Jump to content
Sign in to follow this  
kilofek

W Szwajcarii aresztowano Romka Polanskiego

Recommended Posts

Dorzucę swoje dwa grosze.

System prawny USA zawsze mi się podobał pod jednym względem....nie ma przebacz.

Kraj w którym wizja nieuchronności kary doprowadza niekiedy do absurdów ma swoje za uszami również ale to akurat mi się najbardziej podoba. Drugim takim elementem prawniczego krajobrazu są tzw. precedensy. To narzędzie w ręku wymiaru sprawiedliwości powoduję iż sędzia jest sędzią. I może orzekać zgodnie z własną wolą.

Abstrahując od samej definicji pedofilii. W Polsce granica wieku karalności za taki czyn jest 15 lat. Dotyczy to i chłopców i dziewczynki. Może ktoś mi wytłumaczy jaka jest różnica pomiędzy dziewczynką w wieku 14 lat i 11 miesięcy a 15 latką ?

Jednak co do kwestii Wesołego Romka...jestem jak najbardziej za skazaniem Romusia. Bez owego przebacz. I nie ważne czy stało się to wczoraj czy 60 lat temu. Dla mnie ważne jest że się stało.

Bo silne prawo to takie w której istnieje wizja nieuchronności kary. Coś takiego jak instytucja przedawnienia nie powinna istnieć.

 

PS. Polecam:

 

http://www.youtube.com/watch?v=AcQOkJQkjUY

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
A największym policzkiem w twarzy było to, że Obsramie nie chciało się ruszyć swojej cz***ej d**y na obchody 70. rocznicy wybuchu IIWŚ. To lekceważenie nie tylko Polski, ale także innych krajów, które brały udział w tej wojnie.

 

Może dla ciebie jest to policzek, bo myślisz ideologicznie.

 

Większym policzkiem jest to, że Polska nic nie ma z napaści na Afganistan ani Irak poza wrogami. Co więcej, te 10 mld USD, które w ramach offsetu Amerykanie mieli wpompować w Polskę za zakup kilkuset ton złomu zwanego F16 jakoś się rozmyło i nikt nigdy nie zobaczył i już nie zobaczy tych pieniędzy. W offset Hamerykańcy wiczali sobie wszystko: własność intelektualną wytworzonego szmelcu wszelkiej maści, kasę już zainwestowaną (jeszcze dawno przed umową offsetową) w polskie firmy przez ich koncerny w stylu McDonald. Tyle że offset to miała być kasa wpompowana po podpisaniu umowy bez względu na inne inwestycje USA w Polsce. I tak Hamerykanie kantują cały świat doprawiając politykę chamstwem i przemocą. Przemoc ta będzie przybierała na sile, tyle że za kadencji Obamy będzie miałą odcień tzw. "humanitaryzmu" i misji pokojowo-humanitarnych sankcjonujących szwędanie się ich żołnierzy wyszkolonych na grach komputerowych po całym świecie, a jak bedzie trzeba, to elity z Kapitolu nie zawahają się użyć siły przeciw własnym obywatelom z zatrutymi od hamburgerów mózgami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak tak sobie czytam ten wątek, to oczyma wyobraźni widzę jak Polańskiego wieszają i staje się męczennikiem, po czym Polska i Francja wypowiadają USA wojnę. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie najbardziej śmieszą w Ameryce wszelkie teorie spiskowe, mnożyć je można w nieskończoność, teraz z tej sytuacji z Polańskim można stworzyć kolejną, typu odciąganie uwagi Polaków od tarczy...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak tak sobie czytam ten wątek, to oczyma wyobraźni widzę jak Polańskiego wieszają i staje się męczennikiem, po czym Polska i Francja wypowiadają USA wojnę. :lol:

 

A mogliśmy na tym zrobić interesik. Capnąć sami Polańskiego i wymienić na obecnie nam potrzebnego Mazura...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mnie najbardziej śmieszą w Ameryce wszelkie teorie spiskowe, mnożyć je można w nieskończoność, teraz z tej sytuacji z Polańskim można stworzyć kolejną, typu odciąganie uwagi Polaków od tarczy...

