Jump to content
hsqva

opony.pl za 13,2 mln. zł

Recommended Posts

Guest
Panowie, nie ma co się oszukiwać. 99% klientów opony.pl dalej będzie wchodzić do sklepu i kupować tam opony, bo nie będą nawet wiedzieć, że coś takiego w tle się odbyło. Kolega kupuje tam domeny dla całej rodziny i znajomych i dam głowę, że będzie robił to dalej o ile utrzymają ceny na zbliżonym poziomie. Podsumowując, dla zwykłego konsumenta, który robi tam zakupu to co się stało nie ma żadnego znaczenia, a zyska na tym tylko OPONEO.

 

Pytanie tylko co z pracownikami i siecią warsztatów wulkanizacyjnych, u których można było odebrać i założyć stuff kupiony na opony.pl?

ehh te domeny .... :) mi nadal zdarza się po kropce wpisywać PL jak już kiedyś wspominałem ale opon z domenami jeszcze nie zdarzyło mi się pomylić :)

 

@edit: widzę, że już było :) czyli jak zwykle czytam "po łebkach" ;)

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie mam już czasu żeby Tobie i innym tłumaczyć podstawowe kwestie biznesowe. Jeżeli ich nie pojmujesz, zalecam zapisanie się do dobrej szkoły biznesowej.

 

Najwyraźniej brakuje ci także czasu aby odpowiedzieć na proste (ale chyba niewygodne) pytanie które ci zadałem.

 

więc powtórzę...

 

Czy na stronie OPONEO (która zakładam wie co się u nich dzieje) pisze:

 

13,2 mln zł, na jakie wyceniona została przejmowana spółka

 

czy...

 

13,2 mln zł, na jakie wyceniona została przejmowana domena

 

i dalej i chyba najważniejsze...

....Na prowadzonej przez Ciebie stronie CENY DOMEN widnieje informacja takiej treści:

 

Informacja na temat sprzedaży tej domeny pochodzi z serwisu http://www.strefabiznesu.pomorska.pl/artyk...ecie-31119.html.

 

...pokaż mi proszę, fragment w przytaczanym przez Ciebie artykule w którym jest napisane że OPONEO zapłaciło za domenę opony.pl 13,2 mln

 

Podpierasz się tym artykułem wiec nie powinno być problemu.

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież to jest jakaś kosmiczna bzdura. Rok temu 47% Polaków miało dostęp do internetu, ale wszyscy Twoim zdaniem kupują opony online? Muszę Cię zmartwic bo choc należę do grupy, która ma stały dostęp do internetu i przeprowadza regularnie transakcje online to jednak opony kupuję u wulkanizatora (dodam, że takiego, który nie ma sklepu internetowego) i jakoś zawsze widzę tam sporo kierowców, którzy robią podobnie.

Jak byś przeczytał dokładnie co napisałem to byś wiedział, że wulkanizator kupuje opony w internecie.

Nie czytałem całej dyskusji ale w takim przypadku można chyba użyć też innego porównania - domeny do człowieka.

Bo zarówno człowiek jak i domena mają do wykonania pewną pracę.

 

Zatrudniając kogoś na ważne i prestiżowe stanowisko daje się inne pieniądze komuś ambitnemu ale wykształconemu i doświadczonemu niż tylko komuś kto poza ambicjami nie może wykazać się ani kontaktami ani umiejętnościami.

 

Domena opony.pl jednak już troszkę w życiu się napracowała - ma nie tylko popularne "nazwisko" ale i mnóstwo kontaktów oraz wyrobioną "markę" na rynku.

To jest wartość, za którą płaci się dużo większe pieniądze.

Dokładnie. Właśnie o tym pisałem domena opony.pl stała się marką i dlatego jej wartość jest taka wysoka. Ale w dalszym ciągu to jest domena.

Jak widzę zdania co zostało sprzedane są podzielone. A została sprzedana firma wraz z dodatkami w skład których wchodzą również w/w domeny. Firma, która na swój udział w rynku pracowała parę dobrych lat. Oczywiście jakąś tam wartością składową owej firmy są domeny ale nie przesadzałbym z twierdzeniu iż to domeny nie firma poszły za 13,2 mln. Moim zdaniem RP miał na myśli domeny i wszystko co z nimi związane. A pismaki jak to pismaki...zwietrzyły sensacyjną transakcję.

Została przejęta domena, a inne składniki majątku nie. To jak możemy mówić o sprzedaży firmy?

EDIT: No to Michał teraz pojechałeś - tak wziąć i usunąć mnie ze znajomych na Facebooku :) Widzę, że bierzesz przykład z niezłych wzorców :)

Przecież Ty robisz to samo np. na di.pl. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież Ty robisz to samo np. na di.pl. :)

Już od dawna Cię nie ignoruję na di.pl :) Ale to co innego, bo nie mogę teraz komentować wpisów Michała na FB, a Ty mogłeś komentować moje wpisy i w ogóle ;) Także nie ma porównania. W FB jest opcja ukrywania wpisów danego użytkownika - Michał mógł ją zastosować, a ja bym się nawet nie zorientował :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak byś przeczytał dokładnie co napisałem to byś wiedział, że wulkanizator kupuje opony w internecie.

