Jump to content
mcjacko

dropped

Recommended Posts

Guest Michal
To pewnie lakierowanieproszkowe.pl za 1900 PLN też Ci nie będzie pasowało ;) Mnie zresztą też nie :D Ale co kto lubi :D

 

http://dropped.pl/bid.php?id=7644

 

DD

LOL

Tej domeny bym nawet nie zarejestrował, gdyby była wolna.

 

Jeżeli to będzie tak dalej szło to chyba mamy na forum już paru nowych milionerów. Przynajmniej na papierze :)

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
To pewnie lakierowanieproszkowe.pl za 1900 PLN też Ci nie będzie pasowało :) Mnie zresztą też nie :D Ale co kto lubi ;)

 

Nieźle, myślnik w tej domenie kosztuje 1800zł :D a ubranie.pl to bardzo fajna i wartościowa domena na "modny" portal.

Share this post


Link to post
Share on other sites
co za jaja z aukcjami. nagle sobie przeskakują o jdne dzień z zakończeniem ?

Cytuję :)

 

Drodzy użytkownicy,

 

Ze względu na prace konserwacyjne w sieci, do której podłączony jest serwer Dropped.pl, jutro mogą wystąpić przerwy w dostępności serwisu. W związku z

tym, aukcje kończące się jutro zostały przedłużone o 24 godziny.

 

Z pozdrowieniami,

Michał Pleban

Dropped.pl

 

-----------------------------

 

Nareszcie będzie spokój przez jeden dzień - 0 kończących się aukcji ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

świetnie, tylko niestety

 

a: miałem już prywatną aukcję jedną zakońćzona o 22:00 i stało jak wół, ze zakończona, a teraz co ?

b: dziwny moment na taką akcję, w okresie 22:00 - 22-10 kiedy było kilka "gorących" licytacji

c: jutro, nie dzis

nie podoba mi się, i nie wierze w przypadki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od firmy SoftLayer, która utrzymuje serwer Dropped.pl, otrzymałem informację o zmianie routera w sieci, co spowoduje niedostepność serwera w bliżej niesprecyzownym czasie. Dlatego wszystkie aukcje kończące się w ciągu 24 godzin zostały przedłużone, aby uniknąć problemów z licytowaniem w aukcjach.

 

Oczywiście, wielbiciele teorii spiskowych zawsze znajdą pole do popisu :)

 

SoftLayer Engineers will be performing upgrade maintenance on the customer router some of your servers connect through on Monday April 14th. During this time, engineers will be swapping out the existing supervisor engines (SUP720-3BXL) with new Cisco best of breed supervisor engines (VS-S720-10G-3CXL) on FCR02.DAL01. As this router provides direct connectivity to your server(s), public internet connectivity will be unavailable at various points during the above maintenance window. Private network connectivity will remain functional throughout the maintenance window.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To nie pierwsza taka wpadka, wcześniej były już dwie sytuacje związane ze zmienną czasu ;)

Fakt, że Michał mógł już pozwolić zakończyć się tym aukcjom z 22:00 - pewnie to przeoczył. Moja jedna aukcja też się zakończyła, po czym cudownie się reaktywowała :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od firmy SoftLayer, która utrzymuje serwer Dropped.pl, otrzymałem informację o zmianie routera w sieci, co spowoduje niedostepność serwera w bliżej niesprecyzownym czasie. Dlatego wszystkie aukcje kończące się w ciągu 24 godzin zostały przedłużone, aby uniknąć problemów z licytowaniem w aukcjach.

 

Oczywiście, wielbiciele teorii spiskowych zawsze znajdą pole do popisu :)

 

 

ale co z aukcjami, które zdążyły się zakońćzyć równo o 22:00 ?

 

pojaiwł sie komunikat o zakonczeniu akucji !!

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale co z aukcjami, które zdążyły się zakońćzyć równo o 22:00 ?

 

pojaiwł sie komunikat o zakonczeniu akucji !!

Slusznie. Te aukcje pozostaly zakonczone.

Share this post


Link to post
Share on other sites
świetnie, tylko niestety

 

a: miałem już prywatną aukcję jedną zakońćzona o 22:00 i stało jak wół, ze zakończona, a teraz co ?

[...]

 

Zszywke licytowalem z communikatora prowadzac auto na trasie Plonsk-Warszawa, bateria mi padla w telefonie. :);)

Share this post


Link to post
Share on other sites
LOL

Tej domeny bym nawet nie zarejestrował, gdyby była wolna.

 

Jeżeli to będzie tak dalej szło to chyba mamy na forum już paru nowych milionerów. Przynajmniej na papierze :)

 

Michał

 

pulverlackierung.de też byś nie zarejestrował , gdyby była wolna , prawda ? ;)

 

1.) Podaj mi proszę chociaż jedną domenę z twojego portfolio , za którą oferowano ci już wielokrotnie równowartosc kwoty 5k € .

