Jump to content
mcjacko

dropped

Recommended Posts

chyba padl serwer ...

 

Hehe, Michau pewnie przekombinował, bo ostatnio zauważyłem zwiększenie skuteczności dropped. Cóż, coś za coś. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może udałoby się wprowadzić podstawowe zarządzanie profilami w zakładce "Dane do rejestracji": np. możliwość usuwania z panelu niepotrzebnych ID, do których nie ma przypisanej żadnej domeny, czy wyboru profilu domyślnego.

 

Przy okazji: orientuje się ktoś, czy EPP NASK przewiduje w ogóle coś takiego jak faktyczne usunięcie z bazy NASK danego ID wraz z przypisanymi do niego danymi abonenta? Bo wiele domen wygasa, ale nikt chyba nie usuwa tych danych. Czyżby raz wpisane dane już na zawsze pozostawały w bazie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przy okazji: orientuje się ktoś, czy EPP NASK przewiduje w ogóle coś takiego jak faktyczne usunięcie z bazy NASK danego ID wraz z przypisanymi do niego danymi abonenta? Bo wiele domen wygasa, ale nikt chyba nie usuwa tych danych. Czyżby raz wpisane dane już na zawsze pozostawały w bazie?

 

Oczywiście, że można usunąć id z bazy. Nie zmienia to faktu, że NASK przez 10 lat trzyma wszystko w archiwum, o czym już było w innym wątku. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponawiam prośbę o naprawienie błędu. Nowe konta po wpisaniu opcji zamiast wyników, czy dane domeny są dostępne pokazuje puste tabele. W moim starym koncie mogę normalnie kupować opcje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ponawiam prośbę o naprawienie błędu. Nowe konta po wpisaniu opcji zamiast wyników, czy dane domeny są dostępne pokazuje puste tabele. W moim starym koncie mogę normalnie kupować opcje.

Zarejestruj dane do rejestracji domen ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja mam takie pytanko, probuje wyeksportować do pliku csv moje domeny na dropped, czy jest jakaś możliwość żeby wyeksportowało mi również ceny ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przelecialem wlasniemoja liste domen do przechwycenia (wydawala mi sie cos za duza <_< i okazalo sie ze czesc ze znajdujacych sie tam domen jest juz zarejestrowana. Oto te ktore mialem na liscie i ktore juz mozecie usunac :P

 

walet.pl

kregle.pl

cleopatra.pl

bridge.pl

turysta24.pl

bwr.pl

forum-erotyczne.pl

fizykoterapeuta.pl

peru.com.pl

cake.pl

bra.pl

bombonierki.pl

marczenko.pl

siz.pl

skodamtb.pl

 

Mozliwe ze na kilka z nich byly pozakladane opcje poza dropped a ja dodalem je do zlapania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bombonierki.pl sa na aukcji prywatnej w dropped. Reszty nie sprawdzalem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
bombonierki.pl sa na aukcji prywatnej w dropped. Reszty nie sprawdzalem.

eh, no tak znowu zaczynam siac zamieszanie - heh w dodatku usunalem ta domene z przechwytywanych i nie ma mnie w aukcji ;/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem, ze za kazda domene, ktora zmienia registera na Michau dostajemy bodnus 5 zlociszy, ale dziwne bo ostatnio np. dzis dostalem w panelu informacje o potrzebie zmiany 4 domen i zaakceptowalem po czym dostalem informacje mailem, ze zmian dokonano wobec 5 domen, a bonusa dostalem tylko za 4 domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ceny do CSV dodaje właśnie nowy programista <_<

 

to w sumie szybko go znalazłeś, good.

 

taka ciekawostka taka - domena zaoczne.pl osiągnęła wyższą cenę na aukcji prywatnej niż na publicznej

ciekaw jestem czy osoby, które licytowały w prywatnej dosyć wysoko w ogóle widziały, że domena nie została opłacona i trafiła na licytację publiczną. być może powinny zostać o tym poinformowane np. drogą mailową?

 

poza tym sugerowałbym, aby osoba, która nie opłaciła domeny po wygraniu aukcji prywatnej, była wykluczona z publicznej. uważam, że taka dodatkowa kara (oprócz kary finansowej) byłaby w porządku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ciekaw jestem czy osoby, które licytowały w prywatnej dosyć wysoko w ogóle widziały, że domena nie została opłacona i trafiła na licytację publiczną. być może powinny zostać o tym poinformowane np. drogą mailową?

To chyba byłby całkiem dobry pomysł, żeby poinformować inne osoby, które brały udział w aukcji, że domena nie została opłacona przez zwycięzcę i domena ponownie jest na aukcji. Sam brałem udział w tej aukcji i pewnie byłbym zainteresowany ponownym wzięciem w niej udziału - szczególnie, że kwota licytacji była znacznie niższa.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może po prostu eprojekt zmienił zdanie?

 

zmienił jakie zdanie na jakie? przestań.. dla mnie to trochę niepoważne.. jak już nie opłacił domeny po wygraniu aukcji to mógł przynajmniej honorowo nie brać udziału w publicznej.

na przyszłość proponowałbym blokowanie możliwości licytowania - tak jak napisałem w poprzednim poście.

