Jump to content
Renek

Wybory prezydenckie A.D. 2010

Kto zostanie nowym Prezydentem RP?  

105 members have voted

  1. 1. Kto zostanie nowym Prezydentem RP?

    • Kandydat zgłoszony przez Lewicę (kimkolwiek by nie był)
      1
    • Kandydat zgłoszony przez Platformę Obywatelską (kimkolwiek by nie był)
      43
    • Kandydat zgłoszony przez Polskie Stronnictwo Ludowe (kimkolwiek by nie był)
      2
    • Kandydat zgłoszony przez Prawo i Sprawiedliwość (kimkolwiek by nie był)
      34
    • Kandydat zgłoszony przez Unię Polityki Realnej (kimkolwiek by nie był)
      21
    • Kandydat zgłoszony przez inną partię (kimkolwiek by nie był)
      2
    • Kandydat niezależny (kimkolwiek by nie był)
      2


Recommended Posts

W tych wyborach zagłosuję na Komorowskiego mimo że są lepsi kandydaci(choćby Olechowski), ale wierzę że dzieki niemu PO uda się przeprowadzić kilka ważnych reform(dlatego też głosowałem na Lecha w ostatnich wyborach i bardzo się zawiodłem).

PIS miało swoją szansę, teraz dajmy PO.

 

nie robią już na mnie wrażenia żadne ataki na JKM, nawet jest to jakaś forma jego promocji, bo wszystko zależy od tego jakich kto używa argumentów, jak ich nie ma, to pokazuje, że rację ma JKM

 

ludzie nie sympatyzują z JKM dlatego, że są przekonani, iż zostanie prezydentem, ale dlatego, że chcą zasadniczej zmiany, że dają żółtą kartkę obecnym rozwiązaniom i systemowi władzy w Polsce,

 

nie chodzi też tu o Tuska czy Komorowskiego, tych ludzi JKM świetnie zna, i gdyby była taka potrzeba dogadałby się z nimi, chodzi o zmiany zasadnicze, ale nie ludzi, dla mnie może to zrobić także PO, ale nie trzeba być zbytnio inteligentnym, by wiedzieć, że oni podążają w zupełnie przeciwnym kierunku, głównym celem ich działań jest utrzymanie się przy władzy, pomagasz im tkwić w tym przekonaniu, szkodliwym dla Polski,

 

a jeżeli uważasz Olechowskiego za lepszego kandydata, niż Komorowski, to uczciwie byłoby na niego głosować, od tego jest właśnie I tura, by głosować zgodnie z własną sympatią, inaczej uczysz się komformizmu, co w dłuższym czasie jest szkodliwe dla samego siebie,

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
a jeżeli uważasz Olechowskiego za lepszego kandydata, niż Komorowski, to uczciwie byłoby na niego głosować, od tego jest właśnie I tura, by głosować zgodnie z własną sympatią, inaczej uczysz się komformizmu, co w dłuższym czasie jest szkodliwe dla samego siebie,

 

Uważam że największą stratą dla Polski byłaby wygrana Kaczyńskiego. Jest pewne że Kaczyński wejdzie do drugiej tury, i jeśli jest choćby najmniejsza szansa że wybory zakończą się na pierwszej turze, to ją wykorzystam i dlatego będę głosować na Komorowskiego.

Mój wybór nie jest więc podyktowany komformizmem, ale jakomś formom desperactwa, by Kaczyński nie wygrał tych wyborów.

Każdy tylko nie on.

 

A JKM przez swoją nieufność do UE, bliżej ma do PISu niż PO, z resztą chyba w ostatnich wyborach poparł Lecha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"W tych wyborach zagłosuję na ... mimo że są lepsi kandydaci (...), ale wierzę że dzieki niemu ..., gdyż na ... bardzo się zawiodłem)"

- odnoszę wrażenie, że podobne zdania słyszę częściej, każdy z nas w miejsce kropek podaje "własne typy": nazwisk i ugrupowań.

 

Charakterystyczne jest w tym to, że w zasadzie trudno przewidzieć co będzie za kilka lat, czasem można się domyśleć czego nie będzie, stąd pozostaje nam wybór mniejszego zła i wiara w to, że tego zła będzie jak najmniej.

 

Taka pesymistyczna wizja jakiejkolwiek wybranej opcji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A JKM przez swoją nieufność do UE, bliżej ma do PISu niż PO, z resztą chyba w ostatnich wyborach poparł Lecha.

 

No to chyba dobrze że jest nieufny w obec unii? To chyba jego największy plus w porównaniu do innych kandydatów. Wszyscy są proUE, wszyscy liżą UE tyłek.

