Jump to content
DD

Ciekawe artykuły o domenach

Recommended Posts

Myślę, że artykuł nadaje się na ten dział. Coś z show-biznesu podpartym pewną domeną :)

 

http://muzyka.onet.pl/newsy/pop/michal-wisniewski-okradl-mandaryne,1,5423204,wiadomosc.html

 

 

 

Michał Wiśniewski okradł Mandarynę

 

 

wczoraj, 19:13 mms / Media

 

Wokalistka Ich Troje był szybszy od byłej żony i zarejestrował przed nią domenę mandaryna.com. Pod tym adresem znajdziemy oficjalną stronę jego zespołu.

 

 

 

To bardzo ładnie pokazuje co niektóre osoby o nas myślą czyli --> "złodzieje" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wnikliwość autora artykułu godna dziennikarza gazetki szkolnej... Przecież MW zarejestrował domenę "dla niej" w 2006 r., i pod tą domeną stała oficjalna strona Mandaryny. Widocznie już mu się nie widziało utrzymywać dla ex-żony domeny i strony, więc przekierował domenę na stronę ichtroje - albo może to nawet nie on, bo abonentem domeny jest jakaś agencja, która widocznie zajmowała się tamtą stroną... A tu nagle skandal, kradzież, jeszcze zabójstwa z premedytacją brakuje. :ph34r:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co za porażka:

 

Od września 2012 roku Grupa Nokaut uruchomiła łącznie dziewięć serwisów tematycznych: Krolestwolazienek.pl, Luxlife.pl, Sekundaminuta.pl, Gwiazdka.conaprezent.pl, Modna.jestem.co, Modny.jestem.co, Walnetynki.conaprezent.pl, Fit.jestem.co oraz najnowszy - Kuchnia.urzadzam.to. W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie kolejnych. W pierwszej kolejności będą to serwisy związane z aranżacją wnętrz oraz serwis dedykowany gadżetom technologicznym.

 

http://media2.pl/internet/100490-Grupa-Nokaut-uruchamia-kolejne-serwisy-tematyczne.html

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Fa-tal-ne!!!

 

Już nie chodzi tylko o domenę.

 

Fatalnie wykonana strona www. Tzw. "stylowa stylizacja", ale przerost formy nad treścią.

 

Krótki look na zawartość i już wiadomo, że tematy oklepane, klon klona klonem pogania z innych serwisów, posty miały być okraszone fotkami, byleby wrzucac na fejsa i pinterest (taki modny serwis dizajnowych fetyszystów).

 

W dodatku stronę się scrolluje w dół non-stop. Strasznie nie lubię takich "tablic" gdy na soup.io czy tumblr.com natrafię na taką stronkę, wychodzę. Po iluś scrollowaniach wiesza mi się firefox, a w ogóle restart nigdy nie powoduje powrotu do ostatnich pokazanych zdjęć, tylko trzeba scrollować na nowo.

 

Dodatkowo, opisywane rzeczy powiązane są z serwisem nokaut.pl,żeby w domyśle można było sprawdzić ich ceny.

 

Efekt?

 

Klikam na buty "Wyprzedaż: Edward lace boots by Surface"

 

klik1.png

 

a przenosi mnie na stronę:

 

Piz Buin Allergy Face Cream SPF50 40 ml

 

 

Dziękuję.

 

Wrzuć do koszyka...kosza.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milion domen internetowych w rok

 

Ochh... Ach! Lecę po pieluchę! Szkoda tylko, że ŻADEN pismak nie napisze o ilości spadów i ogólnie o kosztach utrzymania domen .pl. Ciekawe, czy wtedy też byłoby Ctrl-C Ctrl-V z pism podsyłanych przez dział PR NASK? Czy jednak wysililiby się na jakąś analizę?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny jeszcze ok ale serwis internetowy pod taką postacią jak jest teraz to trochę porażka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.chip.pl/news/internet-i-sieci/witryny-internetowe/2013/03/tego-nie-wiedzieliscie-o-domenach-internetowychTego nie wiedzieliście o domenach internetowych

 

PS. OT: Coraz bardziej przekonuję się, by omijać ip.b szerokim łukiem ;)

Nawet "niewinny" tekst o domenach przyczynił się do politycznej rozpierduchy w komentarzach ;)

 

DD

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nawet "niewinny" tekst o domenach przyczynił się do politycznej rozpierduchy w komentarzach ;)

 

DD

 

Teraz nawet niewinne "artykuły" o gołej dupie Dody, diecie Grycanek itd. itp. przyczyniają się do politycznych rozpierduch w komentarzach. <_< Politycy już dawno oderwali się od rzeczywistości, ale sama rzeczywistość (nawet ta wirtualna) nie może niestety oderwać się od (destrukcyjnego) wpływu polityki. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Artykuł nie artykuł ale ciekawostka na pewno:

 

Poznaj najlepszą pracę dyplomową z zakresu marketingu internetowego. Wyniki konkursu IAB Polska i SGH.

Nagrodę główną, czyli bezpłatny udział w rozpoczynającej się niebawem 19. edycji Studiów Podyplomowych Marketing Internetowy w SGH, zdobył Grzegorz Sobczak za pracę magisterką pod tytułem Typosquatting jako forma abuzywnej rejestracji nazw domen internetowych, obronioną na Uniwersytecie Warszawskim. - Cieszy różnorodność tematów nadesłanych prac - od marketingu, poprzez techniczne zagadnienia, na kwestiach prawnych kończąc. W tym roku wygrała praca z zakresu prawa, dotycząca wąskiego aspektu typosquattingu. Stanowi to potwierdzenie obserwacji, że z roku na rok prace stają się coraz bardziej specjalistyczne, a do tego coraz obszerniej zgłębiany jest temat interaktywności. – mówi Grzegorz Krzemień, prezes zarządu GoldenSubmarine.

 

Autorze - Grzegorzu - jesteś może na forum?:>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Artykuł nie artykuł ale ciekawostka na pewno:

 

Poznaj najlepszą pracę dyplomową z zakresu marketingu internetowego. Wyniki konkursu IAB Polska i SGH.

 

Autorze - Grzegorzu - jesteś może na forum?:>

Osobiście mam nadzieję, że go nie ma ;)

 

http://di.pl/topic/78346-rozstrzygniety-konkurs-up-rp-na-prace-licencjacka-mgr/?do=findComment&comment=468921

 

Edit: Swoją drogą trochę stary ten news, chyba że drugi raz nagrodę dostał za tę samą pracę.

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tylko dodam, że również Urząd Patentowy organizuje co roku konkurs na najlepsze prace habilitacyjne, doktorskie i magisterskie,

 

W 2012 roku wyróżnienie i 1.000 zł NAGRODY MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO zdobyła praca magisterska:

 

mgr Karol Trybulec (Uniwersytet Jagielloński)

„Znaki towarowe w domenach internetowych”

 

http://www.uprp.pl/wyniki-x-edycji-konkursu-na-prace-habilitacyjna-doktorska-magisterska-i-studencka-zorganizowanego-przez-urzad-patentowy-rp-w-2012-r/Lead14,60,6344,7,index,pl,text/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×