Jump to content
DD

Zdjęcia na stronę

Recommended Posts

Po części w związku z wątkiem na forum a po części ze zwykłej potrzeby - jakie serwisy z płatnymi i bezpłatnymi zdjęciami (również na przeznaczenie komercyjne) polecacie?

 

Ja np. korzystam z iStockPhoto.com, gdzie za 1 EUR można mieć zdjęcie, które doskonale nadaje się na stronę. Ale jako, że mam zamiar ich potrzebować dużo to potrzebuję źródła, gdzie za np. stały abonament będę miał nieograniczony dostęp do dowolnej ilości zdjęć (albo np. 100 czy 1000 miesięcznie).

 

Może są też serwisy, w których można korzystać ze zdjęć w małej rozdzielczości (dobre na stronę jako elementy grafiki) w celach komercyjnych za darmo?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Ja np. korzystam z iStockPhoto.com, gdzie za 1 EUR można mieć zdjęcie, które doskonale nadaje się na stronę. Ale jako, że mam zamiar ich potrzebować dużo to potrzebuję źródła, gdzie za np. stały abonament będę miał nieograniczony dostęp do dowolnej ilości zdjęć (albo np. 100 czy 1000 miesięcznie).

Taka opcja też istnieje na iStockPhoto:

http://www.istockphoto.com/royalty-free-subscriptions.php

 

Może są też serwisy, w których można korzystać ze zdjęć w małej rozdzielczości (dobre na stronę jako elementy grafiki) w celach komercyjnych za darmo?

http://www.flickr.com/creativecommons/

Wybieramy zdjęcia z jednej z następujących kategorii:

  • Attribution License
  • Attribution-NoDerivs License
  • Attribution-ShareAlike License

Można też skorzystać z oficjalnej wyszukiwarki Flickr wybierając na samym dole opcje "Only search within Creative Commons-licensed content" oraz "Find content to use commercially":

http://www.flickr.com/search/advanced/

 

PS: Coś mi się zdaje że będzie sens jak napiszę o tym bardziej rozwinięty wpis na blogu bo widać duże braki jeżeli chodzi o rozpowszechnienie informacji tego typu.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Michal, dziękuję za linki i generalnie dzisiejszy temat...

O ile iStockPhoto.com znałem już wcześniej, to

flickr.com jest dla mnie nowością, a na pewno przyda się w przypadku małych "serwisów" z raczej bardzo niepewną przyszłością.

Share this post


Link to post
Share on other sites
PS: Coś mi się zdaje że będzie sens jak napiszę o tym bardziej rozwinięty wpis na blogu bo widać duże braki jeżeli chodzi o rozpowszechnienie informacji tego typu.

Myślę, że byłby to bardzo pomocny wpis dla wszystkich ;)

 

EDIT:

 

Taka opcja też istnieje na iStockPhoto:

http://www.istockphoto.com/royalty-free-subscriptions.php

 

Suuuper :P Zaraz sobie plan wykupię.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
www.sxc.hu

Kiedyś spotkałem się z informacjami nt. tego serwisu, że część zdjęć jest tam rozpowszechniana bezprawnie. Więc radzę uważać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat ciekawy, ale czy nie macie problemu z unikalną treścią na stronach?

Ostatnio zastanawiam się skąd czerpać unikalny content, czy macie jakieś pomysły lub rozwiązania tego problemu?

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc i ewentualne namiary na osoby lub serwisy oferujące takie rozwiązanie.

 

Pozdrawiam,

Bartek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Temat ciekawy, ale czy nie macie problemu z unikalną treścią na stronach?

Ostatnio zastanawiam się skąd czerpać unikalny content, czy macie jakieś pomysły lub rozwiązania tego problemu?

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc i ewentualne namiary na osoby lub serwisy oferujące takie rozwiązanie.

Pisać, pisać i jeszcze raz pisać ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedyś spotkałem się z informacjami nt. tego serwisu, że część zdjęć jest tam rozpowszechniana bezprawnie. Więc radzę uważać.

 

Ale te opinie słyszałeś tylko o sxc.hu? Bo mają jeszcze drugi serwis, płatny z którego ja z reguły korzystam stockxpert.com i nie chciałbym mieć w przyszłości nieprzyjemności :/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pisać, pisać i jeszcze raz pisać ;)

 

DD

 

Tak, zgadzam się, to jest możliwe jak ma się jeden czy dwa serwisy/blogi, ale jak w grę wchodzi 10/20 stron o różnych tematykach, to już może być problem - zwłaszcza z czasem.

