Jump to content
Renek

Wybory prezydenckie A.D. 2010

Kto zostanie nowym Prezydentem RP?  

105 members have voted

  1. 1. Kto zostanie nowym Prezydentem RP?

    • Kandydat zgłoszony przez Lewicę (kimkolwiek by nie był)
      1
    • Kandydat zgłoszony przez Platformę Obywatelską (kimkolwiek by nie był)
      43
    • Kandydat zgłoszony przez Polskie Stronnictwo Ludowe (kimkolwiek by nie był)
      2
    • Kandydat zgłoszony przez Prawo i Sprawiedliwość (kimkolwiek by nie był)
      34
    • Kandydat zgłoszony przez Unię Polityki Realnej (kimkolwiek by nie był)
      21
    • Kandydat zgłoszony przez inną partię (kimkolwiek by nie był)
      2
    • Kandydat niezależny (kimkolwiek by nie był)
      2


Recommended Posts

Uważasz że w porządku jest faworyzowanie dwóch kandydatów choć jest co najmniej kilku lepszych? Nie dobrze mi się robi jak zapraszają kogoś z po za "wielkiej dwójki" do tv i słysze pierwsze pytanie "po co Pan startuje, przecież wszyscy wiedzą że liczy się tylko Komorowski i Kaczyński"

 

Ręce opadają, to jest włąśnie demokracja :ph34r:

 

 

PIS i PO od dawna walczą o to by w Polsce powstał system dwupartyjny. I chyba im się udaje. Wystarczy poczytać ten wątek. Gdy tylko ktoś skrytykuje Komorowskiego już jest uznawany za sympatyka lub nawet działacza PIS-u. Tak jakby nie można już było poprzeć kogoś innego.

 

 

A niejaki Pan_Grzegorz pisze, że Korwin jest złym kandydatem bo co wybory to ma mniejsze poparcie. Nie potrafi jednak zauważyć jaka jest przyczyna tego stanu rzeczy, czyli pieniądze. Korwin wszystkie kampanie robi za własne pieniądze, ew. datki swoich sympatyków. Komorowski czy Kaczyński dostają pieniądze z dotacji, czyli kampanie robią za nasze pieniądze. Już wcześniej napisałem, że całoroczny budżet takiej UPR jest mniejszy niż PO wydaje na jeden obiad dla swoich działaczy z okazji prawyborów. Tak jak pisałem - cudze pieniądze wydaje się łatwiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
PIS i PO od dawna walczą o to by w Polsce powstał system dwupartyjny. I chyba im się udaje. Wystarczy poczytać ten wątek. Gdy tylko ktoś skrytykuje Komorowskiego już jest uznawany za sympatyka lub nawet działacza PIS-u. Tak jakby nie można już było poprzeć kogoś innego.

 

 

A niejaki Pan_Grzegorz pisze, że Korwin jest złym kandydatem bo co wybory to ma mniejsze poparcie. Nie potrafi jednak zauważyć jaka jest przyczyna tego stanu rzeczy, czyli pieniądze. Korwin wszystkie kampanie robi za własne pieniądze, ew. datki swoich sympatyków. Komorowski czy Kaczyński dostają pieniądze z dotacji, czyli kampanie robią za nasze pieniądze. Już wcześniej napisałem, że całoroczny budżet takiej UPR jest mniejszy niż PO wydaje na jeden obiad dla swoich działaczy z okazji prawyborów. Tak jak pisałem - cudze pieniądze wydaje się łatwiej.

 

A wiesz dlaczego partie polityczne które znalazły sie w parlamencie są dotowane przez Państwo?

Bo gdyby tak nei było, musiałyby szukać sponsorów wśród osób prywatnych. A różnej maści lobbyści tylko na to czekają.

 

Albo finansujemy partie z własnej kieszeni(z budżetu), albo finansują je osoby prywatne, przedsiębiorstwa.

Zobacz sobie jak jest na zachodzi europy, wszędzie Państwa są dotowane z budżetu, to może nei gwarantuje czystości polityki, ale na pewno ogranicza ryzyko że polityk szukając pieniędzy na kampanie, w "coś się w plącze".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albo finansujemy partie z własnej kieszeni(z budżetu), albo finansują je osoby prywatne, przedsiębiorstwa.

