Jump to content
przemowild

Kryzys czy święta?

Recommended Posts

Już po raz któryś z rzędu czytam o szejkach rejestrujących niemieckojęzyczne domeny .

Firma z Dubaju posiadająca w swoim portfolio kilkaset tysięcy domen (przede wszystkim .de) jest własnością Niemca (z polskim nazwiskiem zaczynającym się na "D" i kończącym na "SKI" :) )

 

 

P.S. a tak w ogóle, skoro jest kryzys, odpuście sobie te domeny i przyjedźcie do Tyrolu na snowboard :) . Na stokach leży ponad metrowy, świeży śnieg i prawie nie ma turystów :) .

 

Ja bym się skusił bo ciągle czekam na śnieg w Polsce, ale musisz mi wyczarterować swój prywatny samolot :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
P.S. a tak w ogóle, skoro jest kryzys, odpuście sobie te domeny i przyjedźcie do Tyrolu na snowboard :) . Na stokach leży ponad metrowy, świeży śnieg i prawie nie ma turystów :)

Miłego śnieżnego szaleństwa :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja bym się skusił bo ciągle czekam na śnieg w Polsce, ale musisz mi wyczarterować swój prywatny samolot :)

 

Do Austrii przyleciałem pożyczonym samolotem (od kilofka :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do Austrii przyleciałem pożyczonym samolotem (od kilofka :) )

Dobrze, że Ci się nie popsuł tak jak wczoraj naszemu premierowi i nie spóźniłeś się na otwarcie stoku :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobrze, że Ci się nie popsuł tak jak wczoraj naszemu premierowi i nie spóźniłeś się na otwarcie stoku :)

 

DD

 

A kto jest Waszym premierem ? . Czy to ten ryży kłamczuch ? (z pewnoscią coś znowu nakombinował z tą awarią samolotu) . :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A kto jest Waszym premierem ? . Czy to ten ryży kłamczuch ? (z pewnoscią coś znowu nakombinował z tą awarią samolotu) . :)

No tak - zapomniałem, że z Tobą nie powinno się poruszać tematów politycznych :) Odpoczywaj w tych górach i wracaj do nas zdrów i w pełni sił - ktoś musi od nas te nasze nindże w końcu kupić :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
No tak - zapomniałem, że z Tobą nie powinno się poruszać tematów politycznych :) Odpoczywaj w tych górach i wracaj do nas zdrów i w pełni sił - ktoś musi od nas te nasze nindże w końcu kupić :)

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej no to widzę, że plotki o kryzysie w Polsce są mocno przesadzone, domainerzy rosną jak pączki w tłuszczu, portfolia pęcznieją od domen, nic tylko rzucić wszystko w pizdu i jechać do Tyrolu :) ihhaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponowie, kryzys. Właśnie udało mi się przebrnąć przez listę 6650 domen usuniętych w ciągu ostatnich 15 dni. Do przechwycenia dodałem... może 7 ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ponowie, kryzys. Właśnie udało mi się przebrnąć przez listę 6650 domen usuniętych w ciągu ostatnich 15 dni. Do przechwycenia dodałem... może 7 ? :)

Poczekaj kilka tygodni - dopiero się zacznie płacz i zgrzytanie zębów ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poczekaj kilka tygodni - dopiero się zacznie płacz i zgrzytanie zębów ...

Racja :) Na blisko 100 tys. zarejestrowanych domen w styczniu pewnie z 60-70 tys. spadnie - a do ponownej rejestracji pewnie mało co się będzie nadawało ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

No dobrze, ale co to ma wspólnego z kryzysem? Raczej "zrzut" niepotrzebnych, po-promocyjnych domen rejestrowanych z impulsu (bo tanio).

To że nie będzie czego rejestrować świadczy chyba o tym, że nikt nie pozbywa się dobrych domen lub ktoś inny zainwestował w opcję.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy ktoś ma jakieś tipy jak odrzucić "plewy" ? tych nindż nie będzie się dało oglądać :)

Może ktoś zrobi listę i zamieści na forum, żeby każdy nie musiał się przez tą listę przekopywać? ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

W przypadku kryzysu czy wzrostu zawsze i tak liczy się własne samopoczucie w tej sprawie. :) Ale oby to nie był tylko odruch strusia. Ale patrząc na ceny kupowanych domen, to jasno widać, że skoro można pozwolić sobie na fanaberie, to znaczy, że wielkiego kryzysu jeszcze nie ma.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W przypadku kryzysu czy wzrostu zawsze i tak liczy się własne samopoczucie w tej sprawie. :) Ale oby to nie był tylko odruch strusia. Ale patrząc na ceny kupowanych domen, to jasno widać, że skoro można pozwolić sobie na fanaberie, to znaczy, że wielkiego kryzysu jeszcze nie ma.

 

z racji wywolania do tablicy...

 

gdybym nie mial teraz innych wydatkow (wazniejszych) to do 1000 bym dal spokojnie

 

mnie sie ta domena bardzo podoba a pozatym moze miec wiele zastosowan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mysle, ze 2009 to jednak rok "kryzysowy" dla domainerów, mówię tu o rynku D2D - ceny przedłużeń spadły, dzięki czemu teoretycznie można pozwolić sobie na nowe domeny, jednak ilość rejestracji w 2008r. "po promocji" i cena jaką należy wydać teraz na ich przedłużenie jest dla większości zbyt duża, aby można było sobie pozwolić na zakupy nowych domen - raczej myśli się nad przeczyszczeniem portfolio ze słabszych domen - tym samym wg. mnie ceny mogą zacząć spadać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kryzys jest tematem nakręconym u nas bardzo przez media i przez to dotknął wszystkie dziedziny w których występuje nutka niepewności. Do tego doszły święta, nowy rok i mamy zmniejszenie ilości transakcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×