 

Z calym szacunkiem, ale widze, ze wpadles w "pulapke medialna", polegajaca na wytworzeniu w obywatelu poczucia, ze jesli ktos mowi o teoriach spiskowych jest chory psychicznie lub co najmniej niespelna rozumu. Wiadomo, z tymi teoriami nie wolno przeginac, ale przeciez duza czesc historii opiera sie wlasnie na spiskach. Daleko nie trzeba szukac - pakt Ribbentrop-Mołotow.

 

P.S. Sorki za OT:)

Edited by lewho85

Share this post


Link to post
Share on other sites
Premier Donald Tusk ocenił, że w sprawie zatrzymania Romana Polańskiego "nie podnosiłby narodowego larum", bo sprawa ta - jak mówił - ma charakter "obyczajowo-karny, a nie narodowo-polityczny".

 

http://wiadomosci.onet.pl/2051179,12,tusk_...larum,item.html

 

Wreszcie ktos normalny. Mnie najbardziej w tym wszystkim zszokowaly te apele i protesty roznych grup zmierzajace do uwolnienia Polanskiego.

Niby dlaczego ma byc inaczej traktowany czy tez osadzony od kogos innego?

 

http://wiadomosci.onet.pl/2050995,11,kielc...latka,item.html

 

Proces 36-letniego policjanta, oskarżonego o przestępstwa seksualne popełnione wobec 14-letniej dziewczyny, rozpoczął się w Sądzie Rejonowym w Jędrzejowie (Świętokrzyskie). Oskarżonemu grozi kara do 12 lat więzienia.

 

Polanski jest sam sobie winien. Nikt mu nie kazal te 30 lat temu sp.... przed sadem. Dla mnie to bylo obraza sprawiedliwosci aby facet scigany za pedofilie normalnie sobie podrozowal w dodatku odbierajac jakies nagordy i wyroznienia. Skoro jest takim wielkim artysta to niech umozliwia mu krecenie filmow w pierdlu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z calym szacunkiem, ale widze, ze wpadles w "pulapke medialna", polegajaca na wytworzeniu w obywatelu poczucia, ze jesli ktos mowi o teoriach spiskowych jest chory psychicznie lub co najmniej niespelna rozumu. Wiadomo, z tymi teoriami nie wolno przeginac, ale przeciez duza czesc historii opiera sie wlasnie na spiskach. Daleko nie trzeba szukac - pakt Ribbentrop-Mołotow.

 

P.S. Sorki za OT:)

 

Uważam że jeśli ktoś we wszystkim widzi spiski, to jest to na pewno jakiś rodzaj choroby psychicznej :)

Nie wykluczam, że w tych teoriach nie ma cienia prawdy, ale chodzi tu o tworzenie powiązanych z sobą scenariuszy, które wlepiane są ludziom i to jest dopiero papka...A ja mogę tu wyciągnąć wniosek, który też można objąć jako formę teorii spiskowej..+++otóż ludzie są zastraszani, wlepiany jest brak zaufania do powszechnych informacji, po to by niszowe elity poprzez filmy przejmowały władzę medialną do swoich celów+++ Na tych wszystkich filmach spiskowych jest typowy mechanizm manipulacyjny, najpierw mówią hipnotyzująco o czymś, pokazują że przecież nie może być inaczej, a następnie mówią...myśl samemu, nie daj się oszukać...więc ja myślę samemu i teorie spiskowe są dla mnie śmieszne :)

 

A do do Polańskiego, argumenty są cały czas takie: jest to znany utalentowany artysta, sprawa była dawno i nie ma co jej odświeżać, natomiast sprawa jets niejasna i powinna zostać wyjaśniona...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uważam że jeśli ktoś we wszystkim widzi spiski, to jest to na pewno jakiś rodzaj choroby psychicznej :)

 

Zgoda, ale traktujac doslownie Twoja wypowiedz stwierdzam, ze takich ludzi akurat jest garstka i raczej juz siedza w szpitalu:)