Zobacz sobie jak jest na zachodzi europy, wszędzie Państwa są dotowane z budżetu, to może nei gwarantuje czystości polityki, ale na pewno ogranicza ryzyko że polityk szukając pieniędzy na kampanie, w "coś się w plącze".

 

 

Państwa są dotowane z budżetu? Zapewne chodziło ci o partie. Chyba sobie nie zdajesz sprawy jak jest w innych krajach, chociażby w takim demokratycznym kraju jak Stany Zjednoczone. Tam partia polityczna bez wsparcia biznesu nie ma szans. Nie mnie to oceniać czy to dobre czy złe, zauważ tylko, że w Polsce mimo dotacji dla partii mamy takie kwiatki jak kręcenie lodów przez Sawicką z PO czy różne afery hazardowe. Korupcja (lub jak niektórzy wolą "lobbing") będzie zawsze. N

To właśnie dotacje dla partii powodują powiększanie patologii. Gdyby partie wydawały tylko pieniądze pochodzące ze składek to dwa razy zastanowili by się przed ich wydaniem a tak marnują nasze pieniądze na ulotki, plakaty, bilbordy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i jeszcze jedna dygresja na temat finansowania partii z budżetu - nie każdy ma takie szczęście jak Palikot, że biedni studenci bez dochodów wpłacają mu po 12 tysięcy złotych na kampanię wyborczą :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
i jeszcze jedna dygresja na temat finansowania partii z budżetu - nie każdy ma takie szczęście jak Palikot, że biedni studenci bez dochodów wpłacają mu po 12 tysięcy złotych na kampanię wyborczą :ph34r:

 

Gdyby było tak jak chcecie Palikot nie musiałby kombinować i dawać kasy studentom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A niejaki Pan_Grzegorz pisze, że Korwin jest złym kandydatem bo co wybory to ma mniejsze poparcie. Nie potrafi jednak zauważyć jaka jest przyczyna tego stanu rzeczy, czyli pieniądze. Korwin wszystkie kampanie robi za własne pieniądze, ew. datki swoich sympatyków. Komorowski czy Kaczyński dostają pieniądze z dotacji, czyli kampanie robią za nasze pieniądze. Już wcześniej napisałem, że całoroczny budżet takiej UPR jest mniejszy niż PO wydaje na jeden obiad dla swoich działaczy z okazji prawyborów. Tak jak pisałem - cudze pieniądze wydaje się łatwiej.

 

Zamiast wytykać mi błędy mądralo to lepiej przeczytaj co dokładnie napisałem, a mianowicie to, że Korwin traci poparcie osób, które go kiedyś popierały, więc można zakładać że znają one jego osobę i postulaty. Finansowanie z budżetu ma tu marginalne znaczenie, a poparcie Korwin traci z własnej winy bo jest złym kandydatem i tyle(choć być może najlepszym z tych, którzy zostali zarejestrowani w nadchodzących wyborach). Czy przekroczenie progu finansowania, czyli 3% jest takim wielkim wyczynem dla kogoś, kto ma ambicje zarządzać prawie 40 milionowym Państwem? :ph34r: Dla osoby, która nie potrafiła pokierować nawet swoją wcześniejszą partią pewnie tak. Choć korwinowcy i tak mają jedną śpiewkę, że ludzie są głupi i dlatego na nich nie głosują, aż dziwie się że jeszcze nie zostało to napisane w tym wątku.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla osoby, która nie potrafiła pokierować nawet swoją wcześniejszą partią pewnie tak.

 

 

Widzę, że nie jesteś w temacie stąd te bzdury. W partii doszło do rozłamu to fakt, z tym, że Korwin nie był prezesem już od kilku ładnych lat. Żeby to wiedzieć wystarczy od czasu do czasu przeczytać jakąś poważna gazetę.

 

 

ps. I jeśli według ciebie pieniądze w kampaniach wyborczych mają marginalne znaczenie to gratuluję "realnego" spojrzenia na rzeczywistość ;) ;) :)

Edited by Prego.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko Janusz Korwin-Mikke! - jedyny kandydat który coś sobą reprezentuje!

Nie patrzeć na wyniki sondaży! Mamy naprawdę spore szanse, żeby zdobyć ładny wynik..

