Jump to content
Kangur

Rozbił się prezydencki samolot w Smoleńsku

Recommended Posts

Nieupubliczniane nagranie.

W raporcie MAK tego nie znajdziecie.

 

 

Kpt- Halo Smoleńsk. Podobno macie tam mgłę.

W- Bzdura.. Żadnej mgły nie ma.

Kpt – Przed chwilą mieliśmy komunikat z Jaka, że podstawa chmur wynosi poniżej 50 m a widoczność 200.

W- Nieprawda. Podstawa 500 m, a widoczność 2000 m. Nie zrozumieliście, że z Jaka podawali odległość w dekometrach.

N- W dekometrach??? Co to za jednostka.

W- To rosyjska jednostka. Nauczcie się.

Kpt – Ale widzimy mgłę.

W- To nie mgła. Macie brudne szyby. Lądujcie śmiało. Sprowadzimy was. Wyłączyliśmy radiolatarnię.

Dp- Wyłączyliście ??????

W – Tak. Putin kazał. Oh sorry. To znaczy włączyliśmy.

Dp – A może wylądowalibyśmy w Moskwie albo Witebsku?

W – Nie ma zgody. W Moskwie lotnisko zamknięte, bo chłopaki trenują przed Parada zwycięstwa. A w Witebsku tornado. Musicie lądować tutaj.

N- To może zawrócimy do Warszawy?

W – Nie ma zgody waszego premiera. Dosyć gadania. Lądujcie.

Kpt – Chyba jesteśmy za nisko i obok lotniska.

W – Nic podobnego. Lecicie doskonale.

N – Jakie ciśnienie na lotnisku?

W – 357,875 katrioszek.

N- Katrioszek???? Co to takiego???

W – Rosyjska miara ciśnienia. Przeliczcie sobie na hektopaskale, czy co tam chcecie.

N- Ale jak???

W – Nie nasza sprawa. Było się uczyć.

Dp- Nie widzimy ziemi. Podobno jest tam jakiś wąwóz.

W – Bzdura. Nie ma wąwozu. Zasypaliśmy.

Kpt- Widzę ziemie. Rany boskie tu są jakieś drzewa!!!

W- Żadne drzewa. To takie paliki oznaczające początek pasa. Lądujcie spokojnie.

N- system nam krzyczy „PULL UP”.

W- No i co z tego. To amerykański system. Oni są po drugiej stronie ziemi. Jak u nich w górę to u nas w dól. Logiczne chyba, nie?

( słychać uderzenie samolotu o drzewo)

Kpt, Dp, N – K….wa mac!!!

W- Nie przeklinać. Trochę kultury.

(Słychać drugie uderzenie).

Kp, Dp, N. – K…waaaa!!!

(W tle słychać diabelski chichot z wieży)

Koniec nagrania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='umberto' date='pon, 17 sty 11' post='382573']

[...]

Chciałem tylko pokazać, że posuwasz się do absurdu. I tak wierysz jednym mediom (swoim mediom),ale każdemu innemu wmawiasz, że jego media są zmanipulowane. Po czym przyciśnięty bronisz się, że to i tak jedna wielka manipulacja. Nic tylko palnąć sobie kulkę w łeb, by uwolnić się od wielkiego manipulatora.

 

 

Nie mam swoich mediów. Ostatnimi zacytowanymi przeze mnie są: wyborcza.pl, wp.pl, dziennik.pl.

"Wyborczej" przypisuje się nawet pierwszeństwo związane z ujawnieniem faktu, że obydwaj piloci powiedzieli "odchodzimy".

Nie muszę się bronić, bo ja z tą Katastrofą nie mam nic wspólnego - oprócz oczywiście wspólnoty mentalnej, psychologicznej, narodowej i podobnej łączności z Osobami zmarłych, z miejscem w którym zginęli i z barwami w jakich tam lecieli. To nie były barwy partii politycznych. To były barwy Polski.

Bronić się będą musieli inni a nie ja. Odpowiedzialni za Katastrofę oraz za przebieg śledztwa w jej sprawie. Powinni się chyba już przygotować na to, że kiedy już będą chodzić chodnikami jako zwyczajni obywatele ktoś im może zwyczajnie napluć w twarz.

