Jump to content
yarowa

Zgłaszanie akcesu do Komitetu Właścicieli Domen Internetowych

Recommended Posts

[...]

Co do kandydatów, to nie podaję, bo wszyscy odmawiają. Skład Rady proponowałbym jednak wybrać po ostatecznej liście członków Komitetu.

 

Pozdrawiam

 

Oczywiście, jest to propozycja logiczna, i tak właśnie w "realu" wygląda wybieranie "Zarządów" - wybierany jest spośród członków zalożycieli. Poszliśmy trochę innym torem, ale myslę, że nie mniej demokratycznym, jednak sprawa jest otwarta, zwłaszcza jeśli następne zgłaszane Osoby nie wyrażą zgody.

 

Ad vocem Kandydatów: Niedawno, do zgłoszonych w tym wątku Kandydatów (o których jeszcze nie wiemy, jaki mają stosunek do zaproponowania ich kandydatur) pozwoliłem sobie przesłać zapytanie o wyrażenie zgody na Kandydowanie (i równocześnie przeprosiłem, że nie zapytaliśmy tych Osób najpierw ...).

 

------------------------------------

Na teraz mamy sytuację taką. Zgodę kandydowania w Wyborach do Rady wyrazili:

 

Bazyli

Novitz (rozumiem, po treści posta w wątku, że "TAK"?)

Saint

Swagger

Thomaso (wyraził zgodę w tym wątku)

 

Decyzję o kandydowaniu lub nie, na pewno jeszcze jednej Osoby, poznamy dzisiaj wieczorem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cele Komitetu:

 

1. Podnoszenie świadomości w zakresie domen.

 

2. Nagłaśnianie za pomocą wszelkich dostępnych form zjawiska

domainigu.

 

3. Pomoc domainerom zagrożonym odebraniem domeny oraz

ofiarom poddawanym mobbingowi i dyskryminacji z powodu

prowadzenia działalności związanej z domenami.

 

4. Prowadzenie działalności mediacyjnej pomiędzy skłóconymi stronami.

 

5. Doprowadzenie do uchwalenia ustawy o jawności i czystości

działań NASK.

 

6. Prowadzenie poradnictwa prawno-psychologicznego i szkoleń w

zakresie przeciwdziałania domenowego wypalenia zawodowego

 

7. Działania na rzecz aktywizacji i równouprawnienia domenowego

kobiet i mężczyzn.

 

8. Prowadzenie szkoleń domenowych tematycznie dostosowanych do

prowadzonych działań biznesowych.

 

9. Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, marginalizacji,

dyskryminacji, kryzysom wsród zajmujących się domenami.

 

10. działanie na rzecz bezpieczeństwa i spokoju, w tym:

 

- przeciwdziałania przemocy wsród domainerów z ADHD,

- pokojowego rozwiązywania konfliktów na forum,

- zapobiegania i zwalczania patologii i demoralizacji w

środowisku domainerów.

 

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cele Komitetu:

[...]

;)

 

I już jakiś konkret :wub: .

 

--------------------------------

 

Sytuacja na teraz:

 

Osoby współtworzące Komitet [myślę, że spokojnie można używać dookreślenia "Założycielski]:

 

Adam

 

Bazyli

 

Bert

 

Camelson

 

Dediabel

 

Empireus

 

Grastabakalator

 

Korneliusz.com

 

Monty

 

Nataszka

 

Novitz

 

Perseusz

 

Piotrek00

 

Smg

 

Swagger

 

Thomaso

 

Yarowa

 

---------------------

 

Osoby, które potwierdziły zgodę

kandydowania w Wyborach do Rady:

 

Bazyli

Saint

Swagger

Thomaso

 

Decyzję jeszcze jednej Osoby, poznamy dzisiaj wieczorem.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

mnie z listy "założycieli" możesz wypisać.

 

...wyraziłem tylko swoje zadanie kto zasługuje na uwagę przy powstawaniu jakiejkolwiek organizacji zajmującej się reprezentacją domainerów.

 

...nie jestem zainteresowany być współ-"założycielem" takiej (jakiejkolwiek) organizacji ale poprę każde działania (każdej organizacji) które w realny sposób ochronią interesy włascicieli (lub jak kto woli abonentów) domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
mnie z listy "założycieli" możesz wypisać.

