Jump to content
Cockney

Odrzucone oferty

Recommended Posts

rod.pl jakieś drobiazgi do 1 k

kik.pl od 21zł do 10 k

trucks.pl parę ofert do 5 k z tego co pamiętam

 

z ciekawości w takim razie na ile wyceniasz kik.pl że nie sprzedałeś za 10 K ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

z ciekawości w takim razie na ile wyceniasz kik.pl że nie sprzedałeś za 10 K ?

 

Właśnie miałem pisać że imho warto odrzucić nawet te 10k dla tej domeny :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kombinuję, że oferty mają związek z kik-textilien*pl - mają już kilkanaście sklepów w całej Polsce i ciągle otwierają nowe. :)

 

Moim zdaniem jeśli dołożyć jedno zero do tej ostatniej ceny to można dopiero rozmawiać o sprzedaży tej domeny niemieckiej sieci dyskontów - moim zdaniem to tak, jakbyś miał trzyliterówkę obi.pl kilka lat temu, świetny strzał.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

niby tak ..ale patrząc po pozostałych końcówkach tej sieci raczej nie szukają uproszczeń ... .de, .cz, hu, si, .sk, .hr ...

prędzej kik.com :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może pytali o domeny w innych krajach i były one po prostu obecnie za drogie. Sieć OBI ma akurat tego samego właściciela co KiK i mają domenę obi w bardzo wielu końcówkach - obi.com, obi.de, obi.at, obi.hu, obi.cz, obi.pl, obi.si, obi.ba, obi.ru, obi.hr, obi.ua, obi.ro tylko kupowali pewnie kilka lat temu, jak domeny były tańsze.

 

Wydaje mi się, że jakby chcieli z KiK przenieść się na trzyliterówki to musieliby od jakiejś zacząć np. od polskiej.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może pytali o domeny w innych krajach i były one po prostu obecnie za drogie. Sieć OBI ma akurat tego samego właściciela co KiK i mają domenę obi w bardzo wielu końcówkach - obi.com, obi.de, obi.at, obi.hu, obi.cz, obi.pl, obi.si, obi.ba, obi.ru, obi.hr, obi.ua, obi.ro tylko kupowali pewnie kilka lat temu, jak domeny były tańsze.

 

Wydaje mi się, że jakby chcieli z KiK przenieść się na trzyliterówki to musieliby od jakiejś zacząć np. od polskiej.

Żeby nie było tak, że po zbadaniu rynku na domeny KIK.cośtam poddadzą się i przebrandowią się na jakiś inny name, zarejestrują z palca serię domen i KIK nie pójdzie za 10k jeszcze przez 10 lat.

Edited by Pablo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żeby nie było tak, że po zbadaniu rynku na domeny KIK.cośtam poddadzą się i przebrandowią się na jakiś inny name, zarejestrują z palca serię domen i KIK nie pójdzie za 10k jeszcze przez 10 lat.

 

To jest już ryzyko, które podejmujesz odrzucając ofertę na każdą domenę - że nie sprzeda się przez najbliższe kilka lat w podobnej cenie (szczególnie wysokie ryzyko dla domen, które mogą mieć tylko jednego poważnego potencjalnego klienta). :) Czasem się opłaci, czasem nie.

 

Ja dziś odrzuciłem ofertę 2000 zł netto za domenę polskastal*pl

Edited by thomaso
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żeby nie było tak, że po zbadaniu rynku na domeny KIK.cośtam poddadzą się i przebrandowią się na jakiś inny name, zarejestrują z palca serię domen i KIK nie pójdzie za 10k jeszcze przez 10 lat.

 

 

To jest już ryzyko, które podejmujesz odrzucając ofertę na każdą domenę - że nie sprzeda się przez najbliższe kilka lat w podobnej cenie (szczególnie wysokie ryzyko dla domen, które mogą mieć tylko jednego poważnego potencjalnego klienta). :) Czasem się opłaci, czasem nie.

 

Dwa głosy i dwa podejścia nie całkowicie, ale jednak trochę różne.

 

Wydaje mi się, że domeny to trochę hazard, w którym obok przewidywalnej i możliwej do ustalenia (oczywiście w jakimś zakresie) ceny na przykład na domeny generyczne, pozostaje pewien margines sytuacji nieprzewidywalnych. Oczywiście można wyjść z założenia, że najważniejsze aby wszystko sprzedać nawet za jakiekolwiek kwoty, ale pytanie, czy w niektórych przypadkach nie warto zrezygnować z pewnego minimum, aby "zagrać" o większą stawkę. Ma oczywiście rację Thomaso, że "czasem się opłaci, czasem nie". Jednak jak wspomniałem traktując domeny jako swego rodzaju hazard, czy też łagodnie nazywając "grę", warto chyba "zagrać". Szczególnie, że takie sytuacje, jak z "jula#pl", czy ewentualnie omawianym "kik#pl" zdarzają się raz w "domenowym życiu", a mogą się nie zdarzyć w ogóle.

