Jump to content
hsqva

opony.pl za 13,2 mln. zł

Recommended Posts

Argumenty na tym forum powalają, wiara, herezja, goła, czysta, ... wyborowa.

 

Jak ktoś chce dyskutować, to niech dyskutuje, byle na argumenty, a nie jak dotąd na tupanie nogami czy akty wiary. Wbrew pozorom zawsze może coś z tego wyniknie, może jakiś serwis napisze o tym artykuł, ktoś pofatyguje się do zarządu Oponeo i pozna ich opinię, co chcieli przede wszystkim kupić, firmę czy domenę. Gdyż dla wyceny tej transakcji i domeny, nie jest ważne co kto myśli i w co wierzy, tylko wynegocjowana cena.

 

A zaniżanie poziomu, pokazuje, że to forum nie jest żadnym miejscem do wyceny tej domeny. Domeny będącej w ścisłym związku z biznesem, a ostatnia rzecz na tym forum to biznes.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli są jakieś linki do tego to ja poproszę ale w temacie, bo na PW to nie wiem ile jeszcze tu pożyję.

Poguglaj troszkę

http://www.domain-recht.de/handel/preise.ph

reifen.de .info .org, breitreifen.at 2003 200000 €

http://blog.dynamicdrive.de/2008-21-02/dom...uf-aller-zeiten

Diese Summe ist der mir bekannte teuerste Verkauf einer .de- Domain. Dagegen verblassen selbst solche Deals wie der Kauf der Domain reifen.de durch Harry H. aus Ö. vor ein paar Jahren, und der nahezu postwendende Wiederverkauf für 200.000 € an den Online- Reifenhändler Delticom.
Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

A propos pozytywnych skutków artykułu o opony.pl i rozpętania medialnego szumu - zauważyliście diametralny przyrost w ilości ofert na domeny? Bo ja tak i myślę, że to właśnie wynik informacji o domenach, które docierają do ludzi z różnych stron od kilku dni.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
A propos pozytywnych skutków artykułu o opony.pl i rozpętania medialnego szumu - zauważyliście diametralny przyrost w ilości ofert na domeny? Bo ja tak i myślę, że to właśnie wynik informacji o domenach, które docierają do ludzi z różnych stron od kilku dni.

 

DD

potwierdzam, potwierdzam - nadprogramowo dużo zapytań :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Przed chwilą otrzymałem oficjalną informację na temat od pani Moniki Siarkowskiej (PR & IR Manager firmy OPONEO.PL S.A.) :lol: Ile wg nich jest warta domena opony.pl, zobaczycie na CenyDomen.pl.

 

A więc kwestia jest już ostatecznie wyjaśniona. Szkoda tylko, że wcześniej robili ludziom wodę z mózgu publikując taki tekst:

 

Zależało nam tylko na znaczącej domenie, którą posiadały Opony.pl - podkreśla Monika Siarkowska. - Nie przejęliśmy firmy i jej pracowników i nie planujemy też w związku z tym zwiększenia zatrudnienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przed chwilą otrzymałem oficjalną informację na temat od pani Moniki Siarkowskiej (PR & IR Manager firmy OPONEO.PL S.A.) :) Ile wg nich jest warta domena opony.pl, zobaczycie na CenyDomen.pl.

 

A więc kwestia jest już ostatecznie wyjaśniona. Szkoda tylko, że wcześniej robili ludziom wodę z mózgu publikując taki tekst:

No i Pani Monika z Oponeo w ten własnie sposób zmanipulowała media i branżę... myląc wszystkich "myślących inaczej"... :lol:

Tego powinno się zabronić :)

 

Edit... 11 stron bicia piany na forum i wreszcie consensus.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
No i Pani Monika z Oponeo w ten własnie sposób zmanipulowała media i branżę... myląc wszystkich "myślących inaczej"... :lol:

Tego powinno się zabronić :)

Ja się jedynie opierałem na oficjalnych informacjach firmy OPONEO.PL S.A., które właśnie opierały się na tym, iż transakcja miała jedynie cel przejęcia domeny opony.pl. Teraz widocznie dział PR zmienił strategię i ustosunkowali się już wyraźnie w formie nominalnej do wartości samej domeny opony.pl w całej transakcji przejęcia spółki Favonia Trading Ltd. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te pytanie było mocno spóźnione, gdyż wszystkie informacje podaje PR, a z pewnością czytali ostatnie artykuły w prasie dotyczące całej sprawy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Te pytanie było mocno spóźnione, gdyż wszystkie informacje podaje PR, a z pewnością czytali ostatnie artykuły w prasie dotyczące całej sprawy.

Nie jest aczkolwiek wykluczone, że gdyby nie trąbienie "opony.pl poszła za 13 mln", te artykuły w prasie by się wogólnie nie pojawiły...