 

...wyraziłem tylko swoje zadanie kto zasługuje na uwagę przy powstawaniu jakiejkolwiek organizacji zajmującej się reprezentacją domainerów.

 

...nie jestem zainteresowany być współ-"założycielem" takiej (jakiejkolwiek) organizacji ale poprę każde działania (każdej organizacji) które w realny sposób ochronią interesy włascicieli (lub jak kto woli abonentów) domen.

 

Ok. Przepraszam, błędnie zinterpretowałem Twoją wypowiedź w tym wątku.

 

Edit: W związku jednak z powyższym, automatycznie musimy "wycofać" przedstawione przez Ciebie kandydatury. Jedna z tych Osób, nie wyraziła zgody na kandydowanie. Decyzji drugiej Osoby - Keyworda [jeszcze] nie znamy.

Ponieważ jednak i jedna ze zgłoszonych przeze mnie Osób, nie wyraziła zgody i mam niejako "prawo" do "uzupełnienia" zgłoszonych przeze mnie kandydatur - niniejszym z przyjemnością zgłaszam [podtrzymuję] kandydaturę Keyworda.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cieszę się, że tu jest więcej założycieli, niż w stowarzyszeniu 2+1. Nawet w pierwszym niepowołanym było mniej osób. Mam nadzieję, że z czasem coraz więcej domeniarzy wybierze demokrację.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cieszę się, że tu jest więcej założycieli, niż w stowarzyszeniu 2+1. Nawet w pierwszym niepowołanym było mniej osób. Mam nadzieję, że z czasem coraz więcej domeniarzy wybierze demokrację.

Tam popelniono blad, ze prace nad powolaniem stowarzyszenia zostaly "utajnione". Pozniej zas zatrzymaly sie na statusie, bo nie mial go kto opracowac. Niby Kilofek mial juz taki statut i stowarzyszenie bylo chyba juz nawet powolane, ale skladka, jaka byla wowczas ustalona odstraszyla mase osob. Z tego co pamietam, wplacilo ją ze dwie osoby. Pamietam, ze odpuscilem... nawet nie wiem, gdzie ten watek o tym stowarzyszeniu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba znowu dokonałem nadinterpretacji wypowiedzi w tym wątku (ale to chyba dlatego, że czasem nie piszecie wprost "Tak" lub "Nie" ;) - trochę żartuję ... Biorę wszystko na siebie, bo to ja umieściłem Domainera na tej "liście").

 

Tym razem "odpadł" nam Domainer (z listy członków założycieli Komitetu). Zapewne nietrafnie zinterpretowałem Jego wypowiedź w tym wątku, za co oczywiście przepraszam.

 

-------------

 

Jeśli chodzi o Osobę, która miała się dzisiaj wieczór zdecydować ... to właśnie otrzymałem od niej odpowiedź o braku obecnie zainteresowaniem działalnością społeczną (brak czasu).

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

A domainer na pewno się nie da przekonać? ;) Szkoda.

 

W sumie jeśli będą jasne i jakieś mało sformalizowane warunki przyjęcia do Komitetu to może już w trakcie działania Komitetu więcej osób się skusi. I oczywiście jak będą pierwsze wymierne efekty działalności.

 

Trzeba być dobrej i pozytywnej myśli, bo inaczej nic z tego nie wyjdzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A domainer na pewno się nie da przekonać? :rolleyes: Szkoda.

 

W sumie jeśli będą jasne i jakieś mało sformalizowane warunki przyjęcia do Komitetu to może już w trakcie działania Komitetu więcej osób się skusi. I oczywiście jak będą pierwsze wymierne efekty działalności.

 

Trzeba być dobrej i pozytywnej myśli, bo inaczej nic z tego nie wyjdzie.

 

Bo to podobnie jak z szukaniem złota na Alasce..najpierw poszła para potem cała chmara...

:D:);)

 

Ktoś ten szlak musi przetrzeć widocznie. Ważne że mały krok został zrobiony w tej kwestii. Czas na kolejne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szkoda, że Domainera dobrej duszy nie będzie.

 

Co do efektów to już są, bo Bazyli szaleje.

 

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli chodzi o Osobę, która miała się dzisiaj wieczór zdecydować ... to właśnie otrzymałem od niej odpowiedź o braku obecnie zainteresowaniem działalnością społeczną (brak czasu).

