Jump to content
Sign in to follow this  
Domenalia

Nowy cennik Dropped.pl

Recommended Posts

Nie bardzo rozumiem. Robisz RAZ przelew na kwotę wymaganą, żeby zrobić tych kilka kliknięć "przedłuż", klikasz i załatwione. Może coś przeoczyłem, ale ja nie widzę problemu.

 

Przeoczyłeś ostatni post z poprzedniej strony. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytanie do Dropped - nie ma zadnych szans na mozliwosc rpzedluzania domena na wiele lat? Ja np chcialbym miec sposkoj z kilkoma domenami i zaplacic za nie i niech sobie leza... PPD ma tutaj przewage. Nie ma rzeczy niemozliwych

Tak, wkrótce pojawi się taka możliwość.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mnie się też podoba :D

pośrednio, teraz przedłużenie .pl wynosi 37zł,

a przy większej ilości domen - bonus to kilka tysięcy rocznie.

 

...kilka tysięcy powiadasz? Rocznie?

 

Żeby otrzymać bonus o wartości minimum 1000 zł, trzeba przedłużyć 200 domen i to do końca roku!

Żeby "na siłę" wykorzystać bonus o wartości 1000 zł do końca roku trzeba:

albo łapać co popadnie,

albo

"wybijać" się na aukcjach prywatnych sztucznie zawyżając wartość licytowanej domeny.

 

Znając mentalność Polaka domeniarza - "zastaw się ale postaw się" - bonus chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem. Stworzy tylko "sztuczny tłok" na licytacjach.

Jest Listopad! Bonus ważny jest przez 2 miesiące, czyli powiedzmy do początku Stycznia przyszłego roku. A co dalej? Do kiedy te 200 domen należy przedłużać? Do końca roku? Którego roku? aby nie stracić bonusu lub terminu jego wykorzystania?

Ładnie to wszystko brzmi jak w kampanii wyborczej ale później...? Będzie po staremu?

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domenę można przedłużyć tylko raz w jednym okresie rozliczeniowym (na 1-10 lat, ale tylko raz).

A na ile lat do przodu można przedłużyć domenę?

Czy da się w ciągu dwóch dni o 20 lat?

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

Czy da się w ciągu dwóch dni o 20 lat?

Za 20 lat nie będzie domen. ;)

 

Żartowałem. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za 20 lat nie będzie domen.

 

Żartowałem.

 

pewnie niektórych z nas za 20 lat nie będzie - czyje wtedy będą nasze domeny? - bo to że nas przeżyją to pewne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 PLN bonus, to ściema.

Ma to sens jak wszystkie domeny wygasają w tym samym czasie. Wtedy się uzbiera troche biedronek. W innym przypadku będzie to niezauważalne. Ja bym wolał dostać obniżone o 5 PLN przedłużenie.

No i oczywiście wnoszę o możliwość przedłużenia na kilka lat za jednym razem. PPD to już ofertuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 PLN bonus, to ściema.

Ma to sens jak wszystkie domeny wygasają w tym samym czasie. Wtedy się uzbiera troche biedronek. W innym przypadku będzie to niezauważalne. Ja bym wolał dostać obniżone o 5 PLN przedłużenie.

No i oczywiście wnoszę o możliwość przedłużenia na kilka lat za jednym razem. PPD to już ofertuje.

Takim to zawsze źle. Ciesz się , że za przedłu.,żenie domeny nie masz np. 2 pkt. a do nagrody (darmowego przedłużenia jednej) potrzeba zaledwie 37 500 punktów, jak to ma miejsce w niektórych programach lojalnościowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma to sens jak wszystkie domeny wygasają w tym samym czasie.

Domenę możesz przedłużyć w każdej chwili, nie trzeba czekać do 30 dni przed wygaśnięciem jak na starym systemie NASK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sensowne posunięcie, każde pieniądze przeznaczone na przechwytywanie zwiększają konkurencję na aukcjach, co automatycznie powoduje wyższe ceny. Więc ostatecznie może okazać się, że serwis zarobi na tym posunięciu. Jeżeli dałoby się to zmierzyć, to wtedy bonus mógłby być znacznie większy, a na koniec okazałoby się, że opłaca się dopłacać użytkownikom, by licytowali domeny. Trochę to żartem, ale jest to więcej niż bardzo prawdopodobne. Bonus można wydać sensownie, można mniej, tak więc czy będzie się to opłacało użytkownikom, zależy od ich własnych działań.

