kartą 12,20 PLN za 10 podbić, by móc chociaż spróbować "prawdziwej licytacji"... I tu moja przygoda się kończy! Od dnia 22 września czekam na zamówione podbicia, kasa z konta poszła od razu, a na moje zapytania jak długo jeszcze mam czekać na moje zamówienie nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Na stronie jest tylko ogólna skrzynka email, brak telefonów.

 

Nie polecam. Kwestię wbogacania się właścicieli na osobach licytujących nie komentuję. Business is business, a każdy przecież bierze udział w aukcji dobrowolnie. Jego sprawa jedynie, kiedy się opanuje i poskromi swoją chęć posiadania.

 

Wolę odbić od tego serwisu, niż do niego podbić...

Share this post


Link to post
Share on other sites

emocje i przyciąganie podobne do hazardu, na początku muszą być wygrani, by przyciąganie zadziałało, potem jedni wygrywają kosztem drugich, podstawa hazardu, a właściciel zarabia im większy jest obrót

 

i tutaj się nie przegrywa, co najwyżej tylko przepłaca, subtelna różnica, a strata taka sama jak w hazardzie

 

w zakładach bukmacherskich reguły są jaśniejsze, ale jeżeli ktoś ma doświadczenie i zna dobrze podstawy, to zakłady są "sprawiedliwsze" (co nie znaczy, że warto grać) i mają jaśniejsze reguły niż te aukcje,

 

o tyle ciekawe, że wiele osób, które omija hazard z założenia lub na skutek przegranej, jednak złapie się na te aukcje, czyli na emocje hazardu, być może dlatego, że reguły z pozoru proste, są mocno niejasne, i łatwiej o nadzieję na wygraną

 

Bukmacherstwo - hazard czy inwestowanie

 

Aukcja_o_dolara

 

Dwaj gracze racjonalni będą podbijać swoje stawki, aż do momentu gdy skończą im się pieniądze. Obaj stracą, zwycięzca jedynie straci o 99 centów mniej.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie dzisiaj dostałem przesyłkę z bonem do smyka na 100 zł ;)

Ale już więcej się w to bawić nie będę, tak jak piszecie - hazard. W pierwszym tygodniu była szansa na okazyjny zakup, ale teraz gdy widzę ile osób bije się o telewizor warty 2000 wpłacając w sumie 8500 to dochodzę do wniosku, że aby wygrać trzeba mieć cholerne szczęście, albo kupić podbicia warte telewizor albo nawet więcej.

Jestem na małym plusie i już dziękuję tego typu zabawie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba znów nie działa. Przynajmniej u mnie. :unsure:

 

I taki mały szwindelek:

 

http://podbij.pl/auction/326-acer-aspire-5930g-734g32n

 

Najpierw nie dzaiała a później już po aukcji. Jakoś ciężko mi uwierzyć, że laptop został za tyle sprzedany.

Ktoś z forum coś już może kupił.

 

A oto co przyszło mailem:

 

Szanowni Użytkownicy,

 

W dniu dzisiejszym, tj. 1 października 2008 pomiędzy 14:11:01 a 14:22:00 miał miejsce atak na serwery serwisu Podbij.pl, który uniemożliwił prawidłowe zakończenie czterech aukcji:

 

Telewizor 32 cale LCD LG 32LG6000 - numer aukcji 313

Nawigacja MIO MOOV 330U - numer aukcji 322

ACER Aspire 5930G-734G32N - numer aukcji 326

Pakiet 100 podbić - numer aukcji 328

 

Ponieważ ten incydent uniemożliwił części użytkowników wzięcie udziału w wyżej wymienionych licytacjach, podjęliśmy trudną decyzję o ich anulowaniu. Wszystkie podbicia wydane podczas tych licytacji zostaną zwrócone na konta użytkowników w ciągu 24 godzin, natomiast przedmioty zostaną ponownie wystawione na aukcje w sobotę, 4 października 2008, o godzinie 10:00.

 

Przyczyny i przebieg zdarzenia są przez nas szczegółowo analizowane. Po zakończeniu anlizy podejmiemy kroki prawne w stosunku do osób odpowiedzialnych za to zdarzenie.

 

Jest nam ogromnie przykro z powodu wszelkich niedogodności i kłopotów, które Państwa dotknęły. Dokładamy wszelkich starań, aby uniknąć tego typu incydentów w przyszłości.

 

Zarząd Podbij.pl

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kroki prawne to raczej podejmą zwycięzcy aukcji w stosunku do nich.

