Jump to content
rekino

Mail na dobranoc

Recommended Posts

Dostalem maila. Pare godzin wczesniej ktos chcial kupic ta domene za 10 zl, a ja przywalilem grubo. Skonczylo sie tak:

 

> Firma P....Polska proponujemy 100 PLN netto za domenę palco,pl (czyli standardową

> cenę za rok utrzymania domeny), jutro propozycja spadnie o 50%.

> Jeżeli taki układ nie zostanie przyjęty sprawę rozstrzygnie sąd

> arbitrażowy. Domena palco,pl prawnie należy do właściciela

> produktu, branży, bądź znaku towarowego. O ile nam wiadomo, nie

> są Państwo żadnym z powyższych.

> Pozdrawiamy

 

Pogrubilem to ciekawsze.

 

Odpisalem, ze domena nie narusza ich znaku, nie dziala w formie nieuczciwej konkurencji, a "palco" ma swoje znaczenie w jezyku wloskim / hiszpanskim i oznacza trybuny / podloge.

 

Dodam, ze czasu na zabawy z sadem nie mam, bo nie jest to domena, na ktorej szczegolnie mi zalezy, zarejestrowalem, bo nazwa mi sie spodobala. Jakies uwagi?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dostalem maila. Pare godzin wczesniej ktos chcial kupic ta domene za 10 zl, a ja przywalilem grubo. Skonczylo sie tak:

 

> Firma P....Polska proponujemy 100 PLN netto za domenę palco,pl (czyli standardową

> cenę za rok utrzymania domeny), jutro propozycja spadnie o 50%.

> Jeżeli taki układ nie zostanie przyjęty sprawę rozstrzygnie sąd

> arbitrażowy. Domena palco,pl prawnie należy do właściciela

> produktu, branży, bądź znaku towarowego. O ile nam wiadomo, nie

> są Państwo żadnym z powyższych.

> Pozdrawiamy

 

Pogrubilem to ciekawsze.

 

Odpisalem, ze domena nie narusza ich znaku, nie dziala w formie nieuczciwej konkurencji, a "palco" ma swoje znaczenie w jezyku wloskim / hiszpanskim i oznacza trybuny / podloge.

 

Dodam, ze czasu na zabawy z sadem nie mam, bo nie jest to domena, na ktorej szczegolnie mi zalezy, zarejestrowalem, bo nazwa mi sie spodobala. Jakies uwagi?

 

Dobrze odpisałeś bo w ich wiadomości tylko cwaniactwo i prostactwo przemawiało.

Już stwierdzenie, że cena jutro spadnie o połowę było dość złośliwe a skoro słowo jest potocznie używane a nie jakiś "słowotwór" to raczej można spać spokojnie.

 

Pomocna w ustaleniu praw będzie wyszukiwarka: http://www.uprp.pl/patentwebaccess/databas...language=polski

 

Tam widnieją 2 wpisy, na jakąś spółkę PALCO s.c., której ochrona na znak słowno-graficzny już wygasła oraz firma Palco Professional ale mają ochronę "Palco Professional" a nie "Palco" więc niech sobie zarejestrują "palcoprofessional.pl" - jeszcze wolna.... pewnie do czasu.

 

Czasami i takich trzeba ściągać na ziemię bo zgłaszając znak do ochrony trzeba myśleć co się zgłasza lub przewidzieć "niewygodne" możliwości i je też zgłaszać do ochrony.

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po tylu kretyńskich orzeczeniach każdy "biznesmen" będzie myślał, że mu sie należy.

 

Tez odnosze takie wrazenie, ze to "efekt domina".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dostalem maila. Pare godzin wczesniej ktos chcial kupic ta domene za 10 zl, a ja przywalilem grubo. Skonczylo sie tak:

 

> Firma P....Polska proponujemy 100 PLN netto za domenę palco,pl (czyli standardową

> cenę za rok utrzymania domeny), jutro propozycja spadnie o 50%.

> Jeżeli taki układ nie zostanie przyjęty sprawę rozstrzygnie sąd

> arbitrażowy. Domena palco,pl prawnie należy do właściciela

> produktu, branży, bądź znaku towarowego. O ile nam wiadomo, nie

> są Państwo żadnym z powyższych.

> Pozdrawiamy

 

Pogrubilem to ciekawsze.

 

Odpisalem, ze domena nie narusza ich znaku, nie dziala w formie nieuczciwej konkurencji, a "palco" ma swoje znaczenie w jezyku wloskim / hiszpanskim i oznacza trybuny / podloge.

 

Dodam, ze czasu na zabawy z sadem nie mam, bo nie jest to domena, na ktorej szczegolnie mi zalezy, zarejestrowalem, bo nazwa mi sie spodobala. Jakies uwagi?

