Jump to content
Sign in to follow this  
Dropped.pl

Powiadomienia o wygasających domenach

Recommended Posts

Aby ułatwić wyszukiwanie wygasających domen zawierających określone słowa kluczowe, wprowadziliśmy nową funkcjonalność - codzienne powiadomienia o wygasających domenach zawierających wskazane słowa.

 

Aby skorzystać z usługi, wystarczy przejść na stronę:

http://www.dropped.pl/domainalerts.php

 

Po podaniu słowa kluczowego, nasz system będzie codziennie sprawdzał czy na liście wygasających domen nie znajdują się domeny zawierające to słowo. Jeśli tak, do użytkownika zostanie wysłany email zawierający listę takich domen z odnośnikami umożliwiającymi zlecenie jej przechwycenia. Można podać dowolną liczbę słów kluczowych.

 

http://blog.dropped.pl/2010/powiadomienia-...acych-domenach/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pomysł dobry, ale: "No input file specified. "

 

Dobry pomysł. Dropped.pl poznaje się nie po tym jak zaczyna, a po tym jak kończy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie do końca, bo po angielsku ;)

NginX nie widzi nowego pliku tłumaczeń, zaraz go zrestartujemy ;) Gdybyś trafił na serwer podstawowy, to miałbyś już po polsku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobre rozwiązanie. Przydałoby się, aby można było określić położenie keywordu - początek, koniec.

W newsletterze potrzebny jest link do informacji o domenie, niezależnie od dodania domeny do przechwycenia. W newsletterze domeny do przechwycenia, taki link też byłby przydatny.

 

Powiadomienia dla idnów nie działają. Dobrze by uporządkować wyszukiwanie idnów, gdyż jest to zdecydowanie niezbędne. Wyszukiwarki nie rozpoznają polskich znaków: na stronie głównej, w historii operacji na koncie oraz na liście usuniętych domen.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobra rzecz.

 

czy jeżeli dodam np słowo:

 

KREM

 

to otrzymam także powiadomienie o wygasających domenach takich jak: KREMOWE, KREMACJE itd ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajne.

Z ciekawości - kiedy system będzie "czesał" listę? W sensie - ile dni do wygaśnięcia domeny?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajne - można wpisać tam keywordy swoich najważniejszych domen co pozwoli zwiększyć szanse na ich przedłużenie jeśli o nich wcześniej zapomnimy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawa opcja, zaraz przetestuję ;)

 

Fajnie by było, aby dostawać całą liste domen w jednym mailu zawierających te frazy. Czy jak dodam 10 fraz po kolei, to wszystko przyjdzie w 10 mailach, czy w jednym?

 

Po podaniu słowa kluczowego, nasz system będzie codziennie sprawdzał czy na liście wygasających domen nie znajdują się domeny zawierające to słowo. Jeśli tak, do użytkownika zostanie wysłany email zawierający listę takich domen z odnośnikami umożliwiającymi zlecenie jej przechwycenia. Można podać dowolną liczbę słów kluczowych.

 

Czyli rozumiem, że jeden mail dla wszystkich fraz, tak?

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powiadomienia dla idnów nie działają.

Skąd wiesz, skoro jeszcze żadnego nie dostałeś? ;)

 

czy jeżeli dodam np słowo: KREM

to otrzymam także powiadomienie o wygasających domenach takich jak: KREMOWE, KREMACJE itd ?

Tak.

 

Fajnie by było, aby dostawać całą liste domen w jednym mailu zawierających te frazy. Czy jak dodam 10 fraz po kolei, to wszystko przyjdzie w 10 mailach, czy w jednym?

W tej chwili są to osobne maile.

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze jakby był wybór - jeden mail czy osobne powiadomienia. Odnośnie idnów, jak wpiszę keyword, a potem ten sam keyword z idn, to jest komunikat "Powiadomienie już istnieje.", a w wyszukiwaniach serwisu idny nie działają poprawnie, wiec skojarzenie mogło być jedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tej chwili możesz wpisać z polskimi znakami lub bez, na liście zawsze znajdą się zarówno IDNy jak i nonIDNy (IDNy będą oznaczone).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podoba mi się skorzystałem i dostałem już pierwszego maila.

 

Nie jest to duży problem, ale w mailu miałem link do domeny którą dodałem już do przechwycenia wcześniej - 2 dni temu. Tak ma być czy to będzie poprawione?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mnie też się podoba, dziś dodałem i już otrzymałem info o interesującej mnie domenie którą kiedyś śledziłem ale o niej zapomniałem.

 

kolejnym krokiem powinien być specjalny tranzystor odgadujący którymi domenami mogę być zainteresowany bo przecież nie jestem w stanie wpisać wszystkich keywordów jakie mnie mogą interesować ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobre rozwiązanie. Przydałoby się, aby można było określić położenie keywordu - początek, koniec.

...

Przyłączam się do prośby z "zakotwiczeniem" keywordu jak w wyszukiwarce usuniętych domen ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W tej chwili są to osobne maile.

 

Wierzę, że uda się to zmienić bo aż się boje dopisywać kolejne pozycje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wierzę, że uda się to zmienić bo aż się boje dopisywać kolejne pozycje.

 

Nie bój się.

Np ja dodałem trzy słowa, dostałem troszkę ponad tysiąc propozycji i kilka sobie zarezerwowałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koniecznie trzeba dodać pole wyboru .pl / .com.pl itd - nie chcę otrzymywać wszystkich propozycji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koniecznie trzeba dodać pole wyboru .pl / .com.pl itd - nie chcę otrzymywać wszystkich propozycji ;)

Wśród ponad tysiąca pozycji, które znalazłem rano na listach ta, która spodobała mi się najbardziej okazała się podpuchą ;)

domena nie znajduje się na naszej liście usuniętych domen. Jeśli została usunięta niedawno, spróbuj dodać ją jutro.

Czy po kliknięciu w link domena jest od razu dodawana do przechwyconych czy mamy tez szansę skorzystać z opcji "tylko próba rejestracji" ?

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×