Jump to content
alpine5

Ile czasu dziennie poświęcacie "domainingowi"

Recommended Posts

Nie znalazłem podobnego tematu/zapytania, więc pozwalam sobie takowe zadać ?

 

Chodzi mi głównie o odpowiedzi osób, które próbują sprzedawać domeny, jako sposób na dodatkowy zarobek (choć opinie zawodowców trudniących się głównie tym fachem będą bardzo mile widziane).

 

Ja od kilku miesięcy (kiedy to zainteresowałem się tematyką domen) poświęcam dziennie około 2-3 godziny na sprawdzanie skrzynki pocztowej (czy aby nie przyszło jakieś zapytanie ;) ), prowadzenie aukcji - na Allegro i nie tylko, przeglądanie wyników zaparkowanych domen, czytanie tego forum oczywiście i przede wszystkim, dodawanie ogłoszeń na różne portale ogłoszeniowe i inne działania (których teraz nie jestem sobie w stanie przypomnieć - mailing stosuję bardzo rzadko).

 

W pracy na codzień (mam taką możliwość, bez uszczerbku dla pracodawcy) zawsze te 30-40 minut znajdę, niekoniecznie jednorazowo.

Weekendy to osobna sprawa...

 

Tak się zastanawiam, bo nie mam specjalnie wyników sprzedażowych w temacie domen (a mam w porfolio przecież nie tylko ;) ), czy nie straciłem już mnóstwo czasu na darmo ? Chociaż czytam teraz w wolnych chwilach taką książkę, gdzie napisano, iż aby być w czymś dobrym/najlepszym/odnosić sukcesy, trzeba (między innymi) poświęcić na doskonalenie się w danej dziedzinie minimum 10.000 godzin, więc chyba wszystko jeszcze przede mną ;)

 

S.F.

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak mi się nudzi, to sobie czytam di.pl ... taki nawyk już. ale ja nie pracuje, nie ucze sie - w zasadzie ostatnio siedze tylko przed kompem w cieplym malym domku ;)

 

dzis mysle ze poswiecilem na di.pl i domeny ok 4 godziny...

Edited by Jaca869

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zależy jak i co.

Ja jeszcze chodzę do szkoły, to rano przed sprawdzę poczte, di.pl, dropped itd...

Tak średnio dziennie poświęcam około 1-2h.

To też zależy czy mi się nudzi, i czy jest jakaś robota ;)

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 minut.

 

Warto czasem powmawiać sobie, że wcale się nie jest uzależnionym i wcale w tej chwili się nie szuka domen. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trudno mi powiedzieć ile czasu poświęcam na domeny, z pewnością kilka godzin dziennie. Wiem, że wszystkie inne sprawy i zajęcia na tym tracą, ale nie zamierzam tego zmieniać bo to lubię ;) Nie liczę na wielkie pieniądze z domen, robię to wyłącznie dla przyjemności i to mi wystarcza ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chociaż czytam teraz w wolnych chwilach taką książkę, gdzie napisano, iż aby być w czymś dobrym/najlepszym/odnosić sukcesy, trzeba (między innymi) poświęcić na doskonalenie się w danej dziedzinie minimum 10.000 godzin, więc chyba wszystko jeszcze przede mną ;)

Prawda, jak to kiedyś ktoś(chyba keyword) napisał, jeżeli chcesz zarabiać na domenach musisz to potraktować absolutnie jako "full-time job". ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minut.

 

Warto czasem powmawiać sobie, że wcale się nie jest uzależnionym i wcale w tej chwili się nie szuka domen. ;)

 

Siebie ani nasz nie oszukasz, a tymbardziej... licznika w DI. Każdy widzi co masz pod awatarem napisane. A tam stoi jak byk: "uzależniony" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prawda, jak to kiedyś ktoś(chyba keyword) napisał, jeżeli chcesz zarabiać na domenach musisz to potraktować absolutnie jako "full-time job". ;)

 

To idę poczytać jeszcze trochę tą książkę, choć tam głównie piszą o czeskich/kanadyjskich hokeistach (dobrze, że nie o radzieckich ;) ) oraz o osobach takich jaki Bill Gates, Bill Joy czy Drew Major (w przypadku których te 10.000 godzin przyszło łatwiej - sprzyjające okoliczności/szczęście).

 

S.F.

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 godzin dziennie oczywiście +/- ;) oraz w rozłożeniu na cały dzień

Edited by Bert

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Jak kiedyś zaczynałem się bawić w domaining to siedziałem nad tym przez cały dzień. Teraz czas poświęcony na sam domaining to może parę/kilkanaście godzin w skali miesiąca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz z 30 minut dziennie,czasami nic.Przez ten cały kryzys mam tyle pracy w ostatnim czasie że nawet listy spadów nie chce mi się przeglądać.

 

Paradoksalnie teraz nic nie robiąc w tym temacie generuję dużo więcej sprzedaży niż w czasie gdy zajmowałem się tym aktywnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Staram się zajmować domenami tylko wtedy gdy mam głowę wolną od innych spraw, a z tym ciężko. Godzinę dziennie, zwykle późno w nocy. Większość czasu poświęcam na czytanie (di, serwisy informacyjne, blogi). Bardzo mało, niestety, jest w moim przypadku prób sprzedaży. Wysyłam może jednego maila na miesiąc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minimum 2-3 godziny/dzień. W szkole uczę się na profilu informatycznym, więc tak czy siak codziennie siedzę po kilka godzin przy komputerze w szkole, więc żal by było nie przeznaczyć jakiś tam % tego czasu na domaining :) Po szkole też lubię przysiąść i poprzeglądać serwisy czy blogi tematyczne.

Edited by Wait

Share this post


Link to post
Share on other sites

W zależności od dnia 0,5-3h w ciągu dnia. Ostatnio staram się robić "to" na raz a nie kilka razy dziennie z doskoku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

od kiedy założyłem konto to się nie wylogowałem

 

wam dobranoc, ja wbijam na "pytania i problemy" aż do rana heja!

Edited by macjous

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka godzin dziennie, w zależności od możliwości czasowych.

Co kilka dni ktoś stara mi wmówić, że to czym się zajmuję to "worek bez dna" i jakby był na moim miejscu to sprzedałby wszystko i wyjechał... ;)

To dopiero motywacja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"male" kilka h

ciekawe jest to ze jednego dnia dochodze do wniosku ze to za duzo, a nastepnego ze za malo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×