Jump to content
sanit

Polityka

Recommended Posts

[...

[...] włącznie z narodowym, który będzie perłą wśród stadionów w tej części Europy, [...]

 

 

Ta "perła" pochłoniła już 2 miliardy (!) polskich nowych złotych i koszt ciągle rośnie :blink:. Prawdopodobnie na luzie przekroczy 2,5 mld ... To chyba rekord w skali Europy, biorąc pod uwagę, że koszty wznoszenia stadionów na tzw. Zachodzie są o wiele, wiele większe (my też jesteśmy "Zachód" :blink: a piszę również o krajach południa i północy Kontynentu).

 

I wszystko byłoby ok gdyby nie to, że są to pieniądze pochodzące w 100 % z budżetu Państwa Polskiego czyli podatków obywateli ściągane z całej RP. Pomijając, że ten "koszyk" moim zdaniem wyjątkowy nie jest:

 

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,80198,4903939.html

 

 

Edit:

 

Kiedyś trochę płakałem, ale teraz się cieszę z sylwety "mojego" klubowego stadionu. Stadion Wisły - nikt takiego nie ma ;)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widzę, że kolega podatny.... na medialną iluzję. (eeech ..bez komentarza)

 

Jasne, te stadiony to jedna wielka iluzja, wcale nie są budowane tylko wszelkie zdjęcia czy nagrania to fotomontaż, tak? :blink:

 

Zdejmij PiSokulary bo inaczej niczego nie zobaczysz... oprócz krzyża. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
I wszystko byłoby ok gdyby nie to, że są to pieniądze pochodzące w 100 % z budżetu Państwa Polskiego czyli podatków obywateli ściągane z całej RP. Pomijając, że ten "koszyk" moim zdaniem wyjątkowy nie jest:

 

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,80198,4903939.html

 

 

Edit:

 

Kiedyś trochę płakałem, ale teraz się cieszę z sylwety "mojego" klubowego stadionu. Stadion Wisły - nikt takiego nie ma :blink:

 

Chyba normalne, że jest budowany z pieniędzy państwa. A kto to miał zafundować? Jakaś prywatna firma, według własnego widzimisię? Idzie Euro, będą stadiony.

 

Stadion będzie przepiękny i nie robiłbym porównania z tym stadionem w RPA, inaczej zaraz zaczniemy jeszcze porównywać do tego Ptasiego Gniazda w Chinach... :blink:

 

Co do stadiony Wisły to nie jest to tylko "przeróbka"?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pisałem o koalicji, w przypadku okręgów jednomandatowych mogli by znaleźć innego sojusznika.

 

Nieprawda, pisałeś o pełniej władzy PO, ale dobrze że już wiesz że czegoś takiego nie ma.

 

Rozwolił WSI, ostatna przystrań dla koleżków z SB.

 

;)

 

Pewien moskiewski agent przeprowadził "likwidację" polegającą na przeniesieniu setki, setki, setki osób... do innych służb. Zmieniono nazwę by tacy jak Ty się cieszyli, że coś zrobiono. :P

 

Zmniejszył podatki.

 

To i ja mogę podpisać, ot już podpis i czegoś nie ma. Ale czy zrobili jakąś reformę, jakąkolwiek? Nie, nawet ubekom nie chcieli zabrać emerytur. Nawet o grosz nie zmniejszyli wydatki, a Kartofel latał co 3 dni na Hel sobie "odpocząć"... oczywiście samolotem prezydenckim. Ale wiadomo, samolot ten nie ląduje na Helu tylko na lotnisku w Gdańsku. A jak go na Hel transportowano? Otóż z Warszawy leciał specjalnie do Gdańska także helikopter, tylko by podrzucić prezia na Hel... i wrócić do Waszawy. ;) Ot oszczędni ci pisdzielcy byli...

 

 

O połowe zmniejszył deficyt pozostawiony przez SLD.

 

Nie pisz bajek, niczego nie zmniejszył bo żadnych wydatków nie ciął. To ludzie więcej płacili przez PIT/CIT przed światowym kryzysem gdy na świecie była wariacka koniunktura.

 

Napisz lepiej jak głosowali Pislamiści podczas głosowania o podatek liniowy 19% dla osób prowadzących działalność. Czekam. :blink:

 

 

Zjedzenie Samoobrony.

 

Zniżyli się do ich poziomu i się połączyli w jedno. Dziś zaś spadli zdecydowanie poniżej dawnego poziomu Samoobrony i są najgorszą hołotą na scenie politycznej.

