Jump to content
DD

telefony.pl sprzedana za 58 tys. PLN

Recommended Posts

Ubiegły tydzień obfitował w interesujące sprzedaże na polskim rynku domen. Największa transakcja dotyczyła nazwy telefony.pl, która została kupiona poprzez platformę Sedo za kwotę 13 500 EUR (58 000 PLN).

 

Telefony.pl zostały nabyte przez Dom Inwestycyjny Tracor Partners, który w listopadzie zeszłego roku kupił również domenę lekarze.pl za 14 000 EUR.

 

Inne ciekawe domeny z zeszłego tygodnia to: tools.pl (10 000 EUR), cash.pl (4 000 EUR), obiady.pl (15 000 PLN) oraz energiawiatrowa.pl (9 000 PLN).

 

Po więcej informacji zapraszam na blog o domenach:

http://danieldryzek.pl/2009/04/24/telefony...-za-58-tys-pln/

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwi nieco kwota sprzedaży telefony.pl, spodziewałbym się znacznie wyższej ceny końcowej. Nabywca zrobił świetny biznes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo ciekawe transakcje.

Co do sprzedaży takiej domeny jak telefony.pl zdecydowanie dobry biznes dla kupującego. Cena raczej niska jak na takiego generyka z wysokiej półki.

Tools.pl - tu raczej dobry interes sprzedającego.

Cash.pl - tu też uważam, że warto było sprzedawać

Obiady.pl - patrząc na desery.pl widać, że można było lepiej.

 

#TelefonyIP.pl

Edited by netkurier

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratulacje dla nabywcy. Taka domena w tej cenie to wielka okazja i niezły biznes. :rolleyes:

 

Cash.pl - tu też uważam, że warto było sprzedawać

 

Sam kupiłbym w tej cenie. Wydawało mi się, że kiedyś poprzedni abonent pisał o jej zagospodarowaniu więc nie sądzilem, że jest na sprzedaż ;)

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do sprzedaży takiej domeny jak telefony.pl zdecydowanie dobry biznes dla kupującego. Cena raczej niska jak na takiego generyka z wysokiej półki.

Zdecydowanie tak. Bo na razie mamy na polskim rynku jeszcze okres, kiedy warto kupować a nie sprzedawać domeny..

 

Obiady.pl - patrząc na desery.pl widać, że można było lepiej.

Tylko musisz wziąć pod uwagę, że w tym wypadku nabywcą domeny był sprzedawca desery.pl ;) Biznes domenowy, jak każdy biznes, polega na tym, żeby drogo sprzedać i tanio kupić :rolleyes:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
tools.pl (10 000 EUR)

 

Powiem tylko: a nie mówiłem? :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chodzi wam oczywiście o domenę deser.pl, a nie desery?

Przynajmniej mnie tak :rolleyes:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy tools.pl nie miał heden czasami??

 

swoja droga dziwi mnie cena za cash.pl :rolleyes: rozumeim ze byly wystwione na SEDO tak?

Edited by isildur

Share this post


Link to post
Share on other sites
swoja droga dziwi mnie cena za cash.pl :rolleyes: rozumeim ze byly wystwione na SEDO tak?

Tak, pewnie po prostu zaparkowana w Sedo z opcją sprzedaży.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaki miałeś przelicznik euro na zł?

Mnie wychodzi blisko 60.000zł po obecnym NBP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cieszy bardzo że mocne angielskie keywordy z końcówka .pl zyskują coraz większą popularność ;) taki... tools.pl to dla mnie tutaj hit numeru - mocna sprzedaż - gratulacje dla sprzedającego :rolleyes:

Edited by isildur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Jak widzę takie ceny jak za telefony.pl i to w dzisiejszych czasach to się zastanawiam czy nie lepiej jednak zacząć się bawić w sztukę :rolleyes:

 

# komórka.pl

# komórki.pl

# telefonia.pl

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coraz mniej ładnych domen zostaje.

 

Tak naprawdę wszystkie ceny mnie zaskoczyły.

Najbardziej dobrze sprzedane tools.pl i energiawiatrowa.pl a na drugim biegunie dosyć tanio cash.pl i telefony.pl

 

Tak czy inaczej czuję, że środki z tych wszystkich sprzedaży nie wystarczyłaby nawet na sznurowadła do butów ( buty.pl ) :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

telefony.pl kiedyś poszła na allegro z tego co pamiętam za znacznie mniej :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeszcze w ogóle używa się telefonów, przecież teraz są komórki :)

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie cieszą sprzedaże domen które nie trafiają do innego domainera na parking, ale do firmy która wykorzysta potencjał kupionej domeny. Marion o tym wspominał:

Jeśli chodzi o domeny to mamy jakieś 400szt. Chcemy zainwestować w kilka dobrych serwisów internetowych jako typowy inwestor finansowy

Domainerzy od wielu lat wiedzą jak wartościowe są domeny a firmy potrzebowały kilku lat, aby dostrzec siłę dobrych adresów internetowych. Choć domaining w Polsce nie jest czymś nowym, to jednak wciąż jest na początku swojej drogi i ma przed sobą wiele sukcesów, które udziałem będą tych, którzy uparcie i z wiarą inwestują w wirtualne nieruchomości.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gratulacje dla nabywcy. Taka domena w tej cenie to wielka okazja i niezły biznes. ;)

 

Dziękuję za gratulacje, też uważam że jakoś specjalnie nie przepłaciłem :)

 

ponieważ widze że trwa przeliczanie kwot, dodam jeszcze tylko że to była cena brutto z fakturą vat 22% ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziękuję za gratulacje, też uważam że jakoś specjalnie nie przepłaciłem ;)

 

ponieważ widze że trwa przeliczanie kwot, dodam jeszcze tylko że to była cena brutto z fakturą vat 22% :)

 

Jak mawiają Amerykanie: BARGAIN!!!

 

Szczere gratulacje i juz nie moge sie doczekac projektu, ktory powstanie pod domena ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×