Jump to content
yarowa

Zgłaszanie akcesu do Komitetu Właścicieli Domen Internetowych

Recommended Posts

c) bo kazdy niezrzeszony moze wyslac info na PM do ktoregos z czlonkow, lub samemu przystapic. Daje to jednak widok na to, co sie dzieje.

 

Mozna by np wydzielic jeszcze watek dla wszystkich, gdzie bylyby pytania/wypowiedzi/propozycje do stowarzyszenia, ale bez zbednych dyskusji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a. ukryta i widoczna tylko dla członków Komitetu ;)

 

To by powstała organizacja o "transparentności" godnej NASK-u (gdzie na pewno są takie tajne głosowania i obrady i tylko takie).

 

Wydaje mi się, że nad ukryciem działu Komitetu (zakładając pomyślnie, że dział powstanie) dla gości i robotów Google, a pozostawieniem dla zarejestrowanych na forum, jak zasugerował Perseusz, to jednak można by się jednak poważniej zastanowić, bo trudno przewidzieć, w jakim kierunku potoczą się dyskusje, a robot się nie będzie szczypał - wciągnie wszystko do wyszukiwarki jak leci. Daje to co prawda wysoki poziom przejrzystości, ale nigdy nie wiadomo, na jaką frazę i komu te dyskusje wyskoczą w Google, a w obrębie zarejestrowanych użytkowników wiadomo, że trafią tylko do innych domainerów i ich zainteresują tak, jak mają zainteresować. To oczywiście tylko wysunięta propozycje do rozważenia / również pod głosowanie członków, bo jest dużo przesłanek za i przeciw takiemu ukrywaniu działu przed gośćmi i robotami.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest smg
Wydaje mi się, że nad ukryciem działu dla gości i robotów Google, a pozostawieniem dla zarejestrowanych na forum, jak zasugerował Perseusz, to jednak można by się jednak poważniej zastanowić, bo zakładając pomyślnie, że dział powstanie, trudno przewidzieć, w jakim kierunku potoczą się dyskusje, a robot się nie będzie szczypał - wciągnie wszystko do wyszukiwarki jak leci. Daje to co prawda wysoki poziom przejrzystości, ale nigdy nie wiadomo, na jaką frazę i komu te dyskusje wyskoczą w Google, a w obrębie zarejestrowanych użytkowników wiadomo, że trafią tylko do innych domainerów. To oczywiście tylko wysunięta propozycje do rozważenia / również pod głosowanie członków, bo jest dużo przesłanek za i przeciw takiemu ukrywaniu działu przed gośćmi i robotami.

A po co to ukrywać?

Niech sobie goście czytają a robot niech sobie zasysa co mu się żywnie podoba. Wszystkie pisma, dokumenty i tak będą w obiegu mailowym.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To by powstała organizacja o "transparentności" godnej NASK-u (gdzie na pewno są takie tajne głosowania i obrady i tylko takie).

 

Wydaje mi się, że nad ukryciem działu Komitetu (zakładając pomyślnie, że dział powstanie) dla gości i robotów Google, a pozostawieniem dla zarejestrowanych na forum, jak zasugerował Perseusz, to jednak można by się jednak poważniej zastanowić, bo trudno przewidzieć, w jakim kierunku potoczą się dyskusje, a robot się nie będzie szczypał - wciągnie wszystko do wyszukiwarki jak leci. Daje to co prawda wysoki poziom przejrzystości, ale nigdy nie wiadomo, na jaką frazę i komu te dyskusje wyskoczą w Google, a w obrębie zarejestrowanych użytkowników wiadomo, że trafią tylko do innych domainerów i ich zainteresują tak, jak mają zainteresować. To oczywiście tylko wysunięta propozycje do rozważenia / również pod głosowanie członków, bo jest dużo przesłanek za i przeciw takiemu ukrywaniu działu przed gośćmi i robotami.

tez tak mysle

Edited by monty

Share this post


Link to post
Share on other sites
A po co to ukrywać?

Niech sobie goście czytają a robot niech sobie zasysa co mu się żywnie podoba. Wszystkie pisma, dokumenty i tak będą w obiegu mailowym.

 

No tak, w sumie mi też o dokumenty chodziło, np. wrzucane w załącznikach. Na początku działalności chyba i lepiej, żeby dział był całkowicie odkryty, każdy będzie mógł zobaczyć, że taki Komitet powstał, działa i coś robi, może ktoś nawet się zarejestruje na forum tylko po to, by pomóc Komitetowi i / lub dołączyć, bo znajdzie w Google coś na dławiące go tematy związane z domenami (na pewno sporo jest takich osób, skoro na forum tylko prawie 5 tys. zarejestrowanych osób, a związanych jakoś z domenami tyle, ile abonentów w NASK), to duży plus. Potem ewentualnie się rozważy taki pomysł (i sprawdzi czy w ogóle będzie potrzebny), za dużo głosowań na start to też nie za dobrze, bo przedłuża czas samego rozpoczęcia działań.

