Jump to content
br3slau

Frederick Schiwek

Recommended Posts

"Frederick Schiwek, Luksemburczyk urodzony w Katowicach i szef Domain Invest (DI), chce do końca 2010 r. wydać w Polsce ponad 8 mln zł na domeny. Nad Wisłą takich pieniędzy na tym rynku nie ma nikt, a Schiwek inwestuje bynajmniej nie z sentymentu...

— Polski rynek wciąż rośnie. Dlatego akumuluję tu domeny. Mam już około 1,2 tys. nazw z pl. Najlepszych nie zamierzam rychło sprzedawać, poczekam aż zdrożeją — przyznaje 35-letni prezes Domain Invest.

W środowisku domeniarzy Schiwek jest doskonale znany. Już nie udaje, że nie mówi po polsku, co początkowo pomagało mu w negocjacjach. Gdy na publicznych aukcjach licytacja przebija 50 tys. zł, to właśnie za jego sprawą.

— 8 mln zł do wydania to olbrzymia suma, ale Schiwkowi może być trudno znaleźć dobre domeny, bo najwięksi w branży końcówek pl niechętnie je sprzedają. Traktują najlepsze adresy niczym luksusowe nieruchomości, które nawet w kryzysie nie tracą na wartości — uważa Robert Tofil, właściciel muzyka. pl i obuwie. pl.

W prywatnych transakcjach za domeny z końcówką pl płaci się nieraz grube kwoty. W ostatnich tygodniach właścicieli zmieniły dwa cenne adresy. Znane są tylko sumy obu transakcji: 850 tys. zł i 450 tys. zł. "

 

Źródło:http://pb.pl/2/a/2009/11/26/8_mln_zl_na_domeny_z_koncowka_pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jaki przyjemny komentarz pod artykułem:

bartek

 

jak ja nienawidze takich kretynów co dla kasy zabieraja dobre nazwy blokujac rozwój polskiego internetu.

 

Sam nic na nich nie zrobi, ale innym nie da zrobić czegoś wartościowego. Takim z chęcią bym uciął jaja niby polaczek, niech spierdala do innego kraju i sie naszym nie interesuje.

 

A swoją drogą... Co się sprzedało za 850k i 450k?

Share this post


Link to post
Share on other sites
W ostatnich tygodniach właścicieli zmieniły dwa cenne adresy. Znane są tylko sumy obu transakcji: 850 tys. zł i 450 tys. zł. "

To kto zna więcej szczegółów? :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 mln ? nie ma tylu dobrych polskich domen, zeby tyle wydac :blush:

 

ale z artyku wynika, że trzeba md2010 zrobić 30.12.2010 i wystawić parę nindź od wysokich kwot startowych :)

Edited by networker

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 mln ? nie ma tylu dobrych polskich domen, zeby tyle wydac :blush:

 

Zwłaszcza jak się spojrzy do sprzedanych i się ludzie cieszą, że sprzedali za 100-200 zł. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frederick pewnie się zdziwi jak nie będzie mógł kupić naprawdę topowych polskich generyków. Ale on już chyba o tym wie :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Frederick pewnie się zdziwi jak nie będzie mógł kupić naprawdę topowych polskich generyków. Ale on już chyba o tym wie :-)

 

ale przeciez moze kupwać na Pana Staszka

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jaki przyjemny komentarz pod artykułem:

 

Chyba sami frustraci tam siedzą i komentują :blush: Że też im się chce

Edited by ArturZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z takim kapitałem na pewno kupi wiele dobrych domen. Mnie tymczasem bardzo ciekawią te nieujawnione transakcje. 850k to byłaby rekordowa kwota na naszym rynku. Umieram z ciekawości, żeby się dowiedzieć co to za domena :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba sami frustraci tam siedzą i komentują :blush: Że też im się chce

 

Cytat:

"PB powinien promować etyczne zachowania i przynajmniej wyrazić swój niesmak w związku z działaniami owego pseudo-biznesmena" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobry artykuł, wreszcie jakieś odpowiednie kwoty w kontekście domen i ich wartości. Jest duża szansa, że w Pulsie Biznesu przeczytają je prezesi oraz dyrektorzy z dużych firm i przestaną się dziwić z kwot składanych im ofert na domeny, które chcą kupić.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
domena zawierająca określone słowo wcale nie jest najlepsza do prowadzenia biznesu - uniemożliwia wykreowanie brandu, uniemożliwia ekspansję brandu - i wbrew pozorom wcale nie zapamiętuje się najlepiej. Zwykle kojarzy się raczej z tandetą.

 

Jesteśmy władcami imperium kiczu. :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może już czas zrobić porządek w cenniku, i zacząć dopisywać jeszcze jedno '0'. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też dla rozgrzania rynku mogę napisać, że sprzedałem domenę za 600.000zł, ale nie podam nazwy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też dla rozgrzania rynku mogę napisać, że sprzedałem domenę za 600.000zł, ale nie podam nazwy ;)

 

Swoją, czy byłeś tylko brokerem?

 

[edit] No tak, moja wrodzona nieumiejętność wychwycenia ironii. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też dla rozgrzania rynku mogę napisać, że sprzedałem domenę za 600.000zł, ale nie podam nazwy ;)

Jak napiszesz, że sprzedałeś za 850k lub 450k to jeszcze bardziej podgrzejesz atmosferę :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Im więcej szumu wokół cen domen rynku wtórnego, tym gorzej dla Was, szczególnie tych inwestujących długoterminowo.

Jeśli wydaje się Wam, że w tym ustroju "starsi i mądrzejsi" pozwolą zarabiać komuś z ulicy i nie położą, prędzej czy później, łap na tym biznesie (np. w kontekście abonent-właściciel/dbania o interes społeczny/arbitrażu, itp.) to winszuję prognoz.

Kujcie żelazo póki gorące, zanim zamkną kowala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i teraz właśnie ceny domen na rynku wtórnym idą w górę. Domaining jak giełda reaguje na dobre wieści. Coraz więcej osób będzie chciało dobrać się do tego domenowego tortu, przez to wolne, ciekawe i rozsądne domeny będą tak rzadko spotykane jak uczciwy polityk. Warto gromadzić, kolekcjonować i kupować domeny, bo jeśli nie my to zrobimy, to zrobi to ktoś inny i zarobi na tym.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może już czas zrobić porządek w cenniku, i zacząć dopisywać jeszcze jedno '0'. ;)

a mówiłem kupowac ode mnie wczesniej. to nikt nie chciał. teraz będzie drożej :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Budownictwo.pl i buty.pl ?

Swoją drogą to skąd PB wziął dane o sprzedaży?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×