 

Nie wykluczam, że w tych teoriach nie ma cienia prawdy, ale chodzi tu o tworzenie powiązanych z sobą scenariuszy, które wlepiane są ludziom i to jest dopiero papka...A ja mogę tu wyciągnąć wniosek, który też można objąć jako formę teorii spiskowej..+++otóż ludzie są zastraszani, wlepiany jest brak zaufania do powszechnych informacji, po to by niszowe elity poprzez filmy przejmowały władzę medialną do swoich celów+++ Na tych wszystkich filmach spiskowych jest typowy mechanizm manipulacyjny, najpierw mówią hipnotyzująco o czymś, pokazują że przecież nie może być inaczej, a następnie mówią...myśl samemu, nie daj się oszukać...więc ja myślę samemu i teorie spiskowe są dla mnie śmieszne :)

 

Twoj opis pasuje rowniez do filmow puszczanych w "normalnych" stacjach jak TVN - wiekszosc filmow dokumentalnych, tudziez reportarzy robionych przez sledczych mozna pod Twoj opis podpiac.

 

A do do Polańskiego, argumenty są cały czas takie: jest to znany utalentowany artysta, sprawa była dawno i nie ma co jej odświeżać, natomiast sprawa jets niejasna i powinna zostać wyjaśniona...

 

Dla mnie sprawa Polanskiego jest oczywista, a srodowiska ktore staja w jego obronie sa skonczone. Nie wierze jak mozna tak relatywizowac. Fakt, dziwne ze go zatrzymali dopiero teraz, ale niech chlop sie cieszy, ze mogl sobie podrozowac i robic co chcial (no moze oprocz podrozowania do USA ;) )

 

Dzisiaj z Peja na TVN24 byla podobna sprawa. Podobna jesli chodzi o relatywizm. Zaczeto szukac usprawiedliwienia dla jego zachowania/zachowan w tym, ze mial ciezkie dziecinstwo. Masakraaaa...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgoda, ale traktujac doslownie Twoja wypowiedz stwierdzam, ze takich ludzi akurat jest garstka i raczej juz siedza w szpitalu:)

 

 

 

Twoj opis pasuje rowniez do filmow puszczanych w "normalnych" stacjach jak TVN - wiekszosc filmow dokumentalnych, tudziez reportarzy robionych przez sledczych mozna pod Twoj opis podpiac.

 

 

 

Dla mnie sprawa Polanskiego jest oczywista, a srodowiska ktore staja w jego obronie sa skonczone. Nie wierze jak mozna tak relatywizowac. Fakt, dziwne ze go zatrzymali dopiero teraz, ale niech chlop sie cieszy, ze mogl sobie podrozowac i robic co chcial (no moze oprocz podrozowania do USA :) )

 

Dzisiaj z Peja na TVN24 byla podobna sprawa. Podobna jesli chodzi o relatywizm. Zaczeto szukac usprawiedliwienia dla jego zachowania/zachowan w tym, ze mial ciezkie dziecinstwo. Masakraaaa...

 

Ależ oczywiście że "normalne" media to system manipulacyjny, wpływający na uczucia ludzi poprzez wywoływanie sensacji - bo to najlepiej przyciąga uwagę i dobrze się sprzedaje. Tyle że zwykle w takich info media przedstawiają fakty, a potem je opiniują na swoją nutę by zabarwić emocjonalnie. Zauważyłem że te programy typu "uwaga" mają tak natrętnych redaktorów...gdyby mi ktoś tak podstawiał kamerę i cały czas pytał dlaczego pan nie chce nic mówić, to zrobiłbym to samo co każdy z tych ludzi, czyli unikał... ...

