Jump to content
SELES

Dziwaczne domeny :)

Recommended Posts

Rejestrujac domeny bierzemy różne wazne czynniki pod uwagę. Wiekszosc z nas mam nadzieje tym wlasnie kieruje sie.

Zdarza sie jednak, ze rejestrujemy rowniez domeny kierujac się przekonaniem, ze wlasnie wpadlismy na genialny pomysl, i ze znalezlismy dla danej domeny swietne zastosowanie :D

Potem okazuje sie, ze to tyko nasza bujna wyobraznia i nikomu innemu taki pomysl nie wpadl do glowy. :P

 

Macie takie "rodzynki" w swoim portfolio?

 

Rejestrujemy pewnie czesto tez domeny z frazami nie uzywanymi od lat, lub malo popularnymi.

 

Skupmy sie na domenach .pl , bo dla wielu domeny funkcjonalne sa dziwacznie niezaleznie od frazy. :D:P

 

Kilka "rodzynkow" z mojego portfolio:

 

pikczer.pl - na fali fotosika

pikczery.pl - na fali fotosika

rusznikarstwo.pl (najnowszy zakup) - sluszna uwaga - kto takiego zwrotu teraz uzywa, tylko rusznikarz ;)

zarezerwowalem jeszcze wrozbiarstwo.pl - chyba jednak nie zarejestruje ;)

medtv.pl - wyobrazilem sobie, ze powstanie kanal o tej nazwie, w stylu Polsat Zdrowie

dekoratorstwo.pl - zwrot prawie nie uzywany w mowie potocznej, dekorator - tak.

skladapteczny.pl - ostatnie sklady apteczne wymarly chyba w czasie II Wojny Swiatowej ;)

 

EDIT: Opiszcie rowniez domene, zeby bylo wiadomo, jakie miala miec zastosowanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kimaj.pl pod serwis ze stancjami, pokojami

iWatch.pl taką sobie wymyśliłem analogię do iPlay.pl

 

Zapomnialem dodac, zebyscie tez napisali troche na temat wyobrazonego zastosowania danej domeny.

 

Kimaj.pl, to przypuszczam, ze system rezerwacyjny :D

iWatch.pl ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kimaj.pl rezerwacje hoteli,pokoi bądź baza stancji

iWatch.pl serwis iPlay.pl zajmuje się sprzedażą muzyki a dokładniej utworów muzycznych, ja pomyślałem o takim serwisie(ale nie ja miałbym go tworzyć) tylko, że z filmami. Inne zastosowania to serwis dla kinomaniaków lub z programem telewizyjnym. iWatch.pl = ja oglądam:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to kilka moich 'dziwnych' przykładów, ale nie spisuję je jeszcze na straty:

 

cotam.pl – Co tam, Panie, w polityce? – czyli domena pod jakieś forum polityczne czy coś w tym temacie

plotkuj.pl – j.w., ale forum plotkarskie; pewnie by nie wypaliło, ale kto wie

wiemwszystko.pl – kilka lat temu chciałem zrobić stronę, gdzie można by zadać pytanie i uzyskać odpowiedź, wybrałem właśnie tę domenę – niestety, była zajęta; w międzyczasie google zrobił serwis Ask Google, ale jest płatny i raczej nie jest używany w Polsce, więc nisza i tak została; domena niedawno się zwolniła, więc ją wziąłem; wiem, że właśnie ujawniłem gotowy business plan, ale pewnie i tak nigdy się za to nie zabiorę – jeśli jest ktoś chętny do współpracy, to zapraszam na PM.

wbudowie.pl – kupiłem ją, żeby sobie zrobić adres strona@wbudowie.pl – ze zdziwieniem odnotowałem, że domena ma jakieś 150 wizyt miesięcznie. :D

 

To tak z domen kupionych w ciągu ostatniego miesiąca. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie dziwne są domeny plama. pl anty .pl mikser .pl wykrzyknik. pl blad. pl wczoraj .pl minus. pl skarb. pl kratka .pl itd ale nie wiem co mogło by być pod nimi :D Mam taą wizję za mgłąale nie potrafię napisać co to jest.

Co do wynaturzeń to wymyśliłem sobie xandra. pl i jużnie pamiętam czy wtedy była zajęta, czekałem i spadła czy była wolna. No i też nie mam pomysłu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

olac.pl - w sumie to nie wiem, coś mnie tknęło. Zawsze można zrobić serwis "wpisz, na co dzić lejesz" : )

 

bienvenido.pl - po hiszpańsku oznacza radośnie witaj! Może dla szkoły językowej, pod turystykę

 

funnyfilm.pl - dziś bym nie kupił, niby serwisiki tego typu w modzie ale......

