Jump to content
Cockney

Odrzucone oferty

Recommended Posts

Mam domenę .pl - napisałem do firmy spod .com.pl - odrzucili moją ofertę... co.gif

 

hehe To norma;) Zwłaszcza jeśli pisałeś do Działu Marketingu:)hehhe

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na samym początku przygody z domenami, dostałem ofertę "2 500 złotych i ani złotówki więcej" za MagiaGry.pl - szykował się piękny debiut, niestety.. odrzuciłem ofertę.

Współczuję ...

 

Ja niestety puściłem kilka domen przychwyconych za tanio na samym początku :( - i miałem nadzieje, że już zawsze będzie tak piękne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam domenę .pl - napisałem do firmy spod .com.pl - odrzucili moją ofertę... co.gif

 

Jest takie powiedzenie, może niezbyt ładne ale bardzo wymowne... "Pies do pana czy pan do psa?"... Poczekaj... zgłodnieją, nabiorą siadomości to sami przyjdą. Cena wówczas będzie wyższa. Oczywiście pod warunkiem, że nazwa jest uniwersalna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest takie powiedzenie, może niezbyt ładne ale bardzo wymowne... "Pies do pana czy pan do psa?"... Poczekaj... zgłodnieją, nabiorą siadomości to sami przyjdą. Cena wówczas będzie wyższa. Oczywiście pod warunkiem, że nazwa jest uniwersalna.

Jasne, już nie raz czytałem takie komentarze na forum, a pół roku później:... Sprzedam portfolio...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasne, już nie raz czytałem takie komentarze na forum, a pół roku później:... Sprzedam portfolio...

 

Jeśli nazwa firmy to niewystępujący w słowniku wynalazek to się nie dziwię. ;) Komu by miało na tym zależeć za duże pieniądze... tym bardziej, że taką pl-kę bardzo łatwo odebrać na drodze sądowej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaką pl-kę, co ty za bzdury opowiadasz człowieku?

 

Czytanie ze zrozumieniem było w czwartej klasie szkoły podstawowej. ;) Jeśli nie zrozumiałeś ciągu wypowiedzi to pozwól że Ci wytłumaczę. Jeżeli założysz firmę o wymyślonej nazwie (niesłownikowej) i umieścisz ją pod domeną WymyślonaNazwa.com.pl a ktoś zarejestruje domenę WymyślonaNazwa.pl i spróbuje Ci ją sprzedać bo uważa, że ją potrzebujesz, to Ty jako właściciel firmy WymyślonaNazwa mając dobrego prawnika, odbierzesz domenę .pl jej właścicielowi, który ewidentnie nie ma nic wspólnego z tą nazwą a jego działanie nosi znamiona naciągnięcią Ciebie na kasę. Tyle w temacie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytanie ze zrozumieniem było w czwartej klasie szkoły podstawowej. ;) Jeśli nie zrozumiałeś ciągu wypowiedzi to pozwól że Ci wytłumaczę. Jeżeli założysz firmę o wymyślonej nazwie (niesłownikowej) i umieścisz ją pod domeną WymyślonaNazwa.com.pl a ktoś zarejestruje domenę WymyślonaNazwa.pl i spróbuje Ci ją sprzedać bo uważa, że ją potrzebujesz, to Ty jako właściciel firmy WymyślonaNazwa mając dobrego prawnika, odbierzesz domenę .pl jej właścicielowi, który ewidentnie nie ma nic wspólnego z tą nazwą a jego działanie nosi znamiona naciągnięcią Ciebie na kasę. Tyle w temacie.

 

Oj... zbyt ogólny przykład... jakby tak było to wszyscy co mają domeny np. com.pl, a nie mają zastrzeżonej nazwy w UP odbieraliby innym domeny .PL - doprowadziłoby to do absurdu - znam trochę "wątki prawne" w tej dziedzinie...

