Jump to content
Cockney

Odrzucone oferty

Recommended Posts

takie wątki mają tylko i wyłącznie jedno zakończenie ;)

Ja mu napisałem, że jestem bardzo bogaty i mi nie odpisał :(

 

Albo czyta di albo ma w ulubionych link do Twojego portfolio :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja mu napisałem, że jestem bardzo bogaty i mi nie odpisał :(

nie smutaj.. na pewno Mr. Hay już przekopuje internety w poszukiwaniu Twojego bogactwa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od października 2013 jedna i ta sama osoba próbuje już trzeci raz uderzać z ofertą na jedną z moich domen xxxxxxxxsklep.pl Taka tam podrzędna domena, zarejestrowana z palca, ma tylko jeden wpis w archive.org. W ciągu pół roku doszliśmy od 50 zł poprzez 100 zł do zawrotnej oferty na 110 zł parę dni temu. Zastanawiam się, czy historia negocjacji nie przebije długości trwania "Mody na sukces". Ktoś ewidentnie chce mnie wymęczyć i liczy, ze nie przedłużę domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od października 2013 jedna i ta sama osoba próbuje już trzeci raz uderzać z ofertą na jedną z moich domen xxxxxxxxsklep.pl Taka tam podrzędna domena, zarejestrowana z palca, ma tylko jeden wpis w archive.org. W ciągu pół roku doszliśmy od 50 zł poprzez 100 zł do zawrotnej oferty na 110 zł parę dni temu. Zastanawiam się, czy historia negocjacji nie przebije długości trwania "Mody na sukces". Ktoś ewidentnie chce mnie wymęczyć i liczy, ze nie przedłużę domeny.

Jeżeli amant będzie utrzymywał zainteresowanie stale przez kilka lat a przyrost wartości w ofercie będzie szybszy od przyrostu kosztów odnowień to nic tylko trzymać. Bardzo dobra lokata kapitału. Zapytaj amanta ile ma czasu. Od uzyskanej odpowiedzi uzależnij horyzont inwestycyjny.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mojego maila wpadła wczoraj wiadomość bez tytułu o takiej treści:

 

witam. jesten zainteresowany waszą domenąhttp://bramkisms.pl/. proponuje 9,95. pozdrawiam

 

Normalnie olałbym, ale zaciekawiony jegomościem (dlaczego akurat taka cena?) postanowiłem pociągnąć temat:


Witam serdecznie i dziękuję za ofertę.

 

Niestety, nie jest ona dla mnie satysfakcjonująca. Jako wyjściową proponuję 1800 złotych netto - liczę, że dojdziemy do porozumienia.

 

Oczekuję Pańskiej odpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

 

Po czym dziś odpowiedź (zagwiazdkowałem epitety):


nie zgadzam sie, domena kosztuje 9,95, a nie niewiadomo ile. widzialem w sieci jak sie obnosicie ze uczciwych ludzi na kase wych*jaliscie, ja sie nie dam cwaniaczki j*ebane. domena kosztuje 9,95 to jakim prawem zadacie kosmicznych pieniedzy za nia!!!1

 

licze ze pojdziecie po rozum do głowy bo pogadamy inaczej, ktos musi z tym zrobic porzadek, moja oferta jest aktualna ale do srody, bo juz znalazlem lepszy adres

 

pozdrawiam

 

Panie i Panowie, chyba czas zwijać domenowy interes - gościu będzie interweniował w naszej sprawie! :D

Przy okazji - wiem skąd facet wynalazł taką cenę. Wklepał w Google domena pl rejestracja i wszedł w pierwszy link, kierujący do domeny.pl :D

Edited by Geekboy68k
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś ktoś złożył ofertę na domenę generyczną z firmowego emaila (firma zajmuje się tym do czego domena nawiązuje) jednocześnie pisząc, że jest członkiem zespołu muzycznego o tej nazwie. Nowy sposób zamiast studenta.