 

Oficjalnie wycofuję więc moją propozycję związaną z "ukryciem działu przed gośćmi i robotami" spod głosowania członków-założycieli Komitetu i proszę o nie uwzględnianie jej, chyba, że więcej osób się przychyli, to już pewnie bez głosowania się nie obędzie. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

zle mi sie z fona edytuje ;) a chcialem dopisac ze argumenty przekonuja by zostawic otwarty dzial jednak.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest smg

Taka sprawa.

Wielu userów nie przystąpiło do rady i komitetu z różnych względów. Część nie ma czasu a inni może nie wierzą w ten twór. Sprawa jest taka, że optuję za powołaniem ( bez głosowania) konsultanta. Jest to osoba posiadająca szeroką wiedzę w tematyce którą się zajmujemy i myślę że jest w stanie wygospodarować te kilka chwil na rzucenie okiem na pisma, listy czy dokumenty. Nie pisałem jeszcze w tej sprawie do tej osoby, dlatego pytam Was o zdanie, bo taki ktoś siłą rzeczy miałby dostęp do pism, działań jakie podejmujemy lub planujemy.

 

I jeszcze co do pism i dokumentów. One tak czy siak po jakimś czasie Thomaso będą publikowane oraz będą publikowane odpowiedzi na nasze interpelacje. (jeżeli takie odpowiedzi będą miały miejsce ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprawa jest taka, że optuję za powołaniem ( bez głosowania) konsultanta. Jest to osoba posiadająca szeroką wiedzę w tematyce którą się zajmujemy i myślę że jest w stanie wygospodarować te kilka chwil na rzucenie okiem na pisma, listy czy dokumenty. Nie pisałem jeszcze w tej sprawie do tej osoby, dlatego pytam Was o zdanie, bo taki ktoś siłą rzeczy miałby dostęp do pism, działań jakie podejmujemy lub planujemy.

 

Pomysł świetny, ale dużo zależy od tego, kto miałby to być i jak dużą wiedzą na ten temat dysponuje, na pewno taka osoba musiałaby mieć pełny dostęp do wszystkich pism i założeń, tylko wtedy jej pomoc Komitetowi miałaby jakikolwiek sens. Na "dobrych chęciach" można czasem daleko zajechać, ale częściej bliżej niż dalej, więc każda pomoc, która zamieni te chęci w czyn jest raczej mile widziana. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponieważ widzę, że temat związany z przyszłym podforum/ "zakładką" Komitetu w obrębie di.pl ustał jakby, myślę, że po dwóch dniach dyskusji przyszedł czas podsumowań.

 

Dziękuję przede wszystkim, za wszystkie Wasze opinie w tej sprawie.

 

----------------------------------

 

Czas jeszcze na moją. Transparentność przede wszystkim. Natomiast oprócz wszystkich "za" i "przeciw" jakie padły do tej pory, obawiam się osobiście takiej sytuacji aby to forum nie stało się lampą przyciągającą bardzo krzykliwe muszki :D spoza w ogóle di.pl.

Osoby, które będą chciały się trochę poawanturować. Sytuacja może stać się nie do opanowania, kiedy łatwo "przyciągnięte" zarejestrują się" na di.pl po to aby dokonać obstrukcji i bezładu podczas omawiania konkretnego tematu. Zwłaszcza wtedy, kiedy aktualnie dyskutujących członków Komitetu będzie np. pięciu a świeżo zarejestrowanych krzykaczy piętnastu ...

I dlatego, w zw. m.in. z tą moja obawą decyduję się na "c", w przypadku której to opcji "podforum"

czy "zakładka" nadal będzie transparentna ...

 

Podczas naszej tutaj dyskusji następowała również i ewolucja w poglądach członków, ale jeśli się nie mylę, optowanie członków Komitetu za przedstawionymi możliwymi opcjami jest następująca:

 

 

a. ukryta i widoczna tylko dla członków Komitetu? 1 głos

b. widoczna dla wszystkich, każdy forumowicz może dyskutować? 4 głosy

c. widoczna dla wszystkich, a dyskutować mogą tylko członkowie Komitetu? 8 głosów

 

Sprawa więc wydaje się być, a bardziej precyzyjnie: jest jasna. Ostatecznie "zwyciężyła" opcja "c".

-----------------------

 

PRZYPOMINAM, ŻE DZISIAJ O GODZ. 20.00 - ZAKOŃCZENIE GŁOSOWANIA "nad Radą".

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

Konstytuujemy ją albo odrzucamy (jako całość składającą się z ww. pięciu Osó:D swoimi głosami.

50% głosów na "Tak" (z osób, które zagłosowały) + 1 głos na "Tak" ukonstytuują tę Radę.