 

Zacytuję każde medium, które nie trzyma się kurczowo jedynej prawdziwej rosyjskiej wersji. Rosyjską znamy już od 10 kwietnia. Można powiedzieć nawet, że oficjalną bo głoszoną przez tamtejszych najwyższych oficjeli.

 

Pewnie pamiętasz: jeszcze kilka dni temu nie było innej oficjalnej opcji niż "błąd pilotów". Ze wszystkimi jej skutkami. Między innymi psychologicznymi, trafiającymi tym ciężarem najwyższego kalibru w nie mogących się bronić zmarłych oraz ich cierpiące rodziny.

 

Posuwanie się, nawet wydawałoby się do granic absurdu - ma sens. Nie pozwala na zastój myślowy.

 

[...]

 

Ale tak po prostu, "po naukowemu", czy ktoś prowadził obserwacje przed dłuższy czas, aby stwierdzić, że wtedy tamta mgła była czymś nienaturalnym?

 

 

Zgadzam się z tym.

Dziwne, że nikt takich obserwacji nie prowadzi ale kto miałby to zrobić? Macierewicz?

Wtedy dopiero Polska antyspiskowoantypisowskoantymacierewiczowskoantygazetopolskoantyfotygowska miałaby ubaw i możliwość podrwienia sobie prawda? Podobnie jak ze słynnego wyjazdu do USA.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Edit:

 

Nowe słowa z [kokpitu] "czarnych skrzynek": "Nic nie widać".

 

http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczyn...e-widac,1584248

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie czytam tego wątku od czterdziestu stron, ale chciałem się z Wami podzielić informacją jaką zasłyszałem dziś w pizzerii. Przyczyną katastrofy było... lądowanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A taka tam informacja. Termin jej pojawienia się jej zupełnie przypadkowy laughk.gif

 

 

Przynajmniej korki i ilość dziur na metr kwadratowy się zmniejszą :)

 

Swoją "drogą" ciekawe czy jest taki punkt w Księdze Rekordów Guinessa, myślę że moglibyśmy pretendować do wpisu :)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Barroso: Komisji Europejskiej brakuje podstaw prawnych, by zająć się Smoleńskiem".

 

Między innymi dlatego, że był to lot wojskowy [myślę, że już jednak coraz mniej ludzi w to wątpi].

 

 

Inna rzecz, że Rząd RP nie kiwnął swoimi palcami u nóg aby zwrócić się do UE w tej sprawie [i do NATO również - a lot był wojskowy], czyli umiędzynarodowić śledztwo. Barroso twierdzi, że UE mogłaby w tej szczególnej sprawie jednak przychylność wykazać ...

 

http://www.wprost.pl/ar/227685/Barroso-Kom...ie-Smolenskiem/

 

-----------------------------------------------

 

Polski Rząd ma w tyłku honor Polski, honor polskich pilotów, honor oficerów. Ale czy ktoś przeprosi za te 9 miesięczne oszczerstwa wobec nich?

 

http://gazetapolska.pl/artykuly/kategoria/...i-ich-na-smierc

 

 

To na dokładkę od spiskowej gazety:

 

http://gazetapolska.pl/artykuly/kategoria/...ego-nie-zrobili

 

"Polacy nie mają już wyjścia: w tej sprawie zadziałają tylko najmocniejsze argumenty. Jeżeli Rosjanie mają jeszcze potrzebę walki o własny wizerunek, muszą udowodnić, że nie zabili prezydenta i 95 towarzyszących mu osób. Nie mogą nas interesować kolejne krętactwa i dywagacje na temat podziału odpowiedzialności. [...] Należało ostro reagować na każdy przejaw lekceważenia procedur śledczych i podnosić głos przy najmniejszej nawet nieprawidłowości. Rosja powinna zostać postawiona w sytuacji tłumaczącego się, nawet gdyby wypełniała absolutne minimum. Nie spełniła minimum niezbędnego do utrzymania pozorów, a tłumaczyć się zaczęli Polacy. [...]

