Jump to content
Kangur

Rozbił się prezydencki samolot w Smoleńsku

Recommended Posts

Ad1. Jakie wymierne korzyści uzyskali (teoretycznie) Rosjanie z wyeliminowania dowództwa PL a jakie ponosili (teoretycznie) ryzyko wykrycia, że to jednak zamach? Nie muszę chyba tłumaczyć, jak dopięta po ostatni guzik, kosztowna i ryzykowna musiałaby być to akcja zamachowa. Gdzie tu jest "opłacalność" takiego zamachu?

 

Ad2. Nie dostrzegam w kreowanej przez bohatersko poległego Prezydenta RP polityce wschodniej śmiertelnego zagrożenia dla Rosji.

 

Moim zdaniem to zwykły wypadek na który złozyły się niedociągnięcia procedur, pośpiech i presja lądowania, prowizoryczność lotniska i zapewne błędy pilotów i/lub obsługi naziemnej. Dodam że błędy ludzkie, nie celowe. Oczywiście są to moje subiektywne oceny.

 

Zapytałeś ponownie a ominąłeś chociażby moja odpowiedź dotyczącą [przejęcia albo zbliżenia się do rozkodowania] szyfrów NATO i całego polskiego dowództwa wojskowego ...

 

----

Mam wrażenie, że zacząłeś czytać ten wątek "od końca". Tym bardziej polecam "List z Polski". Może on Polakowi wydawać się nieco naiwny [takie historyczne wstawki/obrazy] ale jest przeznaczony przede wszystkim dla widza z innej części Europy. Niemniej, film próbuje odpowiedzieć na Twoje pytania.

Napisałeś o "śmiertelnym zagrożeniu dla Rosji", że go nie dostrzegasz. Ależ tutaj chodzi o śmiertelne zagrożenie dla krajów graniczących z Rosją a nie odwrotnie! Gdzie podczas wojny rosyjsko gruzińskiej Rosjanie powinni zatrzymać swoich żołdaków aby ktoś uznał, że istnieje zagrożenie dla Gruzji? Hipotetycznie, Rosjanie mogli chcieć wyeliminować dosłownie, fizycznie tych, dzięki którym kraje na wschód od Polski stanowiące dotąd rosyjskie dominium mogły poczuć się bezpieczniej. Już nawet nie mówię o jakimś realnym bezpieczeństwie ale o "poczuciu bezpieczeństwa".

 

Jak np. elity polityczne tych krajów [oraz np. rosyjscy dysydenci] postrzegali Polskę w okresie prezydentury Lecha Kaczyńskiego], przybliżają nam w tym filmie choćby ...

 

Poza tym wszystkim ... Przykład nie tylko Saszy Litwinienki wskazuje, że "służby" rosyjskie są po prostu mściwe. Zabijają, bo pamiętają.

 

Oczywiście, hipoteza tak wielkich błędów ludzkich, że aż zbrodniczych - jest uprawniona.

Osobiście, co mam do powiedzenia albo co gdzieś "wychwycę" z mojego punktu widzenia ciekawego, wrzucam czasem tutaj.

--------------------------------------------------------

 

Chciałbym jeszcze tylko dodać, że strona polska po 8 miesiącach śledztwa w sprawie Katastrofy Smoleńskiej, doszła do podobnego wniosku jak "zdrajcy polski" Macierewicz i jego Zespół.

Teraz jest jednak inaczej, teraz chodzi jednak o "pomoc" a nie o "zdradę" ;):

 

http://wyborcza.pl/1,75248,8902872,_Jezeli..._raporcie_.html

 

-------------------------------------------------------

 

Nie wiem, czy ktoś z polskiej strony oficjalnej a badającej Katastrofę, robił już dokładniejszą "obróbkę" znanego filmu.

Wiadomo, ze uznano go [polska Prokuratura] za autentyczny i niemanipulowany.

Tutaj, postanowiono się skupić na jednym obiekcie w tym filmie. Skrzydło samolotu/kokpit. Na moje oko to jest tam jakiś człowiek. Być może próbuje pomóc wyjść drugiemu z kokpitu? Do dookreślenia oczywiście co to za ludzie. Gapie, przybyłe służby, członkowie załogi samolotu. Inne osoby.