 

jeszcze jedno pytanie do Dropped - dlaczego wielu użytkowników ma nicki w postaci user_xxxx, gdzie xxxx jest hexadecymalną postacią numeru użytkownika? trochę to dziwnie wygląda, czyżby zniknęła możliwość nadania sobie własnego nicka? czy może to świadomy "wybór" tychże nomen omen "userów"?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mi sie zdaje ze przy rejestracji konta sa to nazwy nadawane automatycznie <_<

 

no no, domyślam się. ale pytam o to, czy Ci userzy świadomie sobie zostawiają takie nicki czy po prostu zniknęła możliwość zmiany na swoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może po prostu eprojekt zmienił zdanie?

 

Zmieniłem. Przed licytacją planowałem wygrać aukcję, ale nie sądziłem, że osiągnie taką kwotę. W trakcie licytacji korzystałem z urządzenia mobilnego (święta) więc opierałem się głównie na swojej wycenie wartości. Gdy chwilę przed końcem aukcji zalogowałem się i zobaczyłem że cena mocno podskoczyła nie miałem jak zrobić dokładnej analizy czy jest tyle warta czy nie i zalicytowałem. Była to licytacja pod wpływem chwili i podjąłem decyzję, że serwis non-profit, który miał powstać pod domeną nie jest tego warty (domeny za taką kwotę, która sama w sobie nie jest tyle warta), a akurat miałem okazję innej inwestycji.

 

Tak też po rezygnacji oczywiście próbowałem ją kupić na aukcji publicznej gdzie jednak ustawiłem niską kwotę i nie interesowała mnie dalej.

 

Zapłaciłem odpowiednią karę (15% + z zmiana wzorowego rankingu) i uważam że to odpowiednie konsekwencje. W końcu od tego jest ta opcja.

Była to z tego co pamiętam pierwsza aukcja z innymi ofertami, której nie opłaciłem.

 

Co do zakazu licytacji osobom które nie opłaciły, licytacji w aukcjach publicznych - pobieram. Jednak nie da to wiele na dłuższą metę bo co to za problem założyć nowe konto, a później domenę przetransferować.

 

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
To chyba byłby całkiem dobry pomysł, żeby poinformować inne osoby, które brały udział w aukcji, że domena nie została opłacona przez zwycięzcę i domena ponownie jest na aukcji.

Taka informacja jest dostępna, w "Przechwytywane" na liście domen przechwyconych mamy opisany stan domeny, np. kolejno "Aukcja prywatna", "Do opłacenia przez innego użytkownika", "Oczekuje na aukcję publiczną", "Aukcja publiczna"

Z tego powodu warto poczekać z usuwaniem niewygranych aukcji aż spadną z listy przechwyconych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Była to licytacja pod wpływem chwili i podjąłem decyzję, że serwis non-profit, który miał powstać pod domeną nie jest tego warty (domeny za taką kwotę, która sama w sobie nie jest tyle warta), a akurat miałem okazję innej inwestycji.

Non-profit to nawet ksiądz nie modli się. Jak już robić jakiś katalog uczelni to przynajmniej po symbolicznej stówce trzeba pobierać za wpis <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites
Non-profit to nawet ksiądz nie modli się. Jak już robić jakiś katalog uczelni to przynajmniej po symbolicznej stówce trzeba pobierać za wpis <_<

 

Za non-profit uznaję projekty, które nie zarabiają tyle by zarobić na siebie + czas który im poświęcam ;-)

Oczywiście to nie te czasy w których robi się coś za darmo (bo nawet na hobby często czasu znaleźć nie można) i we wszystkim są te korzyści (jestem młody, piszę serwis - uczę się. Robię to po to by później móc za to brać pieniądze gdy nabiorę doświadczenia; Otwieram serwis darmowy - Stanie się popularny mogę sprzedawać reklamę lub sprzedać serwis; Oddaję komuś domenę która i tak nie była mi potrzebna i nie zarobił bym na niej - będą podziękowania dla firmy, że oddała bez korzyści domenę - jest reklama, wzmacnianie wizerunku dobrej firmy? Jest.)

 

Oczywiście to jedynie przykłady z głowy, swój cel miałem bardziej na tle edukacyjnym, ale fakt jest faktem ;-).

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Taka informacja jest dostępna, w "Przechwytywane" na liście domen przechwyconych mamy opisany stan domeny, np. kolejno "Aukcja prywatna", "Do opłacenia przez innego użytkownika", "Oczekuje na aukcję publiczną", "Aukcja publiczna"

Z tego powodu warto poczekać z usuwaniem niewygranych aukcji aż spadną z listy przechwyconych.

<_< Nie usuwam żadnej domeny z tej listy (zwyczajnie nie mam na to czasu) i być może dlatego ciężko mi w tym gąszczu coś zauważyć :P Generalnie nie korzystam z tej listy, bo jest tam za dużo domen i ciężko tam coś zauważyć.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×