 

Przypomina mi się sytuacja, gdy kilka lat temu oglądałem czasem teleturnieje w TV. Był taki teleturniej, gdzie zawodnik wybierał kilka kopert z utajnionymi kwotami w środku, a Krzysztof Ibisz proponował albo wzięcie tych kopert z jakimiś sumami albo zabranie tych kopert przez niego w zamian za jakieś ustalone kwoty. W kopertach bywały kwoty rzędu 50k, czy nawet 100k (bywały też jakieś minusy anulujące takie kwoty). Tymczasem jakaś część grających - nie wiem na ile duża, bo zbyt rzadko oglądałem - rezygnowała z zabrania kopert zadowalając się odebraniem od Ibisza pewnego "zarobku" rzędu 3, czy 5 tysięcy. Potem było widać, że w kopertach była na przykład 100k. Wychodziło z tych ludzi pewne ograniczenie, blokada świadcząca, że całkowicie zadowoli ich te 5k.

 

Tu z tą domeną jest trochę podobna sytuacja. Można grać na pewniaka i sprzedać za te 10k. To oczywiście bardzo przyjemna kwota za którą można mieć wiele przyjemnych rzeczy, ale pytanie, czy jeśli stosując analogię do teleturnieju Ibisza, trafiło się może tylko raz w życiu do programu w TV, to nie warto zagrać o wyższą stawkę. Oczywiście powie ktoś "lepszy wróbel w garści ...".

 

Mamy na forum pewnego sympatycznego Kolegę, który w poprzednich latach nawet gdy miał ciekawą domenę (na miarę xxxx PLN) sprzedawał ją za niskie xxx i narzekał, że jemu to się w domenach nie układa, nic nie sprzedaje za ciekawe kwoty. No ale to tak jak w tym dowcipie o chcącym wygrać w Totolotka i modlącym się o to właśnie, gdy wkurzony Pan Bóg zawoła wreszcie " ale daj mi szansę i wykup ten kupon!".

 

Nie mówię, że w każdej sytuacji i każdą domenę wyceniać na co najmniej 50k, ale czasem chyba warto zagrać o większą stawkę.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja dziś odrzuciłem ofertę 2000 zł netto za domenę polskastal*pl

Niewielki ten wsad do pieca....

 

Btw kik - myślę że błędem jest wypatrywanie tylko za naszą zachodnią granicę.

Domena jest ładna i z kilkoma możliwościami zastosowania. Broni się.

 

Edit: Andrasz

 

reszta brzmi tak

"lepszy wróbel w garści ... niż skrzypek na dachu. ;)

Edited by lufthansa

Share this post


Link to post
Share on other sites

polska stal zdecydowanie za malo min 10k zaczalbym myslec

co do kik.pl mnie osobiscie domena sie wizualnie nie podoba ani fonetycznie ale cos ma mozliwe ze te 10k to malo ale nie wiem co bym zrobil napewno bym negocjowal mysle ze za 20k bym puscil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

polska stal zdecydowanie za malo min 10k zaczalbym myslec

 

Ja wysłałem wyższą kontrofertę (ale niewiele od tego, co napisałeś) i mam czekać aż zarząd się zapozna z moją ofertą, pewnie odpowiedź dostanę już w 2014 roku.

Wydaje mi się jednak już teraz, że intuicja mi dobrze podpowiedziała, żeby nie przyjmować tej "pierwszej lepszej" oferty.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma problemu...

 

http://zapodaj.net/46aca3468c9f9.jpg.html

 

więcej nie mogę pokazać ale wiedz, że poniżej jest odrzucona oferta na 35 k...jednak ze względu na trwające rozmowy nie mogę ujawnić o którą domenę chodzi...poza tym wpadniesz jeszcze w kompleksy i depresji się nabawisz...tym bardziej że chodzi o domenę na którą i Ty składałeś ofertę...muszę dbać o Twoje zdrowie chłopie, jak Ty nie potrafisz sam o nie zadbać...Danielu...czy Twoja ciekawość została zaspokojona ? Mam nadzieję, że tak...

:)

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×