 

A więc uważam że sytuacja się dobrze potoczyła. Oponeo samo twierdziło na początku, iż interesowała ich jedynie domena, a teraz oficjalnie się ustosunkowali zmieniając zdanie. Tak że mieliśmy reklamę naszej branży (przedwczoraj CenyDomen.pl odwiedziło ok. 100 razy więcej osób niż w normalny dzień) i teraz wiemy, na ile tak na prawdę wycenili sobie tą domenę. Win-win :lol:

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

DD twierdził, że jest 10 razy tańsza.

 

Fajnie, że w końcu mamy oficjalne stanowisko firmy. Niemniej uważam, że oparte jest ono na wycenie księgowej, a i tak chodziło wyłącznie o przejęcie domeny.

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Niemniej uważam, że oparte jest ono na wycenie księgowej, a i tak chodziło wyłącznie o przejęcie domeny.

Tak jest, przed chwilą otrzymałem jeszcze potwierdzenie, iż właśnie przejęcie domeny opony.pl było głównym celem w transakcji przejęcia Favonii. Może jeszcze coś napiszą na temat metody wyceny tej domeny z ich strony.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak jest, przed chwilą otrzymałem jeszcze potwierdzenie, iż właśnie przejęcie domeny opony.pl było głównym celem w transakcji przejęcia Favonii. Może jeszcze coś napiszą na temat metody wyceny tej domeny z ich strony.

 

Dobrze byłoby ich przycisnąć by pomyśleli nad oficjalna wypowiedzią. Bo fakt, co było głównym powodem przejęcia, ma kluczowe znaczenie dla oceny tej transakcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W tajemnicy powiem, że kolejne informacje o domenach w mediach są w drodze

Ty się tak nie rozpędzaj :lol:

Chciałem zrobić jeszcze jakieś ciekawe zakupy w normalnych cenach ale póki co mam pilniejsze wydatki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ty się tak nie rozpędzaj :)

Chciałem zrobić jeszcze jakieś ciekawe zakupy w normalnych cenach ale póki co mam pilniejsze wydatki :)

Na zakupy już za późno, od jutra taksówkarze zaczną licytować domeny na Dropped :lol:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
A propos pozytywnych skutków artykułu o opony.pl i rozpętania medialnego szumu - zauważyliście diametralny przyrost w ilości ofert na domeny? Bo ja tak i myślę, że to właśnie wynik informacji o domenach, które docierają do ludzi z różnych stron od kilku dni.

 

To jest normalna kolej rzeczy . Nie wiazalbym jednak z tym domenowym hype'm zbyt duzych nadziei, poniewaz moze sie okazac, iz zniknie on szybciej niz sie pojawil .

Realia sa natomiast takie, ze rowniez i w Polsce powstaje co raz wiecej firm zajmujacych sie profesjonalnym tworzeniem/realizowaniem roznorakich projektow internetowych . Wszystkie te firmy maja wspolny problem, aby moc zrealizowac swoje zamierzenia, potrzebuja naszych domen . Co raz czesciej sa to ludzie posiadajacy spore doswiadczenie w branzy IT ( tak jak to ma miejsce np w przypadku krakowskiej firmy Lab2 ) i doskonale zdaja sobie sprawe z tego, ze bez odpowiedniej (generycznej ?) domeny, projekt taki bylby z gory skazany na niepowodzenie .

 

Daniel masz PW .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co raz czesciej sa to ludzie posiadajacy spore doswiadczenie w branzy IT ( tak jak to ma miejsce np w przypadku krakowskiej firmy Lab2 ) i doskonale zdaja sobie sprawe z tego, ze bez odpowiedniej (generycznej ?) domeny, projekt taki bylby z gory skazany na niepowodzenie .

Lekki OT, ale jakie projekty zrealizowała firma Lab2? Na stronie http://lab2.pl/#co-popelnilismy nic nie ma.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przed chwilą otrzymałem oficjalną informację na temat od pani Moniki Siarkowskiej

A więc kwestia jest już ostatecznie wyjaśniona. Szkoda tylko, że wcześniej robili ludziom wodę z mózgu publikując taki tekst:

 

A od tego właśnie powinieneś zacząć..nim coś zamieścisz sprawdzaj. Bo dobra informacja to prawdziwa informacja...

I nikt nikomu nie robił wody z mózgu. Poszedłeś na łatwiznę i uwierzyłeś pismakom a nie kolegom z forum...

:lol:

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
A więc kwestia jest już ostatecznie wyjaśniona. Szkoda tylko, że wcześniej robili ludziom wodę z mózgu publikując taki tekst:

 

Wodę z mózgu to Ty robiłeś niestety, publikując kwotę wyssaną z palca. Nigdzie nie było powiedziane, czy napisane, że firma zapłaciła 13,2 mln za _domenę_! Ale Ty uważasz, że zjadłeś wszystkie mózgi i Twoje zdanie jest wszech obowiązujące... Naprawdę przykro było mi tutaj czytać, jakie głupoty wypisujesz. Korneliusz niestety też :-(

Jak osiołek upierałeś się przy fałszywej tezie.. A przecież przedmiotem transakcji nie była tylko domena opony.pl, ale także ogumienie.com. Więc twierdziłeś, że ta domena, jak również pozostałe aktywa przejętej firmy były tylko gratisem do domeny opony.pl ??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
A przecież przedmiotem transakcji nie była tylko domena opony.pl, ale także ogumienie.com. Więc twierdziłeś, że ta domena, jak również pozostałe aktywa przejętej firmy były tylko gratisem do domeny opony.pl ??