 

Mogles jeszcze dodac, ze z tego co Tobie wiadomo prawnie nalezy do osoby, ktora ja zarejestrowala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrów ich i poinformuj że cena tej domeny z każdym dniem będzie wzrastać o polowe...tak dla równowagi

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdrów ich i poinformuj że cena tej domeny z każdym dniem będzie wzrastać o polowe...tak dla równowagi

;)

 

wyjąłeś mi to z ust ;) nie wiem jaka jest Twoja cena, ale w tej sytuacji zacząłbym od co najmniej 300zł i podnosił zamiast opuszczać...

Share this post


Link to post
Share on other sites
brakuje ejszcze tylko, żebyście za każda kolejna odebraną przed arbitrażem domenę winili Świstaka ;)

 

No przecież ktoś musi być winny, a że sam Swistak.pl się napatoczył... ;)

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz ich też odesłać do http://www.youtube.com/watch?v=dY4RTonbUCw

 

Przecież ten utwór Gilberto Gil`a bardzo Ci się podoba i chcesz zrobić małą stronkę na temat tego utworu.

Lub nawet zrób - kilka linijek html`a + link do utworu i wykonawcy.

Potem możesz im napisać, że cena za domenę wzrosła ze względu na jej zagospodarowanie ;) i będzie rosła.

Palco - to najlepsza piosenka jaką znasz :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ile chcesz za tą domenę? ;-)

Z drugiej strony każdy teraz sobie mysli, że się zabezpieczy, czyli zgłosi sobie swoją nazwę jako znak towarowy.

 

Ja proponuję przeczytać definicje znaku towarowego i nie działać pochopnie

 

Podstawową cechą znaku towarowego musi być "zdolność odróżniająca" oraz musi być używany w obrocie handlowym.

 

każde oznaczenie przedstawione w sposób graficzny lub takie, które da się w sposób graficzny wyrazić, jeżeli oznaczenie takie nadaje się do odróżniania w obrocie towarów jednego przedsiębiorstwa od tego samego rodzaju towarów innych przedsiębiorstw. Może to być w szczególności wyraz, rysunek, ornament, kompozycja kolorystyczna, forma przestrzenna, w tym forma towaru lub opakowania, a także melodia lub inny sygnał dźwiękowy.

 

Naprawdę czasem warto poczytać zamiast pleśc bzdury.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie wiem jaka jest Twoja cena, ale w tej sytuacji zacząłbym od co najmniej 300zł i podnosił zamiast opuszczać...

 

Gosc byl juz od poczatku zlosliwy. Pierwsza jego oferta to 15 pln. Ja na takich mam zawsze riposte i poszla kontra na 15.000. Gosc nastepnie proponuje 12 pln, wiec ja mu kontruje znowu, potem kolejna jego oferta na 11 pln , moja kontra na 90.011 i zapewnienie go, ze kolejna jego oferta zostanie zaakceptowana, o ile zlozy ja przez AM (ustawilem cene minimalna).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dostalem maila. Pare godzin wczesniej ktos chcial kupic ta domene za 10 zl, a ja przywalilem grubo. Skonczylo sie tak:

 

> Firma P....Polska proponujemy 100 PLN netto za domenę palco,pl (czyli standardową

> cenę za rok utrzymania domeny), jutro propozycja spadnie o 50%.

> Jeżeli taki układ nie zostanie przyjęty sprawę rozstrzygnie sąd

> arbitrażowy. Domena palco,pl prawnie należy do właściciela

> produktu, branży, bądź znaku towarowego. O ile nam wiadomo, nie

> są Państwo żadnym z powyższych.

> Pozdrawiamy

 

Pogrubilem to ciekawsze.

 

Odpisalem, ze domena nie narusza ich znaku, nie dziala w formie nieuczciwej konkurencji, a "palco" ma swoje znaczenie w jezyku wloskim / hiszpanskim i oznacza trybuny / podloge.

 

Dodam, ze czasu na zabawy z sadem nie mam, bo nie jest to domena, na ktorej szczegolnie mi zalezy, zarejestrowalem, bo nazwa mi sie spodobala. Jakies uwagi?

 

 

 

Nie bardzo zrozumialem to zapytam ;)

Czy ty wyslales jakiejs firmie o nazwie "palca" oferte sprzedazy tej domeny i to od nich taki mily maila ?

Jakos nie widze w uprp talkiej ochrony na zank "palco" to na co sie oni powoluja?Chetnie bym pokorespondowal z takimi ludzmi ktorzy pisza ze jutro moze byc polowa ! Takie cos powoduje u mnie szybsze tetno tak wiec mozesz mi dac na priv namiar na nich :D

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilofek , chodzi o to, ze nie dali zadnego namiaru i napisalem mu zeby sie przedstawil, bo nie wiem z kim w ogole rozmawiam. Maila napisal gosc ze skrzynki na o2. Nie pisalem tez do zadnej firmy o tej nazwie. Jak dostane jakies namiary, to podrzuce dane.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Firma P....Polska proponujemy 100 PLN netto za domenę palco ...