 

Jak to powiedział Olechowski " Musimy wejść do UE by mieć możliwość współdecydowania o sobie" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mój wybór nie jest więc podyktowany komformizmem, ale jakomś formom desperactwa, by Kaczyński nie wygrał tych wyborów.

;) i to zdanie dobitnie tłumaczy czemu głosujesz na towarzysza Komorowskiego.

Edited by Warszawiak

Share this post


Link to post
Share on other sites
;) i to zdanie dobitnie tłumaczy czemu głosujesz na towarzysza Komorowskiego.

Tak, jestem desperatem. Desperacko boję się że szkodnik Kaczyński może zostać prezydentem.

To by była tragedia, większa niż powódz która nas niedawno nawiedziła.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem ciekawy jaka część elektoratu Komorowskiego to ludzie głosujący przeciwko Kaczyńskiemu, nie na Komorowskiego. To tylko świadczy o upadku Polskiej polityki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po dzisiejszej debacie w tv publicznej zniesmaczył mnie Napieralski - błaganie o stołek i bardzo nieprzemyślane ostatnie zdania, ech emocje... jakie są wasze uwagi w związku z wystąpieniem kandydatów?

 

( Nie jestem na bieżąco z polityką, ale już dawno zapomniałem o takim sloganie jak "IV RP" a tu się dowiedziałem, że coś takiego istnieje i że należy z tym walczyć, tylko nie pamiętam z czym... )

 

Ogólnie 1/4 tego co mówili dało się słuchać i dzieciom można by to pokazać zamiast dobranocki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po dzisiejszej debacie w tv publicznej zniesmaczył mnie Napieralski - błaganie o stołek i bardzo nieprzemyślane ostatnie zdania, ech emocje... jakie są wasze uwagi w związku z wystąpieniem kandydatów?

 

( Nie jestem na bieżąco z polityką, ale już dawno zapomniałem o takim sloganie jak "IV RP" a tu się dowiedziałem, że coś takiego istnieje i że należy z tym walczyć, tylko nie pamiętam z czym... )

 

Ogólnie 1/4 tego co mówili dało się słuchać i dzieciom można by to pokazać zamiast dobranocki.

 

jest to gdzieś w necie dostępne?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, jestem desperatem. Desperacko boję się że szkodnik Kaczyński może zostać prezydentem.

To by była tragedia, większa niż powódz która nas niedawno nawiedziła.

Czyżby Twoim zadaniem było przekonywanie niezdecydowanych ? Na tym polega Twoja rola na tym forum ?

 

 

Mam nadzieje że Jarosław wygra te wybory i okaże się godnym patriotą, a następnie samorządowe i parlamentarne wraz z PiS i wreszcie ktoś podziękuje takim kolesiom jak Miro, Zbycho i ich kolegom którzy bezkarnie panoszą się w Polsce od wielu lat. Raczej tylko on jest zdolny do przeprowadzenia w kraju poważnych reform, bo najbardziej POpulistyczą partią o ile kłamstwa można nazwać populizmem okazała się Platforma.

 

 

Co do debaty to uważam że nieprofesjonalnie została przeprowadzona: studio , ujęcia kamer itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po dzisiejszej debacie w tv publicznej zniesmaczył mnie Napieralski - błaganie o stołek i bardzo nieprzemyślane ostatnie zdania, ech emocje... jakie są wasze uwagi w związku z wystąpieniem kandydatów?

 

( Nie jestem na bieżąco z polityką, ale już dawno zapomniałem o takim sloganie jak "IV RP" a tu się dowiedziałem, że coś takiego istnieje i że należy z tym walczyć, tylko nie pamiętam z czym... )

 

Ogólnie 1/4 tego co mówili dało się słuchać i dzieciom można by to pokazać zamiast dobranocki.

 

Jak dla mnie było za grzecznie. Wszystkich pytań(no może poza in vitro) można się było spodziewać.

Do tego formuła bez-konfrontacyjna, nie było okazji aby "docisnąś śrube".

Równie dobrze mogli odpowiadać pisemnie.

 

W studiu po debacie, senator z PO mądrze powiedział.

Każdy z kandydatów na początku powienien przedstawić projekt budżetu. Bo obiecywać to oni sobie mogą co chcą, ale skąd na to póżniej wezmą pieniądze, to już nie wiadomo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyżby Twoim zadaniem było przekonywanie niezdecydowanych ? Na tym polega Twoja rola na tym forum ?