Tak jest. Domena ogumienie.com akurat jest mało co warta. Wciąż uważam, że postąpiłem dobrze. Teraz się po prostu zmieniło stanowisko firmy OPONEO.PL, więc na ich prośbę trzeba było zmienić wpis na CenyDomen.pl.

 

Ogólnie jestem poza tym zadowolony z tego, iż zamieściłem informację o sprzedaży domeny opony.pl za 13,2 mln PLN. Jakbym tego nie zrobił, to jestem pewien, iż Dziennik nie opublikowałby we wtorek artykułu na temat domen, który rozszedł się przez całe media, gdyż Polska Agencja Prasowa (PAP) go wychwyciła. Artykuł ten głównie bazował na danych podanych na CenyDomen.pl. A myślę, że z takiego artykułu jednak całe środowisko domenowe powinno być zadowolone.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak jest. Domena ogumienie.com akurat jest mało co warta. Wciąż uważam, że postąpiłem dobrze. Teraz się po prostu zmieniło stanowisko firmy OPONEO.PL, więc na ich prośbę trzeba było zmienić wpis na CenyDomen.pl.

 

Ogólnie jestem poza tym zadowolony z tego, iż zamieściłem informację o sprzedaży domeny opony.pl za 13,2 mln PLN. Jakbym tego nie zrobił, to jestem pewien, iż Dziennik nie opublikowałby we wtorek artykułu na temat domen, który rozszedł się przez całe media, gdyż Polska Agencja Prasowa (PAP) go wychwyciła. Artykuł ten głównie bazował na danych podanych na CenyDomen.pl. A myślę, że z takiego artykułu jednak całe środowisko domenowe powinno być zadowolone.

Michał - CenyDomen.pl powinno być przede wszystkim wiarygodnym serwisem. Bo drugi raz nikt się nie "nabierze" na takie wyceny.

 

Jak OPONEO znowu zmieni swoje stanowisko, to znowu zmienisz dane na stronie?

 

To nie są złośliwe uwagi z mojej strony. Przyjmij je jako dobrą radę - zresztą nie tylko ode mnie. Fajnie, że media podchwyciły Twój serwis jako źródło informacji o domenach. Są tam zebrane dane na temat bardzo wielu sprzedaży - dziennikarze lubią takie twarde dane. Ale w związku z tym ciąży teraz na Tobie obowiązek, żeby zamieszczać tam wiarygodne i sprawdzone dane.

 

I nie obrażaj się jak ktoś Ci zwróci uwagę, albo nie wysyłaj ludzi do szkoły, bo to.. niegrzeczne i dziecinne. Każdy z nas popełnia błędy i nie ma w tym nic złego. Ale to jak traktujemy ludzi ma już bardzo duże znaczenie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasze opinie były oparte na komunikacie prasowym, a nie wzięte z kosmosu jak wycena Daniela. Która wycena przynosi więcej szkody? Zresztą mimo, że wycena księgowa okazała się troszkę niższa. To i tak potwierdziło się, że chodziło o domenę. Każdy ma prawo interpretować to na swój sposób. My patrzymy na transakcję w ujęciu całościowym, a Wy rozbieracie to jak jacyś zboczeńcy domenowi. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeju..przeciez nikt nie kupil domeny tylko zostala zakupiona MARKA...pamietajcie ze na promocje tej MARKI wydano grube miliony(w ciagu kilku lat istnienia serwisu mogloby byc to np. 20mln zł), wiec nie ma co sie dziwic ze zostala zakupiona za taka a nie inna kwote.. Ta domena miala spory ruch, w dodatku spora ilosc klientow tam sie przewija. Przedmiotem transakcji nie był adres internetowy tylko marka. Wystarczy odwrocic sytuacje i zalozyc ze to opony.pl wykupili oponeo.pl za kwote 13mln zł..i co? Też byście sie upierali że adres oponeo.pl jest tyle wart? No oczywiscie, że jest ale nie wynika to z tego że to zlepek kilku liter i koncowki .pl tylko z tego ze stoi na niej potezny serwis, mocno wypromowany itd.

Edited by kompostownik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • Jutro godzina 20:00 koniec aukcji.   https://0-0.pl/ 
    • wycenamajatku.pl   WycenaMajatku.pl 500 zł    
    • L-4.PL   Sell: https://www.aftermarket.pl/domena/l-4.pl/
    • zomo.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 69 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/10052/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-29 15:37:30) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-08 godz. 19:15   DD
    • logistyczna.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:  https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605727/  
    • Zapraszam na aukcję domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   pokolorujto.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10012/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:53:48) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   ginekolog24.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10011/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:50:34) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   DD
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,181
    • Most Online
      898

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×