 

W moim wypadku, jest niestety dokładnie tak samo :rolleyes: .

Aczkolwiek pomysł powołania do życia wspomnianego komitetu/stowarzyszenia uważam za niezmiernie istotny dla naszej branży i będę go naprawdę serdecznie popierał, mam już w chwili obecnej żal do Pana Boga, że doba ma tylko 24 godziny . Nie dałbym rady wygospodarować czasu na aktywne uczestnictwo w tym przedsięwzięciu .

Mam natomiast cichą nadzieję, że uda się Wam jakoś dogadać z Danielem i połączyć te dwie , powoływane w chwili obecnej do życia inicjatywy (KWDI oraz SWDI), w jeden projekt .

Z tego co zaobserwowałem, Daniel jest człowiekiem obdarzonym niebywałym talentem organizacyjnym oraz charyzmą i myślę, że doskonale by się do pilotowania tego projektu nadawał .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że rozmawiam sam ze sobą i pod sobą posty piszę ale...

 

pewnie pamiętacie?

 

name='yarowa' date='sob, 24 paź 09' post='241155']

Przychylam się do takiego wniosku smile.gif . Dodatkowo, widzę, że pół Polski żyje dziś walką Gołoty i Adamka w tym mniej więcej czasie ... Poczekajmy do PONIEDZIAŁKU WŁĄCZNIE [24.00] , a później zobaczymy ...

[...]

 

 

Parę Osób odmówiło, oczekujemy jeszcze na odpowiedź zgłoszonych Keyworda, Kulasa, Tmi, a mamy nadzieję że w ogóle do Komitetu przystępować będą kolejni członkowie ...

 

Proszę o opinię członków założycieli, jak uważacie, czy przedłużamy (lub nie przedłużamy) jeszcze okres zgłaszania Kandydatów do Rady (tym samym oczywiście dołączanie w ogóle kolejnych Osób z Forum do Komitetu ...)? Alternatywą jest dalsze zgłaszanie Kandydatów, jednak już w gronie, z grona tylko członków Komitetu. Jeśli nie przedłużamy tego okresu, to pora "zamykać" :D. Jeśli tak, jeśli przedlużamy to proszę o propozycje terminu deadline :rolleyes: .

 

Oczywiście czekając na Wasze opinie, tym samym przekroczyłem 24.00 i nie jestem już zakładnikiem swoich "decyzji" ;) .

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='keyword' date='pon, 26 paź 09' post='242409']

W moim wypadku, jest niestety dokładnie tak samo sad.gif .

 

 

 

Dzięki Theo za odpowiedź i słowa poparcia, nie zauważyłem - pisałem posta w tym samym czasie :D.

Szkoda :rolleyes:, że nie możesz.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że kwestię członkostwa możemy zostawić otwartą, aż do momentu kiedy będziemy się formalizować. Jeżeli będzie to stowarzyszenie to prawo wymaga spotkania organizacyjnego, które będzie się chyba mogło odbyć dopiero na następnym meetdomainers. Chyba, że ma być to stowarzyszenie zwykłe czy inny podmiot.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje mi się, że kwestię członkostwa możemy zostawić otwartą, aż do momentu kiedy będziemy się formalizować. Jeżeli będzie to stowarzyszenie to prawo wymaga spotkania organizacyjnego, które będzie się chyba mogło odbyć dopiero na następnym meetdomainers. Chyba, że ma być to stowarzyszenie zwykłe czy inny podmiot.

 

Realnie patrząc, sprawa jawi się następująco:

 

Do szybkiego spotkania w "realu" (patrząc choćby na trudy formowania się wielu "realnych" organizacji ) może dojść nieprędko.

Natomiast działać należy szybko, aby w ogóle do spotkania na Meetdomainers albo gdziekolwiek indziej w "realu" doszło. Rok to dużo. W międzyczasie Komitet musi istnieć.

I mam nadzieję, że nie tylko w międzyczasie.

Nie stać nas, myślę, na powielanie błędów, jakie pojawiały się dotąd podczas prób formowania wielu organizacji.

 

Ponieważ obraliśmy drogę Wyborów do Rady (i zgłaszania Kandydatów - którzy są Kandydatami "tego momentu", "dnia dzisiejszego"), więc to właśnie "ciało" reprezentować będzie zebraną w tym momencie w Komitecie, wirtualną społeczność czyli członków założycieli Komitetu.