 

O tak, zmieniamy się w wielki placu budowy, na kredyt za unijne dotacje. Jesteśly na 55% konstytucyjnym progu deficytu co oznacza praktyczne bankructwo.

Co do stadionów - nie życzył bym sobie by powstawały za moje pieniądze.

Jeśli chodzi o fundusze to chyba za dużo TVNu oglądałeś ostatnio. W 2009 dołożyliśmy do UE więcej niż dostaliśmy ;)

 

Unijne dotacje są, bez nich byśmy sami musieli udźwignąć koszt budowy infrastruktury.

 

Szczerze nikogo nie obchodzi to, że Ty sobie nie życzysz by stadiony powstawały na Euro.

 

A jeśli wierzysz, że dokładamy do bycia w UE czyli tracimy a nie korzystamy, to już chyba nikt nie jest w stanie Ci pomóc. ;)

 

A o co zabiegało SLD? To polityka. Każda partia opozycyjna by o to zabiegała. PO na miejscu PISu też.

 

A co mnie obchodzi tu SLD? To PiSmatołki walczyły wściekle i jak zwykle pełni nienawiści o jakieś szczepionki. Według Ciebie to polityka? Chyba tylko pisowska na miarę IV RP (= PRL bis). Na szczęście tej hołoty nie ma już u władzy, i jak to dobrze że dostali ostatnio w dupę w wyborach prezydenckich. Aż przyjemnie się teraz patrzy na tego małego frustrata, który stracił już chyba rozum dawno temu... :blink: Można nawet powiedzieć, że zajął dziś miejsce Leppera jako czołowy błazen w polityce. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do stadionów - nie życzył bym sobie by powstawały za moje pieniądze.

Jestem tego samego zdania. Od dawna twierdzę, że najlepszym miejscem na EURO 2012 są Niemcy. U nas to będzie wstyd: wszystko rozgrzebane w połowie, niedokończone, malowanie trawy na pokaz i td. A w Niemczech infrastruktura top, stadiony czekają od 2006 roku - blisko i wszystko. Nawet FIFA miała plan awaryjny na wypadek nieudanych MŚ w RPA, aby ad hoc przenieść w razie czego zawody m. in. do Niemiec.

 

***

 

Zastanawiam się jednak, czy najważniejszym rezultatem walki o krzyż nie będzie otworzenie w Polsce drogi dla zapateryzmu. Czy obrazki z Krakowskiego Przedmieścia nie przyczynią się do wzrostu siły radykalnej, antychrześcijańskiej lewicy, której głównym postulatem stanie się walka z Kościołem i publiczną obecnością religii. I czy, paradoksalnie, winowajcami nie będą w pierwszej mierze Jarosław Kaczyński, który udzielił wsparcia protestującym, a z drugiej Bronisław Komorowski, który odpowiada za nieprzemyślaną i nieskuteczną organizację przenosin.

(...)

Jedyną siłą zatem, która istotnie zyska na wojnie o krzyż, będzie, obawiam się, nowa lewica. To ona może się stać w oczach coraz większej grupy wyborców gwarantem państwa gotowego walczyć z groźbą fanatyzmu. To ona okaże się umiarkowana i spokojna..

 

Pięknie powiedziane! I to przez samego Lisickiego - ostoję prawicowego fanatyzmu.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba normalne, że jest budowany z pieniędzy państwa. A kto to miał zafundować? Jakaś prywatna firma, według własnego widzimisię? Idzie Euro, będą stadiony.

 

Stadion będzie przepiękny i nie robiłbym porównania z tym stadionem w RPA, inaczej zaraz zaczniemy jeszcze porównywać do tego Ptasiego Gniazda w Chinach... ;)

 

Nie, nie jest to normalne. Stadiony powinny byc budowane tylko i wyłacznie przez podmioty prywatne. Dziś budujemy z państwowych bez przetargów i osiągneliśmy rekord świata w kosztach budowy stadionów. Dam sobię rękę uciąć że za kilka lat wypłynie "afera stadionowa"

 

 

Pewien moskiewski agent przeprowadził "likwidację" polegającą na przeniesieniu setki, setki, setki osób... do innych służb. Zmieniono nazwę by tacy jak Ty się cieszyli, że coś zrobiono. :P

 

Nie zmieniono nazwy tylko całkiowicie rozgoniono towarzystwo.