 

Wskazane byłoby przedłużenie ważności bonusu co najmniej do 3 miesięcy, bo zbytnia presja na jego wydanie, spowoduje zmniejszenie jego pozytywnego efektu. Na koncie powinna być też informacja o wielkości bonusu do wykorzystania.

 

W cenniku spodziewałem się obniżenia cen startowych dla przechwytywania, szczególnie, że zlikwidowany został bonus 5 zł, który był poprzednio przyznawany za transfer pomiędzy rejestratorami. Z korzyścią dla serwisu, jak i użytkowników, byłoby właśnie rozważenie czy ceny startowe na domeny przechwytywane nie powinny być niższe. Im więcej osób przechwytuje, tym większa szansa na konkurencję przy licytacji domeny. W tej chwili sporo płaci się za błędne dodanie domen do przechwycenia, a przy dużej liczbie domen jest to nieuchronne. Co więcej użytkownik, który przechwycił domenę bez konkurencji, automatycznie uważa ją za słabszą.

 

Skutkiem tego ostrożniej przegląda się listy domen do przechwycenia lub nawet wcale, gdyż przy takiej ilości nie jest to proste zajęcie. W rezultacie mniej domen jest dodawanych do przechwycenia. Jak pokazuje praktyka, cena startowa, choćby 10 zł, nie ma żadnego znaczenia na cenę końcową, kiedy jest rywalizacja o domenę. Cena startowa (a dokładnie marża) była ustalona kiedy serwis miał mało użytkowników, od tego czasu wiele się zmieniło, więc i tu warto dokonać zmiany. :D

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sensowne posunięcie, każde pieniądze przeznaczone na przechwytywanie zwiększają konkurencję na aukcjach, co automatycznie powoduje wyższe ceny. Więc ostatecznie może okazać się, że serwis zarobi na tym posunięciu. Jeżeli dałoby się to zmierzyć, to wtedy bonus mógłby być znacznie większy, a na koniec okazałoby się, że opłaca się dopłacać użytkownikom, by licytowali domeny.

 

Racja.

Trochę to jak z UE, która remontuje infrastrukturę drogową ze swojej kasy po to, żebyśmy mieli po czym jeździć i żebyśmy mogli wydawać pieniążki na benzynę i akcyzę :D

Nie mniej jakoś nie czuję się pokrzywdzony i pomysł wg mnie jest trafiony.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sensowne posunięcie, każde pieniądze przeznaczone na przechwytywanie zwiększają konkurencję na aukcjach, co automatycznie powoduje wyższe ceny. Więc ostatecznie może okazać się, że serwis zarobi na tym posunięciu. Jeżeli dałoby się to zmierzyć, to wtedy bonus mógłby być znacznie większy, a na koniec okazałoby się, że opłaca się dopłacać użytkownikom, by licytowali domeny. Trochę to żartem, ale jest to więcej niż bardzo prawdopodobne. Bonus można wydać sensownie, można mniej, tak więc czy będzie się to opłacało użytkownikom, zależy od ich własnych działań.

 

I taki jest właśnie cel - chcę do końca roku poobserwować, jak bonusy wpływają na ceny na aukcjach, liczbę domen dodawanych do przechwycenia, itp. Pozwoli to na lepsze skalkulowanie pożądanej wysokości bonusu, a więc nie wykluczam że w przyszłym roku będzie on większy, jeśli okaże się że dla serwisu będzie to korzystne ;)

 

Wskazane byłoby przedłużenie ważności bonusu co najmniej do 3 miesięcy, bo zbytnia presja na jego wydanie, spowoduje zmniejszenie jego pozytywnego efektu. Na koncie powinna być też informacja o wielkości bonusu do wykorzystania.

 

Oczywiście, informacja o pozostałym do wykorzystania bonusie będzie wyświetlana.