Rada ta (możemy ja traktować jako Radę tymczasową), po Wyborach przygotuje propozycje programowe, cele, sposoby, formę działania, proponowane zasady jakie mają obowiązywać w Komitecie (Statut?) a następnie zwoła "Zjazd" (równie wirtualny). Czyli spotkanie wszystkich członków Komitetu, na płaszczyźnie internetowej. I na tym właśnie spotkaniu dojść - tak to sobie wyobrażam - powinno do dyskusji, przyjęcia lub odrzucenia propozycji przedstawionych przez Radę. Zgłaszania ewentualnych nowych pomysłów. Również do głosowania votum zaufania dla Rady i ewentualnie Wyborów nowej Rady. Jaką formę ostateczną (?) przybierze Komitet, czy będzie wirtualnym ciałem czy realnym zadecyduje ogół jego członków rozpatrując mam nadzieję wszystkie "za" i wszystkie "przeciw" na tymże "Zjeździe", takie mniej więcej mam wyobrażenie o tym ...

 

Jeśli teraz, w jakikolwiek sposób odroczymy dalszą emanację struktur jaka powinna wyłonić się z nas, z Komitetu, nie tylko nie przetrwamy do następnego ewentualnego Meetdomainers lub innego spotkania w "realu" ale Komitet rozmyje się w internetowej fali.

 

Teraz, chodzi mi o to, że jeśli ma dojść do Wyborów, teraz, czy za parę dni, to należy listę Kandydatów ostatecznie zamknąć. I w zw. z tym proszę o Wasze propozycje (członków Komitetu) terminu ostatecznego zgłaszania kandydatów do Wyborów do Rady.

 

------------------------------------------------

Edit: Korneliusz, oczywiście, ewentualne zamknięcie w którymś momencie listy Kandydatów do Rady,

nie musi blokować przyjmowania cały czas nowych członków Komitetu. Po zamknięciu listy kandydatów do Wyborów do Rady, nowi członkowie nadal mogliby wstępować (ja osobiście chciałbym, żeby wstępowali) ... Zresztą po Wyborach również Komitet byłby (chociaż nie chcę się autorytatywnie wypowiadać za Komitet :rolleyes:) dla nowych członków jak najbardziej otwarty, bo przecież założyliśmy sobie otwartość tej struktury a nie "zamkniętość".

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to zamykamy. I tak rada jest tymczasowa. Mogą się wykazać, a historia ich nie zapomni. :) Inni mogą się przyłączyć bezwarunkowo, aż do formalizacji związku. Tak?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tam popelniono blad, ze prace nad powolaniem stowarzyszenia zostaly "utajnione". Pozniej zas zatrzymaly sie na statusie, bo nie mial go kto opracowac. Niby Kilofek mial juz taki statut i stowarzyszenie bylo chyba juz nawet powolane, ale skladka, jaka byla wowczas ustalona odstraszyla mase osob. Z tego co pamietam, wplacilo ją ze dwie osoby. Pamietam, ze odpuscilem... nawet nie wiem, gdzie ten watek o tym stowarzyszeniu...

 

 

Niby Kilofek mial juz taki statut i stowarzyszenie bylo chyba juz nawet powolane, ale skladka, jaka byla wowczas ustalona odstraszyla mase osob

Nie "niby" tylko CALA dokumentacja , statut , uchwaly, lacznie z wypelnionymi formularzami do KRSu zostaly przygotowane !

Jednak cala sprawa rozbila sie przez to ze dokumenty maja swoja waznosc np. uchwaly 6 mies .I to byl za krotki czas w ktorym zdolalalem zebrac podpisy czlonkow zalozycieli .Cala dokumentacje przekazalem , ma ja Saint . Jesli ma to byc wykorzystane chcialbym jedynie o tym wiedziec bowiem to autorska robota.I tak majac nawet gotowy komplet bez nadzoru prawnika przy skladaniu dokumentow do Sadu sie nie obejdzie .To tyle chcialem w temacie zeby nie czytac ze Kilofek cos mial 'niby' zrobic !

