Jump to content
DD

Ciekawe artykuły o domenach

Recommended Posts

Oj obawiam się, że teraz zwiększy się ilość byłych janów kolwaskich straszących sądem i przesyłających screena że domena do nich nie należy.

 

Szkoda że nie pociągnęli tematu głębiej.. kiedy można kiedy nie można i po co....

Dokładnie. Tylko liznęli temat i to w taki sposób, że wielu teraz będzie uważać, że ma szansę odzyskać domenę. Oj wielkie będzie rozczarowanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oj obawiam się, że teraz zwiększy się ilość byłych janów kolwaskich straszących sądem i przesyłających screena że domena do nich nie należy.

 

Szkoda że nie pociągnęli tematu głębiej.. kiedy można kiedy nie można i po co....

to samo pomyślałem, że będzie wakacyjny wysyp durnowatych pozwów

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasiać nadzieję, pozostawić niedosyt informacji, skasować za poradę i ew następne działania.....

 

Ciekawe która z osób w tym "programie" była inicjatorem tematu.

 

Słaby, szkodliwy poziom merytoryczny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Program ma fajną formułę, bo zawsze można napisać do nich e-maila i poprosić o zaproszenie do studia jakiegoś eksperta, aby wytłumaczył jakieś niejasne kwestie.

Nie pamiętam adresu e-mail, ale p. Paweł jest na facebooku i na GL, może się nie obrazi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
The Three Letter Domain

As we were debating in our monday meeting yesterday about our brand, USV vs Union Square Ventures, I made the point that our URL is our brand and we use usv.com.

I am a fan of the three letter domain. Two is too short for me. Four is too long for me.

(...)

In either case, there are a finite and relatively small number of three letter .com domains. And I own one of them (avc.com) and our firm owns one of them (usv.com).[ i chyba jeszcze avc.fm - umberto]

(...)

The story behind usv.com is about a team member taking initiative and doing an amazing thing without being asked to. Eric Friedman worked at USV for a few years at the tail end of the last decade. One monday he came in and told us that he had bought usv.com over the weekend for $10k. He didn't ask permission, he just did it. We were ecstatic and thought it was a steal. And it was. I have thanked Eric for that a few times, but I feel like thanking him again. Thanks Eric.

 

Cieszy taka świadomość, a szczególnie u osób, które

a ) wspierają na co dzień nowe technologie

b ) mają zasobne portfele i mogą od niechcenia kupić sobie domeny zamiast kolejne samochody

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawy news. Ale domenę legia.pl to mogliby chociaż przekierować na legia.net albo lepiej legia.net na legia.pl i tam przenieść serwis.

 

DD

 

Sprawy tego klubu mnie co prawda i na szczęście nie dotyczą :) [co by to było gdyby Krakus, Legii kibicował :o, bo Polonii to krakowscy kibice "Pasów" jak najbardziej] - chociaż krakowianie a konkretnie Legiony, które wymaszerowały z Krakowa Kongresówkę wyzwalać, założyły i przy okazji Legię - ale legia.net to nie jest klubowa strona oficjalna. Oficjalna jest pod "com".

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawy tego klubu mnie co prawda i na szczęście nie dotyczą :) [co by to było gdyby Krakus, Legii kibicował :o, bo Polonii to krakowscy kibice "Pasów" jak najbardziej] - chociaż krakowianie a konkretnie Legiony, które wymaszerowały z Krakowa Kongresówkę wyzwalać, założyły i przy okazji Legię - ale legia.net to nie jest klubowa strona oficjalna. Oficjalna jest pod "com".

Racja! Więc .pl powinni przekierować na .com ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiecie może czy da się przeczytać te prace dyplomowe wymienione na poprzedniej stronie, gdzieś w internecie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiecie może czy da się przeczytać te prace dyplomowe wymienione na poprzedniej stronie, gdzieś w internecie?

Wydaje mi się, że:

- możesz spróbować znaleźć autora na którymś z portali społecznościowych i napisać prośbę o użyczenie pracy.

Jeśli będzie niegłupi, to ci jej nie prześle naturalnie.

- możesz wybrać się do biblioteki wydziałowej, w której te osoby obowiązkowo złożyły prace przed obroną.

NIestety, biblioteki nie udostępniają takich prac w repozytorium cyfrowym, być może jedynie abstrakty, więc żeby je przeczytać, to musiałbyś wybrać się w podróż.

Uczelnie nie udostępniają prac dyplomowych ze względu na prawa autorskie. Do 6 miesięcy po obronie pracy, Uczelnia ma pierwszeństwo do wykorzystania danego utworu będącego przedmiotem pracy dyplomowej w jakiejkolwiek publikacji (np. w czasopiśmie naukowym, monografii, książce itp.) oczywiście za wiedzą autora pracy dyplomowej i wynagrodzeniem. Potem absolwent uczelni ma prawo robić co chce ze swoją pracą np może wydać ją i czerpać z niej korzyści majątkowe. Więc pozostaje tylko biblioteka.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

To, że można je przeczytać w bibliotece uczelnianej, to wiem. Tak jak napisałem, chodziło mi bardziej o zbiór tych prac w internecie. No cóż, może faktycznie warto napisać do autorów bezpośrednio, może naprawdę będą tak mili i udostępnią swoje prace do przeczytania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem wolną chwilę, więc postanowiłem poszukać. Niestety, nie znalazłem tych ludzi na Facebooku ani GL.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Artykuł o tym, ile są warte angielskie imiona .com : http://dnmedia.com/what-is-a-first-name-domain-worth/ . Może ktoś pokusiłby się o zrobienie podobnego zestawienia dla polskich imion .pl ? Zresztą ktoś niedawno podważał opłacalność inwestowania w imiona na tym forum.

Zestawienie zagranicznych giełd domen: http://www.lovelogo.com/blog/post/20-07-2013/Where-To-Sell-Your-Domains . Myślę, że Premium i AfterMarket powinny się zgłosić do tego zestawienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×