 

Możemy glosować na:

 

"NIE" (nie jestem za powstaniem Rady w takim składzie osobowym)

"NIE WIEM" (głos neutralny w sprawie)

"TAK" (jestem za powstaniem Rady w takim składzie osobowym)

 

[...]

 

Uprawnionych do głosowania, jest 18 osób z Forum.

[...]

 

Zakończenie Wyborów: 31 października br. o godz. 20.00, aby wszyscy członkowie zdążyli oddać swój głos

[...]

 

-----------------------------------------

 

Tak więc zakończone!

 

W świetle powyższego:

 

 

- na "TAK" oddano 17 głosów, przy czym dwóch członków oddało niechcący swój głos dwa razy. Tak więc ostatecznie na "TAK" oddano 15 głosów.

 

- na "NIE WIEM" oddano 1 głos.

 

- na "NIE" oddano 0 głosów.

 

 

Niniejszym stwierdzam tedy, UKONSTYTUOWANIE SIĘ tymczasowej RADY, KOMITETU WŁAŚCICIELI DOMEN INTERNETOWYCH!

 

W nast. składzie osobowym:

 

Bazyli

Michal

Saint

Swagger

Thomaso

 

Panowie, Gratuluję Wyboru!

 

Oddaję "przedstawicielstwo" Komitetu w Wasze ręce.

Wybierzcie spośród siebie Przewodniczącego .. i do pracy ;)

 

 

Pozdrawiam Wszystkich i dziękuję Wam za współpracę w tym wątku ;) !

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panowie, oddaję "przedstawicielstwo" Komitetu w Wasze ręce.

Wybierzcie spośród siebie Przewodniczącego .. i do pracy ;)

 

To jest najlepsze. Przepraszam Panowie ale nie moglem sie powstrzymac ;)

Oczywiscie zycze Komitetowi jak najlepiej :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jest najlepsze. Przepraszam Panowie ale nie moglem sie powstrzymac ;)

Oczywiscie zycze Komitetowi jak najlepiej :D

Weźmy się i zróbcie ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Weźmy się i zróbcie ? ;)

 

Było ... (Networker był pierwszy) ;)

 

Doceniam poczucie humoru i kąśliwy żart,

ale Jacku, chyba nie muszę co kilka postów udowadniać i tłumaczyć się, że nie jestem wielbłądem :D?

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Było ... (Networker był pierwszy) ;)

 

Doceniam poczucie humoru i kąśliwy żart,

ale Jacku, chyba nie muszę co kilka postów udowadniać i tłumaczyć się, że nie jestem wielbłądem :D ?

Przepraszam jeśli przeoczyłem wypowiedź Bartka i byłem nieco kąśliwy.

Niczego mi Jarku nie musisz udowadniać tym bardziej tego, że potrafisz wytrzymać kilka dni bez picia ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przepraszam jeśli przeoczyłem wypowiedź Bartka i byłem nieco kąśliwy.

Niczego mi Jarku nie musisz udowadniać tym bardziej tego, że potrafisz wytrzymać kilka dni bez picia :D

 

... a nawet parę miesięcy ;) ale z wielbłądem przegrałbym ;) (potrafi wytrzymać 10 miesięcy).

 

 

 

---------------------------------------------------------------------

 

Myślę, że członkowie Komitetu jak i nowopowstała Rada nie wezmą mi za złe tego jeśli przypomnę,

że nadal możliwe jest zgłaszanie w tym wątku akcesu

do Komitetu Właścicieli Domen Internetowych.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
... a nawet parę miesięcy :P ale z wielbłądem przegrałbym :P (potrafi wytrzymać 10 miesięcy).

Gdzieś Ty to wyczytał? :)

 

Kiedyś mój kolega z osiedla powiedział, że "Półtora metrowy konik polny zjadł hektar kapusty kiszonej" :P Ponoć wyczytał w Skandalach. :) Spadłem z ławki jak to usłyszałem. :)

Edited by korneliusz.com (sylyx.com)

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='korneliusz.com (sylyx.com)' date='pon, 02 lis 09' post='245124']

Gdzieś Ty to wyczytał? :)

 

W polskiej Wikipedii [?] albo czymś podobnym ... Może max. 10 miesięcy nie pić, pod jednym warunkiem: zjada od czasu do czasu jakieś roślinki :P

 

O już wiem ... Jednak tutaj:

 

http://www.sciaga.pl/tekst/58105-59-wielbl..._i_wystepowanie

 

 

[..] Kiedyś mój kolega z osiedla powiedział, że "Półtora metrowy konik polny zjadł hektar kapusty kiszonej" :P Ponoć wyczytał w Skandalach. :) Spadłem z ławki jak to usłyszałem. :)

 

 

... a ja prawie spadłem z fotela, kiedy próbowałem wyobrazić sobie

tego konia polnego :P

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×