Jump to content
Sign in to follow this  
Luke

Domena IDN za 100,000 USD

Recommended Posts

Widać IDNowskie meble w Niemczech są w cenie, bez względu na to czy biurowe czy ogrodowe ...

gartenmöbel.de & gartenmoebel.de 100,000 EUR

źródło

 

edit:

Gartenmöbel.de poszła za 150 000 EUR.

Michał był szybszy ale proszę o źródło ;)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Freddy i Markus (DomainInvest) kupili wprawdzie te dwie domeny za 100k €, zaraz potem odsprzedali je w pakiecie za 300k € (czyli teoretycznie każdą z osobna za 150k € .

 

Kiedy w Polsce będą takie ceny? - pytanie retoryczne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Freddy i Markus (DomainInvest) kupili wprawdzie te dwie domeny za 100k €, zaraz potem odsprzedali je w pakiecie za 300k € (czyli teoretycznie każdą z osobna za 150k € .

Freddy wspominał mi o tym ale nie udało mi się znaleźć potwierdzenia tego w necie.

To ile może być wart ten ogrodowo-meblowy non IDN ( .de ) ?

3 razy więcej ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Freddy wspominał mi o tym ale nie udało mi się znaleźć potwierdzenia tego w necie.

To ile może być wart ten ogrodowo-meblowy non IDN ( .de ) ?

3 razy więcej ?

Markus powierdził w Internecie że nonIDN poszedł tak samo jak IDN za 150k EUR:

http://consultdomain.de/forum/247063-post10.html

 

Poza tym nonIDNy stają się w Niemczech coraz mniej interesujące (nie ma się co dziwić gdyż to naturalne zjawisko).

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedy w Polsce będą takie ceny? - pytanie retoryczne ;)

 

Kiedy nawet domainerzy takie ceny za peelki krytykują to czego można się spodziewać ? :P

 

A podobno peelki w rankingach są jednymi z najbardziej prestiżowych końcówek (gdzieś o tym czytałem).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poza tym nonIDNy stają się w Niemczech coraz mniej interesujące (nie ma się co dziwić gdyż to naturalne zjawisko).

Naturalne? To ja przyznam się że mimo jakiegoś tam wykształcenia z dziedziny IT nie mam pojęcia jak wpisać 'z palca' adres Gartenmöbel.de ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Naturalne? To ja przyznam się że mimo jakiegoś tam wykształcenia z dziedziny IT nie mam pojęcia jak wpisać 'z palca' adres Gartenmöbel.de ;)

Już kiedyś poruszałem ten problem... Michał dosłownie stwierdził, że taki ruch jest "śladowy".

Jeżeli jednak dana firma chce działać na arenie międzynarodowej, potencjali odbiorcy rzeczywiście będą mieli problem wpisaniem takiego adresu - i tutaj wybawieniem staje się non-idn :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Naturalne? To ja przyznam się że mimo jakiegoś tam wykształcenia z dziedziny IT nie mam pojęcia jak wpisać 'z palca' adres Gartenmöbel.de ;)

 

A niemcy wiedza wiec co sie martwisz, wystarczy wpisac w google o umlaut i sie znajdzie, kopiujesz ta literke, wpisujesz reszte i juz :P

Edited by 513581

Share this post


Link to post
Share on other sites
A niemcy wiedza wiec co sie martwisz, wystarczy wpisac w google o umlaut i sie znajdzie, kopiujesz ta literke, wpisujesz reszte i juz ;)

To był tylko przykład z literą "ö". Tak samo jak zastanawiałbym się jak napisać "ł" w adresie wiertła.pl i na pewno nie szukałbym odpowiedzi w google. Po prostu wpisałbym wiertla.pl - adres który nie sprawia problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No własnie. A nie jakieś tam kombinacje z ALTem.

To troszkę może wyjaśniać ruch na niemieckich domenach IDN.

Z tego co pamiętam IDNy w Niemczech pojawiły się pod koniec 2003 roku.

A takie klawiatury są tam już w powszechnym użytku od dawna ?

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda ze w Polsce nie sa popularne takie, to moze w koncu bym uzywal znakow diakrytycznych ;)

Edited by 513581

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szkoda ze w Polsce nie sa popularne takie, to moze w koncu bym uzywal znakow diakrytycznych ;)
Ja myślę, że problemem w przypadku Polski jest zbyt duża ilość literek z ogonkami. Niemcy mają tylko 4 a my? - 9... Polska klawiatura po rozszerzeniu miałaby sporo więcej klawiszy niż standardowa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiedziałem, że Polska pierwsza miała IDNy w Europie.

Dopiero dzisiaj trafiłem na prezentację NASK z 2003 roku.

766 polskich IDNów było zarezerwowanych do godz. 12.00 w dniu ich premiery - 6 lat temu.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnosnie klawiatur z narodowymi znakami, to trzeba wziasc jeszcze pod uwage tez fakt, ze glownie "ogryzki" je miewaly(no moze dawniej jeszcze Atari i C= i Spectrumny). A jak doskonale wiemy, komputery Apple w Polsce wystepowaly w sladowych ilosciach(ktore notabene tez posiadaly polska klawiature maszynistki). W DE maki byly bardziej popularne. Bodajze to jedyny kraj w Europie, gdzie one sie przyjely na wieksza skale, niz tylko do profesjonalnej pracy. W DE kupowano komputery po prostu w sklepach, ze "znacjonalizowana" klawiatura - u nas, wiekszosc komputerow to byl, albo Pewex, albo prezent od wujka z Jueseja, albo prywatny import. W polskich sklepach, owszem, byly komputery z polskimi ogonkami, ale kosztowaly krocie. Stad popularnosc "Alt Gr" i popularnosc klawiatury programisty z PC. No i jako ciekawostka, to polska klawiatura maszynistki, to przerobka niemieckiej ;-) I tak jak Jortex wspomnial - naszych ogonkow jest niestety wiecej.

 

Kolejna sprawa - nas jest tylko 38mln, a Niemcow i Austriakow ze 100 mln, nie liczac innych nacji, gdzie uzywa sie tych znakow. Stworzenie klawiatury z umlautami jest bardziej oplacalne, niz klawiatury z ogonkami. Tyczy sie to rowniez domen - bardziej oplacalne jest posiadanie IDN niemieckiego, niz polskiego, bo to inne gospodarki, inne realia i inna sila nabywcza.Stad wlasnie taka, a nie inna wartosc tych IDN.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolejna sprawa - nas jest tylko 38mln, a Niemcow i Austriakow ze 100 mln, nie liczac innych nacji, gdzie uzywa sie tych znakow. Stworzenie klawiatury z umlautami jest bardziej oplacalne, niz klawiatury z ogonkami.

 

To żaden argument, Szwedów+Finów jest niewiele ponad 15 milionów, a mają „własne” klawiatury.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×