 

http://www.youtube.com/watch?v=wcEkPXn8-oY...=1&index=76

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sorry za post pod samym sobą. Nie nadążam za sobą ;)

 

[...]

 

Coraz bardziej jestem ciekaw polskiego oficjalnego raportu w sprawie i tego, co Prokuratura "robi" dalej np. z takimi zeznaniami świadków?

Wg tego naocznego świadka, sprawa osławionej "brzozy" wygląda inaczej niż głosi prawie jedynie prawdziwa wersja:

 

 

"Naoczny świadek [lekarz Nikołaj Jakowlewicz Bodin, mój przyp.]: Tu-154 ściął brzozę bez utraty skrzydła"

 

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastro...,wiadomosc.html

 

 

Zresztą, zastanawiałem się od samego początku jakim prawem fizyki samolot lecący z taką prędkością, zahaczając skrzydłem o nie lada przeszkodę [!] bo cienką brzózkę, która wyglądała jak mrówka przy słoniu potrafił wykonać nad ziemią obrót "pół beczki" ;)

 

Widać "oficjalne czynniki" nie zastanawiają się bo i po co. Lepiej łykać wszystko jak pelikany. Tak jest lepiej i prościej, nie widzieć, nie słyszeć, jak w "salonie warszawskim" ["Dziady"].

Takich świadków może być trochę więcej niż jedna osoba, no ale przecież mogło im się coś wydawać.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

 

Widać "oficjalne czynniki" nie zastanawiają się bo i po co. Lepiej łykać wszystko jak pelikany. Tak jest lepiej i prościej, nie widzieć, nie słyszeć, jak w "salonie warszawskim" ["Dziady"].

Takich świadków może być trochę więcej niż jedna osoba, no ale przecież mogło im się coś wydawać.

 

Co się dzieje

 

Co się dzieje

Stało się

i dzieje w dalszym ciągu

i będzie dziać nadal

jeśli nic się nie stanie co to wstrzyma.

 

 

 

Niewinni nie wiedzą o niczym

bo są zbyt niewinni

Winni nie wiedzą o niczym

Bo są zbyt winni

 

 

 

Biedni nie pojmują tego

bo są zbyt biedni

Bogaci tego nie pojmują

bo są zbyt bogaci

 

 

 

Głupcy wzruszają ramionami

bo są zbyt głupi

Mądrzy wzruszają ramionami

bo są zbyt mądrzy

 

 

 

Młodych to nie obchodzi

bo są za młodzi

Starych to teź nie obchodzi

bo są zbyt starzy

 

 

 

Dlatego nic się przeciw temu nie dzieje

i dlatego to się stało

i dlatego to się dzieje

i dziać będzie nadal

 

 

 

- Erich Fried -

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co się dzieje

 

[...]

 

 

To bardzo piękny i adekwatny do sytuacji utwór. Mógłby być właściwie podsumowaniem tego wątku.

 

---

 

W międzyczasie oczekuję dyskredytowania przez "oficjalne czynniki" podobnych zeznań jak Pana Nikołaja Jakowlewicza Bodina

oraz lawinę prześmiewców tyle, że teraz należałoby uknuć następującą spiskową teorię:

 

Pan Bodin i inni ewentualni rosyjscy świadkowie są podstawieni przez PiS, Rodziny ofiar Katastrofy Smoleńskiej, "Gazetę Polską", "Frondę", "niezalezna.pl", ojca Rydzyka, "Nasz Dziennik", "TV TRWAM", "Radio Maryja", "Rzeczpospolitą", Pospieszalskiego, Wildsteina, Ziemkiewicza, Sakiewicza, Pilisa, Lichocką, Dłużewską, twórców programu "Misja Specjalna" i innych, których tu nie wymieniłem za co przepraszam.

 

 

Ewentualna teza, że zostali podstawieni przez "służby" rosyjskie prawdopodobnie nie obroni się ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem, czy ktoś z polskiej strony oficjalnej a badającej Katastrofę, robił już dokładniejszą "obróbkę" znanego filmu.