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy tylko ja mam wrażenie, że ten wątek - choć zapewne pełen dobrych intencji - to tylko fajna zabawa i może się skończyć gdy przyjdzie mu się zderzyć z realiami organizacyjno - finansowymi ... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie "niby" tylko CALA dokumentacja , statut , uchwaly, lacznie z wypelnionymi formularzami do KRSu zostaly przygotowane !

Jednak cala sprawa rozbila sie przez to ze dokumenty maja swoja waznosc np. uchwaly 6 mies .I to byl za krotki czas w ktorym zdolalalem zebrac podpisy czlonkow zalozycieli .Cala dokumentacje przekazalem , ma ja Saint . Jesli ma to byc wykorzystane chcialbym jedynie o tym wiedziec bowiem to autorska robota.I tak majac nawet gotowy komplet bez nadzoru prawnika przy skladaniu dokumentow do Sadu sie nie obejdzie .To tyle chcialem w temacie zeby nie czytac ze Kilofek cos mial 'niby' zrobic !

Nie ważne, że się nie udało. Odwaliłeś dobrą robotę i ważne, żeby nie zmarnować tej pracy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja propozycja jest taka. Można zrobić jakiś weekend towarzyski przy piwku itp. A jednocześnie pozałatwiać sprawy organizacyjne. Czekanie rok to strata czasu. Kwestia zebrania owych 15 ludków w jednym miejscu, na weekend lub parę h. Kwestia wyboru miejsca takiego spotkania. I oczywiście terminu.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po kolei ;):

 

Kilofek ma oczywiście rację, on i tylko on ma prawo decydować o Swoim autorskim pomyśle [statut, o którym była mowa i cała dokumentacja w sprawie].

Przyznam, że od poniedziałku wiedziałem już o "sprawie" tego Statutu. Umknął mi głos Empireusa [cytowany przez Kilofka] i nie odniosłem się na bieżąco do tej kwestii. Przepraszam.

 

 

Sprawa Wyborów.

 

Bardzo trudno jest, "zwołać się" domeniarzom/domainerom lokalnie, a co dopiero ad hoc, kiedy pochodzą z wielu regionów, mieszkają za granicą. I jeszcze dodatkowo przed tzw. gorączką przedświąteczną [te osoby, których te Święta dotyczą w jakiś sposób].

Zresztą osoby, które próbowały wcześniej powołać ["formalne"] Stowarzyszenia wiedzą coś o trudzie szybkiego zgrupowania w jednym miejscu członków, zbiorki podpisów itd.

Uważam, że nie możemy zmarnować tego naszego zapału, a powinniśmy odnieść się do postów wcześniejszych. Traktujących mianowicie o doprowadzeniu do tych wyborów "internetowych" i zrobieniu w tym momencie tego, co jesteśmy w stanie w tym momencie zrobić. Zróbmy ten, już nie pierwszy ale drugi krok, zanim rozmydlimy się.

 

Cała reszta jest otwarta. Przyszłość jest otwarta :).

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie "niby" tylko CALA dokumentacja , statut , uchwaly, lacznie z wypelnionymi formularzami do KRSu zostaly przygotowane !

Jednak cala sprawa rozbila sie przez to ze dokumenty maja swoja waznosc np. uchwaly 6 mies .I to byl za krotki czas w ktorym zdolalalem zebrac podpisy czlonkow zalozycieli .Cala dokumentacje przekazalem , ma ja Saint . Jesli ma to byc wykorzystane chcialbym jedynie o tym wiedziec bowiem to autorska robota.I tak majac nawet gotowy komplet bez nadzoru prawnika przy skladaniu dokumentow do Sadu sie nie obejdzie .To tyle chcialem w temacie zeby nie czytac ze Kilofek cos mial 'niby' zrobic !

To bylo dosyc dawno, zatem nie pamietam, co bylo, a czego nie bylo  :) Nie pisalem tego, bys teraz cala dokumentacje dal na gotowe. Pisalem tylko, co w poprzednim stow. sie udalo, a co bylo jakby "kleska" w moim odczuciu. Dla mnie nadal jestes no 1 na stanowisko i nie wiaze sie to wcale z udostepnianiem czegokolwiek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest smg

Yarowa rób te wybory, bo ja jutro zaczynam rzeźbić list do nowego dyrektora NASK o którym Ci wspominałem.

 

I zdecyduj się na jakąś domenę . :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×