  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś ktoś złożył ofertę na domenę generyczną z firmowego emaila (firma zajmuje się tym do czego domena nawiązuje) jednocześnie pisząc, że jest członkiem zespołu muzycznego o tej nazwie. Nowy sposób zamiast studenta.

No to niech drżą obecni właściciele domen m.in.

- lombard,

- perfect,

- republika,

- wilki,

- dżem,

- feel,

- tsa,

nie mówiąc o domenie :-) "bank.pl" *

 

 

*(zespół z Markiem Bilińskim na klawiszach, byłem kiedyś na ich koncercie)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czapki_pl 5k oferta od ...

Czy trochę nie przesadziłeś z pisaniem od kogo jest oferta ?

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy trochę nie przesadziłeś z pisaniem od kogo jest oferta ?

 

Sztuka negocjacji, wolna wolna, jak kto lubi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sztuka negocjacji, wolna wolna, jak kto lubi :)

Negocjować można ale podawać do publicznej informacji tajemnicę przedsiębiorstwa, do której należało zachować poufność danych, już nie.

Myślę, że da się to podciągnąć pod poniższy zapis Ustawy o nieuczciwej konkurencji

Art. 11 pkt 2

Czynem nieuczciwej konkurencji jest przekazanie, ujawnienie lub wykorzystanie cudzych informacji, stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, albo ich nabycie od osoby nieuprawnionej, jeżeli zagraża lub narusza interes przedsiębiorcy.

Edited by Kangur
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba troche za bardzo się spinasz Kangur. Jaki interes przedsiębiorcy to narusza? Prędzej samego sprzedającego.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba troche za bardzo się spinasz Kangur. Jaki interes przedsiębiorcy to narusza? Prędzej samego sprzedającego.

Zapytaj o to tego, który składał ofertę bo to przedsiębiorca ma prawo decydować o tym co może mu przynieść szkodę a co nie.

A szkodą taką może być chociażby informacja w jakiej cenie dana osoba jest gotowa płacić za domeny bo może to go narażać na większe koszty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negocjować można ale podawać do publicznej informacji tajemnicę przedsiębiorstwa, do której należało zachować poufność danych, już nie.

Myślę, że da się to podciągnąć pod poniższy zapis Ustawy o nieuczciwej konkurencji

Art. 11 pkt 2

Czynem nieuczciwej konkurencji jest przekazanie, ujawnienie lub wykorzystanie cudzych informacji, stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, albo ich nabycie od osoby nieuprawnionej, jeżeli zagraża lub narusza interes przedsiębiorcy.

 

 

Bardzo podoba mi się ten art. Szczególnie wtedy jest on z całą surowością stosowany, gdy trzeba np. ujawnić, za jaką kwotę ( z państwowych pieniędzy rzecz oczywista) urzędnicy zatrudnili zewnętrzną (zakolesiowaną) kancelarię prawną do sporządzania ekspertyz. I takie tam podobne przypadki. Pokłosie umów PPP.

 

BTW niby wszyscy chcemy mówić o cenach sprzedaży domen...ale broń panie bobrze, nie o swoich! I niech tak będzie. Kto chce, niech ujawnia, kto nie, nie musi. Trzeba być ostrożnym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kangur zanim coś napiszesz zastanów się po której stronie barykady stoisz?

Mogę zadeklarować, że nie jestem po stronie zabawy w piaskownicy a tak się zachowują czasami niektórzy z tu obecnych, którzy jednocześnie chcieliby żeby ich nazywano inwestorami i biznesmenami.

Edited by Kangur
  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Psychometria.pl - 100 zł

:)

 

Nie wiem jak u Was ale u mnie portfolio stało się chyba "terenem zapowietrzonym"...oferty są i owszem ale poziomem zbliżonym do w/w...zaraza jaka czy co ?

:)

Edited by Bazyli
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Walonki*pl - 100 PLN

 

@Bazyli: tez odnosze takie wrazenie - KK nie jest zbyt rozrzutny. Ze Wschodu powialo wojna, embargo na eksport wieprzowiny - chyba czeka nas powtorka kryzysu z lat 2008-2009. Obym sie mylil...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×