Za taką właśnie kwotę w każdej chwili mogę sprzedac (gdybym oczywiscie chciał) firmie DuPont (dupontpowder*pl) domenę malowanieproszkowe*pl

Przed dwoma laty , po tym jak po raz pierwszy odrzuciłem ofertę tej firmy , skontaktowałem się z Grupą-Colorex i zaproponowałem im wielokrotnosc ceny z dzisiejszej licytacji za lakierowanieproszkowe . W rezultacie czego zostałem grzecznie wysłany przez właścicieli domeny " na drzewo " ;) .

 

2.) W ubiegłym tygodniu otrzymalismy na Sedo od dużej korporacji , wraz z Dariuszem H. ofertę zakupu domen w wysokości 35.000,00 € (za każdą z osobna , ja mam liczbę pojedyńczą , Dariusz liczbę mnogą) .

Oferty jako niezadawalające oczywiście odrzuciliśmy ;) .

Gdyby te domeny zostały przykładowo sprzedane obecnie na dropped , za kwotę około 10.000,00 PLN , pojawiłyby się tutaj dokładnie takie same komentarze :D

 

 

P.S. domeny z myślnikami w polskim internecie (poza kilkoma wyjątkami) praktycznie nie mają prawa bytu .

Min. z tego też powodu zwolniłem w ostatnim czasie , wiele , starych , "myślnikowych" domen , z których wszystkie bez wyjątku zostały ponownie zarejestrowane . Smacznego ! :P

 

P.S.2 przy okazji stwierdziłem dziwną sytuację z wpisem whois domeny malowanieproszkowe . Domenę zarejestrowałem w 2004 roku , whois wskazuje jako datę utworzenia rok 2007 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
pulverlackierung.de też byś nie zarejestrował , gdyby była wolna , prawda ? :D

Tą akurat bym zarejestrował :) Są reklamy w AdWords i występuje kilkadziesiąt razy w niemieckim internecie. Poza tym jest to jedno słowo.

 

1.) Podaj mi proszę chociaż jedną domenę z twojego portfolio , za którą oferowano ci już wielokrotnie równowartosc kwoty 5k € .

Nie podam, bo nie mam takiej ;)

 

Za taką właśnie kwotę w każdej chwili mogę sprzedac (gdybym oczywiscie chciał) firmie DuPont (dupontpowder*pl) domenę malowanieproszkowe*pl

Przed dwoma laty , po tym jak po raz pierwszy odrzuciłem ofertę tej firmy , skontaktowałem się z Grupą-Colorex i zaproponowałem im wielokrotnosc ceny z dzisiejszej licytacji za lakierowanieproszkowe . W rezultacie czego zostałem grzecznie wysłany przez właścicieli domeny " na drzewo " :P .

 

2.) W ubiegłym tygodniu otrzymalismy na Sedo od dużej korporacji , wraz z Dariuszem H. ofertę zakupu domen w wysokości 35.000,00 € (za każdą z osobna , ja mam liczbę pojedyńczą , Dariusz liczbę mnogą) .

Oferty jako niezadawalające oczywiście odrzuciliśmy ;) .

Gdyby te domeny zostały przykładowo sprzedane obecnie na dropped , za kwotę około 10.000,00 PLN , pojawiłyby się tutaj dokładnie takie same komentarze :D

W takim razie widać, że jednak niedowartościowuję naszych polskich domen .pl ;)

 

BTW: Jak można się dowiedzieć, kto składa ofertę na Sedo?

 

Pozdrawiam

 

Michał

 

PS: Czekam na maila :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
2.) W ubiegłym tygodniu otrzymalismy na Sedo od dużej korporacji , wraz z Dariuszem H. ofertę zakupu domen w wysokości 35.000,00 € (za każdą z osobna , ja mam liczbę pojedyńczą , Dariusz liczbę mnogą) .

Oferty jako niezadawalające oczywiście odrzuciliśmy :D .

 

Miałem coś napisać ale to bezsensu. Załamałem się :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites
BTW: Jak można się dowiedzieć, kto składa ofertę na Sedo?

 

 

W tym wypadku to jest bardzo proste .

Otrzymujesz ofertę w wysokości np. 10k € (minimum ustalone na Sedo) .

Informujesz składającego ofertę o twoich oczekiwaniach cenowych :D .

Następna oferta opiewa na kwotę 25k .

Obniżasz co nie co swoje oczekiwania i informujesz o tym zainteresowanego .

Zainteresowany potrzebuje minimum 10 dni aby w miedzyczasie , najprawdopodobniej , uzyskac zgodę zarządu firmy na złożenie "wyższej" oferty i po 10 dniach oferuje ci kwotę 35k .

