Jump to content
SELES

Nowa Kopalnia

Recommended Posts

Właśnie odpaliłem nową Kopalnię: KopalniaDomen.pl

Czekam na Wasze uwagi, opinie.

 

Serwis jest moim publicznym portfolio i jednocześnie kanałem do kontaktowania się z klientami.

 

Serwis ma charakter rozwojowy, przyszłościowo rozważam wprowadzenie aukcji własnych domen i kolejnych usług. :P

 

Na razie dodanych jest jakieś 50 % domen.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyróznią się sposród innych portfolio estetycznym wyglądem, ale nie pasuje mi nawigacja i top strony. Nic wystrzałowego jeżeli chodzi o grafikę.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo fajna, przejrzysta kopalnia :P

Jedynie czego mi brakuje to cen domen ale domyślam się, że są do negocjacji. I ceny sprzedanych domen - pewnie tajemnica handlowa :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wyróznią się sposród innych portfolio estetycznym wyglądem, ale nie pasuje mi nawigacja i top strony. Nic wystrzałowego jeżeli chodzi o grafikę.

 

Co zmienić w nawigacji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ładnie i czytelnie.

Dwie drobne uwagi:

1. Szkoda, że nie skorzystałeś z dawnego pomysłu i nie zamieniłeś smutnego górnika dołowego węgla kamiennego na poszukiwacza złotych samorodków :P

Kilka propozycji:

http://pl.fotolia.com/id/921503

http://pl.fotolia.com/id/5670663

http://pl.fotolia.com/id/918155 :P

 

2. Wchodząc w domeny sprzedane, np. kontener.pl nadal można złożyć ofertę kupna choć domena już nie należy do Ciebie.

Ta opcja powinna być w tym miejscu niedostępna.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przywiązałem się już do tego Górnika. :P

Pomyślę w przyszłości.

 

Wchodząc w domeny sprzedane, np. kontener.pl nadal można złożyć ofertę kupna choć domena już nie należy do Ciebie.

Ta opcja powinna być w tym miejscu niedostępna.

I miała nie być. Poprawię dzisiaj.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chcę być niegrzeczny ale byłem na poprzedniej kopalni miesiąc temu i nie zauważam sporych różnic :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj Seles,

mnie się stronka podoba, przejżysta i intuicyjna,

a co do górnika to wolałbym, abyś go nie zmieniał...przyzwyczaiłem się i jest już dla mnie rozpoznawalny jak logo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właśnie odpaliłem nową Kopalnię: KopalniaDomen.pl

Czekam na Wasze uwagi, opinie.

No pięknie, to chyba jedyna kopalnia, która będzie dochodowa bo górnicy nie zastrajkują :P

 

W jednym miejscu jest napisane posiadamy 1000 domen a w innym ponad 1000 domen, to taki drobiazg.

Może warto zrobić w liście wszystkich domen scrolla ? Bo teraz to długo trwa, ale wtedy ilość otwieranych stron by się zmniejszyła

Nie wiem jak masz zrobione kategorie i czy mozna umieścić tę samą domenę w kilku kategoriach?

Jeśli tak, to zrobił bym kategorię domen premium, kategorię promocja jeśli przewidujesz, oraz kategorię domen z serwisami jeśli takie są lub będą.

Obecnie w danej kategori jest wylistowane alfabetycznie co bardzo ułatwia szukanie. Może warto jeszcze zmienić formułę aby prócz alfabetycznego wylistowania była uwzględniana końcówka domeny?

Czyli alfabetycznie pl pod nimi alfabetycznie com.pl itd.

 

Piękna ta kopalnia i górnicy chodzą w koszulach :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy każdej domenie jest:

 

- złóż ofertę kupna

- złóż ofertę dzierżawy

- złóż ofertę przekierowania

 

Czym różnią się dwa ostatnie od siebie? Dzierżawa i przekierowanie to dla mnie to samo, domeny pozostają twoje z prawem pierwokupu wynajmującego, a wynajmujący może zrobić co chce? Czy też mam rozumieć, że pod dzierżawą może postawić swoją stronę na jakiś czas a pod przekierowaniem to tylko przekierowanie bez kombinacji z contentem? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy też mam rozumieć, że pod dzierżawą może postawić swoją stronę na jakiś czas a pod przekierowaniem to tylko przekierowanie bez kombinacji z contentem? :P

 

Dokładnie.

 

Widzę, że zapomniałem opisać na stronie dzierżawę. Jednak nie wiem, czy będę, bo im więcej informacji, tym ludziom niezorientowanym większy bałagan w głowie się robi. Po to jest kontakt podany, żeby ustalać oczekiwania. Co o tym myślicie?

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokładnie.

 

Widzę, że zapomniałem opisać na stronie dzierżawę. Jednak nie wiem, czy będę, bo im więcej informacji, tym ludziom niezorientowanym większy bałagan w głowie się robi. Po to jest kontakt podany, żeby ustalać oczekiwania. Co o tym myślicie?

 

Może warto zrobić FAQ ? Generalnie dla całego serwisu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może warto zrobić FAQ ? Generalnie dla całego serwisu?

Świetnie, zupełnie o tym nie pomyślałem, dzięki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim podoba mi się podzielenie domen na kategorie, co zresztą było chyba też w poprzedniej wersji, ale mam wrażenie, że teraz jakoś bardziej przejrzyście jest to zorganizowane. Ja nawet na razie nie próbuję dzielić swoich domen na kategorie, ale na pewno bardzo by się to przydało.. każdemu zresztą :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
ten sam sląski klimat :P

Przynajmniej się wyróżnia :P Ale fakt, że mnie ten górnik też jakoś może niekoniecznie przypadł do gustu, ale przynajmniej się kojarzy :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Portfolio ogólnie bardzo czytelne i przejrzyste.