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja długo zastanawiałem się nad domeną gdzie-sa-toitoie-blisko-stadionu-euro-2012.info.pl, ale zrezygnowałem.. myślałem, żeby postawić tam serwis z informacją gdzie kibice będą mogli załatwiać swoje potrzeby. pomyślcie - kibice chleją piwska w hektolitrach. coś z tymi hektolitrami potem trzeba robić. w 2012 roku wszyscy będą korzystać z netu w komórkach. więc wpiszą szybko adres mojego serwisu i się dowiedzą jak najszybciej dotrzeć do miejsca, gdzie król piechotą chodzi.

taki miałem plan, w sumie cały czas się zastanawiam czy tego nie zrobić, no ale do 2012 jeszcze trochę czasu jest...

 

a tak na serio to nie mogę sobie przypomnieć żadnej mojej "dziwacznej" domeny...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przypomniałem sobie

 

ja w sumie też. meil.pl - miałem pomysł jak ją wykorzystać, i to nawet bardzo dobry pomysł. czegoś takiego w polskim necie chyba nie ma. przynajmniej nie spotkałem się. tylko jest 1 problem, żeby to zrobić trzeba umieć php, a z tym u mnie cienko. dosłownie 1-2 skrypty do napisania, chyba nie trudne dla php'owca. potem należało by to wypromować. może ktoś chce poznać szczegóły? zapraszam na maila pl.o2@domenator

 

aha, i wczorajszy zakup napisz.info. nie wiem po co, ale mi tak do głowy przyszła (chociaż jakąś tam wizję mam)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja druga zarejestrowana domena to telefoner.pl jak sama nazwa wskazuje a przynajmniej jej część domena była przeznaczona na serwis GSM no ale...hm...

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to kilka moich 'dziwnych' przykładów, ale nie spisuję je jeszcze na straty: [...]

 

Przypuszczam, ze nikt swoich 'dziwnych' nie spisuje jeszcze na straty. :D

 

Kilka kolejnych:

sprowadzone.pl - wykombinowalem sobie, ze tyle aut sprowadzono teraz w ostatnich dwoch latach do Polski z DE, CH, USA i moze domena nada sie na serwis ogloszeniowy dotyczacy sprowadzonych aut

 

doner.pl - coraz bardziej popularne sa w PL kebaby, wykombinowalem sobie, ze moze sie przyda jakiejs kebabowej sieci.

 

meskosc.pl - rezerwuje ja juz chyba 4 raz i chyba w koncu zarejestruje, to z uwagi zainteresowan medyczno-farmaceutyczno/farmakologiczno-psychologicznych (domeny z tych branz to istotna czesc mojego portfolio). Wzrasta sprzedaz lekow poprawiajacych potencje, sa juz leki OTC atakujace to zagadnienie, tak sobie pomyslalem o serwisie na ten temat - oczywiscie przy wspolpracy z firmami farmaceutycznymi. ;) Nawet napisano ksiazke pt. "Meskosc w pigulce" http://www.kliosklep.pl/opis.php?t=M%C4%99...57&katID=19 :D

Gotowy pomysl na biznes. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
kratka .pl itd ale nie wiem co mogło by być pod nimi :D [...]

 

------> kratki.pl > rzucil mi sie w oczy bilboard, jak jechalem niedawno z Radomia do Wa-wy .

 

Atakuj. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

SELES dobrze kombinujesz z domeną sprowadzone.pl ja ją rok temu zarejestrowałem :D

 

Kolejne dziwactwo: biuro-turystyczne.pl może nowy właściciel tej domeny zagląda tutaj, bo mam jeszcze po niej certyfikat wyceny wystawiony przez Marcina Prysa na.......no ile waszych zdaniem jest warta ta domena? :D na 5 tysięcy złotych....

 

Zamieszkam.pl oczywiście nieruchomości i przy okazji kolejna domena z tej półki: domnasprzedaz.pl

 

Ponieważ domeny z dentystami w tle poszły za fajną kasę na Allegro to zarejestrowałem dentysta.de i przy okazji laptopy.de na sklep z laptopami hm...

aaaaa no tak jeszcze domenka 9393.pl jako numer błękitnej lini TPSA :P

no i co jeszcze....periodyk.pl ale jakoś nikt nie chciał tej domeny na gazetę online , potem persia.pl czyli Iran np. dla biura podróży.

Share this post


Link to post
Share on other sites
SELES dobrze kombinujesz z domeną sprowadzone.pl ja ją rok temu zarejestrowałem :D [...]

 

Pewnie ktos inny zarejestruje ja za rok. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też mam wygibusy

kontaktoweszklo.pl poprawnie szklo kontaktowe - chyba wiadomo o co chodzi (program na tvn24)

 

lepiejglosuj.pl - zrejestrowlem jak czytałem Wyborczą, była tam przyklejona tak żółta karteczka z tym hasłem (może ktoś pamięta). Myślę że dobra na kampanię wyborczą. Nawet pisałem maile po klubach parlamentarnych jakieś trzy miesiące temu i jedna partia się zainteresowała. napisali że narazie nie, ale bedą ją brali pod uwagę przy nastepnej kampanii wyborczej. napewno jeszcze 'zaatakuje' po raz kolejny jakiś rok przed wyborami. może powstanie jakaś nowa partia (partia kobiet, albo jakieś kwachy) tyle szumu teraz na ten temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dorzuccie Panowie cos jeszcze. Nie uwierze, ze reszta ma tylko "zlote" domeny. :P