 

Co do Pei, to moim zdaniem mocno go namawiali na ten reportaż bo mieli w tym interes oglądalności, żeby łatwiej było namówić, zamiast latać za nim nachalnie z mikrofonem, a ten by ich spławił...to "dogadali się", Ty nam dasz reportaż a my przedstawimy Cię z dobrej strony i wyjdziemy dobrze na tym razem .....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do Pei, to moim zdaniem mocno go namawiali na ten reportaż bo mieli w tym interes oglądalności, żeby łatwiej było namówić, zamiast latać za nim nachalnie z mikrofonem, a ten by ich spławił...to "dogadali się", Ty nam dasz reportaż a my przedstawimy Cię z dobrej strony i wyjdziemy dobrze na tym razem .....

 

Oooo :) Popatrz, sam tutaj widzisz spisek :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mnie najbardziej w tym wszystkim zszokowaly te apele i protesty roznych grup zmierzajace do uwolnienia Polanskiego.

Niby dlaczego ma byc inaczej traktowany czy tez osadzony od kogos innego?

Tak jest zawsze, wystarczy sobie przypomnieć te spazmy obronne w sprawie pedofila Andrzeja Samsona. To towarzystwo całe jest przeżarte zarazą, banda kolesi ślepo atakująca wszystkich spoza "towarzystwa". Niektórzy nawet wyspecjalizowali się w pisaniu takich listów(Mazowiecki, Michnik, Edelman, Wajda itd.) i robią to średnio co 3 dni, no ale to w końcu są "autorytety".

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
To chyba nasz premier jest za chemiczna kastracja pedofilow wiec poczekajmy az zabierze glos w tej sprawie :)

 

Własnie zabrał i IMO bardzo dobrze zrobił określając całe zajście jako sprawę obyczajowo karną a nie polityczną.

Kaczyński niech dalej robi z siebie idiotę wysyłając listy do Obamy który nawet nie ma władzy nad prawem stanowym.

 

 

 

USA nie szanuje żadnego kraju(może z wyjątkiem Izraela) a wielkość tego kraju polega na fanatycznym patriotyzmie mieszkańców tego kraju. Inne ich wady i ograniczenia rodem z okresu środkowego paleolitu można poznać tutaj na forum czytając posty Misia Uszatka który jest 100% Amerykaninem.

 

Domainer, ja ci radzę zmień ton bo ja nie jestem winien Twoich fobii. Nie wiem co i dlaczego powoduje Twoje frustracje ale nie zrzucaj winy na mnie i to mieszając je z obelgami.

 

 

 

Tak jest zawsze, wystarczy sobie przypomnieć te spazmy obronne w sprawie pedofila Andrzeja Samsona. To towarzystwo całe jest przeżarte zarazą, banda kolesi ślepo atakująca wszystkich spoza "towarzystwa". Niektórzy nawet wyspecjalizowali się w pisaniu takich listów(Mazowiecki, Michnik, Edelman, Wajda itd.) i robią to średnio co 3 dni, no ale to w końcu są "autorytety".

 

Wystarczy obejrzeć wypowiedzi Tomasza Raczka w Faktach Po Faktach (video).... idiotyzm najwyższego lotu...on jako wyjście z całej sytuacji widziałby utworzenie fundacji zapobiegającej takim sytuacjom w przyszłości. :) może patronat niech obejmie Polański? ;)

 

Mnie się bardzo podobał sposób w Jaki Justyna Pochanke prowokowała Raczka i Torbicką... niestety Torbicka mamrocząc coś o tym że akademia przyznając Oscara za Pianistę uznała poniekąd sprawę gwałtu za przedawnioną, a Raczek niepowiadający cuda o tym że życie Polańskiego udowodniło że się zmienił i ma zasługi, pokazuje że nie są to osoby kompetentne do rozmowy w tym temacie.

Edited by Alex (MisUszatek)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak jest zawsze, wystarczy sobie przypomnieć te spazmy obronne w sprawie pedofila Andrzeja Samsona.

 

... i spazmy obronne w sprawie kjlerykofila abepe Paetza, który w majtkach ROMA molestował przyszłych adeptów czarnej teomagii.

 

Niektórzy nawet wyspecjalizowali się w pisaniu takich listów(Mazowiecki, Michnik, Edelman, Wajda itd.) i robią to średnio co 3 dni, no ale to w końcu są "autorytety".

