Jump to content
mcjacko

dropped

Recommended Posts

Kolejny błąd- przy pobraniu listy swoich domen jako plik CVS - są na niej domeny którch dawno nie ma na koncie, bo zostały przeniesione na inne konto lub do innej firmy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy dropped planuje coś na stworzeniem serwisu przechwytującego com'y lub domeny naszych zachodnich sąsiadów ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parse error: syntax error, unexpected T_VARIABLE in /var/www/sites/domeny/include/db.php on line 97

 

Też tak macie? O 16 aukcje się kończą... :/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tez tak mam!

Domagam się przedłużenia aukcji! ;)

Ja też ;) A może to Prima aprilis ? ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Parse error: syntax error, unexpected T_VARIABLE in /var/www/sites/domeny/include/db.php on line 97

 

UPS ?!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanawia mnie, czy to dobrze, że wszystkie prywatne aukcje domen w Dropped są indeksowane przez google. Wydaje mi się, że takie informacje jak za ile dana domena została nabyta przez właściciela nie powinny być w wyszukiwarce dostępne dla wszystkich użytkowników internetu. Może chociaż w przypadku aukcji prywatnych dostęp do tych informacji mógłby być wyłącznie dla zalogowanych, posiadających konto w Dropped, a strony zawierające dokładny przebieg aukcji i kwoty wyłączone z indeksowania?

 

To właściwie tak, jakby na stronie domyślnej domeny zaparkowanej na dns'ach dropped była podana kwota za jaką domena zostałą kupiona przez aktualnego właściciela. Fajnie, że w Panelu osoba rejestrująca ma na liście swoich domen pole Cena - dzięki temu może sobie przypomnieć ile za daną domenę zapłaciła. Ale nie wiem, czy fajnie, że te same informacje są dostępne w google... Oczywiście to tylko moja sugestia - może ktoś uważa, że to dobrze, że takie informacje są dostępne dla osób trzecich.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aukcje prywatne nie mogą być zaindeksowane przez Google, bo ich obejrzenie wymaga zalogowania się ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wystarczy chwila, a niedobre Google i tak wszystko sobie indeksuje ;)

Tutaj nie trzeba być zalogowanym, a wszystko widać:

http://dropped.pl/oldauctions.php

 

Już nawet pomijając stronę z listą ostatnio zakończonych aukcji - w google są normalnie zaindeksowane strony z aukcjami prywatnymi, czyli kto kiedy i jaką złożył ofertę, kto i jaką kwotą wygrał... pełen serwis;).

 

Poza tym, wydaje mi się, że tylko strony aktualnie trwających aukcji prywatnych wymagają logowania, bo te zakończone (dostępne np. z w/w listy) można bez problemu przeglądać bez logowania, z czego korzystają także wyszukiwarki.

 

Dropped.pl: Przesłałem Ci na PW pierwszy lepszy przykład, że dane z aukcji są w google.

 

 

@Edit: no właśnie, chociażby przykładowe query, które podał Andro. Inne domeny także można znaleść...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety zgadzam się z emcu. Też o tym ostatnio myślałem. Google nie powinno mieć dostępu do aukcji prywatnych - wystarczy ustawić odpowiednie parametry w kodzie strony i aukcje nie będą indeksowane przez wyszukiwarki.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
OK, zmienię plik robots.txt aby wyszukiwarki nie miały w ogóle dostępu do aukcji.

I to jest bardzo dobre rozwiązanie tego problemu :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postaram się tez usunąć z Googla zaindeksowane już aukcje, ale muszę do tego wyciągnąć listę zaindeksowanych URLi z aukcjami co trochę potrwa (a może jakaś dobra dusza mi pomoże? :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Postaram się tez usunąć z Googla zaindeksowane już aukcje, ale muszę do tego wyciągnąć listę zaindeksowanych URLi z aukcjami co trochę potrwa (a może jakaś dobra dusza mi pomoże? :) )

powinna (mam na mysli nowego programiste :P )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobre posuniecie. Rowniez nie podoba mi sie, ze Google indeksuje wszystkie aukcje. Dyskrecja w tym wpadku jest bardzo potrzebna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×