 

To ja dorzuce - 1976.pl - wedlug mnie najlepszy rocznik :D, dlatego zarejestrowalem. Mam pewne plany zwiazane z ta domena. Jednak biorac pod uwage kilka innych moich domen i fakt, ze je wykorzystalem dopiero po 6 latach, to mozna sie spodziewac, ze troche to potrwa. :D

 

ps. Na Allegro trwa wlasnie licytacja 1977.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
ps. Na Allegro trwa wlasnie licytacja 1977.pl

 

A to ciekawe, bo ta domena właśnie niedawno weszła w postępowanie wyjaśniające.

Dla miłośników domen 'rocznikowych', kilka domen w postępowaniu wyjaśniającym:

1962.pl

1963.pl

1964.pl

1965.pl

1984.pl

1986.pl

1987.pl

1988.pl

1970.pl

1972.pl

1973.pl

1975.pl

1977.pl

1979.pl

1982.pl

1983.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

PolskiePanny.pl - wróciłem po kilku piwach ze znajomymi i jest efekt :P (jak by ktoś był nią zainteresowany > PM)

Share this post


Link to post
Share on other sites
PolskiePanny.pl - wróciłem po kilku piwach ze znajomymi i jest efekt :P

 

Rozumiem, że musieliście się zadowolić domeną? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik
Rozumiem, że musieliście się zadowolić domeną? ;-)

:P:P:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

a mnie ostatnio przypomniał się "Piąty element" i wyobraziłem sobie że niedługo zamiast samochodów będziemy używać autolotów,

efekt zarejestrowałem autolot.pl i .eu

Nie wiem tylko za ile czasu to niedługo będzie, ale nazwa nie jest zła bo nawet z angielska coś znaczy no i może doczekam się że słowo to będzie powszechnie używane.

 

inna domena fanfan.pl ostatnio przeglądając na strychu stare roczniki czasopism, znalazłem artek o fanfanach, którzy pojawili się na ulicach po bitnikach /lata 50-te/ od razu nazwa wpadła mi w oko bo jest dzwięczna i pasuje na serwis nie tylko sportowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

skycrapers.eu :)

 

Z dnia dzisiejszego.Jako ze przez chwile bylem odciety od rejestrowania nowek funtek niesmiganych to zasiadlem sobie i z palca znalazlem taka oto domenke.patrze a tu tylko .com zajety myslami sie juz witam z portalem o drapaczach chmur z europy.Pieniazki rach ciach no bo przeciez taka sztuka moze zaraz zniknac a zarezerwowac sie nie da(chyba ze w nazwa.pl hahahahah).Doslownie po klikniecu wyslij przelew halo halo cos jest nie tak.W ten sposob stalem sie dumnym posiadaczem takiej oto ninjy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • Odświeżam temat. Koniec aukcji dziś i jutro. Obie aukcje konczą się o godzinie 22:00
    • Dziś koniec https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605852/
    • Jutro zakończenie aukcji
    • Guliwer.pl   100 pln netto poprzez AM   OFERTA WAZNA DO 7 DNI   kontakt w watku lup PM
    • vsport.pl   Zdominuj rynek sportowy z vsport.pl !   Teraz masz szansę przekształcić swoją pasję w dochodowy biznes dzięki domenie vsport.pl. Ta wyjątkowa i zapadająca w pamięć domena otwiera przed Tobą nowe możliwości na rynku sportowym w Polsce.   Jakie korzyści możesz mieć z posiadania domeny vsport.pl ?   1. Wyjątkowa i łatwa do zapamiętania: Domena vsport.pl to nie tylko pusty adres internetowy. To "pierwszy krok" do wybicia się na tle konkurencji, przyciągając uwagę klientów, partnerów biznesowych oraz inwestorów.   2. Zaufanie klientów: Profesjonalna domena, która jest ikoną sportu, buduje zaufanie klientów i wzmacnia wizerunek Twojej marki jako lidera w branży.   3. Szerokie pole możliwości: Niezależnie od tego, czy chcesz prowadzić sklep sportowy online, organizować wydarzenia sportowe czy być vlogerem, blogerem z pasją do sportu, domena vsport.pl jest idealnym fundamentem dla Twojego sukcesu.   Nie przegap wyjątkowej okazji! Rynek sportowy w Polsce czeka na lidera Twojej niszy, który będzie inspirował, angażował i dostarczał najwyższej jakości produkty i usługi. Domena vsport.pl to Twój mistrzowski klucz do sukcesu w tej pasjonującej podróży.
    • postrzelamy.pl postrzelajmy.pl   Zapraszam do zakupu i składania ofert: postrzelamy.pl postrzelajmy.pl  
    • thetimes.pl   Sprzedam domenę thetimes.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Okazyjna cena. Zapraszam!
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,181
    • Most Online
      902

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×