Jump to content
Sign in to follow this  
Domeny_Wroclaw

Rejestr Dużych Transakcji

Recommended Posts

Ministerstwo Finansów zajrzy głębiej do naszych kieszeni. O tym co w życiu klientów banków i biur maklerskich zmienią wchodzące w życie przepisy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy w programie "Pieniądze od rana". O to jak w praktyce wygląda wdrożenie procedur wymaganych przez ustawę...

W przypadku transakcji powyżej 15 tys. euro przedsiębiorca musi posiadać specjalne procedury postępowania, a także zgłosić ten fakt odpowiednim organom.

 

więcej: http://www.tvncnbc.pl/rejestr-duzych-trans...03,23,klip.html

 

Czy ta ustawa obejmuje również inwestorów domenowych ? :D

Edited by Gaudzinski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powoli zaczynam się czuć jak w państwie policyjnym, gdzie każdego podejrzewa się o popełnianie przestępstw.. :/

 

To trochę działa jak samo spełniająca się przepowiednia.. aż się chce założyć firmę w jakimś raju podatkowym..

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powoli zaczynam się czuć jak w państwie policyjnym, gdzie każdego podejrzewa się o popełnianie przestępstw.. :/

 

To trochę działa jak samo spełniająca się przepowiednia.. aż się chce założyć firmę w jakimś raju podatkowym..

 

DD

 

Dokładnie takie same mam odczucia. Czas uciekać formalnie z Polski...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cóż, liberalne państwo Donalda Tuska... ona nas tak kocha, że z tej miłości gotowy zadusić.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poszukajcie w Google informacji o Grecji, "podobno" muszą spowiadać się z każdej transakcji powyżej 1500 euro - nie można za nie płacić gotówką od 2011r. Tak pisało w propagandowych pismach online, nie wiem czy to prawda, nie mam jak zweryfikować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poszukajcie w Google informacji o Grecji, "podobno" muszą spowiadać się z każdej transakcji powyżej 1500 euro - nie można za nie płacić gotówką od 2011r. Tak pisało w propagandowych pismach online, nie wiem czy to prawda, nie mam jak zweryfikować.

...i dlatego pewnie m.in. bankrutują. Nas też to czeka.

 

źródło: http://info.kopp-verlag.de/news/geheimplan...uerger-vor.html

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poszukajcie w Google informacji o Grecji, "podobno" muszą spowiadać się z każdej transakcji powyżej 1500 euro - nie można za nie płacić gotówką od 2011r. Tak pisało w propagandowych pismach online, nie wiem czy to prawda, nie mam jak zweryfikować.

Coś jest w sieci ale oni mają Cypr :D

 

Po tytule wątku sądziłem, że chodzi o duże transakcje a za takie wg mnie trudno uznać te o wartości 15 tys. Euro ( nie piszę o domenach w relacji d2d ;) ).

Przecież tego jest mnóstwo.

Znowu pojawią się dodatkowe etaty by to kontrolować a ludzie będą rozbijali kwoty na mniejsze lub oficjalnie zaczną je zaniżać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przez 20 lat pracy w resorcie finansów nie zetknęłam się z takimi patologiami. Jestem zaskoczona, że obecnie dochodzi do łamania prawa. To niedopuszczalne, ponieważ administracja publiczna, w szczególności skarbowa, powinna być wzorem praworządności — mówi Irena Ożóg, była wiceminister finansów.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

w Grecji są w trudnej sytuacji, a wtedy podejmuje się najgorsze decyzje,

 

a w Polsce liberalizmu nie będzie, co najwyżej w formie inwektyw, lub sloganów wyborczych

Share this post


Link to post
Share on other sites
W przypadku transakcji powyżej 15 tys. euro przedsiębiorca musi posiadać specjalne procedury postępowania, a także zgłosić ten fakt odpowiednim organom.

Czyli np. kupno samochodu :D;) ;) muszę zgłosić i zastosować specjalną procedurę i pewnie chodzi o to aby jakiś urzędas dostał w łapę za "uproszczenie" tej procedury. Pozostaje teraz tylko powspominać koniec lat 80-tych, gdy działania proprzedsiębiorcze byłby najbardziej liberalne w historii Polski. Komu to k... przeszkadzało?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Komu to k... przeszkadzało?

Urzędnikom. No i oczywiście tym, którzy skrzyknęli się (zostali skrzyknięci?) w Grupę Trzymającą Władzę...

...pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przedsiębiorców to ma dotyczyć, tak?

Dołączam do pytania retorycznego zadanego przez Maryuse.

 

Już na poziomie administracji samorządowej (nie mówię o Radnych tylko o urzędach gmin) pieniędzmi publicznymi szasta się tak, jakby w Polsce rzeczywiście już się "przelewało" ...

Najlepiej stworzyć pozory/fasady "państwa praworządnego" a w praktyce dalej pogłębiać ideę stawiania kłód tym, którzy wypracowują faktyczny poziom gospodarczy Polski.

Zamiast ułatwień dla przedsiębiorców i zmniejszenia ilości papierów i wycinki lasów, Państwa Kar ciąg dalszy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja sądzę, że to może być akcja skierowana przeciwko ... rolnikom.

Pewnie tylko co trzecie sprzedane jabłko lub ziemniaka deklarują :D

Zobaczcie w linku poniżej ile trzeba wydać na niektóre maszyny rolnicze ?

link

Np.

Kombajn do buraków 442 000 Euro.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja sądzę, że to może być akcja skierowana przeciwko ... rolnikom.

Pewnie tylko co trzecie sprzedane jabłko lub ziemniaka deklarują :D

Zobaczcie w linku poniżej ile trzeba wydać na niektóre maszyny rolnicze ?

link

Np.

Kombajn do buraków 442 000 Euro.

 

Nie każdy rolnik ma obowiązek fakturowania sprzedaży.

I tak na nich żeruje kto może (np. 1kg jabłek w skupie na wsi to ok. 11gr) więc nie wiem czy jeszcze coś zostaje dla państwa.

 

Pzdr,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież już od dłuższego czasu transakcje powyżej 15 tys euro były traktowane wyjątkowo, a wszystkie przelewy powyżej tej sumy dokładnie kontrolowane.

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Permanentna inwigilacja! Nie wytrzymam!"

 

DD

 

 

...niestety będzie jeszcze gorzej !

Ostatnio odebrałem swój nowy paszport, w którym zapisane są moje odciski palców.

Wszystko w trosce o nasze bezpieczeństwo, ale czy na pewno ?

 

Zakładając konto za granicą facet pyta się o imię syna, żony, datę ślubu - po czym wpisuje dane do komputera :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież już od dłuższego czasu transakcje powyżej 15 tys euro były traktowane wyjątkowo, a wszystkie przelewy powyżej tej sumy dokładnie kontrolowane.

O 15 tys. Euro mówią ponoć przepisy unijne a krajowe zakusy to kwota 15-krotnie niższa czyli 1 tys Euro.

źródło

Share this post


Link to post
Share on other sites
O 15 tys. Euro mówią ponoć przepisy unijne a krajowe zakusy to kwota 15-krotnie niższa czyli 1 tys Euro.

źródło

"W 2008 r. GIIF odebrał 35 mln raportów o transakcjach powyżej 15 tys. EUR, z czego około 30 mln wysłały same banki. Jakie są efekty tej mrówczej pracy? Kilkadziesiąt procesów i nieco ponad pół setki skazanych nieprawomocnymi jeszcze wyrokami."

 

Pozostaje życzyć powodzenia w sprawdzaniu transakcji powyżej 1000 Euro. ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×