Jump to content
Kangur

Nigdy bym się nie spodziewał

Recommended Posts

robi.to to usługi hostingowe. Firma działa od lat. Co tu dziwnego

Serio nic dziwnego nie widzisz w tej nazwie? Ja spodziewałem się jakiegoś serwisu typu roksa, gdzie każda oferentka dostaje własną subdomenę.
  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz są nTLDs .host i .hosting, więc stawianie na takiej domenie mija się z celem. Z wyjątkiem oczywiscie sytuacji, żeby fraza "robi to" się własnie tak kojarzyła, jak @pb napisał. Jednak w ostatecznym rozrachunku nie rekomendowałbym takiej domeny dla hostingu, bo nie sądzę, aby była z tego duża rozpoznawalność. Zawsze można wymyślić sobie inne seksistowskie hasełko i robić tym handel obwoźny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

przy okazji nTLDs, a konkretnie .hosting, to:

 

- domena tani.hosting została zablokowana przez registrara - ciekawe dlaczego? podobno jakaś "name collision", ale nie wiem z czym miałoby to kolidować

 

- najlepszy.hosting - 25.11.2014

 

- dobry.hosting - 25.11.2014

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok to sorki. W takim razie jako ciekawostkę dodam, że domena razem z całym zapleczem sklepowym jest na 'allu" do sprzedania za 500 kafli. Może ktoś się skusi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chciałem zakładać nowego wątku i stwierdziłem, że ten będzie najodpowiedniejszy, bo wielu z nas by się nie spodziewało zagospodarowania takiej domeny, ale co najważniejsze nie spodziewali się tego sztabowcy PIS-u :D

 

 

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kpina-z-kandydata-pis-domena-z-haslem-andrzeja-dudy-przekierowuje-na-strone-po/jfdvs

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właścicielowi nindży gratuluję szybkiego pomnożenia wartości adresu :P

 

NIe za bardzo wiem na czym miałaby polegać wartość tego tzw. "adresu jednego dnia".

 

Po pierwsze nikt nie będzie posługiwał się tak długą domeną - wątpię, aby przeciętny Kowalski akurat miał ochotę wpisywać to hasło. Co innego gdyby było krótsze, np. takie jak "yes, we can". Po drugie domena nastuka w jeden dzień ruchu, a po kilku dniach ten ruch zaniknie.

Oczywiście tego typu rzeczy to marketingowe fauxpas i wpadka, niemniej ważniejsza jest domena głównego kandydata. Z tej domeny żadnych kokosów nie będzie.

 

.com, .eu i .org są już oczywiście zajęte!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

niemniej ważniejsza jest domena głównego kandydata.

Wystarczy sobie porównać dokąd kieruje domena AndrzejDuda.pl, a dokąd BronislawKomorowski.pl :D. Za to BronisławKomorowski.pl jest zarejestrowane na Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, ale domena kieruje do AM ;).

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wystarczy sobie porównać dokąd kieruje domena AndrzejDuda.pl, a dokąd BronislawKomorowski.pl :D. Za to BronisławKomorowski.pl jest zarejestrowane na Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, ale domena kieruje do AM ;).

 

Bo strażnik żyrandola ma znacznie lepszą domenę: prezydent.pl :D , .... gdyż militaria.pl jest już niestety zajęta

 

BTW: https://twitter.com/komorowskipl :lol:

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.aaaauto.pl

 

Dziś otrzymałem od nich maila promującego ofertę firmy.

Odpisałem że nie mam samochodu który chciałbym sprzedac ale jednocześnie nie mogłem się powstrzymac od przedstawienia swojej oferty na autozakup.pl

Ciekawe czy podchwycą temat?

Edited by lechoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.aaaauto.pl

 

Dziś otrzymałem od nich maila promującego ofertę firmy.

Odpisałem że nie mam samochodu który chciałbym sprzedac ale jednocześnie nie mogłem się powstrzymac od przedstawienia swojej oferty na autozakup.pl

Ciekawe czy podchwycą temat?

 

Pamiętam, że kiedyś w papierowej gazecie Anonse wiele ogłoszeń sprzedaży samochodów zaczynało się od Aaa. Takie dawne pozycjonowanie na liście ;)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×