 

W cenniku spodziewałem się obniżenia cen startowych dla przechwytywania, szczególnie, że zlikwidowany został bonus 5 zł, który był poprzednio przyznawany za transfer pomiędzy rejestratorami. Z korzyścią dla serwisu, jak i użytkowników, byłoby właśnie rozważenie czy ceny startowe na domeny przechwytywane nie powinny być niższe. Im więcej osób przechwytuje, tym większa szansa na konkurencję przy licytacji domeny. W tej chwili sporo płaci się za błędne dodanie domen do przechwycenia, a przy dużej liczbie domen jest to nieuchronne. Co więcej użytkownik, który przechwycił domenę bez konkurencji, automatycznie uważa ją za słabszą.

 

Obniżenie cen przechwytywania może być trudne z uwagi na to, że NASK każe teraz płacić za każdą komendę przechwytującą. Likwidacja 5 PLN za przeniesienia domen pozwala na uzyskanie środków, które właśnie przeznaczamy na przechwytywanie domen tak, aby w związku z opłatami pobieranymi przez NASK nie musieć podnosić cen przechwycenia (co w przeciwnym wypadku byłoby nieuchronne).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reasumując nowy cennik domen (rozważania przy kawie w Kalamburze)

 

plus za wyrównanie cen i szans dla początkujących, rejestrujących swoje pierwsze domeny.

plus za bonus dla staruszków takich jak ja :D za przedłużenia, co prawda do wykorzystania na aukcjach przechwyconych, ale i tak w moim przypadku robi to duże oszczędności.

 

Nie sądzę by Dropped wycofał się z bonusu, a podejrzewam, że bonus zostanie nawet zwiększony od nowego roku. Wszystko w naszych rękach i licytacjach w których będziemy brali udział.

 

Jak już wcześniej zaznaczałem, w przypadku posiadania portfela domen w liczbie 1000 daje to roczny bonus 5000zł, a rejestrując z palca ok 100 domen miesięcznie, oszczędzam kolejne 3600zł na rok.

 

Mnie pasuje:) i wcale nie zależy mi na odbieraniu całego zysku Droppedowi, bo z czego niby miałby się serwis rozwijać, a na ciągłe transferowanie domen po prostu szkoda mi czasu - lepiej w tym czasie coś złapać, albo po prostu książkę poczytać dla odpoczynku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam trzy pytania techniczne: czy jest (będzie) gdzieś licznik naliczonego bonusu?

 

Czy bonus naliczany też będzie za domeny .pl transferowane (z przedłużeniem)?

 

Czy za IDN .pl też przysługuje bonus? :blink:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Licznik bonusu znajduje się na liście domen przechwytywanych na koncie oraz na stronie dodawania domen do przechwycenia.

 

Bonus jest dodawany także za odnawianie IDN.

 

Bonus za transfery z odnowieniem oczywiście też będzie przyznawany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak ma się sprawa dla domen zarezerwowanych przed wejściem w życie nowego cennika rejestracji domen? Rejestracja domen odbędzie się po starej czy po nowej cenie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest smg
Jak ma się sprawa dla domen zarezerwowanych przed wejściem w życie nowego cennika rejestracji domen? Rejestracja domen odbędzie się po starej czy po nowej cenie?

Na mój chłopski rozum, to rejestracja powinna się odbyć w cenie w jakiej zostało złożone zamówienie.

Może Dropped pójdzie na rękę i to zmieni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz mam tak

Dostępny bonus na przechwytywanie domen: 25 PLN
i
Domeny do opłacenia

[...]

xxx.com.pl 20.00 PLN do 2009-11-15 21:00:00

(domena przechwycona)

 

Dlaczego dropped nie bierze kasy z dostępnego bonusa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bonus powinien "wskoczyć" po godzinie od pojawienia się domeny na liście do opłacenia (czyli jeśli masz 0 PLN, przechwyciłeś domenę za 20 PLN, to najpierw pojawi się że domena oczekuje na opłacenie, a za godzinę wskoczy bonus 20 PLN na konto i domena isę zarejestruje).

 

Jeśli bonus nie pojawi się po godzinie, napisz do supportu.

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm jak rejestrujesz nową to za 12 zł, ale jak rejestrujesz test to dalej jest 15zł...

Rejestracja widocznie rejestracji nie równa, ale w cenniku o tym cisza :ph34r:

 

Edit.

A jednak się myliłem. Tak było 10 listopada, ale już po ogłoszeniu na blogu - nie doczytałem daty, zarejestrowałem kilka testów i myślałem, że jest jakaś różnica.

Edited by Arcanis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×