Jump to content
Paulinho

rejestracje "z palca" czy jeszcze można coś fajnego znaleźć

Recommended Posts

publicrelations.fr

jest jakiś błąd w tej domenie którego nie widzę, czy nie? bo nie wierzę, że taka domena mogła być wolna...

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

publicrelations.fr

 

Nie ma literówki, no to niezły strzał trzeba przyznać, pochwal się jakimiś ofertami na tą domenę po kwestia czasu kiedy takowe się pojawią.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jest jakiś błąd w tej domenie którego nie widzę, czy nie? bo nie wierzę, że taka domena mogła być wolna...

 

afnic.fr nie kłamie ;-)

 

Date de création : 13 septembre 2012 17:15

 

Gratulacje - myślę, że zaprocentuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

afnic.fr nie kłamie ;-)

 

Date de création : 13 septembre 2012 17:15

 

Gratulacje - myślę, że zaprocentuje.

sprawdzałem we whois i też nie mogłem uwierzyć ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

tietokoneet.eu

 

Wcześniej miałem .info, ale to nie to samo - zajęte są com, net, org, biz, co(!), no i oczywiście .fi (choć - zaskakująco - ta ostatnia jest niezagospodarowana, w dodatku dwa lata temu spadła i ma nowego właściciela). Natomiast .eu są rozpoznawane i akceptowane, dlatego jestem zadowolny ze znaleziska. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

tietokoneet.eu

 

Wcześniej miałem .info, ale to nie to samo - zajęte są com, net, org, biz, co(!), no i oczywiście .fi (choć - zaskakująco - ta ostatnia jest niezagospodarowana, w dodatku dwa lata temu spadła i ma nowego właściciela). Natomiast .eu są rozpoznawane i akceptowane, dlatego jestem zadowolny ze znaleziska. ;-)

 

Ma ktoś dane na temat domen sprzedanych z rynku fińskiego? PB poszukaj coś bardziej w stronę "kannettavat"... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

tietokoneet.eu

 

No kto by pomyślał, że w 2012 można jeszcze takie keywordy jak "komputery" zarejestrować z palca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wcześniej była zajęta, po prostu wszyscy przeoczyli spad. ;-)

 

No właśnie widzę - na whois (bo na .eu mają ten timeline) pokazuje, że domena wygasła w czerwcu i przez 3 miesiące leżała wolna...

 

Oj się nie popisali fińscy domainerzy. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do fińskiego rynku wtórnego, to trudno powiedzieć, czy w ogóle istnieje. Domeny .fi są bardzo restrykcyjne, dostępne tylko dla Finów, tylko jedna na osobę (i trzeba pisać uzasadnienie), firmy mogą trochę więcej, ale też są limity i zakaz gromadzenia nazw niezwiązanych z działalnością oraz handlu domenami. W efekcie "od zawsze" bardzo popularne były domeny com i net, obecnie eu także jest dość powszechna, ale z drugiej strony, nie wytworzyła się wcale kultura kupna i sprzedaży domen. Mimo wszystko nie wiadomo co przyniesie przyszłość, myślę że warto zaryzykować. ;-)Nie, jest to mianownik l.mn. od tietokone. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny .fi są bardzo restrykcyjne, dostępne tylko dla Finów, tylko jedna na osobę (i trzeba pisać uzasadnienie), firmy mogą trochę więcej, ale też są limity i zakaz gromadzenia nazw niezwiązanych z działalnością oraz handlu domenami. W efekcie "od zawsze" bardzo popularne były domeny com i net, obecnie eu także jest dość powszechna, ale z drugiej strony, nie wytworzyła się wcale kultura kupna i sprzedaży domen.

 

Ciekawe. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Długo osoby fizyczne w ogóle nie mogły rejestrować domen .fi, bodaj do 2006. Po prostu kto pierwszy, brał .com, następny .net itd. ;-) nie było potrzeby odkupowania, bo żadna nie była "pierwsza", nieraz serwis był na net, a com wolna. BTW warto zajrzeć na alexa top 100 dla FI i popatrzeć na końcówki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy się tutaj nadają poniższe domeny. Może nie wyszły tyle spod palca, co z listy, jednak wszystkie były wolne:

 

sekswdomu.pl

sexphone.pl

sexsoholik.pl

skakanie.pl

superprodukcje.pl

transmisjadanych.pl

sexwdomu.pl

superphone.pl

szkolniprzyjaciele.pl

wolnewieczory.pl

yapan.pl

oczyotwarte.pl

paliworzepakowe.pl

samorzadterytorialny.pl

semisweet.pl

wycenaznaku.pl

mfotka.pl

niepubliczneprzedszkole.pl

outletpoland.pl

technologis.pl

teletel.pl

trzeciageneracja.pl

tvgazeta.pl

twojeprzeloty.pl

welury.pl

photocard.pl

podajreke.pl

exaequo.pl

planowanierodziny.pl

europetravel.pl

 

W dodatku są to domeny z historią - nie tylko mi się podobały.

 

Do tej paczki dodaję poniższe:

 

ekocars.pl

biuromobilne.pl

playmp3.pl

biokomponent.pl

fundacjapracy.pl

polandinvest.pl

pedometry.pl

wysokieloty.pl

chowbydla.pl

pelnewersje.pl

sexserwisy.pl

pelnawersja.pl

hdready.pl

zbrodnie.pl

1zloty.pl

regionslaski.pl

kartyflash.pl

bezpiecznepanstwo.pl

eurolek.pl

czujkidymu.pl

kamizelkaodlbaskowa.pl - literówka, shit

bezpiecznepieniadze.pl

ksiegarnialingwistyczna.pl

videolog.pl

psychostymulacja.pl

modeleanatomiczne.pl

substancjetoksyczne.pl

kodeksprawa.pl

samorzadyterytorialne.pl

odpadytoksyczne.pl

odpadychemiczne.pl

substancjechemiczne.pl

 

Właściwie znalazłem je tego samego dnia, lecz musiałem poczekać, aż wygasną rezerwacje innych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×