Także zachęcać i głosować...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomyślałem, że skoro znamy już wszystkich kandydatów biorących udział w tegorocznych wyborach, fajnie byłoby przeprowadzić ankietę na naszym forum ;)

Zobaczylibyśmy kogo wybraliby forumowicze, moglibyśmy obliczyc nawet jaka była frekwencja wyborcza ;)

Co Wy na to?

EDIT

 

oczywiście ankieta już jest :) ale jakaś taka...

Edited by com.puta

Share this post


Link to post
Share on other sites

.. a tego to już nie rozumiem

Komorowski chce powołać Radę Bezpieczeństwa Narodowego Klik...

Pierwszym tematem rozmów ma być zebranie doświadczeń z dramatu pod Smoleńskiem. - Należy się zastanowić dlaczego taki dramat miał miejsce. To wymaga wspólnej refleksji i rozwiązań, które by uchroniły nas na przyszłość - mówił marszałek.

"Dramat w Smoleńsku" kolejnym pretekstem dla PO

Komorowski sprawuje ten urząd nie z woli narodu... i się troszkę rozpędza

 

Wiki na temat RBN została dzisiaj wyczyszczona

Kopia wikipedii

Share this post


Link to post
Share on other sites

obiecuje, ze to pierwszy i ostatni moj post tym wątku, bo chyba jednak nie została wyczyszczona, ale łatwo zmanipulować, prawda?

 

Ta strona została usunięta. Rejestr usunięć i zmian nazwy tej strony jest pokazany poniżej.

 

* 11:03, 13 maj 2010 Lajsikonik (dyskusja | edycje) usunął Rada BezpieczeĹ„stwa Narodowego ‎ (dubel z błędną nazwą: Rada Bezpieczeństwa Narodowego)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co Wy na to?

Obiecuję utworzyć odpowiednią ankietę jak tylko PKW oficjalnie ogłosi listę kandydatów. Na razie są lustrowani... więc wszystko jeszcze się może zdarzyć :)

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
obiecuje, ze to pierwszy i ostatni moj post tym wątku, bo chyba jednak nie została wyczyszczona, ale łatwo zmanipulować, prawda?

Faktycznie tam jest jak Napisałeś. Masz rację. Mój błąd. Tekstu napisanego małym druczkiem nie doczytałem/przeoczyłem. Dziękuję za zwrócenie uwagi.

Nie miałem zamiaru kogokolwiek i czymkolwiek manipulować.

 

Tak czy siak... Komorowski i PO ''wiele robią'' przed wyborami, oczywiście wykorzystując obecne (chwilowe) stanowisko p.Bronisława .. To tylko moje zdanie i tyle.

Share this post


Link to post
Share on other sites
PO majstruje przy ordynacji. Po co?

Platforma chce szybko zmienić zasady gry. Ewentualna II tura wyborów prezydenckich ma być inna i - jak wiele na to wskazuje - ratująca Bronisławowi Komorowskiemu skórę. Marszałek ma bowiem prawo obawiać się niskiej frekwencji w wakacje. Ale pomóc ma uchwalona na chybcika ustawa.

źr.: dziennik.pl/polityka/wybory-prezydenckie-2010/article605802/PO_majstruje_przy_ordynacji_Po_co_.html

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Faktycznie tam jest jak Napisałeś. Masz rację. Mój błąd. Tekstu napisanego małym druczkiem nie doczytałem/przeoczyłem. Dziękuję za zwrócenie uwagi.

Nie miałem zamiaru kogokolwiek i czymkolwiek manipulować.

 

Tak czy siak... Komorowski i PO ''wiele robią'' przed wyborami, oczywiście wykorzystując obecne (chwilowe) stanowisko p.Bronisława .. To tylko moje zdanie i tyle.

 

Wąty miej do tych co konstytucje napisali.

 

Pełni obowiązki prezydenta, a więc jest i odpowiedzialny za swoje decyzje, oraz ich brak. Co do IPN, to dziwne żeby postąpił wbrew swoim poglądom, z resztą co to za różnica czy ustawę zgłosi do trybunału PIS czy marszałek. A jeśli chcesz bronić IPN, to możesz mi wytłumaczyć, dlaczego na szybko chciała wybrać nowego dyrektora(decyzję o zebraniu podjęli jeszcze w czasie załoby)? Czy nie przypadkiem po to żeby uprzedzić przyjęcie nowej ustawy, a jak wiadomo dyrektor jest wybierany na kadencje???