Po upływie 7 dni , twoja ostatnia cena nie jest już wiążącą , więc w ogóle nie odpowiadasz na na ponowną , (zbyt niską twoim zdaniem) ofertę .

Zainteresowany po kilku dniach , z braku jakiejkolwiek reakcji z twojej strony , traci cierpliwosc i składa do BOK twojego rejestratora zapytanie , czy to ty jesteś właścicielem wspomnianej domeny i dlaczego do diabła nie odpowiadasz na taką super ofertę :D .

Dzięki mailowi kontaktowemu , wiesz już kim jest zainteresowany :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

keyword:

 

Niestety 50% uzytkownikow tego forum zyje w dziwnym mniemamu, ze domaining to tylko i wylacznie parkowanie i sprzedaz za pare stowek domen na allegro.pl.

Do tej pory smiac mi sie chce z niektorych postow odnosnie buildingsinsurance, ktora odziwo ma juz druga oferte, co prawda nizsza, ale jest :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1.) Podaj mi proszę chociaż jedną domenę z twojego portfolio , za którą oferowano ci już wielokrotnie równowartosc kwoty 5k € .

Za taką właśnie kwotę w każdej chwili mogę sprzedac (gdybym oczywiscie chciał) firmie DuPont (dupontpowder*pl) domenę malowanieproszkowe*pl

 

dupontpowder.pl, a nie dupont.pl?? dupont to ma chyba ta 2 strone??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za taką właśnie kwotę w każdej chwili mogę sprzedac (gdybym oczywiscie chciał) firmie DuPont (dupontpowder*pl) domenę malowanieproszkowe*pl

 

 

to "głupia" ta firma, jeszcze wczoraj wieczorem wolna była lakieryproszkowe.pl a dalej wolna jest lakiery-proskzowe.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
to "głupia" ta firma, jeszcze wczoraj wieczorem wolna była lakieryproszkowe.pl a dalej wolna jest lakiery-proskzowe.pl

 

 

Istnieją tylko dwie możliwosci :

- firma jest przekonana co do tego , że jedyną poprawną nazwą produktu jest określenie "farba/y proszkowa/e"

- jest tak jak napisałeś :D

 

W tym akurat wypadku nawet bardzo prawdopodobna jest ta druga możliwosc ( zbyt małe doświadczenie ludzi decydujących o prezencji internetowej firmy)

Takie sytuacje zdarzają się jednak na każdym kroku i to na dodatek w firmach , których nigdy byśmy o brak doświadczenia we wspomnianej materii nie podejrzewali .

Jednym z przykładów jest firma Delticom AG (spółka siostrzana potentata w branży opon , firmy Continental z Hannoveru) .

Firma będąca w pewnym sensie prekursorem jeśli chodzi o wykorzystanie domen nabytych na rynku wtórnym ( b. głośno było w 2005 roku o zakupie przez Delticom od użytkownika forum Domain-People Harrego A. , za kwotę 200k € domeny reifen*de).

Otóż wspomniana firma zdecydowała o rozpoczęciu działalności w Polsce pod marką/domeną oponytanio*pl

W roku 2003 zarejestrowała praktycznie wszystkie warianty wspomnianej nazwy (opony-tanio , tanie-opony , oponatanio , taniaopona , oponytanie etc.) zapominając jednak o mało istotnej (CTR 63%) domenie tanieopony*pl :D

I w ten oto sposób obecny właściciel domeny ma problem , ponieważ wbrew swojej woli staje się królem opon :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
A masz jakiś pomysł jak temu zapobiec ?

Chyba tylko ręczne sterowanie wchodzi w grę.

 

sterowanie ręczne, chyba wolne, nie sprawdzałem :D a na serio, jak w każdej branży, liczy się towar, ale także pomysły i sposoby sprzedaży, na dropped mamy świetne narzędzie do sprzedaży, ale potrzeba pomysłów, by zaczęło działać, samo czekanie na klienta z grubym portfelem nie jest drogą do sukcesu, jak widzimy domeny z listy przechwytywanych dobrze całkiem sprzedają się, gdyż dropped staje sie coraz bardziej znany, m.in. dzięki aukcjom i Escrow, zrobiła sie konkurencja i ceny poszły w górę, na aukcjach też potrzebne są podobne mechanizmy, :D

 

ps. swoje propozycje przedstawiałem m.in. w temacie, gdy powstawały aukcje, poza tym przedstawiałem też bezpośrednio

Share this post


Link to post
Share on other sites
to "głupia" ta firma, jeszcze wczoraj wieczorem wolna była lakieryproszkowe.pl a dalej wolna jest lakiery-proskzowe.pl

w imieniu mojej domeny dziekuje za reklame :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

rejestrując domenę, która wygasa po rezerwacji, przypisywane są jej dnsy dropped, zamiast domyślnych... proszę o poprawkę :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×