Jump to content
gucia

Kilka pytań n/t utraconej domeny + prawo autorskie

Recommended Posts

Ja coś czytałem ostatnio, w odpowiedzi na moją ofertę, o świstaku zawijającym w sreberka. :)

Niektórym po prostu brakuje wyobraźni i orientacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście że strona klienta nie jest bez winy. Ale nie powinniśmy się dawać prowokować. Może, powtarzam może - kiedys domena faktycznie będzie postrzegana jako wirtualna nieruchomość. Przecież dziś nikt się nie obśmiewa słysząc, że kamienica w centrum miasta jest na sprzedaż za 5 mln zł...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszyscy pisza gucio, a to jest gucia ;p

 

też to zauważyłem, ale nie chciało mi się już wcześniej dodawać, że zamiast

 

Pani gucio - tak szczerze skończ Pani ten bełkot i podaj nazwę domeny bo to jęczenie jest męczące i nic z tego nie rozumiem.

 

powinno być Pani GUCIU :) - no to teraz sobie dodałem, hehe. MOże komuś się przyda, gdy będzie wchodził w nieco bliższe relacje z Panią Gucią

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panowie, jestem lekko rozczarowany całym tym wątkiem.

 

Smutna prawda jest taka - że domaining w Polsce niestety będzie miał wydźwięk pejoratywny. Generalnie potrzebna jest praca u podstaw jak widzę. Jeśli ktoś przychodzi na to forum i grzecznie się pyta o kwestie formalne, bo NIE MA O TYM POJĘCIA - to należy mu pomóc a nie piętnować.

 

 

Nawet jeśli pod nickiem gucia kryje się cały zarząd Agory to i tak wątek powinien być przede wszystkim merytoryczny.

 

masz calkowita racje z malym "ale" !

To "ale" polega na zwyczajnej zakamuflowanej lub JAWNEJ nichecie do nas ludzi z forum ktorych z zalozenia wiekszosc takich osob jak gucio czy pszczolka maja traktuje jak leszczy piszac " synku, chlopczyku i takie tam inne epitety" Ja czytajac takie teksty odrazu olewam takie posty z prostego braku szacunku do rozmowcy .

Jesli sie wchodzi w nowa grupe ludzi i zaczyna sie od stwierdzen ktore nie sa przyjazne to trudno oczekiwac grzecznosci i tym bardziej uprzejmosci no chyba ze ktos sobie mocno do serca bierze slowa o nadstawianiu drugiego policzka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"..na zwyczajnej zakamuflowanej lub JAWNEJ nichecie do nas ludzi z forum ktorych z zalozenia wiekszosc takich osob jak gucio czy pszczolka maja traktuje jak leszczy piszac " synku, chlopczyku i takie tam inne epitety" Ja czytajac takie teksty odrazu olewam takie posty z prostego braku szacunku do rozmowcy .

Jesli sie wchodzi w nowa grupe ludzi i zaczyna sie od stwierdzen ktore nie sa przyjazne to trudno oczekiwac grzecznosci i tym bardziej uprzejmosci no chyba ze ktos sobie mocno do serca bierze slowa o nadstawianiu drugiego policzka"

 

uderz w stół a nożyce się odezwą....

 

 

dziękuję wszystkim bardzo, zrezygnowaliśmy z domeny, bo interes jeszcze nie rozkręcony i nie wiem kiedy i czy w ogóle ruszy. Za to wymyśliłam kilka dużo lepszych chwytliwych nazw - na tę najlepszą zrobię - jak tu się dowiedziałam "opcję" - i zobaczymy moze się uda bo wypatrzyłam że już wkrotce..Resztę porezerwowałam i w wolnej chwili opłacę wybrane.

 

Chyba mijałoby się z celem upublicznianie tu domeny.

 

Nie jest to prowokacja.

Nie znam się na domenach do tego stopnia jaki znalazłam tu na forum ale wygląda na to, że załapałam i zacznę się podszkalać.