Identyczna sytuacja z tym, że np. ktoś kto ma nazwę z .com.pl to ma tylko on - a tak nie jest... możesz sobie nazwać firmę pod .pl jeśli nie naruszasz praw do znaku itp....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oj... zbyt ogólny przykład... jakby tak było to wszyscy co mają domeny np. com.pl, a nie mają zastrzeżonej nazwy w UP odbieraliby innym domeny .PL - doprowadziłoby to do absurdu - znam trochę "wątki prawne" w tej dziedzinie...

Identyczna sytuacja z tym, że np. ktoś kto ma nazwę z .com.pl to ma tylko on - a tak nie jest... możesz sobie nazwać firmę pod .pl jeśli nie naruszasz praw do znaku itp....

 

zgadza się, że możesz sobie nazwać firmę pod .pl jeśli ta pod .com.pl nie jest zastrzeżona. Ale musisz jeszcze tę firmę mieć a nie handlować domenami i składać propozycję odkupu danej domeny. Wówczas możesz się czuć z dużym prawdopodobieństwem jakbyś tej domeny już nie miał. Ale OK, kończymy ten wątek bo to nie dział na te dywagacje. Wracamy do publikawania odrzuconych ofert ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przed paroma dniami:

 

mp3store.com 18.001 USD

 

klient pewnie pomyślał że ta 1 na końcu zdecyduje o sprzedazy :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A za ile i kiedy kupiona, jeśli to nie tajemnica?

 

 

Kupiona w 2007 roku za 5.101 EUR na aukcji Sedo.

Edited by deli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnoszę wrażenie ( być może mylne ), że ten temat jest dla niektórych osób niczym fetysz.

Jakakolwiek oferta by się nie pojawiła, to trzeba się nią pochwalić bo to przynosi ulgę lub choć przez chwilę pozwala wcielić się w Króla Dnia lub Nocy.

Czujecie tą magiczną moc po dodaniu swego postu ?

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tylko powiem jedno w temacie - klienci raczej nie są skorzy do podawania ofert (w większości tylko proszą o podanie ceny) - więc podziwiam ile zapytań musicie dostawać by mieć aż tak dużą ich liczbę do odrzucania.

Edited by mindryl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tylko powiem jedno w temacie - klienci raczej nie są skorzy do podawania ofert (w większości tylko proszą o podanie ceny) - więc podziwiam ile zapytań musicie dostawać by mieć aż tak dużą ich liczbę do odrzucania.

 

Zauważ, że odrzucona oferta niekoniecznie musi przychodzić w pierwszym zapytaniu, a może być kontrofertą w negocjacjach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnoszę wrażenie ( być może mylne ), że ten temat jest dla niektĂłrych osĂłb niczym fetysz.

Jakakolwiek oferta by się nie pojawiła, to trzeba się nią pochwalić bo to przynosi ulgę lub choć przez chwilę pozwala wcielić się w KrĂłla Dnia lub Nocy.

Czujecie tą magiczną moc po dodaniu swego postu ?

Ten temat moim zdaniem to jeden z bardziej tu potrzebnych. Jakby nie było służy dodatkowo jako kolejna możliwość promowania domen ale tych którymi jest zainteresowanie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnoszę wrażenie ( być może mylne ), że ten temat jest dla niektórych osób niczym fetysz.

Jakakolwiek oferta by się nie pojawiła, to trzeba się nią pochwalić bo to przynosi ulgę lub choć przez chwilę pozwala wcielić się w Króla Dnia lub Nocy.

Czujecie tą magiczną moc po dodaniu swego postu ?

Mega tekst. :)

 

Oby tylko komuś się tak nie poprzewracało w głowie, że w momencie gdy klient zaproponuje 90% oczekiwanej wcześniej za domenę kwoty, oferta taka nie została odrzucona tylko z powodu, aby pochwalić się w tym dziale :D

 

Sebastian

alpine5

Edited by alpine5
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×