W efekcie premier wystawił Putinowi weksel in blanco, dając mu możliwość obarczenia winą, kogo tylko zechce. Putin skorzystał: uderzył w prezydenta, w polskie wojsko i w... Tuska. Rosyjski watażka dostał prawo nie tylko rozliczenia z katastrofy polskiego rządu, ale także możliwość oceny, który minister z ekipy Tuska powinien odejść. [...] Oczywiście tego dbający o swój wizerunek szef Platformy Obywatelskiej zaakceptować nie mógł. Tylko że jest już dla niego mocno za późno. [...]

Tusk nie walczy obecnie o ustalenie prawdy, ale o własną skórę. Szantażuje Rosjan ujawnieniem niekorzystnych dla Kremla dowodów, co całą sprawę zamienia w gangsterskie porachunki. [...]

Z ulgą skonstatowałbym, że 10 kwietnia w Smoleńsku zdarzył się wypadek. Jednak Rosjanie zrobili, co mogli, bym do takiego wniosku dojść nie mógł. Skoro fałszują i niszczą dowody, to pewnie nie bez powodu.

W tym samym narożniku trzeba postawić wszystkich, którzy chcą rozmywać rosyjską odpowiedzialność. Stosunki z Rosją się nie pogorszą, bo są w tej chwili absolutnie fatalne. Moskwa po tym, co zrobiła w Smoleńsku, publicznie nas upokorzyła, a teraz bezczelnie ingeruje w kształt władzy w Polsce, a nawet w nasze prawodawstwo.

 

Skundlonym polskim elitom muszą zadzwonić na alarm wszystkie dzwonki, zanim dojdzie do kolejnych nieszczęść. [...]

 

------------------------------------------------

Edit:

Tak ogólnie i nawiązując też do ostatniego powyższego zdania, jakie mam jeszcze refleksje po tej strasznej Katastrofie ...

Kiedyś, niedawno jeszcze "walczyłem" z takimi terminami jak "polactwo", "polaczek" uważając, że dla mnie Polaka jest to obraźliwe.

 

Teraz, po 10 kwietnia już wiem co oznaczają te terminy.

Jest Polska i są Polacy ale są tez polaczki i jest polactwo. Widać to modelowo na przykładzie tak zwanych elit.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nieupubliczniane nagranie.

W raporcie MAK tego nie znajdziecie.

 

 

[...]

 

 

... A tymczasem w nagraniu "publicznym" nie ma zdania, którym się w Polsce podniecało stado lemingów czyli:

"jak nie wylądujemy, to nas zabije [zabiją]".

Jak się czują wszyscy Ci w Polsce, którzy ślepo wierzą w każdą dezinformacyjną akcję Rosjan, byle tylko dowalić jeszcze polskiemu Prezydentowi po śmierci bo był tylko "kaczorem" a nie "prawdziwym Prezydentem RP"? Za jaką jeszcze cenę i w jakich krytycznych sytuacjach [prawda, godność Polski, straszna Katastrofa - to już wiadomo] to wg mnie otumanione społeczeństwo będzie się tak zachowywać?

 

Elity wyginęły w Powstaniach i na zsyłkach ale czy to wszystko usprawiedliwia zachowanie takie, jakby społeczeństwo polskie upodobniło się do pegeerowskiej tłuszczy?

 

O przeprosinach nie wspomnę bo ich nie będzie.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
... A tymczasem w nagraniu "publicznym" nie ma zdania, którym się w Polsce podniecało stado lemingów czyli:

"jak nie wylądujemy, to nas zabije [zabiją]".

Przypomnę twoją odpowiedź na pytanie, czy słuchałeś ORYGINALNYCH nagrańw pełnej wersji.

 

Nie. Nie słyszałem.

 

I może pozostańmy przy tym.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przypomnę twoją odpowiedź na pytanie, czy słuchałeś ORYGINALNYCH nagrańw pełnej wersji.

 

 

 

I może pozostańmy przy tym.

 

 

W zasadzie faktycznie możnaby to tak pozostawić, dopóki się nie wsłucham w te nagrania.

 

Jest tylko jedno "ale".

Komukolwiek w tym momencie chciałbym uwierzyć tzn. stronie rosyjskiej [podała nagranie i podobno w całości do publicznej wiadomości, wraz z krzykiem ofiar zresztą - aby spotęgować zapewne szok u odbiorców. Iście i adekwatnie po azjatycku]

albo oficjalnej polskiej stronie - to takie słowa nie padają. Tego nie ma.