O analytics piszę, ponieważ z racji stanowiska prowadzę m.in kampanie w wyszukiwarkach jak i uprawiam wszelkie inne formy marketingu nie tylko internetowego. Tym bardziej przykro mi stwierdzić, że nawet w dużych firmach zdarzają się działy marketingu, nie mające pojęcia o domenach. Cóż będę musiała zadzwonic do centrali i miłym głosem zapytać za co wysoko opłacani specjalisci - zresztą w dodatku z jeszcze innej firmy zewnętrznej - biorą hajs skoro mnie - domenowemu laikowi udało się zarejestrować domenę, która wkrótce będzie potrzebna??

Z przykrością również stwierdzam że dyrektorowie różnych "średnich" przedsiębiorstw kompletnie nie doceniają internetu i podstawowych form istnienia w nim, nie wspominając już o reklamie..ale to OT się rozwinęłam.

 

Przez jakiego "dostawcę" najlepiej kupować domeny? Dotychczas korzystałam z homa`a i nazwy ale może są jakieś prawdy oczywiste o których powinnam wiedzieć?

Share this post


Link to post
Share on other sites
...Tym bardziej przykro mi stwierdzić, że nawet w dużych firmach zdarzają się działy marketingu, nie mające pojęcia o domenach. Cóż będę musiała zadzwonic do centrali i miłym głosem zapytać za co wysoko opłacani specjalisci - zresztą w dodatku z jeszcze innej firmy zewnętrznej - biorą hajs skoro mnie - domenowemu laikowi udało się zarejestrować domenę, która wkrótce będzie potrzebna??

Z przykrością również stwierdzam że dyrektorowie różnych "średnich" przedsiębiorstw kompletnie nie doceniają internetu i podstawowych form istnienia w nim, nie wspominając już o reklamie..ale to OT się rozwinęłam.

Możliwe, że zrobiłaś spory krok naprzód i dzięki tej "wpadce" zyskasz znacznie więcej niż straciłaś.

Też czegoś podobnego doświadczyłem dzięki wizycie na tym forum.

Przez jakiego "dostawcę" najlepiej kupować domeny? Dotychczas korzystałam z homa`a i nazwy ale może są jakieś prawdy oczywiste o których powinnam wiedzieć?

Opinie o rejestratorach znajdziesz w innym wątku: http://www.di.pl/index.php?showforum=11 choć zapewne trudno będzie wybrać jednego, najlepszego dla wszystkich.

Przetestuj kilku a z pewnością znajdziesz najlepszego dla siebie.

 

Powodzenia.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gucia masz ogromnego PLUSA za przyznanie oczywistej oczywistości, że działy marketingu biorą niesłusznie (często) ogromny hajs za brak elementarnej wiedzy o domenach i możliwości marketingowych dobrego adresu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='gucia' date='śro, 17 gru 08' post='143715']

[...]

 

Przez jakiego "dostawcę" najlepiej kupować domeny? Dotychczas korzystałam z homa`a i nazwy ale może są jakieś prawdy oczywiste o których powinnam wiedzieć?

 

Witam :).

Są takie "prawdy". Ogólnodostępne. na tym Forum.

 

edit: Aha ..., Kangur mnie uprzedził :)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przez jakiego "dostawcę" najlepiej kupować domeny? Dotychczas korzystałam z homa`a i nazwy ale może są jakieś prawdy oczywiste o których powinnam wiedzieć?

 

home i nazwę wybierają często początkujący (z racji popularności), jeśli zamierzasz się bawić z domenami to polecam active24, czy też dropped.pl. Home i nazwę stanowczo odradzam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
home i nazwę wybierają często początkujący (z racji popularności), jeśli zamierzasz się bawić z domenami to polecam active24, czy też dropped.pl. Home i nazwę stanowczo odradzam.

 

 

o dzięki. chyba zaczęłam bawić się w namedrive.

 

Wesołych Świąt ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×