Wiadomo, ze uznano go [polska Prokuratura] za autentyczny i niemanipulowany.

Tutaj, postanowiono się skupić na jednym obiekcie w tym filmie. Skrzydło samolotu/kokpit. Na moje oko to jest tam jakiś człowiek. Być może próbuje pomóc wyjść drugiemu z kokpitu? Do dookreślenia oczywiście co to za ludzie. Gapie, przybyłe służby, członkowie załogi samolotu. Inne osoby.

 

http://www.youtube.com/watch?v=wcEkPXn8-oY...=1&index=76

Yarowa, że Ci nie jest głupio pisać takie głupoty.

 

Teraz każdy przeczyta co napisałeś, wejdzie zobaczyć film, i Cie oceni.

 

Że tak długo się kryłeś ze swoimi przekonaniami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Yarowa, że Ci nie jest głupio pisać takie głupoty.

 

Teraz każdy przeczyta co napisałeś, wejdzie zobaczyć film, i Cie oceni.

 

Że tak długo się kryłeś ze swoimi przekonaniami.

 

Mnie nie jest i nigdy nie było głupio Horacy11, że mam swoje poglądy. I nigdy się z moimi przekonaniami nie kryłem.

Czy Ty naprawdę uważasz, że za cenę jakichś "ocen" będę mówił to co podoba się na przykład Tobie?

Mnie Horacy11 zwyczajnie walą wszelkie oceny.

 

Moje wolnościowe przekonania powodują u mnie odruchy wymiotne gdy widzę i słucham jednostajnej mantry powtarzanej od 10 kwietnia i nie dopuszczającej innych hipotez niż jedyne prawomyślne. Tutaj w tle tego wątku, przewijają się być może niepostrzeżenie kwestie dotyczące wolności słowa w ogóle.

 

O jaki film Ci chodzi? O wybrany kadr z autentycznego jak stwierdziła polska prokuratura filmu pt. "1.24"? Nikt Ci przecież nie każe tam zaglądać. Żyj sobie dalej i nie klikaj w takie linki.

 

Głupio, powinno być raczej ewentualnie Tobie, jeśli byłoby prawdą to co w kilku wątkach sugerowali niejeden raz Koledzy.

że Twoją obecność na di.pl zawdzięczamy delegacji partyjnej.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mnie nie jest i nigdy nie było głupio Horacy11, że mam swoje poglądy. I nigdy się z moimi przekonaniami nie kryłem.

 

Moje wolnościowe przekonania powodują u mnie odruchy wymiotne gdy widzę i słucham jednostajnej mantry powtarzanej od 10 kwietnia i nie dopuszczającej innych hipotez niż jedyne prawomyślne.

O jaki film Ci chodzi? O wybrany kadr z autentycznego jak stwierdziła polska prokuratura filmu pt. "1.24"? Nikt Ci przecież nie każe tam zaglądać. Żyj sobie dalej i nie klikaj w takie linki.

 

Głupio, powinno być raczej ewentualnie Tobie, jeśli byłoby prawdą to co w kilku wątkach sugerowali niejeden raz Koledzy.

że Twoją obecność na di.pl zawdzięczamy delegacji partyjnej.

1. Fragment, który wkleiłeś jest na tyle nie wyraźny, że gdybyś go pokazał 10ciu róźnym osobą, każda zobaczyła by coś innego. To tak jak lanie wosku w Andrzejki. Ktoś powie że "coś" widzi, i za chwilę wszyscy widzą to samo.

 

2. To że film o którym mówimy prokuratura uznała za autentyczny, nie znaczy że akurat ten fragment z youtuba jest autentyczny. Chyba, że uważasz, że ten film na youtube, wrzuciła właśnie prokuratura?

 

3.Wybacz, że zwątpiłem w Twoją inteligencję, ale gdy ktoś zaczyna pisać, że widzi na filmie "ludziki" to ręce opadają i człowiek się zastanawia czy nie pomylił fora.