 

 

Mam nadzieje że Jarosław wygra te wybory i okaże się godnym patriotą, a następnie samorządowe i parlamentarne wraz z PiS i wreszcie ktoś podziękuje takim kolesiom jak Miro, Zbycho i ich kolegom którzy bezkarnie panoszą się w Polsce od wielu lat. Raczej tylko on jest zdolny do przeprowadzenia w kraju poważnych reform, bo najbardziej POpulistyczą partią o ile kłamstwa można nazwać populizmem okazała się Platforma.

 

 

Co do debaty to uważam że nieprofesjonalnie została przeprowadzona: studio , ujęcia kamer itp.

 

Debata rzeczywiście kiepska. Za równo realizacja jak i formuła.

 

Co do PO, to chyba nie wiesz co to jest populizm.

Najpierw zaglądnij do słownika, a potem przypomnij sobie ostatnie wystąpienia Jarka, gdy mówił że powodzianom dałby nie 3 a 6tyś. Albo podczas debaty, że mamy szansę być drugą Norwegią, podczas gdy jak na razie nawet nie wiadomo jak bogate są nasze złoża łupkowe i czy możliwe jest zastosowanie technologii używanej w USA i czy będzie to opłacalne.

Nawet jeśli wszystko będzie po naszej myśli to pierwszy gas nie popłynie prędzej niż za 15 lat.

 

Kaczyńskiemu fajnie się rozdaję nie swoje pieniądze. Osobiście uważam, że poza osobami, które znalazły się w najtrudniejszej sytuacji, powodzianom nie należy się pomoc. Gdyby np. mój dom się spalił od pioruna, gdybym nie był ubezpieczony, nie dostałbym grosza.

Dlaczego teraz z naszych kieszeni mamy finansować czyjomś nieroztropność. Roczne ubezpieczenie(od powodzi) domu o wartości 500.000zł, w skali roku wynosiło ok. 200zł.

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co powiecie na to:

 

Lis zaprosił do dzisiejszego programu Komorowskiego oraz Kaczyńskiego.

Ale jak się okazało że tylko Komorowski ma ochotę na konfrontację, i Kaczyński nie przyjdzie,TVP zawiesiło program Lis'a.

 

http://wybory.gazeta.pl/wybory/1,106728,80...masza_Lisa.html

 

Tu chyba wszyscy jesteśmy zgodni że TVP trzeba sprywatyzować.

 

PS. Bo z tego co pamiętam to jedna z głównych tez JKM

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites

wiem czym jest populizm i nie musisz mnie odsyłać do słownika, takie sugestie to do Pana Komorowskiego, który dał wyraz swojej ogromnej niekompetencji :) dowiadując się z artykułu napisanego w Wikipedii być może przez jakiegoś małolata czym jest Rada Bezpieczeństwa Narodowego

 

przytaczam art z Twojego ulubionego źródła, z 2008, a bezkarność (afera hazardowa) i wzrost tych negatywnych tendencji po stronie PO chyba każdy zauważył

 

Platformie na przykład do niedawna uchodziło zupełnie na sucho opowiadanie najrozmaitszych niestworzonych głupstw.

 

Przed wyborami oczywisty populizm PO wielu przeciwników PiS brało za chwyt wyborczy albo udawało, że go tak traktują. Wydawało nam się, że warto przymknąć oczy na programowe słabości i głupstwa, że Platformie można uwierzyć na słowo i nie trzeba weryfikować jej deklaracji wyborczych, bo przecież miała to być partia racjonalna, kompetentna, uczciwa.

 

Liderzy PO puszczali do nas oko (i do dziś je puszczają). Robili wrażenie, że populistyczne slogany służą im tylko do wyrwania elektoratu PiS-owi i że w szufladach mają (jak kiedyś pisarze) ukryte fantastyczne programy. Ale po wygranych wyborach szuflady (podobnie jak w przypadku pisarzy) okazały się puste.

 

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75515,5716486,Zakowsk...x#ixzz0qpGpFNWB

 

co do prywatyzacji TVP jestem na NIE, potrzebne są zmiany ale napewno nie prywatyzacja

 

Mieliśmy przykład z pomysłem PO aby partie nie były finansowane z budżetu, a utrzymywały się z "datków" i co się okazało tacy ludzie jak Sobiesiak i inni wpłacali na kampanie platformy pieniądze a w zamian żądali pisania ustaw pod swoje dyktando (afera hazardowa). Podobnie byłoby z mediami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mieliśmy przykład z pomysłem PO aby partie nie były finansowane z budżetu, a utrzymywały się z "datków" i co się okazało tacy ludzie jak Sobiesiak i inni wpłacali na kampanie platformy pieniądze a w zamian żądali pisania ustaw pod swoje dyktando (afera hazardowa). Podobnie byłoby z mediami.