 

Od razu rzuciło mi się w oczy, że Kopalnia oferuje od teraz możliwość pośrednictwa domen. Może warto byłoby nieco dokładniej niż obecnie opisać na czym owo pośrednictwo konkretnie polega, zasady rozliczeń, współpracy, prowizji od sprzedaży itd. i czy polega to tylko na pomocy w dotarciu do klienta czy też i pomocy w negocjacji cen, teraz to trochę zagadkowo opisane i nie wiadomo co oferuje ,w jaki sposób dokładnie pośredniczy w sprzedaży Kopalnia Domen i czy oraz ile na tym chce zarobić. :P

 

Osobiście myślę, że pomysł jest bardzo przyszłościowy, żeby nie powiedzieć - nowatorski na polskim rynku. :P

 

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=%2...=Szukaj&lr=

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=%2...=Szukaj&lr=

 

Tomasz

Share this post


Link to post
Share on other sites

strona jest ok :P mnie jednak najbardziej zastanawia, czy sprzedaż domen poprzez prezentację całego portfolio wpływa, i czy korzystnie, na przychody i liczbę sprzedanych domen,

Share this post


Link to post
Share on other sites
strona jest ok :P mnie jednak najbardziej zastanawia, czy sprzedaż domen poprzez prezentację całego portfolio wpływa, i czy korzystnie, na przychody i liczbę sprzedanych domen,

Też chętnie się dowiem :P

 

Mnie najbardziej do kupna domeny zachęca podana cena - chociaż orientacyjna. Najbardziej natomiast odstrasza mnie informacja - cena do negocjacji :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
strona jest ok :P mnie jednak najbardziej zastanawia, czy sprzedaż domen poprzez prezentację całego portfolio wpływa, i czy korzystnie, na przychody i liczbę sprzedanych domen,

 

Ciekawe pytanie, jak zresztą wiele, które zadajesz na tym forum.

Myślę, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ludzie są różni i rożnie reagują.

Dotychczas pod Kopalnią był sklep na oprogramowaniu istore.pl, było tam tylko 80 domen i to zupełnie nie pracowało.

Na idomena.pl wrzuciłem większość domen, to bezpłatny skrypt, który pomimo lekkiej modyfikacji wygląda tak jak wiele innych.

Jednak bardzo fajnie ta strona pracowała, wiele domen sprzedałem w ten sposób, więcej niż przez przez aftermarket, Allegro, Sedo, czy Name Drive, razem wzięte.

 

Ja nie lubię być anonimowy w biznesie. Lubię wiedzieć z kim robię interesy i to samo oferuję w zamian. Dlatego nie praktykuję zamieszczania oferty sprzedaży na pustej stronie, z podanym adresem na bezpłatnym koncie pocztowym.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przede wszystkim podoba mi się podzielenie domen na kategorie, co zresztą było chyba też w poprzedniej wersji, ale mam wrażenie, że teraz jakoś bardziej przejrzyście jest to zorganizowane. Ja nawet na razie nie próbuję dzielić swoich domen na kategorie, ale na pewno bardzo by się to przydało.. każdemu zresztą :P

 

Ja kiedys mialem wlasne kategorie na alfaprojekt.pl i osobno usyawialem kategorie w Aftermarket.

 

Od czasu gdy jest export domen w AM to kategorie ustawiam w AM (lub moderator) i je importuje do siebie.

W ten sposob tylko w jednym miejscu czlowiek sie bawi. A portoflio postawiem na Oscommerce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od razu rzuciło mi się w oczy, że Kopalnia oferuje od teraz możliwość pośrednictwa domen. Może warto byłoby nieco dokładniej niż obecnie opisać na czym owo pośrednictwo konkretnie polega, zasady rozliczeń, współpracy, prowizji od sprzedaży itd. i czy polega to tylko na pomocy w dotarciu do klienta czy też i pomocy w negocjacji cen, teraz to trochę zagadkowo opisane i nie wiadomo co oferuje ,w jaki sposób dokładnie pośredniczy w sprzedaży Kopalnia Domen i czy oraz ile na tym chce zarobić. :P

 

Osobiście myślę, że pomysł jest bardzo przyszłościowy, żeby nie powiedzieć - nowatorski na polskim rynku. :P

 

W takim razie myślę, że was pozytywnie zaskoczę w nadchodzących tygodniach projektem, nad którym obecnie po cichu pracuję :P

 

Wracając do tematu - podoba mi się strona kopalni. Ma kilka drobnych niedoróbek, ale wszystko jest dość przejrzyście zorganizowane, no i dzięki temu górnikowi nazwa świetnie zapada w pamięć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W styczniu poświęciłem testowo trochę czasu na pośrednictwo sprzedaży dwóch domen i muszę powiedzieć, że jest to ciężki kawałek chleba i wymaga poświecenia dużej ilości czasu i rozwagi, jeśli ma to mieć ręce i nogi.

Zdecydowałem się jednak nie angażować w tej chwili w pośrednictwo, skupiam się na własnym podwórku.

Od strony formalnej przygotowałem procedurę, rozpoczęły się prace nad umowami, jednak na razie wstrzymuję się z tym, chyba że zgłosi się klient w sprawie domeny, a ja nie będę miał co mu zaproponować ze swoich zasobów.

 

BTW, założyłem dział 'Oferty specjalne', gdzie są dodawane domeny wyprzedażowe, nie znaczy, że słabe, tylko w niższych cenach: http://www.kopalniadomen.pl/oferty-specjalne .

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×