 

Wybacz Yarowa, ale nawet zagorzali przeciwnicy PO(SLD), z którymi się w tym wątku niejednokrotnie ścierałem, nie robili z siebie takiego pośmiewiska, bo tego inaczej nazwać nie można.

To że rząd miał swój udział w katastrofie, że szkolenie pilotów było do "*upy", że się nie umiał dogadać z Lechem itp OK, mogę się zgodzić, ale że ktoś przeżył ten wypadek(i jeszcze mógł chodzić), że dobijali rannych, to chyba nikt poza Tobą na tym forum nie wierzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='horacy11' date='śro, 05 sty 11' post='379269']

 

 

[...] 3.Wybacz, że zwątpiłem w Twoją inteligencję, ale gdy ktoś zaczyna pisać, że widzi na filmie "ludziki" to ręce opadają i człowiek się zastanawia czy nie pomylił fora.

 

 

Wybacz, ale mnie to naprawdę nie rusza czy ktoś wątpi w moją inteligencję czy uważa, że ja ją posiadam. Mówię to co widzę albo to co myślę. Jedna z różnic między nami jest taka, że ja biorę pod uwagę - co wyraźnie przy linku z filmem zaznaczyłem - że to mogą być jakiekolwiek osoby.

 

 

[...]

, że dobijali rannych, to chyba nikt poza Tobą na tym forum nie wierzy.

 

Nie jesteś w stanie zacytować mnie, że powiedziałem iż dobijano rannych. To Ty sam sobie być może dopowiedziałeś oglądając kadr filmu znajdujący się pod wskazanym przeze mnie linkiem.

 

[...] Wybacz Yarowa, ale nawet zagorzali przeciwnicy PO(SLD), z którymi się w tym wątku niejednokrotnie ścierałem, nie robili z siebie takiego pośmiewiska, bo tego inaczej nazwać nie można.

 

Wybacz Horacy11 ale mam kolokwialnie mówiąc w dupie Twoją wyważoną opinię, bo tego inaczej nazwać nie można.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

 

Dlatego nic się przeciw temu nie dzieje

[...]

 

- Erich Fried -

 

 

Jeśli ktoś ma alergię na twarze byłych urzędników z Kancelarii Prezydenta Kaczyńskiego oraz na pieśni religijne [hymn pt. "Święty Boże" w wykonaniu zespołu De Press],

to wystarczy NIE klikać.

 

"Mgła"

 

Pierwszy zrealizowany przez medium polskie film o Katastrofie Smoleńskiej. [Niestety pierwszy i jak dotąd jedyny, który pojawił się w TV publicznej był filmem rosyjskim].

 

Oczami urzędników Kancelarii Prezydenta:

 

 

 

 

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yarowa - a propos szyfrow, to Rosjanie sa stowarzyszeni z NATO, wiec nie wiem o jakie niby szyfry i inne bzdury Ci chodzi?? Obwiniasz Rosjan, a nie masz za grosz krytycyzmu w swoja strone... Skoro ci generalowie byli tacy wazni, to czemu nie dopilnowano procedur? Czemu wszyscy wlezli do jednego samolotu? Wiesz, rozumialbym zamach, jesliby Rosja planowala atak militarny na Polske... Wtedy zlikwidowanie kilku generalow faktycznie mialoby sens... A tak? Jaki niby sens w likwidacji kilku grubasow, ktorzy pepeszki widzieli jedynie na filmach amerykanskich?

 

Kolejna sprawa - piloci mieli ostrzezenia od bialoruskich sluzb lotniczych o beznadziejnych warunkach w Smolensku i propozycje ladowania na innym lotnisku. To znowu wina Rosjan? Taaa pewnie piloci byli jak terrorysci samobojcy sterowani przez wywiad rosyjski... Dostrzegasz jakies bzdury, nie widzac parcia na szlo przez tych, ktorzy lecieli tym samolotem oraz razacych uchybien proceduralnych. Akurat pilotow najmniej bym obwinial, bo to mlode chlopaki, ktorzy mieli przed soba przyszlosc.