 

Nagrania z wieży, też już zostały upublicznione.

 

Na jakiej podstawie, już od pierwszych dni Katastrofy oczernia się w sposób tak perfidny przedstawicieli Polski albo po prostu ludzi? Oni już nie mogą się obronić i tym bardziej to oczernianie jest perfidne. Rosjanie, wiadomo ... Prawem niejakiego Kaduka. Mam żal do Polaków.

 

Takich historii jak te z nieistniejącymi zdaniami w stenogramach nawet nie można nazwać teoriami spiskowymi. Spiskowe, oparte są na czymkolwiek. Czasem naiwnym, czasem śmiesznym ale nie żongluje się w nich wypowiedziami, które nigdy nie padły.

 

 

-------------------------------------------------------

Edit:

 

Co do teorii "spiskowych" ... O ileż mniej pojawiłoby się ich [choć niektóre pewnie są nadal równoprawne z innymi teoriami] gdyby podano publicznie, wcześniej, to co wiedziano "tajemnie" i od dawna.

 

 

Osobiście, dla mnie nadal jednym z kluczowych pytań jest to o intencjonalność. Nawet jeśli miałoby to być pytanie zadawane tylko przeze mnie.

 

Intencjonalność, w ogólnym bałaganie. Zwłaszcza w kontekście sytuacji zaniechania. Bałagan to świetna przykrywka może być dla prawdziwych intencji. Nawet jeśli miałaby niedobre intencje tylko jedna jedyna osoba w takiej sytuacji a pozostałe osoby byłyby czyste jak łza i "dobre jak chleb".

 

Nie wyrokuję oczywiście. To jedna z moich osobistych hipotez.

 

--------------------------------------------------------------------

 

Zdaje się, że znowu się zaczyna. Media "głównego nurtu" a konkretnie TV zaczynają przekazywać wersję taką, że winę ponoszą piloci a nawet większą jej część.

 

I znowu komuś będzie głupio w przyszłości. Tak jak z "lotem cywilnym" i tak jak ze zdaniem "jak nie wyląduję, to mnie zabije" i pewnie tak jak z pijanym generałem NATO.

 

Piloci ponoszą winę za to, że do wieży weszła osoba nie mająca doświadczenia i pojęcia w zakresie naprowadzania samolotów [Pan Krasno ... coś tam], przejmuje dowodzenia. Oficerowie z wieży kontaktują się cały czas z Moskwą [z m.in. jakimś "towarzyszem generałem"]. Piloci do końca otrzymują komunikat, że są na ścieżce i na kursie. Nie chcą lądować i nie lądują tylko podchodzą do lądowania. I rozwalają się w lesie.

 

Wczoraj myślałem, że trochę się zmieniło. Niektórzy nawet z rządzącej koalicji nie dawali się omamić:

 

 

"Jarosław Gowin: wieża naprowadziła samolot na śmierć"

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastro...,wiadomosc.html

 

--------------------------------------

 

 

Mówi się o niewydaniu zgody na lądowanie ale i nie "odpędzenie" Tupolewa.

 

Jest jednak jeszcze takie zdanie w stenogramie po rosyjsku: "Niech sami dalej lecą ...".

O czym to świadczy?

 

I była chyba [?] zgoda z Moskwy do wieży - nie z wieży do samolotu - [na lądowanie] otrzymana od "Międzynarodowego nr 1. Ciekawe kto zacz??

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
W zasadzie faktycznie możnaby to tak pozostawić, dopóki się nie wsłucham w te nagrania.

 

Jest tylko jedno "ale".

Komukolwiek w tym momencie chciałbym uwierzyć tzn. stronie rosyjskiej [podała nagranie i podobno w całości do publicznej wiadomości, wraz z krzykiem ofiar zresztą - aby spotęgować zapewne szok u odbiorców. Iście i adekwatnie po azjatycku]

albo oficjalnej polskiej stronie - to takie słowa nie padają. Tego nie ma.