 

Przeczytałem i jeszcze raz powtórzę - 47% Polaków ma dostęp do internetu, przecież nie jest tak, że ma go 100% wulkanizatorów i dystrybutorów opon.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jaki odsetek transakcji w handlu oponami jest obecnie realizowany za pośrednictwem internetu i jak - wg Pana - przedstawiać się będzie jego dynamika rozwoju?

E-handel oponami to obecnie ok. 10 % handlu realnego. Określenie, z jaką dynamiką będzie się on zwiększać zależy od tego, co przyjmiemy za jego definicję - czy wliczać będziemy platformy firm, które działają na rynku hurtowym, czy również sklepy tradycyjne, które wzbogacą swoje usługi o nakładki sprzedaży online. Jeśli chodzi o Stany Zjednoczone to prognozy mówią, że do roku 2020 ok. 50-60% wszystkich transakcji związanych z częściami motoryzacyjnymi realizowanych będzie poprzez różnego rodzaju platformy e-commercowe.

 

Fragment wywiadu z prezesem Oponeo, całość tutaj:

 

http://www.internetstandard.pl/news/print.asp?id=349266

Edited by blaugrana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brawo dla Daniela, stał się najbardziej znanym domainerem w Polsce :)

 

(transakcje z 2008 roku według rankingu Daniela Dryzka, specjalisty w zakresie tematyce sprzedaży i wyceny domen internetowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oj oj duże pieniądze dzielą Polaków. Może warto nie ujawniać takich sprzedaży, skoro dochodzi do takich rozłamów w tak małej społeczności :)

...bo gdzie dwóch Polaków, tam trzy partie polityczne.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Brawo dla Daniela, stał się najbardziej znanym domainerem w Polsce :)

 

Daniel robi kawal dobrej roboty . Nasza (mala) branza dzieki jego zaangazowaniu, staje sie co raz bardziej znana .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Daniel robi kawal dobrej roboty . Nasza (mala) branza dzieki jego zaangazowaniu, staje sie co raz bardziej znana .

A jeszcze inni - niektórzy - wbijają mu szpilki. To nie ludzie - to wilki. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę że najbardziej logicznym wyjściem będzie wykonanie telefonu do zarządu i zapytanie co Państwo kupili. Domeny czy całość interesu. Bo widzę, że najprostsze sposoby uzyskania wiarygodnych informacji na ten temat są dla niektórych najtrudniejsze.

 

A do Michała...myślę że to właśnie Ty powinieneś wykonać jutro ten telefon. Bo między Bogiem a prawdą , skoro zamieszczasz tego typu informację to powinny być one oparte nie tylko w zapożyczonych przekazach ale i ugruntowane wiedzą u źródła. Tym bardziej ze cena robi wrażenie a rzetelność informacji w tym przypadku ciąży również na Tobie...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

tylko majac wglad w wycene tej transakcji mozna by zobaczyc na jakie poszczegolne kwoty zlozyla sie suma 13,2. Z kosmosu tego nie wzieli. Tego jednak sie zapewne nie dowiemy nigdy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daniel na prezydenta.

 

A tak na serio nie oszukujemy się osobiście wymieniam opony u wulkanizatora, jednak jeśli mam mieć firmę transportową to zapewne miałbym własnego mechanika wolałbym aby ktoś mi te opony dostarczał a przyzwoitym sposobem będzie ich zamówienie przez internet lub znalezienie dobrej firmy która będzie mnie zaopatrywać w towar za rozsądną cenę.

 

Wg mnie domena opony.pl jest idealnym miejsce na zbieranie zamówień od większych firm które opierają swój biznes na transporcie samochodowym.

 

cena wg mnie tej domeny to max 5.000.000 zł, składa się na to zysk wypracowany ze sprzedaży opon na przestrzeni 10 lat. Myślę że pod domeną opony.pl można spokojnie zarobić 500. tyś zł ( zakładając że zaczynamy swój biznes bez bazy klientów, jednak wspieramy go dobrym marketingiem ) mnożąc to przez 10 lat otrzymamy 5 mln i przy tym bym został.

 

Reszta ceny to kontakty już nawiązane przez firmę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
cena wg mnie tej domeny to max 5.000.000 zł, składa się na to zysk wypracowany ze sprzedaży opon na przestrzeni 10 lat. Myślę że pod domeną opony.pl można spokojnie zarobić 500. tyś zł ( zakładając że zaczynamy swój biznes bez bazy klientów, jednak wspieramy go dobrym marketingiem ) mnożąc to przez 10 lat otrzymamy 5 mln i przy tym bym został.

To jeszcze może napisz skąd wziąłeś te 500 tysięcy zł zysku w rok na samym ruchu z "czystej" domeny opony.pl (a nie np. 100 tys., 300 tys., albo 2 mln zł) i dlaczego użyłeś mnożnika 10 lat, a nie np. 5 czy 25? :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jeszcze może napisz skąd wziąłeś te 500 tysięcy zł zysku w rok na samym ruchu z "czystej" domeny opony.pl (a nie np. 100 tys., 300 tys., albo 2 mln zł) i dlaczego użyłeś mnożnika 10 lat, a nie np. 5 czy 25? :)

 

DD

 

Powinno być jak z domenami :)

 

Domena warta 24-36x zysk miesięczny :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×