 

Poza tym myślisz że to p.o prezydenta jest Komorowskiemu na rękę? Tak przynajmniej PIS ma na co narzekać.

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poza tym myślisz że to p.o prezydenta jest Komorowskiemu na rękę? Tak przynajmniej PIS ma na co narzekać.

 

 

Nie myślisz chyba, że to Kaczyńskiemu zależy na wygraniu wyborów? Prawda jest raczej taka, że Kaczyński wolałby przegrać wybory (ale minimalnie), żeby potem wygrać parlamentarne. Jeśli wygra prezydenckie to raczej PIS nie miałoby szans w wyborach do Sejmu

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Skąd ten pośpiech w przejmowaniu przez PO wszystkich możliwych urzędów?" - pisze na blogu Marek Migalski. Wytyka PO zawłaszczanie posad m.in. po Macieju Płażyńskim, Władysławie Stasiaku, Aleksandrze Szczygle, Januszu Kurtyce czy generałach. "Czy nie było kogoś spoza PO?" - pyta Migalski.

źr.: dziennik.pl/polityka/wybory-prezydenckie-2010/article605897/Migalski_wytyka_PO_posady_Te_po_ofiarach.html

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdrawiam!

 

Chciałbyś żeby Go Migalski chwalił? Migalski jest z PIS, jakbyś nie weidział:)

 

Ale z innej beczki możesz mi powiedzieć które to posady zawłaszczył?

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oni już kandydowali więc nic się nie zmieni, możesz śmiało dawać właściwą ankiete.

 

Ziętek i Morawiecki to nowe twarze w wyborach, choć to trochę dziwne lustrować Morawieckiego :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Son...,wiadomosc.html

 

Bronisław Komorowski jest bezkonkurencyjny, ale w drugiej turze wyborów zmierzyłby się z Januszem Korwinem-Mikke, a nie z Jarosławem Kaczyńskim - wynika z sondażu prowadzonego na największym portalu społecznościowym Facebook.

 

 

Dotychczas od 7 maja zagłosowalo 35 tyś osób.

Wynik ciekawy, pozycja Korwina-Mikke daje do myślenia.

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites
No proszę Cię... oni zresztą nie wzieli by tych pieniędzy gdyby przekroczyli te 3% bo ich cała ideologi by wtedy poszła w las :)

 

Czyli nie wezmą kasy bo mają taką ideologię, a jak nie wezmą to nie uzyskają poparcia bo nie mają kasy i koło się zamyka. Z takim podejściem to nie dziwię się, że Korwin jest tam gdzie jest, a nie tam gdzie chciałby być ;) Potwierdza się tylko jedno: brak skuteczności i to w każdych wyborach od xx lat, a brak skuteczności to zdecydowanie najgorsza wada polityka.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

No dobra Renek, Prego, Grzegorz, możecie nie wierzyć w sondaże, pisać że nie są miarodajne, że zmanipulowane itp.

 

Ale tutaj chodzi o pieniądze, a gdy chodzi o pieniądze nie ma sentymentów.

http://www.rp.pl/artykul/16,479531_Wyborczy_hazard.html

 

Firma STS jako pierwsza – już pod koniec kwietnia – zaczęła przyjmować zakład na wynik wyborów prezydenckich. Kurs na zwycięstwo kandydata PiS wynosił wczoraj 3,00 i był znacznie wyższy niż na polityka PO (1,32).

Za każde 100 zł postawione na Kaczyńskiego można wygrać 263,70 zł (po potrąceniu marży firmy), na Komorowskiego – 116,10 zł.

 

Czy wyniki tego typu zakładów można brać pod uwagę przy przewidywaniu ostatecznych wyników wyborów? – W Stanach Zjednoczonych jest to niesłychanie popularne. Tam oprócz tradycyjnych sondaży bardzo uważnie śledzi się wyniki zakładów, kto wygra wybory – mówi “Rz” Jakub Lipiński, który prowadził internetowy serwis z zakładami dotyczącymi wydarzeń politycznych. – Często się okazywało, że wyniki zakładów lepiej oddają rzeczywistość niż sondaże. Wielu ekspertów zwraca uwagę, że gdy w grę wchodzą pieniądze, ludzie podejmują dużo bardziej racjonalne decyzje. Nie kierują się emocjami czy modą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No dobra Renek, Prego, Grzegorz, możecie nie wierzyć w sondaże, pisać że nie są miarodajne, że zmanipulowane itp.