 

 

To chyba dobrze, że upubliczniono ostatnie słowa. W końcu jak wszystko to wszystko bez wyjątku. Bo już swego czasu zaczęły się tworzyć legendy świętych herosów. Dla przypomnienia (vide Fuckcajtung):

 

fakcajtungkrzykpilotow.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ech co za katastrofa.

 

Wina Rosjan jest jest bezdyskusyjna. Pytanie tylko o ich intencje.... osobiście uważam że bardziej pomagali się rozbić niż wylądować.

 

A nasz rząd jest beznadziejny. Tusk przechodzi samego siebie. PO jest skończone.

 

Jeszcze żeby Jarek pękną i do wojny nawoływał Z Rusją to i PiS bedzie skończony. SLD'em już ludzie się najedli to może i wybory wygra jakaś lepsza partia.

Edited by mysz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeszcze żeby Jarek pękną i do wojny nawoływał Z Rusją to i PiS bedzie skończony. SLD'em już ludzie się najedli to może i wybory wygra jakaś lepsza partia.

Czyli kto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ojej... Jacy oni teraz szczerzy i pokrzywdzeni! Tylko jak im juz wczesniej dawano kase, zaraz po katastrofie i dozywotnie renty dla dzieci ofiar, to jakos nie protestowali, a wrecz mowili, ze za malo!

 

Nie powinni dostac ani grosza, tak jak reszta spoleczenstwa! W dodatku to ich mezowie i ojcowie rzadzili i ustalali takie a nie inne prawo, ze kazdy jest wobec niego rowny, wiec dlaczego teraz robi sie rownych i rowniejszych?! Czy wdowa, ktorej maz zginal z nie swojej winy na beznadziejnych polskich drogach dostanie chociaz zapomoge? A tym jeszcze malo... malo... malo i o jakiejs prawdzie mowia. Tylko zeby chociaz wiedzieli, co to slowo oznacza...

 

Obluda, obluda i jeszcze raz obluda!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rosjanie znów rozpoczęli akcję dezinformacyjno propagandową. Część polskich lemingów to na pewno łyknie.

 

 

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/komsomo...cja_179454.html

 

 

Łykał to przez chwilę Pan Minister Graś.

 

Tymczasem oświadczenie wojska:

 

http://www.tvn24.pl/-1,1690922,0,1,wojsko-...,wiadomosc.html

 

----------------------------------------------------------

 

 

... pomijając dziennikarską manierę z ostatnich lat [niestety, przyjęło się] wstawiającą do j. polskiego brzydkie rusycyzmy tj. "specpułk", "specsłużby", "speckomisja". Żeby tam gdzieś przynajmniej kropka była oznaczająca skrót ;)

Brakuje tylko Specnaz-u ...

 

Przedrostek "spec" nie pochodzi niestety od popularnego i potocznego "speca" czyli fachowca :)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczerze to mam już dość słuchania wszędzie o Smoleńsku, jednak ten artykuł zwrócił moją uwagę. Wydaje mi się, że czas najwyższy wysłać J.K. na jakieś badania, niedługo oskarżonym może zostać ktoś z nas...

 

KLIK

TO TY DOPROWADZIŁEŚ DO WYPADKU W SMOLEŃSKU!!

uncle_sam.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Wczoraj byłem w teatrze na występie kabaretu Neo-nówka i również do tego wypadku Adama nawiązywali w kontekście katastrofy Smoleńskiej, było to właśnie coś w stylu punktu 9:

 

"Tepes odradzał lądowanie w Zakopanem. Proponował wykonanie manewru na alternatywnej skoczni w Wiśle."

 

Nie popieram co prawda naśmiewania się z takich tragedii, ale jestem w stanie to zaakceptować jeśli miałoby to pomóc otworzyć niektórym oczy na to w jaki sposób "jedyna słuszna partia polityczna" wykorzystuje tę tragedię aby wciąż było o nich głośno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdzieś chyba ostatnio widziałem newsa o konferencji na której wystąpiła sama śmietanka: Kaczyński, Pospieszalski, kilka wdów ze Smoleńska i Kukiz. Nie czytałem tego dokładnie a teraz chciałbym wrócić do tego newsa. Ktoś wie co to była za akcja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×