Jump to content
przemowild

Gminno-Piątkowy Przekręt Domenowy

Recommended Posts

thomaso, fajna lista. Ze słownikowych a wolnych jeszcze bym kamionka.pl dorzucił. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedno mnie zastanawia:

dlaczego zamiast spotkać się na piwo nie zrobicie pseudo strajku?

pisanie artykułów na blogach nic nie da, strajki dadzą, media byłyby za darmo

Share this post


Link to post
Share on other sites
jedno mnie zastanawia:

dlaczego zamiast spotkać się na piwo nie zrobicie pseudo strajku?

pisanie artykułów na blogach nic nie da, strajki dadzą, media byłyby za darmo

Gnojówką w "uczonych" z NASK? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gnojówką w "uczonych" z NASK? ;)

 

Chyba biznesmenów. ;)

 

Ja się podpisuję pod tym, co napisałeś, SWAGGER, ale niewiele można zrobić, bo domainerzy nie mają nawet związków zawodowych ani nie ma nawet takiego zawodu, a pseudostrajk to nawet nie wiadomo nawet, na czym miałby polegać, brakuje sensownej karty przetargowej. :P

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba biznesmenów. ;)

 

Ja się podpisuję pod tym, co napisałeś, SWAGGER, ale niewiele można zrobić, bo domainerzy nie mają nawet związków zawodowych ani nie ma nawet takiego zawodu, a pseudostrajk to nawet nie wiadomo nawet, na czym miałby polegać, brakuje sensownej karty przetargowej. :P

 

 

Brak karty przetargowej?

1. Ludzie się dowiedzą ile NASK stracił na opcjach - póki co wiedzą tylko domainerzy

2. Wzrośnie świadomość ludzi co do domen

3. Argumenty, że w mało którym kraju przedłużenie domeny kosztuje 4x więcej niż rejestracja

4. Związki zawodowe są do niczego niepotrzebne - sam możesz stanąć przed Ministerstwem Finansów i krzyczeć o swoje - większą grupą więcej osób Was usłyszy

5. Media się zainteresują co się stało z tymi pieniędzmi, dlaczego odwołano szefa NASK - teraz mamy grę polityczną i każdy walczy o reputacje

6. Strajk polega na pokazaniu, że żyjesz/istniejesz i dzieję się tak a nie inaczej czyli coś Ci się nie podoba - nikomu nie jest na rękę Twój strajk a na pewno NASK nie przeszłoby koło niego obojętnie

7. Walczyć o organizacje non-profit a nie przybijani sobie piątek z NASKiem na spotkaniach i pozwalanie na rozdawanie kart.

 

 

To tylko moje odczucia. na polityce się nie znam ;) ale szumu potrafiłbym narobić.

Pisanie na blogach nic nie da i śmieć mi się z tego chce (NASK się śmieje) bo do kogo to ma dotrzeć??

 

A z tym pietek.pl to przekręt jak nic - brawo dla Przemka, ze to wynalazł. Ciekawe kto zainicjował transfer ropa.pl, dlaczego nagle się dało zarejestrować orly.pl i dlaczego NASK robi wszystko dla pieniędzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak, ale ja nie pisuję bloga (czasem tylko coś skrobnę na Twitterze) ani nie chadzam na piwo z ludźmi z forum, znam się na żywo tylko z jednym domainerem z Gdyni i nawet nie ma tu konta na di.pl, ma tylko u konkurencji na domaintalk, a tak to tylko sobie czasem skrobnę coś na forum ;-)

 

Na MD też się wstępnie zadeklarowałem, ale raczej nie dam rady przyjechać, a "wirtualnie" to sam wiesz, że taki strajk niewiele by się różnił od blogowania, jednak więcej posiadaczy domen nie jeździ na te wszystkie konferencje i zjazdy niż jeździ, sam wiesz, jaki wpływ mogłoby mieć kilkanaście / kilkadziesiąt osób - zapewne marginalny, a przynajmniej tak mi się wydaje. ;)

 

Co innego gdyby zbuntowało się kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy abonentów domen, wtedy to pewnie NASK w moment zmniejszyłby odnowienia i stał się przejrzystą instytucją non profit. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Brak karty przetargowej?

1. Ludzie się dowiedzą ile NASK stracił na opcjach - póki co wiedzą tylko domainerzy

 

Nie tylko. gmr.pl Troche osob juz pewnie przeczytalo. Tym bardziej ze swego czasu na ten adres przekierowanych bylo ok 2k innych domen ;)

 

A z tym pietek.pl to przekręt jak nic - brawo dla Przemka, ze to wynalazł. Ciekawe kto zainicjował transfer ropa.pl, dlaczego nagle się dało zarejestrować orly.pl i dlaczego NASK robi wszystko dla pieniędzy.

 

Co prawda musze jeszcze wydrukowac, podpisac i przeslac do NASKu wniosek ale moze Twoje slowa okaza sie prorocze. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od dłuższego czasu nie sprawdzałem domen blokowanych przez NASK ale wpadłem dzisiaj na "piatek.pl" (zarejestrowana w DOMENY.TV) i... znalazła abonenta?

To nie jest gmina (osoba fizyczna).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też uważam, że te domeny powinny mieć jakiś specjalny status, ...

 

domeny tego typu powinny mieć osobne rozszerzenie!

Ograniczanie dostepu do Ropa.pl czy piatek.pl czy innych nazw tego typu jest następnym z serii "naukowych" wymysłów NASK.

 

W wiekszości krajów domeny miast mają osobne rozszerzenia co zapobiega tego typu kombinacjom i korupcji.

Niestety u nas jak widać ....logika jest towarem deficytowym. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×