To i ja mogę podpisać, ot już podpis i czegoś nie ma. Ale czy zrobili jakąś reformę, jakąkolwiek? Nie, nawet ubekom nie chcieli zabrać emerytur. Nawet o grosz nie zmniejszyli wydatki, a Kartofel latał co 3 dni na Hel sobie "odpocząć"... oczywiście samolotem prezydenckim. Ale wiadomo, samolot ten nie ląduje na Helu tylko na lotnisku w Gdańsku. A jak go na Hel transportowano? Otóż z Warszawy leciał specjalnie do Gdańska także helikopter, tylko by podrzucić prezia na Hel... i wrócić do Waszawy. ;) Ot oszczędni ci pisdzielcy byli...

 

A POzrobiło jakąś reformę? Jakąkolwiek? Napisałem Ci konkretne zasługi PISu, daj mi choć tyle samo plusów przemawiających za 3 latami rządów POważnej ekipy. Widzę że Twoja wiedza jest znikoma, PIS w znaczącym stopniu ograniczył deficyt, choć mógł go całkowicie zlikwidować, nie wykorzystał szansy. Co do latania... Tusk jeździ hulajnoga czy autostopem?

Napisz lepiej jak głosowali Pislamiści podczas głosowania o podatek liniowy 19% dla osób prowadzących działalność. Czekam. ;)

 

NIe chce mi się sprawdzać, pewnie jest jak mówisz. Nie mam zamiaru ich usprawiedliwiać ponieważ nigdy bym nie wpadł na pomysł by na nich zagłosować :)

Zniżyli się do ich poziomu i się połączyli w jedno. Dziś zaś spadli zdecydowanie poniżej dawnego poziomu Samoobrony i są najgorszą hołotą na scenie politycznej.

 

Wybacz ale to elektorat PO kojarzy mi się z hołotą. Szczególnie po Twoich chamskich wypowiedziach. Nie szanuje ludzi posługujących się językiem palikota i niesiołowskiego (celowo z małej).

 

Unijne dotacje są, bez nich byśmy sami musieli udźwignąć koszt budowy infrastruktury.

 

Szczerze nikogo nie obchodzi to, że Ty sobie nie życzysz by stadiony powstawały na Euro.

 

A jeśli wierzysz, że dokładamy do bycia w UE czyli tracimy a nie korzystamy, to już chyba nikt nie jest w stanie Ci pomóc. :)

 

http://www.ppr.pl/artykul-ile-kosztuje-nas-unia-153861.php

 

A w 2009 autentycznie z powodu słabego wykorzystania funduszy (gorszego nawet niż SLD) autentycznie więcej dołożyliśmy, sprawdz sobie. Nie ma co, zrobiliśmy świetny interes z unią. A po dzisiejszej deklaracji POLSKIEGO komisarza z PO o unijnym podatku już nic w moich oczach PO nie uratuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zdejmij PiSokulary bo inaczej niczego nie zobaczysz... oprócz krzyża. :P

 

 

To i ja mogę podpisać, ot już podpis i czegoś nie ma. Ale czy zrobili jakąś reformę, jakąkolwiek? Nie, nawet ubekom nie chcieli zabrać emerytur. Nawet o grosz nie zmniejszyli wydatki, a Kartofel latał co 3 dni na Hel sobie "odpocząć"... oczywiście samolotem prezydenckim. Ale wiadomo, samolot ten nie ląduje na Helu tylko na lotnisku w Gdańsku. A jak go na Hel transportowano? Otóż z Warszawy leciał specjalnie do Gdańska także helikopter, tylko by podrzucić prezia na Hel... i wrócić do Waszawy. ;) Ot oszczędni ci pisdzielcy byli...

 

 

Napisz lepiej jak głosowali Pislamiści podczas głosowania o podatek liniowy 19% dla osób prowadzących działalność. Czekam. ;)

 

 

Zniżyli się do ich poziomu i się połączyli w jedno. Dziś zaś spadli zdecydowanie poniżej dawnego poziomu Samoobrony i są najgorszą hołotą na scenie politycznej.

 

 

 

Szczerze nikogo nie obchodzi to, że Ty sobie nie życzysz by stadiony powstawały na Euro.