 

Zła decyzja - powinni byli zwrócić kasę za podbicia, ale też oddać przedmioty po wylicytowanej cenie. Byliby trochę w plecy, ale wyszliby z tego z honorem. Przecież to ich aukcje, a przedmioty są powtarzalne, więc jaki problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serwis jest ekstremalnie niedopracowany, już mniejsza o to że zegar pod koniec cofa się o trzy sekundy (zapewne żeby przypadkiem jakiś strzał nie doszedł za późno), to jest dopiero ciekawostka:

 

http://img262.imageshack.us/my.php?image=ekspres1nul1.png

http://img84.imageshack.us/my.php?image=ekspres2now7.png

 

:unsure:

 

(to tylko przykład, kwiatek nie jest odosobniony)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tam się jakieś kpiny dzieją.

 

Przykład z wczoraj:

Licytuję przedmiot, nagle serwis ma awarię i ktoś inny wygrywa (ten, kto miał włączony automat). Całe szczęście, że wykorzystane podbicia zostały zwrócone.

 

Przykład z dziś:

Licytuję przez kilka godzin przedmiot, wykupuję podbicia, przez godzinę brak ich w panelu (próbowałem różne sposoby płatności).

Tak więc czekam aż dojdą, bo w końcu nie po to tyle licytowałem by teraz oddać. Nagle serwis ma awarię i wygrywa gość z automatem.

 

Jeszcze nie wiadomo czy podbicia zostaną zwrócone i co się z aukcją stanie.

 

Bardzo słabo dopracowany serwis.

 

Edit:

Przykładowo teraz coś kompletnie znowu na serwerze padło.

Edited by Interson

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, przesiedli się na nginx. :unsure: Wybor dobry, ale wykonanie - zupełna amatorka. Wyłączyć główną stronę serwisu? Yay!

Share this post


Link to post
Share on other sites

W związku z tym, iż to g... w tej chwili znów nie działa mam pytanie.

Czy jest możliwość wypłaty środków za zakupione podbicia? Kupiłem trochę ale nie mam zamiaru już uczestniczyć w tej pier... fuszerce ;);):unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites
W związku z tym, iż to g... w tej chwili znów nie działa mam pytanie.

Czy jest możliwość wypłaty środków za zakupione podbicia? Kupiłem trochę ale nie mam zamiaru już uczestniczyć w tej pier... fuszerce ;);):unsure:

 

Z tego co pamiętam, nie można wypłacić środków (ale pamiętam to z tego wątku, nie z regulaminu, więc nie jest to pewne).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blueice.pl też chyba ma gorszy dzień. Albo leży na tym samym serwerze (jeden serwer na wszystkie projekty?...)

Edited by Interson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaobserwowałem jeszcze kilka dziwnych sytuacji:

 

- 90% aukcji kończy się w wyniku chwilowej przerwy technicznej (monitorowane skryptowo)

- Jest 3 użytkowników którzy licytują wiele przedmiotów przez wiele godzin jako automat i z wyliczeń wychodzi, że koszta podbić są bliskie wartości licytowanych przedmiotów (Podstawieni?).

- Serwis nie odpowiada na e-maile. Telefony odbiera. Informacje uzyskiwane przez telefon różnią się od rzeczywistych. Zostałem poinformowany, że serwis zostanie włączony w przeciągu kilku dni - został włączony w ciągu kilkudziesięciu minut. Zostałem również poinformowany, że obsługa już mi odpisuje na e-maile - do dziś odpowiedzi nie otrzymałem. Jakby osoba z którą rozmawiam była na wakacjach i nie wiedziała co się dzieje...

 

Kompletna amatorka i wiele dziwnych sytuacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Następny punkt przeciw:

 

- Serwis ma, uwaga: "14 dni na odpowiedź". I to nie żart, planuje w takim terminie odpowiadać.

Gdzieś czytałem, teraz nie mogę znaleźć, że użytkownik ma 5 dni na opłacenie przedmiotu (nie jestem pewny, mogę się mylić).

Ciekawe więc w jaki sposób w razie problemów z opłatą przedmiotu użytkownik ma otrzymać przedmiot, gdy ma na opłacenie 5 dni a odpowiedź e-mail przyjdzie po 14 dniach...

 

Prawda jest taka, że pocztą tradycyjną odpowiedzi uzyskuje się od firm szybciej..

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i się zaczęło (typowa aukcja o dolara)

 

http://www.podbij.pl/auction/410-acer-aspire-5930g-734g32n

 

- współczuję tym osobom, które tam ugrzęzły, bo to już nie jest zabawa :)

 

1.284,60 zł = 12.846 podbić

12.846 x 1,22 zł = 15.672,12 zł

15.672,12 + 1.284,60 = 16.956,72 zł na chwilę obecną za Laptopa, no nieźle! (tyle zarabia serwis)

Edited by Radek (Brewka)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest tam przynajmniej jedna osoba, która już zapłaciła więcej niż ten laptop jest wart.

Kilka osób dało już ponad 1k. Dużo osób po kilkaset.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×