 

Ale tutaj chodzi o pieniądze, a gdy chodzi o pieniądze nie ma sentymentów.

http://www.rp.pl/artykul/16,479531_Wyborczy_hazard.html

Jeżeli o mnie chodzi to nigdy nie podważałem sondaży, jak też nie podważam tego, że obecnie Komorowski cieszy się największym poparciem społecznym, co oczywiście może się zmienić. Wynikami sondaży można manipulować, tak samo jak pytaniami w tych sondażach, ale kiedy widzę proste pytanie: Na kogo zamierza Pan/Pani zagłosować? - to z wynikiem nie zamierzam dyskutować, nawet jeżeli kandydat mi nie pasuje.(Zakładając, że sondaż został prawidłowo przeprowadzony na reprezentatywnej grupie badanch)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli o mnie chodzi to nigdy nie podważałem sondaży, jak też nie podważam tego, że obecnie Komorowski cieszy się największym poparciem społecznym, co oczywiście może się zmienić. Wynikami sondaży można manipulować, tak samo jak pytaniami w tych sondażach, ale kiedy widzę proste pytanie: Na kogo zamierza Pan/Pani zagłosować? - to z wynikiem nie zamierzam dyskutować, nawet jeżeli kandydat mi nie pasuje.(Zakładając, że sondaż został prawidłowo przeprowadzony na reprezentatywnej grupie badanch)

 

Rzeczywiście, wybacz, w 3'jke prezentujecie odmienne poglądy, więc z rozpędu wrzuciłem Cię do jednego worka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rzeczywiście, wybacz, w 3'jke prezentujecie odmienne poglądy, więc z rozpędu wrzuciłem Cię do jednego worka.

Mam inne poglądy, ale to nie znaczy, że musisz wrzucać mnie do worka. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • Odświeżam temat. Koniec aukcji dziś i jutro. Obie aukcje konczą się o godzinie 22:00
    • Dziś koniec https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605852/
    • Jutro zakończenie aukcji
    • Guliwer.pl   100 pln netto poprzez AM   OFERTA WAZNA DO 7 DNI   kontakt w watku lup PM
    • vsport.pl   Zdominuj rynek sportowy z vsport.pl !   Teraz masz szansę przekształcić swoją pasję w dochodowy biznes dzięki domenie vsport.pl. Ta wyjątkowa i zapadająca w pamięć domena otwiera przed Tobą nowe możliwości na rynku sportowym w Polsce.   Jakie korzyści możesz mieć z posiadania domeny vsport.pl ?   1. Wyjątkowa i łatwa do zapamiętania: Domena vsport.pl to nie tylko pusty adres internetowy. To "pierwszy krok" do wybicia się na tle konkurencji, przyciągając uwagę klientów, partnerów biznesowych oraz inwestorów.   2. Zaufanie klientów: Profesjonalna domena, która jest ikoną sportu, buduje zaufanie klientów i wzmacnia wizerunek Twojej marki jako lidera w branży.   3. Szerokie pole możliwości: Niezależnie od tego, czy chcesz prowadzić sklep sportowy online, organizować wydarzenia sportowe czy być vlogerem, blogerem z pasją do sportu, domena vsport.pl jest idealnym fundamentem dla Twojego sukcesu.   Nie przegap wyjątkowej okazji! Rynek sportowy w Polsce czeka na lidera Twojej niszy, który będzie inspirował, angażował i dostarczał najwyższej jakości produkty i usługi. Domena vsport.pl to Twój mistrzowski klucz do sukcesu w tej pasjonującej podróży.
    • postrzelamy.pl postrzelajmy.pl   Zapraszam do zakupu i składania ofert: postrzelamy.pl postrzelajmy.pl  
    • thetimes.pl   Sprzedam domenę thetimes.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Okazyjna cena. Zapraszam!
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,181
    • Most Online
      902

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×