 

A jeśli wierzysz, że dokładamy do bycia w UE czyli tracimy a nie korzystamy, to już chyba nikt nie jest w stanie Ci pomóc. :)

 

 

 

A co mnie obchodzi tu SLD? To PiSmatołki walczyły wściekle i jak zwykle pełni nienawiści o jakieś szczepionki. Według Ciebie to polityka? Chyba tylko pisowska na miarę IV RP (= PRL bis). Na szczęście tej hołoty nie ma już u władzy, i jak to dobrze że dostali ostatnio w dupę w wyborach prezydenckich. Aż przyjemnie się teraz patrzy na tego małego frustrata, który stracił już chyba rozum dawno temu... ;) Można nawet powiedzieć, że zajął dziś miejsce Leppera jako czołowy błazen w polityce. :)

.. przestań jęczeć. (i wyłącz TV)

(kolejny z wyłączonym myśleniem trafiony strzałą Palikota , który wszędzie ma widzieć wrogów.)

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites
.. przestań jęczeć. (i wyłącz TV)

(kolejny trafiony strzałą Palikota, który wszędzie ma widzieć wrogów.)

wrogów chyba widzi wszędzie Jarosław Kaczyński o czym pisze w dzisiejszej Rzeczpospolitej jego dotychczasowy orędownik Rafał Ziemkiewicz.

 

Jarosław Kaczyński zaś, który wiele wysiłku włożył w stworzenie nowego wizerunku jako polityka gotowego do współpracy i starającego się o „zakończenie wojny polsko-polskiej”, której zło wreszcie zrozumiał, natychmiast po względnym sukcesie nowej strategii całkowicie ją zdezawuował, wracając do retoryki radykalnego odrzucenia wyniku wyborów i do wizerunku nadąsanego złego starca, który wszystkich odrzuca i od wszystkich domaga się przeprosin

 

http://www.rp.pl/artykul/521667.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
wrogów chyba widzi wszędzie Jarosław Kaczyński o czym pisze w dzisiejszej Rzeczpospolitej jego dotychczasowy orędownik Rafał Ziemkiewicz.

http://www.rp.pl/artykul/521667.html

(jeszcze nie przeczytałem tego artykułu)

Właśnie o to chodzi... jeżeli J.K widzi gdzieś wrogów.. to później jego elektorat dostrzega to samo..

Podobnie z Palikotersami jest...

A morał z tego taki... aby w Polsce nie było spokoju, tylko same draki ;)

Społeczeństwo się przez to podzieliło i całkiem ostro skłóciło. Politykom to jest na rękę. Bo co można mieć lepszego od oddanych wojowników gotowych na wszystko i jęczącym pod ich dyktando.

Zabawa z krzyżem jest tego przykładem.. Broniący jak i przeciwnicy są własnie tymi wojownikami w imię "swoich" racji (czyt. oderwanych od rzeczywistości).

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

Społeczeństwo się przez to podzieliło i całkiem ostro skłóciło. Politykom to jest na rękę. Bo co można mieć lepszego od oddanych wojowników gotowych na wszystko i jęczącym pod ich dyktando.

Zabawa z krzyżem jest tego przykładem.. Broniący jak i przeciwnicy są własnie tymi wojownikami w imię "swoich" racji (czyt. oderwanych od rzeczywistości).

Oni po prostu mają za dużo czasu i się nudzą ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba normalne, że jest budowany z pieniędzy państwa. A kto to miał zafundować? Jakaś prywatna firma, według własnego widzimisię? Idzie Euro, będą stadiony.

 

 

 

[...]

 

 

 

 

 

Pominąłeś milczeniem kwoty a one tutaj stanowią clue mojej wypowiedzi ;)

 

 

[...]

 

Co do stadiony Wisły to nie jest to tylko "przeróbka"?

 

 

 

Wszystko jest robione od podstaw, chociaż nazywa się to przebudową.

Pomijam (aby sobie nie podnosić ciśnienia, bo tzw. "oddanie Stadionu" przez Miasto to kabaret) milczeniem niedopracowania (to mało powiedziane), nad którymi usilnie teraz się "pracuje".

 

 

Kiedyś się zżymałem, ale taki eklektyzm jaki prezentuje wiślacki Stadion teraz podoba mi się ;)

Wolę też bardziej "kwadraty" od "opon" i "koszyków" ale to rzecz gustu.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://moto.onet.pl/1622600,1,powraca-pomy...kul.html?node=6

 

Co drugi news dotyczy nowych podatków. Mimo to PO znów wygra wybory ;)

(już widzę jak zachęceni przez ten podatek...na kupno nowego auta... obywatele przesiadają się ze swoich starych poczciwych super ekonomicznych (bezawaryjnych) i ekologicznych aut na gaz.... na wielkie jeepy, które chlipią beczkę benzyny przy rozruchu. (według eko sreko owe jeepy są "ekologiczniejsze" niż stare auta..... )

Zanim się obejrzymy... a będziemy biegać za samochodami (tylko dla wybranych) z wyciągniętą dłonią ;)

 

(ile jest już w sumie podatków.. doliczanych dla właściciela auta?)