 

A cale te tanie sensacje sa tylko po to, bo PiS nie ma nic sensownego obecnie do powiedzenia i chce grac tymi sensacyjkami, byle istniec na ekranach i w mediach...

 

Niedawno juz nawet w TVN24 (w stacji mocno POpierajacej PO) ktorys z redaktorow porannych sam stwierdzil, ze obecnie jest nakrecanie wojenki PO PiS. Wszystko to po to, zeby nie dopuscic innych bytow politycznych. Czemu PO ma taka popularnosc? Za reformy? Zdecydowanie NIE. Maja popularnosc, bo ludzie chca miec przeciwwage dla PiS. Wybieraja po prostu mniejsze zlo... A ze Tuskowi na reke pajacowanie Kaczynskiego, bo dzieki temu mozna zatuszowac nieudane reformy, to nie sprzeciwia sie temu calemu cyrkowi, a wrecz Tusk chcialby, zeby ten cyrk i masa nowych hipotez powstawala, byle nie czepiac sie rozpieprzania panstwa...

 

Serio - nie jestem obronca Rosjan. Mozliwe, ze to byl blad wierzy kontrolnej, pilotow etc, ale nie dajmy sie zwariowac i manipulowac! Nie robmy z siebie imbecyli, ktorzy nie potrafia samodzielnie myslec... Patrzmy tez krytycznie na siebie, a nie tylko obwiniajmy innych za zlo tego swiata.

 

Najwiekszym winowajca, jak juz kiedys pisalem, jestesmy my- jako narod. W PL jest byle jak, byle jakos bylo... Produkujemy mase przepisow, tylko po to, by je pozniej i tak omijac i lekcewazyc. Generalowie, ktorzy zgineli, sa bardziej winni, niz ktokolwiek inny... Zlamali prawo, wiec to ich teraz powinno sie obwiniac na poczatku, a nie kosmitow, czy innych masonow.

Czepiamy sie wszystkich dookola, a jak do tej pory zadnemu politykowi wlos z glowy nie spadl za np. nieudane reformy. Ani jeden nie zostal postawiony przed trybunalem stanu. Malo tego - niektorzy, jak Buzek czy Kaczynscy (nikt nie pamieta zatuszowanych afer jeszcze z czasow PC) teraz spijaja smietanke za rozpieprzanie i rozkradanie panstwa... No ale to wywiad rosyjski jest w posiadaniu najlepszych budynkow w centrum Warszawy... To oni prywatyzowali wszystko jak leci za psie pieniadze za czasow AWS... To oni zamykali kopalnie... To oni wprowadzali durne reformy etc Zaden Polak, tylko sluzby rosyjskie! NOBLA NOBLA! Yarowa - genialne... Naprawde zazdroszcze w takim razie rosjanom sprytu i rozumu. Szkoda ze my nie mamy takiego rewelacyjnego wywiadu... Tylko wlasnie - dlaczego zazdroscimy im, a sami nie mozemy zabrac sie do roboty, tylko marudzic na caly swiat?

 

I jeszcze jedno - nie doceniasz Rosjan... Gdyby chcieli wyeliminowac to cale szemrane towarzystwo, zrobiliby to bez trudu i po cichu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='empireus' date='pią, 07 sty 11' post='379801']

 

 

Empireus,

odniosę się krótko, bo w ogóle mój głos w tym wątku nie jest po to aby przekonywać. On jest po to aby ukazać możliwość myślenia alternatywnego.

 

[...] Yarowa - a propos szyfrow, to Rosjanie sa stowarzyszeni z NATO, wiec nie wiem o jakie niby szyfry i inne bzdury Ci chodzi?? [...]

 

Empireus,

 

NATO nie jest aż tak głupie aby ze wszystkiego się wywnętrzać Rosji. NATO swoje szyfry posiada, choćby i depesze są szyfrowane [depesze są szyfrowane na poziomie placówek dyplomatycznych państw a co dopiero paktu wojskowego]. Posiada swoje tajemnice bez względu na to, czy Rosja jest stowarzyszona z tym Paktem czy nie jest.