Bo cały problem w Polsce (i nie tylko) to sytuacja, że na wszystko wymagana jest ustawa - to jest system korupcjogenny.

Zawsze myślałem, że wystarczy ustawa o swobodzie działalności gospodarczej... ale NIE, potrzebne są jeszcze dodatkowe ustawy, koncesje - przecież posłowie muszą z czegoś żyć i dorobić do pensji.

 

Ustaw jest tyle, że jedna wkracza w kompetencje drugiej i każda po części jest niezgodna z Konstytucją. Potem latasz po urzędach aby coś załatwić (w łapę dać np.) bo urzędnik nie umie podjąć decyzji albo zinterpretuje po swojemu, przy czym łapówka zbliża Ciebie do pozytywnego załatwienia każdej decyzji.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
co do prywatyzacji TVP jestem na NIE, potrzebne są zmiany ale napewno nie prywatyzacja

 

Jakiś argument?

Mieliśmy przykład z pomysłem PO aby partie nie były finansowane z budżetu, a utrzymywały się z "datków" i co się okazało tacy ludzie jak Sobiesiak i inni wpłacali na kampanie platformy pieniądze a w zamian żądali pisania ustaw pod swoje dyktando (afera hazardowa). Podobnie byłoby z mediami.

 

No patrz, w USA kampania od zawsze była finansowana przez prywatne osoby i o zgrozo USA stały sie najpotężniejszym państwem. Typowy argument socjalistów nie mający potwierdzenia w praktyce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zarchiwizuj swój głos - instrukcja głosowania aby uniknąć fałszerstw:

http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/walka_z_f...ke_wyborcza/563

 

 

Podczas robienia zdjęcia, na karcie do głosowania można położyć swój dowód tożsamości aby to było skuteczne.

 

 

Patent Korwina [w ogóle te zdjęcia], ale Wyborcy wszystkich kandydatów mogliby tak postąpić [albo przynajmniej tych, którzy nie mają zaufania do konkretnej Komisji Wyborczej]. Czemu nie?

 

Moja sugestia: kandydaci powinni we własnym interesie delegować do jak największej ilości Komisji Wyborczych, "mężów zaufania". Mają do tego pełne prawo. "Mężowie zaufania" mogą być również albo przede wszystkim obecni podczas liczenia głosów i pieczętowania urny. To naprawdę załatwia sprawę [byłem kiedyś dawno temu i "mężem zaufania", to wiem jak można "uprzykrzyć" życie Komisji :P].

 

Jeśli naprawdę chcecie aby Wasz Kandydat na Prezydenta RP wygrał [mówię ogólnie, Kandydat] a nie macie może zaufania do Komisji Wyborczej w danym miejscu, to możecie zgłosić się do jego bazy, struktur na danym terenie, powiedzieć, że jesteście sympatykiem i poprosić o delegację na "męża zaufania". To nic nie kosztuje oprócz czasu, a niektórym kandydatom i ich "strukturom" zwyczajnie naprawdę brakuje "rąk i głów" do pomocy.

 

Edit:

Inna rzecz, to czy otrzymacie taki kredyt zaufania bo fałszywi sympatycy może również istnieją :)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podczas robienia zdjęcia, na karcie do głosowania można położyć swój dowód tożsamości aby to było skuteczne.

 

 

Patent Korwina [w ogóle te zdjęcia], ale Wyborcy wszystkich kandydatów mogliby tak postąpić [albo przynajmniej tych, którzy nie mają zaufania do konkretnej Komisji Wyborczej]. Czemu nie?

Oczywiście.

Dotyczy to każdego obywatela na kogo by nie głosował. Dlatego podałem tę instrukcję tutaj a nie w temacie o JKM.

 

Media są stronnicze, KRRiTV robi co chce, niech rozgonią tę bandę jak najszybciej.

I jeszcze te reklamy (kampania społeczna :) ), że firmy obowiązkowo mają opłacać abonament za każdy zainstalowany odbiornik. Niektóre firmy mają problemy z wypłatą wynagrodzeń a co dopiero z innymi obciążeniami.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korwin-Mikke złożył pozew wyborczy przeciw TVN

Kandydat na prezydenta Janusz Korwin-Mikke (Wolność i Praworządność) złożył dziś w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew w trybie wyborczym przeciwko telewizji TVN. Żąda od stacji wpłaty 50 tys. dla Caritas Polska na rzecz powodzian.

http://fakty.interia.pl/raport/wybory-2010...ciw-tvn,1492283

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×