Share this post


Link to post
Share on other sites
(ile jest już w sumie podatków.. doliczanych dla właściciela auta?)

 

Trudno się w tym połapać ;) W samym paliwie masz kilka dziwnych podatków, pomijając akcyze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O proszę, jednak PIS zmniejszył deficyt ;) A chłopaki z PO pną sie w górę ;) Zwróćcie uwagę jak za rządów SLD zaczeło to rosnąć... W rok ponad dwukrotny skok.

Edited by Adam_

Share this post


Link to post
Share on other sites
O proszę, jednak PIS zmniejszył deficyt ;) A chłopaki z PO pną sie w górę ;) Zwróćcie uwagę jak za rządów SLD zaczeło to rosnąć... W rok ponad dwukrotny skok.

Takie są niestety fakty.

( 111 proc. o tyle wzrósł deficyt w 2001 roku w porównaniu do 2000 roku )

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/...4,0,529196.html

 

.....................

pkb.gif

 

.....................

wydatki.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
O proszę, cofneliśmy się do wczesnych lat 90 ;) Prawdziwa zielona wyspa ;p

... i o takich rzeczach dowiadujemy sie w piątek 13-tego ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
.. przestań jęczeć. (i wyłącz TV)

(kolejny z wyłączonym myśleniem trafiony strzałą Palikota , który wszędzie ma widzieć wrogów.)

 

O jeju, kolejny sfrustrowany pisiaczek, który nie może zaakceptować wyniku demokratycznych wyborów. Walnij sobie zimnego Lecha, może Ci przejdzie. ;)

Edited by Betman

Share this post


Link to post
Share on other sites
O jeju, kolejny sfrustrowany pisiaczek, który nie może zaakceptować wyniku demokratycznych wyborów. Walnij sobie zimnego Lecha, może Ci przejdzie. ;)

To, że krytykuje PO nie znaczy od razu mojego sympatyzowania z PIS-em.

Niestety owy "prześmiewczy" trend panuje wśród elektoratu PO.

(i co ten Palikot z Wami zrobił? eech)

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites
O proszę, jednak PIS zmniejszył deficyt ;)

 

Haha, nie pisz bajek. Zwiększył koszta funkcjonowania państwa tak jak wszyscy inni, niczego nie obcięli.

 

Chowasz się za manipulację dotyczącą PKB, czyli wysiłkiem wszystkich Polaków. Gdy był boom na świecie czyli także w Europie i u nas to podatki płacone przez rodaków zmniejszały relację długu państwa do produktu krajowego brutto.

 

To żadne działania PiSd, gdyby ta dzicz była teraz u władzy to byśmy byli dziś drugą Grecją bo to Jaruś optował za jak największym zadłużaniem państwa w dobie kryzysu (na szczęście rząd się tego przygłupa w ogóle nie słucha).

Edited by Betman

Share this post


Link to post
Share on other sites
Haha, nie pisz bajek. Zwiększył koszta funkcjonowania państwa tak jak wszyscy inni, niczego nie obcięli.

 

Chowasz się za manipulację dotyczącą PKB, czyli wysiłkiem wszystkich Polaków. Gdy był boom na świecie czyli także w Europie i u nas to podatki płacone przez rodaków zmniejszały relację długu państwa do produktu krajowego brutto.

 

To żadne działania PiSd, gdyby ta dzicz była teraz u władzy to byśmy byli dziś drugą Grecją bo to Jaruś optował za jak największym zadłużaniem państwa w dobie kryzysu (na szczęście rząd się tego przygłupa w ogóle nie słucha).

... tu nie onet koleżko .. potrafisz prowadzić dyskusję bez jęczenia?

(nigdy nie miałeś... nie masz i nie będziesz miał żadnego wpływu na politykę (jak my wszyscy) .. więc po co ten jad?)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To, że krytykuje PO nie znaczy od razu mojego sympatyzowania z PIS-em.

Niestety owy "prześmiewczy" trend panuje wśród elektoratu PO.

(i co ten Palikot z Wami zrobił? eech)

 

Frustracja w stylu pisowskim niczym jak u świrów koczujących pod pałacem i broniących krzyża... przed księżmi i harcerzami. ;)

 

P.S. Co takiego Janusz Palikot nam "zrobił"? No czekam... Uwolnij tę negatywną energię w sobie. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×