 

Ojej, a w sprawie Paetza ilu ich było, że głowa boli!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, zabawowa jest ta cała sytuacja. Najpierw szok, irytacja bo "naszego" autoryteta i guru zamknęli. Brakuje mi jeszcze ujadania, że to ma podteksty antysemickie (chyba, że były :). Ale przyszło otrzeźwienie a niektórzy mam wrażenia mają nawet kaca. A na Czerskiej jeszcze trochę i do rozłamu dojdzie :). Dziś z dumą donoszą Kłócimy się o Polańskiego. Tosz to szok. Proponuję publiczną debatę a następnie referendum ws. zboczeńca :)

BTW, mądrze prawi w tym wszystkim Bartek Węglarczyk http://wyborcza.pl/1,75248,7093660,Dopoki_...e_ma_racji.html

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Heh, zabawowa jest ta cała sytuacja. Najpierw szok, irytacja bo "naszego" autoryteta i guru zamknęli. Brakuje mi jeszcze ujadania, że to ma podteksty antysemickie (chyba, że były :). Ale przyszło otrzeźwienie a niektórzy mam wrażenia mają nawet kaca. A na Czerskiej jeszcze trochę i do rozłamu dojdzie :). Dziś z dumą donoszą Kłócimy się o Polańskiego. Tosz to szok. Proponuję publiczną debatę a następnie referendum ws. zboczeńca :)

BTW, mądrze prawi w tym wszystkim Bartek Węglarczyk http://wyborcza.pl/1,75248,7093660,Dopoki_...e_ma_racji.html

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

 

 

Grzegorz, rzuć okiem, na moim zdaniem b. ciekawy wpis Warzechy na S24 :

 

http://lukaszwarzecha.salon24.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie sie podoba podejscie i prostolinijnosc Migalskiego:

 

http://migal.salon24.pl/127798,to-jest-nasza-elita

 

Moze niedlugo pojawi sie nowy termin: polfilia :) Czyli pedofilia w wykonaniu naszej elity kulturalnej. Polfilia czyli bezkarna pedofilia dla wybranych. Oczywiscie za ojca tej rozrywki bedzie uwazany Roman P.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Grzegorz, rzuć okiem, na moim zdaniem b. ciekawy wpis Warzechy na S24 :

 

http://lukaszwarzecha.salon24.pl

 

Widziałem :) No cóż, elyty wpadły w amok. Ciekawie prawi Ziemkiewicz http://fakty.interia.pl/felietony/ziemkiew...nskiego,1376166 na "otro" ale szczerze.

 

Ależ on niepoprawny politycznie (że nie wspomnę przywołanego wyżej Migalskiego)... a feee... :)

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amerykańska sprawiedliwość.

 

I jeszcze ciekawy dwugłos: http://wiadomosci.onet.pl/2056108,11,hanie...kiego,item.html

 

"Oto obrońcy praw ofiar, którzy lepiej od ofiary wiedzą, czego ona chce i co czuje. Oto ci, którzy woleliby przejść po ciele ofiary niż zrezygnować z amoku wymierzania kary" - ocenia Levy. Jego zdaniem "sława nie chroni Romana Polańskiego, przeciwnie - szkodzi mu".

 

Levy wyraża opinię, że u podstaw tej historii leży "ludowa sprawiedliwość", która zamienia komentatorów, autorów blogów i obywateli w "sędziów wielkiego trybunału opinii publicznej".

Edited by bradiaga

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...a.html?skad=rss

 

Nareszcie ktoś odważny. Niestety jak widać Litwa niewiele odbiega od Polski, gdzie najwyżsi urzędnicy państwowi gotowi są rozpętać międzynarodową burzę w obronie pedofila B)

 

BTW polecam artykuł: Pedofilia z wyższych sfer w najnowszym numerze czasopisma Najwyższy czas!

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
BTW polecam artykuł: Pedofilia z wyższych sfer w najnowszym numerze czasopisma Najwyższy czas!

Czy w tym Najwyższym Czasie pisują o pedofilii księży?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×