 

Bartek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, zgadzam się, to jest możliwe jak ma się jeden czy dwa serwisy/blogi, ale jak w grę wchodzi 10/20 stron o różnych tematykach, to już może być problem - zwłaszcza z czasem.

Przecież nie powiedziałem, że wszystko Ty musisz napisać :) Jest wiele osób w Internecie, które nie mają co robić ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież nie powiedziałem, że wszystko Ty musisz napisać :) Jest wiele osób w Internecie, które nie mają co robić ;)

 

DD

 

I tu dochodzimy do meritum mojego wcześniejszego pytania, skąd takie osoby "brać", jak się z nimi rozliczać i na ile są wiarygodne?

 

Jeżeli możecie kogoś polecić to będę bardzo wdzięczny.

 

Bartek

Share this post


Link to post
Share on other sites
I tu dochodzimy do meritum mojego wcześniejszego pytania, skąd takie osoby "brać", jak się z nimi rozliczać i na ile są wiarygodne?

W Sieci jest masa ogłoszeń, ale sam musisz się przez nie przekopać, znaleźć ludzi itd. To nie takie proste :)

 

Możesz się rozliczać przez umowy o dzieło lub fakturę.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Mój dotychczasowy wykonawca unikalnych treści aktualnie jest zawalony robotą więc nawet ode mnie nie przyjmuje już żadnych zleceń :-/ więc lepiej chyba dwa razy sie zastanowić zanim sie będzie kogoś polecac żeby każdy sie na niego rzucił ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jeśli robicie zdjęcia to możecie zaziałac"w drugą strone" czyli dodać swoje fotki do tych serwisów i na nich zarabiać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
photoXpress 350 tysięcy darmowych zdjęć !

 

Fotolia czyli serwis zajmujący się pośrednictwem w sprzedaży zdjęć (świetna realizacja, obserwuję rozwój od początku) postanowiła uruchomić kolejny serwis czyli photoXpress. W odróżnieniu od serwisu matki na photoXpress.com znajdziemy profesjonalne zdjęcia za darmo (do celów komercyjnych i nie komercyjnych).

 

Więcej info na http://antyweb.pl/photoxpress-350-tysiecy-darmowych-zdjec/

 

ps. domena photoXpress.pl jest dla chętnej osoby jeszcze wolna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Więcej info na http://antyweb.pl/photoxpress-350-tysiecy-darmowych-zdjec/

 

ps. domena photoXpress.pl jest dla chętnej osoby jeszcze wolna.

 

Niezależnie od motywacji Fotoli internauci na pewno skorzystają, 10 zdjęć na dzień to dość przyzwoity limit nawet dla tych bardziej wymagających którzy tworzą małe serwisy informacyjne.

 

No ja już korzystam. Od ponad roku dzień w dzień ściągam sobie z Fotolia.com co ciekawsze darmowe zdjęcia (i mam już w tej chwili taki swój ministock jakieś 3 tys. zdjęć - jakieś 2GB). Nie są to super zdjęcia, ale wiele z nich na pewno się przyda i z wielu już skorzystałem.

 

Przy okazji do przechowywania zdjęć polecam nie tylko Flickr.com, ale równiez myPictureTown.com Nikona. W wersji podstawowej jest 2GB na zdjęcia, co komuś, kto ma ministockaz ze zdjęć na własną witrynę, całkowicie wystarczy. OCzywiście zdjęcia można katalogowac, otagować itp.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

PhotoXPress.com

 

 

no i po kilku dniach od zarejestrowania sie liczba darmowych zdjęć spadła do 1 (słownie: jednego) dziennie! Po czym dopiero podanie numeru komórki (niestety, bardzo niechętnie to uczyniłem) mogę sobie aż 6 zdjęć ściągnąć dziennie za darmo. Na Facebooku, żeby dociągnąć do 10 darmowych, jeszcze nie dołączyłem do grupy wielbicieli serwisu.

 

 

photoXpress.com nie jest niestety takim udanym serwisem jak Fotolia. Przede wszystkim brakuje panelu administracyjnego, w którym podawana by była lista ściągniętych zdjęć, a w przypadku, gdy chcemy ściągnąć foto, które już wcześniej pobralismy, dostalibyśmy informację o tym. tymczasem tutaj w przypadku, gdy pobraliśmy już dane zdjęcie i klikniemy na "download", to i tak zaliczy do limitu ściągniętych danego dnia, a korzyści nie ma. Poza tym wiele linków jest broken i "download" prowadzi często do strony o błędzie, ale klikniecie zalicza na poczet ściągniętych. Na razie niedopracowane jak za tak wartościowe dane jak zweryfikowane dane adresowe mojej niemieckiej komórki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×