 

[...] Obwiniasz Rosjan, a nie masz za grosz krytycyzmu w swoja strone... Skoro ci generalowie byli tacy wazni, to czemu nie dopilnowano procedur? Czemu wszyscy wlezli do jednego samolotu? [...]

 

Obwiniam Rosjan. Obwiniam ale nie przesądzam sprawy [i dopuszczam potworne, zbrodnicze w tym przypadku zaniedbania ale jestem przeciw uniemożliwianiu dyskusji publicznej w tej sprawie, dyskusji ze wszystkimi uprawnionymi hipotezami] tak jak przesądziły ją już w dniu Katastrofy władze Rosji i Polski jednym chórem.

Obwiniam też nas, Polaków. Na Twoje pytania oczywiście należy odpowiedzieć.

Rząd RP moim zdaniem ośmiesza się nadal. Właśnie chyba przedwczoraj [?] poinformował opinię publiczną o możliwości zwrócenia się o pomoc do USA, wcześniej ośmieszając podobne inicjatywy a ich uczestników oskarżając o zdradę.

Rząd łamie prawo. Od 2 grudnia jego obowiązkiem jest zgłosić tę Katastrofę do czynników Unijnych, brukselskich. Czyli de facto umiędzynarodowić śledztwo.

 

[...] I jeszcze jedno - nie doceniasz Rosjan... Gdyby chcieli wyeliminowac to cale szemrane towarzystwo, zrobiliby to bez trudu i po cichu. [...]

 

W ogólnie panującym bajzlu polsko rosyjskim łatwiej sądzę, ukryć jeszcze bardziej ciemne sprawy, które mogą wyglądać na zaniedbania a nie muszą nimi być.

Poza tym, trudno jednak nawet i po cichu ale wyeliminować nagle 96 osób "ze świecznika" polskiego.

Co do towarzystwa "szemranego" ... Mam nieodparte wrażenie, że to towarzystwo w przypadku Katastrofy Smoleńskiej ulokowane jest po drugiej stronie naszej wschodniej granicy.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krew mnie zalewa jak słucham tych bzdur i wypocin niektórych osób w mediach. Np. dzisiaj jakiś pionek wypowiadał się w Kontrwywiadzie RMF FM o ósmej rano. Po wysłuchaniu tych bzdur, które naopowiadał, ja w ogóle nie wiem, kto ich wpuszcza do mediów. Mnie, gdybym był redaktorem prowadzącym wywiad, byłoby wstyd zaprosić taką osobe do studia i bym odmówił. Ja rozumiem pluralizm i wolnośc wypowiedzi, no ale są granice. Dla takich osób jak dzisiejsza i jej podobnych to są jakieś telewizje dla wróżek i innych opowiadających historiez tarota, ewentualnie kanały science-fiction, mystery czy fantasy, ale nie mainstremowe polskie radio na litość bobra!Obciach jak cholera!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Krew mnie zalewa jak słucham tych bzdur i wypocin

[...]

Obciach jak cholera!

jedno jest pewne, komus zalezy zeby mieszac i jątrzyć

Share this post


Link to post
Share on other sites

Program "Warto rozmawiać" - w całości - z dnia 4 stycznia 2011 r. [pt. "Dlaczego raport MAK jest nie do przyjęcia?"] czyli jeden z ostatnich już stronniczych programów publicystycznych w TVP, albo może i ostatni. Stronniczość na poniżej przytoczonym przykładzie polega na możliwości wypowiedzi wszystkich zaproszonych gości:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Zt7sJ598PS0

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
No Pan Klich się nieźle zmieszał jak go pytano czy badał wątek złamanego skrzydła.

Okazuje się, że nie od tego jest.

 

 

Tak. Pan Klich to nasz eksportowy ekspert :D

 

 

Tekst, do którego prowadzi ten link dotyczy co prawda kwestii braku tzw. Lidera na pokładzie samolotu ale naprawdę przy okazji osłupiałem dowiadując się, że Pan Klich czyli nasz przedstawiciel w Rosji [przy MAK] nie rozumie po rosyjsku, nie zna języka rosyjskiego!

