Jump to content
Kangur

Nigdy bym się nie spodziewał

Recommended Posts

ostatnio znajoma na moje pytanie dlaczego ma domenę firmową w com.pl jeśli .pl jest wolna powiedziała, że to nadaje komercyjny charakter nazwie, że się kojarzy z "company" wink.gif W świadomości zwykłych ludzi widocznie jest utarte, że com.pl to tylko dla firm a .pl jest takie... pospolite

 

Ja u początków mojej przygody z dziedziną web zawsze uważałem że com jest najbardziej odpowiednie dla tego typu stron. Wybierałem domeny z końcówką COM. Nie zaś com.pl by nie przedłużać nazwy. Choć z jednej strony też kierowałem się ceną przedłużeń.

 

Myślę że większość społeczności firm nie zdaje sobie sprawy z hierarchii domen, dlatego biorą co ładniejsze, lub co wolne, lub też z innych błahych powodów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
com.pl jest tańsze w utrzymaniu, dlatego "lepsze" dla "firm".

eh...

Polska

 

Odnosnie "oszczednosci" w firmach, to nie jest w stanie mnie juz nic zdziwic :) Pamietaj, ze "szef ma zawsze racje", a jak szef nie wie o co kaman, to ma od tego sztab managerow, ktorzy maja racje :o Manager, to taki przydupas, ktory nic nie robi, poza podlizywaniem sie szefowi. A czym taki pierdzistolek ma sie przylizac szefowi, jesli nie oszczednosciami? Nawet 20zl oszczednosci, to dla szefa sygnal, ze taki przydupas jest jednak potrzebny, nie zwazajac na to, ze na takiego pierdzistolka idzie znaznie wiecej kasy, niz te 20zl warte ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
com.pl jest tańsze w utrzymaniu, dlatego "lepsze" dla "firm".

eh...

Polska

 

Ekonomiczne działanie racjonalne z punktu widzenia (niewyedukowanej) firmy nie jest przyporządkowane do Polski ale w ogóle do ludzkich zachowań w obszarze gospodarki ...

 

Społeczeństwo wymaga edukacji i w zakresie domen.

Na razie, nie ma się co dziwić polskim firmom, które wybierają domenę za kilka złotych bo była wolna i tańsza a nazwa jej jest "akuratna" do profilu działalności firmy.

To oczywiście nie znaczy, że powinniśmy tanio sprzedawać swoją "skórę" :ph34r:

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz rację, przyporządkowane nie jest. Co nie, zmienia faktu, że w naszym pięknym kraju tego typu "zachowania" występują zdecydowanie częściej niż w krajach zachodnich.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odnosnie "oszczednosci" w firmach, to nie jest w stanie mnie juz nic zdziwic ;) Pamietaj, ze "szef ma zawsze racje", a jak szef nie wie o co kaman, to ma od tego sztab managerow, ktorzy maja racje ;) Manager, to taki przydupas, ktory nic nie robi, poza podlizywaniem sie szefowi. A czym taki pierdzistolek ma sie przylizac szefowi, jesli nie oszczednosciami? Nawet 20zl oszczednosci, to dla szefa sygnal, ze taki przydupas jest jednak potrzebny, nie zwazajac na to, ze na takiego pierdzistolka idzie znaznie wiecej kasy, niz te 20zl warte ;)

 

Boże, gdzie Tobie było/jest dane pracować :ph34r: Ja tam za przydupasa/pierdzistołka się akurat nie uważam...

 

Z innej beczki (ale jak najbardziej w temacie), otrzymałem dziś na maila prywatnego zaproszenie do nowego serwisu ogłoszeniowego:

 

E-Lumpex.pl

 

Profesjonalna i przyjazna nazwa zachęca do dodawania swoich ofert :)

 

S.F.

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
E-Lumpex.pl

 

Profesjonalna i przyjazna nazwa zachęca do dodawania swoich ofert :ph34r:

 

A ja nie będę złośliwy i życzę serwisowi sukcesów. :)

 

# szmatex.pl

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

już widzę te rozmowy między koleżankami:

- wow, gdzie to kupiłas?

- yyyyy..w takim lumpexie na necie

Nazwa odstrasza..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adres domeny na którą wpadłem to pół biedy . Jest tam istna wylęgarnia osób z ujemnym IQ

 

www.sweetbrokacik.pl

 

Z góry uprzedzam , okulary przeciwsłoneczne albo maska spawalnicza bo treść forum wali po oczach

 

 

:ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
www.sweetbrokacik.pl

 

oj idę chyba spać teraz już wiem dlaczego czasem piszą tak

 

s tobom bendem szczensliwom osobom

 

:ph34r:

 

Edit:

 

Tak przy okazji moja żona dzisiaj siedziała przy kompie i nagle piszczy krzyk niemiłosierny .....

Więc ryknąłem z pokoju co się stało ???

A ona mi bąkła podniecona ....

 

Kąputery.pl są wolne chodź szybko !!!

 

Biegłem z sercem w ręku :)

 

ehh zarejestrowałem ją dla testu ;)

Edited by panogrodnik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kąputery.pl są wolne chodź szybko !!!

ehh zarejestrowałem ją dla testu :ph34r:

Dzisiai dla młodyh ludzi "Włatcy móch" to religia, więc morze nie jest to taki gupi pomysł :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak przy okazji moja żona dzisiaj siedziała przy kompie i nagle piszczy krzyk niemiłosierny .....

Więc ryknąłem z pokoju co się stało ???

A ona mi bąkła podniecona ....

 

Kąputery.pl są wolne chodź szybko !!!

 

Biegłem z sercem w ręku :)

 

ehh zarejestrowałem ją dla testu :ph34r:

 

No to masz jedno wejście ode mnie, hehe (w reklamy i tak nigdy nie klikam).

 

***

 

- Czekaj, czekaj, jak to było?

 

Reklamyy.pl - nie, nic tam nie ma

 

Rekklamy.pl? - Eee, ta też pusta.

 

A, reklAAmy.pl! Tak, no, wreszcie trafiłem!

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Adres domeny na którą wpadłem to pół biedy . Jest tam istna wylęgarnia osób z ujemnym IQ

 

www.sweetbrokacik.pl

 

Z góry uprzedzam , okulary przeciwsłoneczne albo maska spawalnicza bo treść forum wali po oczach

 

 

:ph34r:

 

Ale jakie linki pozycjonujące na dole

 

płytki ceramiczne

skuteczne odchudzanie

meble dziecięce

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
qnowhow.pl :ph34r:

Swego czasu w Warszawie na billboardach było reklamowane spotkanie z jakimś tam guru handlu i pod spodem domena NouHau.pl

 

Można? Można!

 

PS NołHał.pl jest jeszcze do wzięcia!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Swego czasu w Warszawie na billboardach było reklamowane spotkanie z jakimś tam guru handlu i pod spodem domena NouHau.pl

Można? Można!

Pełen profesjonalizm. Nie ma co... może wkrótce czeka nas wysyp serwisów z adresami typu órlopy.pl, markieting.pl albo bjznes.pl :ph34r:

 

No chyba, że ten cały guru był Chińczykiem i się nazywał Nou Hau... :) to wtedy rozumiem.

 

Pozdrawiam!

Edited by Renek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stawiałem na wyburzenia. :)

Też jakoś mi się tak skojarzyło i spodziewałem się firmy rozbiórkowej.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×