 

 

Takie cos powoduje u mnie szybsze tetno tak wiec mozesz mi dac na priv namiar na nich ;)

 

Czyzby Palco Polska? Jakos nie potrafie znalezc takiej firmy :D

EDIT:

No chyba, ze firma dopiero powstala i od razu stwierdzili, ze domena prawnie im sie nalezy ;)

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyzby Palco Polska? Jakos nie potrafie znalezc takiej firmy :D

 

A w srodku jeszcze "Professional" - taka nazwa widnieje w mailu w polu "od", tylko tak jak pisalem wyzej, maila maja na o2.

Mozliwe, ze chodzi o firme ze Starachowic, bo tylko to w sumie widac w googlach

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dostalem maila. Pare godzin wczesniej ktos chcial kupic ta domene za 10 zl, a ja przywalilem grubo. Skonczylo sie tak:

 

> Firma P....Polska proponujemy 100 PLN netto za domenę palco,pl (czyli standardową

> cenę za rok utrzymania domeny), jutro propozycja spadnie o 50%.

> Jeżeli taki układ nie zostanie przyjęty sprawę rozstrzygnie sąd

> arbitrażowy. Domena palco,pl prawnie należy do właściciela

> produktu, branży, bądź znaku towarowego. O ile nam wiadomo, nie

> są Państwo żadnym z powyższych.

> Pozdrawiamy

 

Pogrubilem to ciekawsze.

 

Odpisalem, ze domena nie narusza ich znaku, nie dziala w formie nieuczciwej konkurencji, a "palco" ma swoje znaczenie w jezyku wloskim / hiszpanskim i oznacza trybuny / podloge.

 

Dodam, ze czasu na zabawy z sadem nie mam, bo nie jest to domena, na ktorej szczegolnie mi zalezy, zarejestrowalem, bo nazwa mi sie spodobala. Jakies uwagi?

 

 

Moim zdaniem nalezy te firme oskarzyc o przemoc rodzinna. Jakie 100 PLN???, nie moga ich prawnie posiadac, poniewaz ja mam takowe banknoty w portfelu. Czesc znich ukradziono mi. Rozmawialem dzisiaj z tymi co zostaly, powiedzialy mi ze tesknia za rodzenstwem. Tym samym wzywam wszystkich, ktorzy posiadaja bankonoty 100 zlotowe do natychmiastowego ich zwrotu. Tymbardziej zabraniam handlu nimi!

 

numer konta podam na PM:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A w srodku jeszcze "Professional" - taka nazwa widnieje w mailu w polu "od", tylko tak jak pisalem wyzej, maila maja na o2.

Mozliwe, ze chodzi o firme ze Starachowic, bo tylko to w sumie widac w googlach

 

To dobre.

 

Palco Professional ma tyle wspolnego z Palco co sklep spozywczy ze zwrotem sklep :D Ciekawe czy beda na tyle odjechani zeby probowac arbitrazu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu przejmujecie się takimi mailami... Ja każdy taki olewam, od straszenia do arbitrażu bardzo długa droga. Zanim ktoś naprawdę się na to zdecyduje, przemyśli wszystko kilka razy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem czemu przejmujecie się takimi mailami... Ja każdy taki olewam,

 

Tak jak napisał Darek, tak powinna wyglądać jedyna, prawidłowa reakcja na tego typu maile .

Z jednej strony dziwię się tym ludziom . Mają swoją społeczność, nawet swoją grę internetową (menelgame.pl), dlaczego właśnie tam nie szukają szczęścia i przygody ?

Kilka dni temu pewien jegomość próbował na mnie wymusić przekazanie praw do rainbows*pl (....tak w ogóle to jest moja domena, ja ją miałem przez kilka lat i takie takie :D )

Wczoraj dzwoni do mnie jeden z właścicieli szkla.com, z propozycją nie do odrzucenia : albo odsprzedaż szkla*pl za 2k PLN, albo arbitraż .

No, porostu ręce opadają.......... ;)

Edited by keyword

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wczoraj dzwoni do mnie jeden z właścicieli szkla.com, z propozycją nie do odrzucenia : albo odsprzedaż szkla*pl za 2k PLN, albo arbitraż .

 

Napisz, ze zartowales? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
No, porostu ręce opadają.......... :D

Jedni próbują metody "na studenta" a inni "na arbitra".

Kto wie - może ta druga jest skuteczniejsza i choć mało elegancka, to pewnie płacą im za efekt a nie za wytworność.

 

Niestety nie wiem czy potrzebują domenę 'palco' żeby namawiać do grzania w centralnym ogrzewaniu, spalić je czy też chodzi o aspekt zdrowotny i duże ilości CO2, które wydostaje się przy okazji palenia.

Bo jeśli chodzi o dwutlenek węgla, to zawsze można grzecznie podpowiedzieć, że palco2.pl jest wolna ;)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×