 

http://smolensk-2010.pl/2011-01-08-czy-lec...i-szturman.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przed zaskakującym zdarzeniem [bo polskie władze są zaskoczone], które ma ponoć dzisiaj nastąpić czyli publicznym ujawnieniem tak zwanego "Raportu MAK" przez Rosjan po uwzględnieniu uwag strony polskiej, Pan płk Klich daje wywiad.

Przynajmniej dowiedziałem się, że nasz przedstawiciel chyba trochę jednak po rosyjsku rozmawia a za wcześniejsze błędnie podane :D w tymże zakresie informacje bardzo go przepraszam. Tutaj jest jego aktualne usprawiedliwienie na dzisiejesze "trzęsienie ziemi", gdyż Pan pułkownik zdecydował się na krok aż tak karkołomny, że udzielił wywiadu ... tej strasznie spiskującej "Gazecie Polskiej":

 

Za:

niezalezna.pl, 11-01-2011 20:37

 

 

"JAK WALNĘŁO, TO SIĘ URWAŁO"

 

Rozmowa z Edmundem Klichem.

 

http://www.niezalezna.pl/artykul/jak_walne..._urwalo/43498/1

 

Pan Prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej właśnie wyjechał sobie teraz na urlop. Wszystko pod kontrolą, mamy przecież specjalistów merytorycznych.

 

----------------------------------------

 

Poniżej,

dlaczego "rodziny smoleńskie" mają prawo domagać się ekshumacji jeśli tego zechcą:

 

http://smolensk-2010.pl/2011-01-11-zniknel...prezydenta.html

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przed zaskakującym zdarzeniem [bo polskie władze są zaskoczone], które ma ponoć dzisiaj nastąpić czyli publicznym ujawnieniem tak zwanego "Raportu MAK" przez Rosjan [...]

 

I po prezentacji MAK wszystko jasne. Tzn. nic się nie zmieniło. Presja na pilotów, którą milcząco wpływał na nich gen. Błasik [będący pod wpływem alkoholu , 0,6 promila - to novum i jeszcze raz polecam sposób segregowania i badania szczątków ciał w linku powyższym] oraz błędy pilotów doprowadziły do Katastrofy.

 

Ponadto podczas trwającej jeszcze konferencji prasowej można się dowiedzieć, że śledztwo właściwie było międzynarodowe, bo z udziałem tam na miejscu ekspertów Polski, Rosji, USA, UE, którzy mieli dostęp do wszystkiego.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

... Oni w tym momencie mówią, że lot nie miał żadnych cech wojskowych ;)

 

Lotnisko wojskowe, kontrolerzy lotu w stopniu pułkowników, zwierzchnicy kontrolerów z którymi się kontaktowali również wojskowi tylko lot nie był wojskowy.

Czyli, że zero odpowiedzialności za decyzje o przyjęciu samolotu lub braku zgody na lądowanie.

 

Dodać należy, że polski samolot był wojskowy a jego załoga to żołnierze polskiego wojskowego pułku specjalnego.

 

Rosjanie swoim "raportem" śmieją się Polakom bezczelnie w twarz. I tym właśnie kończy się wchodzenie przez Rząd RP z wazeliną do tyłka obecnym przedstawicielom tego narodu.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znowu zaczęło się medialne show...

 

Swoją drogą to trzeba mieć fason, żeby na obchody rocznicy w Katyniu jechać na bani! I to o 8 rano!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znowu zaczęło się medialne show...

 

Swoją drogą to trzeba mieć fason, żeby na obchody rocznicy w Katyniu jechać na bani! I to o 8 rano!

 

 

Po pierwsze gen. Błasik był gościem więc miał prawo móc coś sobie "wychylić".

Po drugie, jeśli nawet nie powinien wypić to daleko mu do Prezydenta Kwaśniewskiego w Charkowie [co tego pierwszego oczywiście nie rozgrzesza].

Po trzecie, czytając info w jaki sposób Rosjanie badali i opisywali części ciał nie odróżniając włosa od innych tkanek, mogę mieć wątpliwości co do "rewelacji" dotyczącej gen. Błasika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×